Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  13 Mart 2012 (17:11), Konuya Son Cevap : 20 Mart 2012 (11:04). Konuya 73 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Mart 2012, 17:44   Mesaj No:41
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Standart Cevap: islamda böyle bi tövbe ayini[töreni] varmıdır.[menzilden..

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Abdülmelik kardeşim tek evlilik şarttır ve birden fazla eş haramdır demek Allah'ın yetkilerine karışmak demektir. Allah tek evliliği tavsiye ediyor ama çok evliliğe de ruhsat vermiştir.Verilen ruhsatı haram kılmanın hiç bir mantığı yoktur.Bu haddi aşmaktır.

Ey iman edenler! Allah’ın size helâl kıldığı iyi ve temiz nimetleri (kendinize) haram etmeyin ve (Allah’ın koyduğu) sınırları aşmayın. Çünkü Allah, haddi aşanları sevmez.(5/Maide-87)

Kişi diyebilir ki günümüzde tek evlilik en güzelidir. Çok evlilik şartları mevcut değildir. Buna söyleyecek bir söz olmaz. Ama çok eşlilik haramdır demek insanın kendini Allah yerine koymasıdır ki bu sözün altından kalkılmaz.
Çeşitli tevillerle çok eşliliği eleştirmek farklı bir olaydır, çok eşliliği haram saymak daha farklı bir olaydır.
Bu konularda konuşurken daha dikkatli konuşmak iyidir.
Allah razı olsun işte budur ...Ortadaki Kuran ile alakalı bir hükmün yanlışlığını bırakıp hikayelere dalanlar bunu zaten yapamazdı ...

Ellerinize sağlık Fecr kardeşim ...
Alt 16 Mart 2012, 17:45   Mesaj No:42
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Esedullah bey siz daha evvelki işlemiş olduğum konulara bakın tasavvuftaki kavramları işlediğimi görürsünüz...Ayrıca tasavvuf diyeceksiniz ibn-i arabaiyi, Hllacı Mansuru,mev-alana’yı İbn-i Sebi’yi es geçmek bu dine haksızlık olur...Şöyle düşünün İslam dininden söz edilince Rasulluah (sav) es geçilebilinir mi...? elbetteki hayır...

Sözü geçen zatlar Tasavvuf dininin en büyü“Tağutlarıdırlar” ...Bu dini onlar icat etmiştir...Siz tasavvufu kendinizce farklı bir peygamberden,farklı kitaptan okuduysanız onu bilemem...Bildiğim birşey vardır bu dinin ne Kuran’da nede sünnette hiçbir dayanağı yoktur...Misafir olduğunuz bölümdede zaten hiçbir delil getirememiştiniz....Akşam inşAllah asacağım konularda “amcam”ile birlikte sizin pirlerinizin delil diye sarıldıkları ayetleri nasıl çarpıttırdıklarını yine delilleri ile ortaya koyacağız...

Eğer öksüz kızlarla evlendiğinizde onlara karşı adaletli davranamamaktan korkarsanız, hoşunuza giden diğer kadınlardan iki, üç ve dörde kadar evlenebilirsiniz. Eğer adaleti gözetmemekten korkarsanız, o zaman bir tane ile veya elinizin altındakiyle (sahip olduğunuz câriye ile) yetinin. Doğruluktan ayrılmamak için bu daha elverişlidir.Nisa – 4
Alıntı

Bu ayet nisa 4 değil bu ayet nisa 3. Ayettir...İrfan hoca bu ayetin tam meali nasıldır size zahmet tercüme edermisiniz....

Çok evlilik İslamın ortaya çıkardığı bir durum değildir...Bu durum arap kültüründe zaten vardır...Var olanı İslam tertiplemiş bir düzene koymuştur...Ve tek evliliği tavsiye etmiştir....Bu kısa ön bilgiden sonra şunu diyebilirim...Allah herhangi bir konuda insana ruhsat vermişse,geriye kalan yorumların hepsi insanın kendi kendine vesvesidir...Örneğin yolculuk yaparken oruç tutmayabilirsiniz gibi bir ruhsatı,yolculuk esnasında kişi kullanabiliyorsa buna siz müdahale edemezsiniz...

