Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İMAM HATİP,KURAN KURSU-SEVİYE TESBİT-HACC-YURT DIŞI-DGS-ÖSYM-SINAVLARI.::. > Diyanetin Yeterlilik Sınavları > DGS (Dikey Geçiş Sınavı)

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mehtapinan36,Açılış Tarihi:  25 Temmuz 2017 (17:19), Konuya Son Cevap : 28 Temmuz 2017 (21:15). Konuya 9 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı10Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen Mehtapinan36
  • 3 Beğenilen nurşen35
  • 2 Beğenilen nurşen35
  • 1 Beğenilen mehmet akif2
  • 1 Beğenilen Mehtapinan36
  • 1 Beğenilen nurşen35
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 25 Temmuz 2017, 17:19   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Mehtapinan36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mehtapinan36 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 57301
Üyelik T.: 18 Mart 2017
Arkadaşları:1
Memleket:İstanbul
Konular: 7
Beğenildi:18
Beğendi:21
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Dgs ümitsizlik

Dgs ümitsizlik

Selamün aleyküm kardeşlerim sizlerle aylar önce yine yazmıştım Allah'ın izniyle önlisans ilahiyatdan mezun oldum 3derslerimi verdim şükür akabinde dgs heyecanı yaşadım ilk kez ve hıc çalısamadan. 43 net geldi ...ve bu çok düşük.. Mantık sorularını görünce şok yaşadım velhasıl iyi bir çalışmayla daha başarılı olabilirim fakat kendımı parçalasam zor gibi yerleşmek diploma notum 3ün altinda muhtemelen..
KPSS dhbt var sırada fahri kkö için ondan ne derece başarılı olurum Allah bilir... Eşim akademisyen ve yanında bir statüm olsun istiyordum cunku arkadaşlarının eşleri öğretmen vs. O'da eziklik hissediyor gıbı seziyorum. En guzel ilim İslami ilimler deyip başladım lâkin Bu sevdadan vazgeçip Arapça kursuna mı başlasam dedim yas olmuş 37 Rabbim herkese hayırlı kapilar açsın selam ve duâ ile...
Esma_Nur ve nurşen35 beğendiler.

Konu Sahibi Mehtapinan36 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Dgs hüsranı DGS (Dikey Geçiş Sınavı) nurşen35 1 1134 12 Eylül 2017 15:30
Dgs dersane DGS (Dikey Geçiş Sınavı) nurşen35 1 1153 31 Temmuz 2017 15:56
Dgs ümitsizlik DGS (Dikey Geçiş Sınavı) nurşen35 9 1583 25 Temmuz 2017 17:19
Ehli kitap Risale_i Nur (Said Nursi) Şaban TRL 1 1246 31 Mart 2017 22:22
İstanbul illtam nasıl ? DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Mehtapinan36 3 1562 31 Mart 2017 17:12

Alt 25 Temmuz 2017, 20:21   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Alıntı:
Mehtapinan36 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Selamün aleyküm kardeşlerim sizlerle aylar önce yine yazmıştım Allah'ın izniyle önlisans ilahiyatdan mezun oldum 3derslerimi verdim şükür akabinde dgs heyecanı yaşadım ilk kez ve hıc çalısamadan. 43 net geldi ...ve bu çok düşük.. Mantık sorularını görünce şok yaşadım velhasıl iyi bir çalışmayla daha başarılı olabilirim fakat kendımı parçalasam zor gibi yerleşmek diploma notum 3ün altinda muhtemelen..
KPSS dhbt var sırada fahri kkö için ondan ne derece başarılı olurum Allah bilir... Eşim akademisyen ve yanında bir statüm olsun istiyordum cunku arkadaşlarının eşleri öğretmen vs. O'da eziklik hissediyor gıbı seziyorum. En guzel ilim İslami ilimler deyip başladım lâkin Bu sevdadan vazgeçip Arapça kursuna mı başlasam dedim yas olmuş 37 Rabbim herkese hayırlı kapilar açsın selam ve duâ ile...

Ve Aleyküm selam Mehtap hocam

Neden ümitsizliğe kapıldınız ki, ilk sınav başarı getirmeyebilir, hatta dgs sınavlarına bir çok kez de girmiş kazanamamış olabilirsiniz.
Başarı olmayınca hiç olmayacak diye de bir kural yok.
Öncelikle İlitamı gerçekten okumayı düşünüyor musunuz diye kendinize sorun. Cevabınız Evet ise pes etmeye gerek yok..
Allah'ü Teala'nın ilmini öğrenmeye devam edin, inanın ki , ummadığınız yollar açılacak siz bile yeri gelir şaşırırsınız.
İlim öğrenmenin yaşı yoktur hocam lütfen unutmayın.
Sormak istedikleriniz varsa bizlere danışabilirsiniz. İlitam mezunu hocalarımız size yardımcı olacaktır.
Alt 25 Temmuz 2017, 22:06   Mesaj No:3
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Allah razı olsun hocam her kafadan bir ses çıkıyor diploma meselesi formasyon alamaz vs sadece ilahiyat mı yazabiliriz arapça öğretmenliği vs tercih edebilir miyim okumak için okumak istemiyorum topluma hizmet etmek istiyorum açıkçası 4 sene lisansı dışardan okudum 2yavrumla ilahiyat 3 çocuğumla okudum ilim aşkı baska bisey vesselâm selâm ve dua ile..
Alt 25 Temmuz 2017, 22:14   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Allah razı olsun hocam her kafadan bir ses çıkıyor diploma meselesi formasyon alamaz vs sadece ilahiyat mı yazabiliriz arapça öğretmenliği vs tercih edebilir miyim okumak için okumak istemiyorum topluma hizmet etmek istiyorum açıkçası 4 sene lisansı dışardan okudum 2yavrumla ilahiyat 3 çocuğumla okudum ilim aşkı baska bisey vesselâm selâm ve dua ile..
Allah'ü Teala cümlemizden razı olsun.
dgs sınavında İlitam puanı yeterli değil ise, bu sene Aöf'nin açmış olduğu İlahiyat Arapça iki yıllık açıköğretime kayıt yaptırabilirsiniz. Böylelikle ikinci üniversitede okuyabilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bilgileri Aöf bürolarından araştırın şimdilik bizde bu kadarını biliyoruz.
Seneye dgs sınavına tekrar girin ihmal etmeyin..
İlim öğrendikçe kendindeki eksikleri farkedersiniz. Daha fazla öğrenme isteği herzaman olacaktır.
İlim denizinde yüzmeye başlayanlar sadece üstündeki güzelliği değil, derinliklerdeki güzelliği de görmek ister. O yüzden derinlere dalın bütün güzelliği görün derim.
Mihrinaz ve Mehtapinan36 beğendiler.
Alt 25 Temmuz 2017, 22:28   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Aleyküm selam Mehtap hanim

