Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi esracık,Açılış Tarihi:  02 Nisan 2010 (16:27), Konuya Son Cevap : 06 Mart 2014 (10:55). Konuya 6 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 02 Nisan 2010, 16:27   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:esracık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5414
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:0
Konular: 12
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Suriye Zindanlarında Bakın Neler Olmuş ...

Suriye Zindanlarında Bakın Neler Olmuş ...

Suriye zindanlarının çağın çok gerilerinde olduğunu daha önce işitmiştim. Özellikle siyasi bir suçtan dolayı alınmışsanız eğer, ailenize ne nerede olduğunuz hakkında, ne de kaç yıl kalacağınız hakkında hiçbir bilgi verilmez. Aradan yıllar geçer, haber alamazsınız. Bari öldüyse öldü haberi gelsin dersiniz ama o haber de gelmez…

Suriye Müslümanları sindirilmiş durumda… İki yıl kadar önce Suriye’nin Halep ilinde bir Suriyeli aileye misafir olmuştum. Ev sahibinin büyük oğluyla şehri gezerken Ölen Suriye devlet başkanı hafız Esad ile oğlu -bugünkü Suriye devlet başkanı- Beşir Esad’ın Yan yana konmuş resmini işaret edip; ‘Hangisi daha zalim?’ dedim.

Bu sorum üzerine çevreye şöyle bir bakıp bana dönerek ‘sus!’ İşareti yaptı. Bu sorum korkutmuştu kendisini… Oysaki etrafımızda sesimizi işitecek kimsecikler yoktu. İşte böyle korkutulmuş Suriyeli Müslümanlar. İşte o Suriye’nin zindanlarından gelen bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum.

‘ Allah ile olan dostluk, birliktelik, varlığının şah damarından daha yakın olduğunun ıspatı, onun izni olamadan bir yaprağın dahi dalından kopup düşmediği ve yine onun izni olmadan herhangi bir dişinin gebe kalamayacağına iman edilmesinin gözler önüne serilmesi, canlı ve cansız olan her bir hücrenin Allah’ın kontrolü altında olduğuna imanın ıspatı, Allah’ın dilemesiyle açılmayacak kapının ve aşılmayacak zorluğun olmaması… Hepsini birazdan anlatacağım kıssada görmeniz mümkün inşaallah…

Kıssamızı biranlık kendinizi o hücredeymişsiniz gibi hissederek okuyun inşaallah…

Suriye zindanlarında yabancı bir mücahid… Perşembe gününden başlıyor Cuma namazı hazırlığına… Ki hücresinden dışarı çıkması imkânsız gibi bir şey… Cuma sabahı duş alıyor.(su ya da teyemmümle… Bu kısmı hatırlamıyorum.) Peygamberimiz (s.a)’ın okuduğu Cuma günü zikirlerini okuyup Cuma namazını camide kılmak için hücre kapısına kadar geliyor… Sağ eli kapı kolunda ve zincirli kapı açılmıyor doğal olarak…

Kapıyı işaret ederek:

‘Ya Rabbi! Cuma namazına gideceğim fakat kapı ve zincir, engel… Sen şahit ol ki bir farzı yerine getirmek istiyorum… Fakat bu kapı açılmıyor… ‘

Bu sözleri Arap bir mücahidden işittim… SubhanAllah! Dedim… Ben olsaydım yerimden bile kımıldamazdım… Beni hayretlere boğan anlatımlarına devam ederek;

Cihada niyetlenenler hazırlık yapar mealinden hareketle hücresinde spor yaparmış… Ve yine gün gelir cihada çıkmak için hücresinin kapısına kadar gelir, sağ eli yine kapı koluna gider… Fakat nafile… Kapı yine açılmaz olur… Yine,’ Şahid ol ya Rab!’ der… ‘ Cihada çıkacağım. Fakat tek engel kapının zincirli olması.!’

Allah-u ekber! Allah-u ekber! Allah-u ekber!

Bu nasıl bir iman ya rab! Ki Allah’ın kalpten geçen her şeyi bilmesine rağmen, hücrede kalmanın birçok ibadete engel olacağına ve sorumlu olunmayacağını bilmesine rağmen yine de ıspat etmeye çalışmak! Allah-u Ekber!!!