Esadullah bey siz ikinci eş için ta Filistine gidip bir maslahat öne sürdünüz bu yanlış...Hoşunuza giden kadınlardan birer,ikişer,üçer,dörder,evlenebilirsiniz ruhsatı verildikten sonra Filistine falan gitmenize gerek yoktur...
Alt 16 Mart 2012, 17:56   Mesaj No:43
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

[QUOTE=la diyebilmek;165087]Bakın la , yukardaki ayetler sizede geçerli oldu gıybet, arkadan konuşma siz bunu gördünüzmü nasıl yaptığını tarif ediş şeklinize bir bakın ne kadar eminsiniz bunun doğru bir haber olduğunu nasıl bileceksiniz ?

İkincisi namazda misfak kullanılmazmı buda sünnettir bunu nereye koyacaksınız ...?

Tasavvuf kelimesini duyunca Kuranı ve İçindeki emirleri unutuyorsunuz nasıl Kuran savunucusunuz tam bir muaamma bu ...ESADULLAHTAN ALINTI..

CEVABEN..Bakın esadullah bey eminimki siz gıybetin dahi ne olduğunu bilmiyorsunuzdur,inşaallah başka bi başlıkta GIYBET nediri açıklarsınızda bizde sizin o hak ile batılı birbirine karıştırdığınız bilginize göre gıybetin ne olduğunu ve ne olmadığını anlarız.

Ben verdiğiniz ayetleri bu gün müslüman kardeşlerimle bir arada kıldığımız yevmul aruba namazımızın hutbesinin konusu yapmıştık ve ayetteki konuyada değindik.ve benim ayetlerle muhattab olduğumu söylemişsiniz evet ben ayetlerle muhattabım ve beni muhattab eden Allahıma hamd olsun ki,ayetlerin gereğini de yapıyorum.Ben hasan arkadaşı[abiyi] ne kadar tanıyorsam sizide o kadar tanıyorum ve şahitliğimide YAZDIKLARINIZA GÖRE YAPIYORUM,ve bu gıybet te değildir,ama siz GIYBETİN NE OLDUĞUNU DAHİ BİLMİYORSUNUZ..

NAMAZDA MİSVAK KULLANILIRSA BUYUR DELİLLENDİR AMA DOĞRUYA SENİN DELİLİN GAVSIN dır,vahiy ve pıratiği olan rasulullah değil..

.................................................. .................................................. .............
Sen kendine bak la, daha Kurandan heberin yok bari vebale girme heva ve hevesin seni köreltmiş kardeşim defalarca ilettim şahsımıza yazacağınıza ilim kouşun sorun şu forumda yazdıklarınız Kurana ne kadar uyuyor resmen kişileri eleştiriyorsunuz gerisini siz düşünün ESADULLAHTAN ALINTI..

CEVABEN.Heva ve hevesini ilah edinen varsa oda siz siniz delilide GAVS,KUTUP,SADAT,ŞEYH efsaneleriniz ap açık delildir ve bunların yapıp ettikleri sadece zandır,vahiydende uzak.örneğin,RABITANIZ,HATMENİZ,SEKİZ ŞARTINIZ,TEVBE ALMANIZ,ve dahası....BUnlar hep heva ve hevesinizin ürünüdür..

isim veya şahıslara gelince ,esadullah bey bazı isimler vardır ki ŞAHSI AŞMIŞ EKOL,ÖNCÜ OLMUŞSA,ben bunlardaki batıllarıyla beraber ifşa etmeye kendimi adamışım ve buda islamın olmassa olmazıdır,delilide MESED SÜRESİDİR,FRAVUNLARIN,HAMANLARIN,NEMRUTLARIN,KISSA LARIDIR...Anamadınsa tekrar tekrar kulakların,kalplerin patlatırcasına HAYKIRARAK YAZMAYA DEVAM EDEYİM...yAZILARIM VE PAYLAŞIMLARIMIN KAYNAĞI Rasulullahın pıratiği olan kurandır kuran be hey esadullah ama kör olmaktır sizin ki....
.................................................. .................................................. ..................
Biz senin yolunda asla olmayız senin yolun açık olsun la.....

