Konu Başlıkları: Dgs ümitsizlik
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 Temmuz 2017, 20:21   Mesaj No:2

nurşen35

Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:60
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:

Alıntı:
Mehtapinan36 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Selamün aleyküm kardeşlerim sizlerle aylar önce yine yazmıştım Allah'ın izniyle önlisans ilahiyatdan mezun oldum 3derslerimi verdim şükür akabinde dgs heyecanı yaşadım ilk kez ve hıc çalısamadan. 43 net geldi ...ve bu çok düşük.. Mantık sorularını görünce şok yaşadım velhasıl iyi bir çalışmayla daha başarılı olabilirim fakat kendımı parçalasam zor gibi yerleşmek diploma notum 3ün altinda muhtemelen..
KPSS dhbt var sırada fahri kkö için ondan ne derece başarılı olurum Allah bilir... Eşim akademisyen ve yanında bir statüm olsun istiyordum cunku arkadaşlarının eşleri öğretmen vs. O'da eziklik hissediyor gıbı seziyorum. En guzel ilim İslami ilimler deyip başladım lâkin Bu sevdadan vazgeçip Arapça kursuna mı başlasam dedim yas olmuş 37 Rabbim herkese hayırlı kapilar açsın selam ve duâ ile...

Ve Aleyküm selam Mehtap hocam

Neden ümitsizliğe kapıldınız ki, ilk sınav başarı getirmeyebilir, hatta dgs sınavlarına bir çok kez de girmiş kazanamamış olabilirsiniz.
Başarı olmayınca hiç olmayacak diye de bir kural yok.
Öncelikle İlitamı gerçekten okumayı düşünüyor musunuz diye kendinize sorun. Cevabınız Evet ise pes etmeye gerek yok..
Allah'ü Teala'nın ilmini öğrenmeye devam edin, inanın ki , ummadığınız yollar açılacak siz bile yeri gelir şaşırırsınız.
İlim öğrenmenin yaşı yoktur hocam lütfen unutmayın.
Sormak istedikleriniz varsa bizlere danışabilirsiniz. İlitam mezunu hocalarımız size yardımcı olacaktır.