Ben bir küçük bir bebek çocuğum ve yarı yatalak yaşlım ile ilitam okudum

Kurani mi da geliştirmek için o süreçde çabaladım

Ilitam son sene formasyonumu da aldım okul staj derken haftanın 2 veya 3 günü kayseriye gittim geldim evde yemeklerimi yaparak gittim

Demek istediğim insan isterse o kadar şeyin üstesinden gelir derslerine çalışır gerisini allahın lütuf Keremine bırakır

Aof ortalaman biraz daha yüksek olsa notun artardi ama sorun değil çok soru çözersin sözel mantık üzerine düşersin daha yüksek puanlar alırsın

Burdan bir arkadas var makbergulu 3 sene düzenli programlı çalıştı ama 3. Girisinde dgs yi kazandı bu en büyük azim örneği

Bir kere girdim ümitsizliğe düştüm demeden ben allahın izniyle başaracagim diye başına geçin

Arapça kursuna gidin ilitam derslerine faydali olur

Aof okurken arkadaşlarım ilitam okuyabilecegimi söylemişti ben o yeterliliği görmüyorum kendimde diyordum ama hayal de ediyordum

Burdan bedia hocam hz. Osmanın sözünü söyledi allah kimseye nasip etmeyeceği şeyi hayal ettirmez
nurşen35 beğendi.
Alt 25 Temmuz 2017, 22:31   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Arapça bölümüne geçiş var kontenjan çok değil

Örgün olarak ilahiyat da okuyabilirsiniz ama 1. Sınıftan başlaman lazım
Alt 27 Temmuz 2017, 22:29   Mesaj No:7
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Allah cumlenızden razı olsun cok duygulandım yorumlara ınsan yeter ki istesin saçma sapan sosyal medyalarda vakitler ölüyor nefsime söylüyorum KPSS dhbt var onlara girmeyim mi hocam .düzenli çalışmak şart arapça aöf okursam yine 4yillik lisans olacak formasyon olur mu ki arapça durusul lugatıl basladım 4kitap kendim videoları var ücretli öğretmenlik Vazgeçtim parca parca olucam yoksa uzattım sanırım hakkınızı helal edin
nurşen35 beğendi.
Alt 27 Temmuz 2017, 23:34   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Allah cumlenızden razı olsun cok duygulandım yorumlara ınsan yeter ki istesin saçma sapan sosyal medyalarda vakitler ölüyor nefsime söylüyorum KPSS dhbt var onlara girmeyim mi hocam .düzenli çalışmak şart arapça aöf okursam yine 4yillik lisans olacak formasyon olur mu ki arapça durusul lugatıl basladım 4kitap kendim videoları var ücretli öğretmenlik Vazgeçtim parca parca olucam yoksa uzattım sanırım hakkınızı helal edin

Mehtap hocam,Kpss sınavlarını kaçırmayın, zaten önlisans mezunları iki yılda bir kpss sınavına katılıyor. Eğer Kur'an kursunda görev almak isterseniz bu sınava katılabilirsiniz. Bizim arkadaşlarımızdan yaz tatilinde çocuklara Kur'an eğitimi için görev alanlar var..
Ya da ücretli öğretmenlik sanırım bunu istemiyorsunuz. İlitam için sonuçlar daha belli değil, belki de kazanmış olabilirsiniz.
Öncelikle sonuçları bekleyin. Olumsuz bir sonuç gelirse seneye dgs için hazırlığınızı başlatın..
Eğer Arapça İlahiyat okumaya karar verdiğinizde , önümüzdeki sene dgs sınavına girmenize engel değil, hatta iki üniversite birden bitirmiş ve mezun olmuş olursunuz.
Kısacası önünüze serilmiş imkanları değerlendirin,nereden başlamak istediğinize önce karar verin ki gerisi kolaylaşacaktır..
Alt 28 Temmuz 2017, 12:45   Mesaj No:9
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Allah razı olsun hocam ben işletme lisans okuyup ilahiyat önlisans okudum bu yüzden 2018 lisans KPSS varsa ona mı giricem doğal olarak dhbt de lisans olacakmıs
Alt 28 Temmuz 2017, 21:15   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Dört yıllık mezunlar Lisans bölümünden sınavlara giriyor
Mehtapinan36 beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)