Hasan abin oldu hemen Tasavvuf dedi ya Tarikat kötü dediya, sen nasıl Kuran savunucusun ki verdiği ayette ters olan görüşünüde eleştirmedin demek amaç Kuran değil sağa sola leke atmak hoş beni ilgilendirmez AMA ARTIK ŞAHSIMA YAZMAYI BIRAKIN kardeşim ....ESADULLAHTAN ALINTI...

CEVABEN..ESADULLAH BEY,size hocam dedim samimice yaklaştım,elimi uzattım içine düştüğünüz bataklıktan bi nebzede olsa uyanmanız için siz,tarikatlerdeki güya nefsi aşağılama olan yok ben hoca değilim,falan gibi ben acizim,bazı tarikattaki samimi insanlardan duydum kendini hatta SENİN ŞEYHİNDE DİYOR VİDEOSUNDA,gavsın evladının kölesi olmak farzdır,vacibdir,falan veya bazı müridler nefsi aşağıla olarak BEN KÖPEĞİM,BEN TUVALET TAŞIYIM diyenide duyduk bu kadar yani,Allah eşrefi mahlukat olun diyor tarikatler sofilerine KÖPEK OLUN diyor...Yani esadullah bey sizde şeyh gavs,şirklerinizi bırakın size KARDEŞ,ABİ,demeeyn sizin gibi olsun...

ha eğer kuranı savunmak sa niye HASAN AKÇAY ın kuran ışığında yanlışlarını dile getirmediniz demişsiniz,

nedeni şu,hasan abi bi defa kendini kuranı anlamaya adamak için adım atmış ve AKLIN MUHATTABI OLAN VAHİYİ ,AKLIYLA ANLAMAK için ,vahiye penceresini açmış ve AKLINI SİZİN GİBİ GAVSLARA hipotek ettirmemiş,varsa kutsalları oda VAHİYNİN AYDINLIĞINDA olur diyor kendisi ben öyle anladım.Ha yanlışı olamaz mı olur pekala ama onlarıda konuşacaz başka başlıklarda inşaallah soracaz HASAN ABİME,abi bi açıkla bu olayı nasıl böyle anladın,oda anlatacak ve birlikte HATALARIMIZI BULUP TEVBE EDECEZ,ama şeyhe bağlananbi ipe ,beze tutunarak değil...

SANIRIM AÇIKLAYICI OLMUŞTUR..ha bide ESADULLAH BEY KENDİNİZİ çok önemsiyorsunuz,siz bizim ismimizi kullanırken bak biz hiç rahatsız olmuyoruz,buda çok normal HA SİZ İNANCINIZDAN DOLAYI UTANIYORSANIZ O BAŞKA...

yazacak kelime bulamadım maalesef çünki size anlatacak bir şey kalmadı artık, anlayacağınız birşey de yok ....
Alt 16 Mart 2012, 17:58   Mesaj No:44
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ESADULLAHTAN ALINTI....

CEVABEN..Sayın esadullah bey,bu mevzuları başak başlıkta HASAN AKÇAYA soracam inşaallah ve nasıl böyle anlamış bize açıklamasını yapıp bilgisini paylaşacak inşaallah,gerek ben,gerek hasan akçay,gerek diğer katılımcılarda fikirlerini MESNEDİYLE VERECEKLER ve kim YANILMIŞSA ORTAYA ÇIKINCA,İMAN EDEN İMAN EDECEK,YÜZÜNÜ EKİŞİTİP,SIRTINI DÖNEN VE NEFSİNE mağlub olanda batılıyla kalacak...Bunlarda zamanla olacak inşaallah..Benim için ilk etap kişi kurana bi pencere açmışsa yaklaşımım ona göre olur.siz bi gavs kutup,efsanelerinizden kurtulun KURANI ANLAMAYA Bİ PENCEER AÇIN,YÜZÜNÜZÜ EKŞİTİP,SIRTINIZI KURANA DÖNMEYEİN DE...
sizden cevap istemek yanlıştı işte cevabınız
Alt 16 Mart 2012, 18:06   Mesaj No:45
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

[QUOTE=kamer34;165096]Esedullah bey siz daha evvelki işlemiş olduğum konulara bakın tasavvuftaki kavramları işlediğimi görürsünüz...Ayrıca tasavvuf diyeceksiniz ibn-i arabaiyi, Hllacı Mansuru,mev-alana’yı İbn-i Sebi’yi es geçmek bu dine haksızlık olur...Şöyle düşünün İslam dininden söz edilince Rasulluah (sav) es geçilebilinir mi...? elbetteki hayır...

Kamer kardeş unutmayın Tasavvuf ilminde denirki Şeriatsız Tarikat tarikat değildir.Bu kişilerin yazdıkları ve yaşadıkları kendi halleridir Tasavvuf ile ne alakası var sizin bunu yapmanız yanlış diyoruz yoksa kelimeler, haller Şeriata terstir bu İbni Arabiyi ilgilendirir kendi yaşadığı hal, rüya v.b şeylerdendir.Yada diğer leri için Ama İslamın içinde bir ilim olan Tasavvufu nasıl bunlarla kıyaslarsınız ...

Sözü geçen zatlar Tasavvuf dininin en büyü“Tağutlarıdırlar” ...Bu dini onlar icat etmiştir...Siz tasavvufu kendinizce farklı bir peygamberden,farklı kitaptan okuduysanız onu bilemem...Bildiğim birşey vardır bu dinin ne Kuran’da nede sünnette hiçbir dayanağı yoktur...Misafir olduğunuz bölümdede zaten hiçbir delil getirememiştiniz....Akşam inşAllah asacağım konularda “amcam”ile birlikte sizin pirlerinizin delil diye sarıldıkları ayetleri nasıl çarpıttırdıklarını yine delilleri ile ortaya koyacağız...

Tağutları karıştırmışsınız...

Eğer öksüz kızlarla evlendiğinizde onlara karşı adaletli davranamamaktan korkarsanız, hoşunuza giden diğer kadınlardan iki, üç ve dörde kadar evlenebilirsiniz. Eğer adaleti gözetmemekten korkarsanız, o zaman bir tane ile veya elinizin altındakiyle (sahip olduğunuz câriye ile) yetinin. Doğruluktan ayrılmamak için bu daha elverişlidir.Nisa – 4
Alıntı

Bu ayet nisa 4 değil bu ayet nisa 3. Ayettir...İrfan hoca bu ayetin tam meali nasıldır size zahmet tercüme edermisiniz....

Çok evlilik İslamın ortaya çıkardığı bir durum değildir...Bu durum arap kültüründe zaten vardır...Var olanı İslam tertiplemiş bir düzene koymuştur...Ve tek evliliği tavsiye etmiştir....Bu kısa ön bilgiden sonra şunu diyebilirim...Allah herhangi bir konuda insana ruhsat vermişse,geriye kalan yorumların hepsi insanın kendi kendine vesvesidir...Örneğin yolculuk yaparken oruç tutmayabilirsiniz gibi bir ruhsatı,yolculuk esnasında kişi kullanabiliyorsa buna siz müdahale edemezsiniz...

Esadullah bey siz ikinci eş için ta Filistine gidip bir maslahat öne sürdünüz bu yanlış...Hoşunuza giden kadınlardan birer,ikişer,üçer,dörder,evlenebilirsiniz ruhsatı verildikten sonra Filistine falan gitmenize gerek yoktur...

Sayın kamer bu bir örnekti filistin örneği sorum çok açıktı uzatmanıza gerek yoktu zaten cevabı sayın fecr vermiş siz tasvvuftan başka bir şey düşünmediğinizden bu konulara pek muhatap olmamışsınız , ginede teşekkürler ...
Alt 16 Mart 2012, 18:22   Mesaj No:46
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdir Et:

Tağutları karıştırmışsınız...

