Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi nurşen35,Açılış Tarihi:  02Haziran 2018 (10:31), Konuya Son Cevap : 02Haziran 2018 (10:31). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 02Haziran 2018, 10:31   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart REİS

REİS

Yıl 1998 hava buz gibi soğuk, yerlerde diz kapaklarının yarısına kadar kar var. Hava soğuk,soğuk olmasına da yürekler olabildiğinden daha da sıcak hem de sımsıcak…

On yedi yaşında vatan millet aşkıyla kavrulan taze bir yürek var ortada üstü çizilmemiş içi doldurulmamış. Boş tertemiz bir sayfa …

Yalnız bir yürek tek kalmış, kimsesiz, garip, vakur bir yürek, serçe kalbi gibi titrek titrek atan, küçük, sevimli yavru kedi gibi dolana dolana sevgi arayan, düzenli önüne yemek verilen sahibine sadık bir hayvan gibi…Siyaha beyaz demeyen, yoksula yok demeyen, yalnız kalmayı göze alabilen, eğilmeyen, bükülmeyen, yenilmeyi göze alan bir yürek…

Çirkefi, haramı, bilmeyen dağların özgürlüğünü taşıyan, umutlarını beslemiş, gözyaşlarını kendi silmiş, baharı kendi içinde taşıyan ilkbaharı ilk defa yaşayan, ikinci baharı bilmeyen bir çiçek var. Gözyaşları ile kendi kendini sulamış büyütmüş Selvi boylu al yazmalı vatansever bir yürek …

Yaş on yedi, hayat güzel bir o kadar da zor ve hayat mücadelesi ağır, hayat mücadelesi ağır ağır olmasına da mangal gibi bir yürek var ortada deli bir çağ süren 17 yaş…

Günler geçiyor, Okulun delikanlısı elinde tesbihiyle okulun, yurdun koridorlarında cesur ve keskin bakışlarıyla, ülkücü bıyıklarını kıvıra kıvıra kendinden emin olta atıyor. Beyaz bembeyaz ütülü gömleğiyle, geriye doğru taradığı simsiyah parlak saçlarıyla yanında üç beş sağlam arkadaşlarıyla gönüllü nöbette…

Reis dediler döndü baktı:

Reis reis reis yok böyle bir hava: Ben gidiyorum kendimden ve ben gidiyorum kendimden. Reis gidiyor benim yürekten kan gidiyor. Adalet Reisti. Bir şey vardı beni çeken bir şey vardı. Tutsana beni yakalasana bırakma Reis…

Hüznü hiç yakıştırmadım kendime, o gelecek adını adımın yanına yazacağım. Mazlumların sesi oldun, mazlumların sesi olacağım. Gözlerin binlerce yıllar öncesinden gelmiş bakıyor. Avucunda etrafına dağıttığın merhametin etrafına saçılışını görüyorum. Bu dava başka bu damarlarda dolaşan kan başka, bu adanmışlık başka, bu sadakat başka: Bu davanın gönüllü çobanıyım ben bu dava bitmez, bu aşk tüm aşklardan başka ve üstün vatan aşkı, vatan aşkın yoksa boş bomboş bir karton koliden değersizsin bunu bil. Şiirler aşkı ne yazmış bilmem ama aşk vatandır, millettir, birliktir, beraberliktir. Kör olsun gözler, sağır olsun kulaklar ,lal olsun diller vatan, millet, bayrak aşkını bilmiyorsa…

Hiçbir şey için geç değil hele hele de vatan için hiçbir şey geç değildir. Vatan aşkının olduğu yerde ben varım, Reis var …

Kimseler yok…

Kolay değil bir dava bu sonu olmayan, bitmeyen tükenmeyen bir dava…

Nasıl bir dua nasıl bir hikmet bilmem Reis yürekten kan gidiyor. Sen gidiyorsun her şey gidiyor. Millet gidiyor. Yağmalanmış yüreğime bir huzur gelir bir adalet gelir Reis sen yürü arkana bakma, ben de yürüyeceğim bakmıyorum arkama. Çatlayan gönüllerin ettiği dualarla yürü, kaybettiğimiz inci mercanları toplyarak yürü. Keşke bir gölge gibi yanında yürüseydim.

Bana zindan düştü. Bana zindandan kurtuluş düştü tut elimden Reis

Bedriye Arık Çambel....

Konu Sahibi nurşen35 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Gündem Korona Aşısı Gündem/ Manşetler Esma_Nur 6 1288 10 Aralık 2020 11:20
DHBT Muhteşem Özetler DHBT-Hazırlık/Notlar/Özetler nurşen35 4 2008 08 Aralık 2020 17:40
Kıssaları Hayatımıza Taşıyalım Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler nurşen35 1 782 08 Aralık 2020 16:46
TENKİD Serbest Kürsü nurşen35 0 729 08 Aralık 2020 11:44
Vitir Namazını Niye Kılıyoruz Biliyor musunuz... Namaz-Abdest-Teyemmüm nurşen35 0 808 04 Aralık 2020 12:56

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.