İmrenilecek bir iman… Ne diyeyim. Allah’tan böyle bir iman istemekten başka bir şey aklıma gelmiyor şimdilik… Bu satırları yazarken inanın imanımdan utandım…

Ey bize iman dersi veren büyük mücahid!

Ey iman kokun hücre dışına yayılan büyük mücahid! Seni tanımamamıza ve görmememize rağmen rabbim kalbimize büyük bir sevgi verdi sana karşı…

Ya rabbi sen Şahid ol ki o kulunu senin rızan için çok seviyoruz… Ya rabbi sen o kuluna şehadet bizlere de öyle bir imandan sonra kefensiz gömülmeyi nasip et! (âmin)

Hücredeki o mücaid kardeşimiz Allah dilerse açılmayacak kapının olmadığını çok iyi biliyor. Kapının kilitli olmasını bahane ederek tembel tembel oturmuyor. Başa gelen her musibet nasıl Allah’ın izniyle oluyorsa o musibetin ortadan kalkması da aynı şekilde Allah’ın izniyledir.

İşte o mücaid kardeşimiz bunun farkında olduğu için her an cihada çıkacakmış gibi hazır bir vaziyette bekliyor. Böyle bir inanç şekli ihsan kapısını aralar diye düşünüyorum.

Konu Sahibi esracık 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Tesettürlü Erkek Aranıyor Serbest Kürsü Mihrinaz 10 3422 23 Nisan 2010 23:44
Dini - Siyasete, Siyaseti- Ticarete... Serbest Kürsü esracık 0 1148 07 Nisan 2010 21:55
Suriye Zindanlarında Bakın Neler Olmuş ... Serbest Kürsü ibrahim73 6 1929 02 Nisan 2010 16:27
ERGENEKON ALLAHIN İZNİ İLE KURULDU Serbest Kürsü esracık 0 1919 26 Mart 2010 18:37
SEYYİD KUTUP ÜZERİNE BİR RÖPORTAJ Anket'ler-Röportaj'lar Kara Kartal 6 2876 26 Mart 2010 14:32

Alt 03 Nisan 2010, 21:48   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart RE: Suriye Zindanlarında Bakın Neler Olmuş ...

Son yüzyılın nemrutları saddam esad ülkemizdeki bazı zalimler enver sedat hüsnü na mübarek şaron mahmut abbas abdullah bin beşyüz abdulaziz bunların birbirlerinden farkı yok hepsi zalim ...
Alt 04 Nisan 2010, 00:47   Mesaj No:3
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1162
Beğendi:331
Takdirleri:7539
Takdir Et:

bu bölgenin kaderimidir Yarabbi...
tarih boyunca gelen ağlattı giden ağlattı.
nemrud..
saddam..
hafız esad..
kral hüseyin..
kral suud serisi..
kasap şaron..
hüsnü ne mubarek..
zalimler değişti mazlumlar aynı...

Allahım ortadoğunun mazlumlarına yardımcı ol.zalimlerine kahreyle.
Alt 04 Nisan 2010, 00:52   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Bu duaya amin amin diyorum....
Alt 05 Şubat 2014, 20:11   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Standart Cevap: Suriye Zindanlarında Bakın Neler Olmuş ...

nemrud türkiyede değilmiydi:(

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 06 Mart 2014, 02:32   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Tuba_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Tuba_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20781
Üyelik T.: 10 Ekim 2012
Arkadaşları:13
Konular: 73
Beğenildi:17
Beğendi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:

Zalimler icin yasasin cehennem...

Kardelserimizin cektigi aciya bakip bi de kendim halimize bakinca kimin imani daha kuvvetli diye sormaya korkuyor insan..
Alt 06 Mart 2014, 10:55   Mesaj No:7
Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:ibrahim73 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22983
Üyelik T.: 14 Aralık 2012
Arkadaşları:8
Konular: 0
Beğenildi:81
Beğendi:227
Takdirleri:1075
Takdir Et:

ben şimdi tam anladım ki Allah boşu boşuna cehennemi yaratmamış zalimler için yaşasın cehennem

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: