Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi İslaminesil,Açılış Tarihi:  28Haziran 2014 (08:53), Konuya Son Cevap : 28Haziran 2014 (12:43). Konuya 6 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28Haziran 2014, 08:53   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Babasını hiç aratmıyor..

Babasını hiç aratmıyor..

TV ekranlarından halka din adı altında yalan dolan hikaye kıssa anlatan, dini afyon haline getirip kitleleri uyutup uyuşturan bu ikiliden vb. uzak durunuz, ailenizi ve çevrenizi uyarınız. (Konu aldığı para ve miktarı değil; varlığı ve anlattıkları ile toplumu zehirlemesidir )

66.6 Ey inananlar! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun....

Konu Sahibi İslaminesil 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Babadan Evlada Cevap. Makale ve Köşe Yazıları Kara Kartal 18 6276 13 Kasım 2017 20:19
Asrın Kerbelasi Filistin.. Serbest Kürsü Mihrinaz 3 1662 13 Kasım 2017 17:55
Dūşlerim... Makale ve Köşe Yazıları su damlası 2 1592 12 Kasım 2017 06:51
Mynmar ve Biten Muslumanligimiz... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 0 1437 16 Eylül 2017 21:06
Veyl Olsun... Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 3 1576 16 Eylül 2017 21:04

Alt 28Haziran 2014, 09:07   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Babasını hiç aratmıyor..

Fransız edebiyatçı Molier, “Tartuffe” adlı tiyatro eserinde Hrıstiyan papazlarının din istismarını şöyle eleştirir: “Ah o menfaat düşkünü, iki yüzlü inanç tacirleri yok mu; onlar, mevki ve itibar satın alırlar sahte inançlarıyla. Bu adamlar, öte dünya için çabalar gözüküp, asıl bu dünyada ceplerini doldururlar. Müthiş bir ağırbaşlılık ve yapmacıklıkla insanlara dünya nimetlerinden uzak durmayı öğütler; kendileri ise, saraylarda yaşarlar. Kendi kusurlarını da çok güzel kitabına uydururlar. Fırsatçıdırlar, kinci, imansız ve yapmacıklıdırlar…”(Molier, Tartuffe. çev: M.F.Gençkal. İst.2008.s 28)
Alt 28Haziran 2014, 09:08   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Büyük İslam filozofu el-Kindi ise aynı tipin Müslüman versiyonunu şöyle eleştirir: “…Amaçları, politik veya bürokratik riyaset ve din tacirliğidir. Oysa, kendileri dinden yoksundur; çünkü, bir şeyin ticaretini yapan, onu satar; sattığı şey ise, artık kendinin değildir. Kim, din tacirliği yaparsa; onun dini yoktur.” (Kindi, Felsefi Risaleler. Çev. M. Kaya. İst. 1994.s 4-5)
Alt 28Haziran 2014, 09:09   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

İslamiyet’te “Din adamı” sınıfı yoktur. Alimler (ulema) vardır. Alimler, İslam’ın erken döneminde devletten menfaat temin etmezlerdi, medreselerin kurulmasından sonra alimler devlet memuru olmuşlardır. Onlar, Kur’an’ı ve hayatı dini prensipler açısından yorumlarlar. Bugünkü akademisyen “ilahiyatçı”lar, ulemanın zayıf mirasçılarıdır. Müftü, vaaz ve imamlar zamanın gerektirdiği “din görevlileri / hizmetlileri”dir. Maaş almaları caizdir. Eskiden “ulema” ticaret veya vakıf gibi gelirleri olduğu için “Allim meccanen, kema ullimte meccanen: Bedava öğrendiğin gibi, bedava öğret” ilkesince vaaz ve irşad faaliyetinde bulunuyorlardı. Günümüzde bunların nesli kalmadı. Dini kurumların (Diyanet ve ilahiyat) halkın dini bilgisini ve şuurunu artırmak için “Allah rızası” için olmasa da, maaş karşılığı vaaz ve irşad faaliyetinde bulunmaları, anlaşılır bir durumdur. Bu durumda, din görevlileri memurlar; müminler ise Bourdieu’nun “müşteriler” dediği duruma tekabül eder. Ancak, “Reyting Garantili Hocalar” medya çağında tam yukarıda tasvir etmeye çalıştığımız “din istismarcıları” grubuna giriyorlar galiba... Piyasa sisteminde dini yorum ve vaaz da “arz - talep” kanununa bağlı. Kitlelerin gönlüne, arzusuna göre bir söylem geliştirmişsen eğer, reytinge bağlı olarak gelsin itibar ve paralar... Spinoza’nın dediği gibi: “Kitleler, Tanrı’yı kandırma peşindedirler; “Reyting Garantili Hocalar” ise bu kandırma işinin profesyonelleri / meslek erbabı oluyorlar.
Alt 28Haziran 2014, 09:19   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Tweeetle sallarım seni....Akledenlerin sayısı çoğaldı bu din tüccarların saltanatı sallanıyor tweetlemelere başladı,

Avukatıda meltem hanımda başladı tweeetlemeye müvekkilim o kadar para almıyor abartılı....

Peki o kadar lamadıysa ne kadar aldı ? bunu sorarlar adama.. Banane ne alırsa alsın,Tüccar sonuçta para kazanmak için bu işlerle uğraşır,Ama unutmayın Din Afyonun vaazları çok pahaladır...

Alt 28Haziran 2014, 09:55   Mesaj No:6
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:menemen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22424
Üyelik T.: 03 Aralık 2012
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
eRkam_turabii Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Tweeetle sallarım seni....Akledenlerin sayısı çoğaldı bu din tüccarların saltanatı sallanıyor tweetlemelere başladı,

Avukatıda meltem hanımda başladı tweeetlemeye müvekkilim o kadar para almıyor abartılı....

Peki o kadar lamadıysa ne kadar aldı ? bunu sorarlar adama.. Banane ne alırsa alsın,Tüccar sonuçta para kazanmak için bu işlerle uğraşır,Ama unutmayın Din Afyonun vaazları çok pahaladır...

Boş işler bunlarla uğraşmak...şeytan size Mübarek günlerde ibadet ,ilim yerine meşgale bulmuş :(
Alt 28Haziran 2014, 12:43   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
menemen Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Boş işler bunlarla uğraşmak...şeytan size Mübarek günlerde ibadet ,ilim yerine meşgale bulmuş :(

konuşma özgürlüğünü kullanmışssın bende hem konuşma hemde tebliğ özgürlüğümü kulanıyorum...

Gün gelir ilimin sadace okumakla olmadığını öğrendiğinde aklına aklede bilenler ve merkep yüklü ilim sahipleri gelsin..

evet boş işler tavuğunun önünede yem at basını kaldırır indirir herhalde islamı sadace namaz ile ibaret kılan
n ların sonu yukarda yorumu yazan gibidir,koyun gibi sürülürler kendilerini ..........zannederler.

sen git ilimle ibadetle uğraş,gün gelir kiminle seytan uğraşır görünür,islami namaz oruçla tek bir din kılan mahlukatların zaten islama savaş açan dindar geçinen tevhidi dini hurafe dini yapanlarla ugrasmazı zaten düşünülemez...Ramazan dır ses çıkarma zulme günaha girersin,ramazandır bugz etme gıybet etmek haramdır, ne kadar basit seytani düşünceleriniz var....

zulüm edipte Bugz etmeyen nefse bugz eder üstünede dua ederim...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.