Alıntı
İslam dinine karşı haddini aşan herkes Tağuttur...Benim Tağut anlayışım bu..Bilmiyorum bu sizcede uygun bir tanım mıdır...?
Alt 16 Mart 2012, 18:30   Mesaj No:47
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:103
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hasan Akçay kardeş foruma hoş geldin

Gelir gelmez hemen tartışmanın göbeğine oturdun hemen

Kur'an müslümanlığı yoksa bunu mu getiriyor?

Çakma sünnet deyiminden ne demek istediğinizi anlıyorum. Ama başka birisi de senin anlayışın için de "Çakma Kur'an" derse ne yapacağız. İnsanlar arasında farklı farklı sünnet algıları olduğu olduğu gibi , farklı farklı Kur'an algıları mevcuttur. Herkes birbirinin Kur'an ve Sünnet anlayışlarına "çakma" yaftasını yapıştırırsa iletişim hemen kopar. En son söylenecek sözleri en başta söylemenin bedeli kişileri etkilediği gibi fikirlerin anlaşılmasında da olumsuz etki yapar. Bu yüzden bazen doğru bir söz , doğru bir üslupla anlatılmazsa o doğruya ihanet edilmiş olur. Medineweb forumu çeşitli fikir mozaiklerinin olduğu forumdur. Sizin rahatlıkla "hanif" sitelerinde ya da forumlarındaki kullandığınız dil, bu site de kullanılmaz. Kullanmaya çalışanlar yöneticiler tarafından ikaz edilir. Bu durum sadece size karşı durum değil, genel bir durumdur. Her forumun farklı farklı kuralları olabilir. Buna da saygı duymak gerekir.

Sizin bildiğim kadarıyla Kur'an çalışmalarınız var. Bu forumda Kur'an çalışmalarına çok önem verilir. Bu yönde yoğunlaşmaya devam edin.

Fecr hocam denge insanısınız vesselam ..Kuran çalışmalarından çok sanırım bu konu dikkatini çekti yeni üyenin kimseye-söyleme000 tövbe- ayın ,çakma- sünnet, misvak- orkestra çubuğu Allahım sana geliyoruz topyekün hayır000
Alt 16 Mart 2012, 19:13   Mesaj No:48
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Hasan bey hoşgeldiniz evvela...

Yazmış olduğunuz çarpık anlayışlara cevabı verecem inşallah...

Ateist forumlarda ve benzeri yerlerde Kur'anı kendi anlayışınız ve değerlendirmeleriniz ile sunmalarınızıda biliyorum Kur'an kimsenin babasının malı değildir Allah'ın ilahi mesajıdır herkes kendi anlayışına uygun anlamlandıramaz Bakın ateist forumlarda Kur'anla dalga geçenler bire bir sizin söylemlerinizden yalnızca Tek eşlilik hususunda hemfikir olduklarını açıklamışlar süleyman ateş ve benzeri şahısların meallerinden sunduklarınıza buyrun ben cevap vereyim size hangi ilim dalında konuşmak isterseniz konuşalım tartışalım lakin Kur'anı kendimize uydurmadan biz Kur'an'a uyalım ne dersiniz?

-İmam Ali- (a.s)
Alt 16 Mart 2012, 19:31   Mesaj No:49
Durumu:Hasan Akcay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17339
Üyelik T.: 15 Mart 2012
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

Herkese merhaba.

bu Ayetler nazil olduğunda Efendimizin s.a.v kaç eşi vardı (Esadullah). 2'den fazla oldugu kesin. Cünkü Ahzâb 50'de Yüce Allah "Ey nebi! Mehirlerini verdigin eslerini sana helal kildik" diyor -Yâ eyyuhen nebiyyu innâ ahlelnâ leke ezvâcekelletî âteyte ucûrehunn. EZVÂC 2'den fazla es demek.

demekki Efendimiz daha evvelinde eş üstüne eş edinmiş. Elbette. Tipki Ahzâb 4-5'ten önce nasil Zeyd onun evlatligi idi ve resulullah ona Muhammed'in oglu diyor idi ise. Allah Ahzâb 4-5'te bunu haram kildi ve resulullah ondan sonra Zeyd'e bir daha Muhammed'in oglu demedi.

Evet tipki bunun gibi. Allah'in elcisi Ahzâb 52'den önce es üstüne es aldi; Allah Ahzâb 52'de bunu haram kildi ve ondan sonra Muhammed aleyhisselam bir daha es üstüne es almadi.

Kisacasi sayin Esadullah, haramlar gecmise yürümez. Evrensel hukuk kuralidir bu. Ve Islamin yasalari evrenseldir.

52- Bundan başka kadınlar sana helâl olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz. İsterse güzellikleri hoşuna gitsin. Ancak sahip olduğun cariyen başka. Allah her şeye gözcü bulunuyor.

Allah'in sözleri sizin alintiladiginiz bu mealde fena halde carpitilmis. Iki carpitmayi ele alayim.

Bir: Allah bundan baska kadinlar sana helal olmaz, demiyor; bundan sonra (min ba'd) kadinlar sana helal degil, diyor. Eger Allah bundan baska deseydi cok esciler bunu istismar etmek icin örnegin su bahaneyi uydururlardi:

"Allah bu kadinlar derken peygamberin mevcut eslerini kastediyor. Onlardan baskasiyla evlenmek Peygamber alayhisselama haram ama bize degil. Onun eslerinden baska kadinlarla evlenmek bize elbet helal."

BUNDAN SONRA, "bundan önce"nin zittidir. Yani es üstüne es almak bundan önce haram degildi ama bundan sonra haram. Lütfen dikkat. Yüce Allah yasagin bundan sonra yürümeye baslayacagini bildirerek bundan önce es üstüne es alinarak edinilen cok esli aileleri akliyor. Onlar günah hanesine yazilmaz. Günah, min ba'd yani BUNDAN SONRA.

Iki: Allah sahip oldugun cariye* de demiyor; yemininin sahip olduklari diyor.

Dikkat edelim. Baska ayetlerde MÂ MELEKET EYMÂNUKUM dendigi halde 50 ve 52'de MÂ MELEKET YEMÎNUK deniyor. YEMÎN tekil. Cünkü Allah'in elcisi bir insan, tek.

EYMÂN (cogul): yeminler. EYMÂNUKUM: yeminleriniz. Kanit icin Nisâ 33'e bakabilirsiniz.

Ahzâb 50 ve 52'deki MÂ MELEKET YEMÎNUK senin yemininin sahip oldugu kadinlar demek yani yemin nikahi ile sahip oldugun eslerin.

Islamda gecerli olan, "yazili nikah"tir ama Arap örfünde bir de YEMIN NIKAHI var, ki yaziya gecirilmiyor. Sözlü nikah. Arabistan'in bazi bölgelerinde bu nikah günümüzde de uygulaniyor. Anlasilan, Peygamber aleyhisselamin o konumda esleri var. Iste eger isterse onlarin nikahlarini yaziya dökebilir.

Bakin, o kadinlar onun zaten nikahli esleri. Nebi artik yeni es alamiyor; alamaz. Haram. Ama mevcut eslerinin konumunu degistirebilir. Yoksa "Bundan sonra sana kadinlar helal degil" buyuran Yüce Allah hem helal degildir hem helaldir diyerek hâsâ celiskilye düsmüs olur.

Simdilik bu kadar, efendim.

Sevgi ile,
Hasan Akcay

*[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Cariye sahibi olmak haramdir. Allah harbde ele gecirilen esirlerin KÖLE, esirelerin CARIYE yapilmasini yasaklamistir (47:4).
Alt 16 Mart 2012, 20:21   Mesaj No:50
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

yazacak kelime bulamadım maalesef çünki size anlatacak bir şey kalmadı artık, anlayacağınız birşey de yok ....[/QUOTE]esedullahtan alıntı..

başka yazacağın batılında kalmadı zaten sayın esadullah......hak geldimi batıl zayi olmak zorundadır...

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)