Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi muhsin iyi,Açılış Tarihi:  24 Ağustos 2013 (10:12), Konuya Son Cevap : 24 Temmuz 2015 (19:27). Konuya 57 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı6Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 27 Mayıs 2014, 17:20   Mesaj No:31
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart Cevap: Letaif Nedir, Letaiflerin Anlamları, İşlevleri, Görevleri Nelerdir? (2)/Muhsin

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Kurandaki rabita ile tasavvuf mürşit şirkine bakin derim.

-İmam Ali- (a.s)
Alt 28 Mayıs 2014, 11:29   Mesaj No:32
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:BİR-i isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43069
Üyelik T.: 21 Mayıs 2014
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Letaif Nedir, Letaiflerin Anlamları, İşlevleri, Görevleri Nelerdir? (2)/Muhsin

Herkesin ellerine sağlık satırlarca yazı yazılmış çizilmiş, herkes iyi niyetle kendi doğrusunu paylaşmak istemiş lakin benim için önemli olan mekanizmanın çalışıyor olup olmaması..Mürşit Ayetullah yolunda aldığı enerjileri müridine aktarabiliyor, bir şekilde katalizör olabiliyor ise, işe yarar demektir.Ayrıca bu yoldan daha önce yürüdüyse tecrubesi de önemlidir.Yıllardır süren Tasavvuf geleneği rabıta vardır diyorsa denemeye değer.

Kaldı ki Mürşidimin nefsini tanrısallaştırıp kendimden üstün görecek değilim.O sadece aracıdır.Benim gönül şeriatımda en büyük makam dostluktur. Mürşidime saygım, ilkokul öğretmenime olan saygımı geçmez.Eğer onun sayesinde Allah sevgisinin derinine ineceksem, insan olan kısmını (insani nefsini) bir köşeye koyar Özünden Rabbine ulaşan kanalla Allah sevgisinde derinleşirim.O kanal benim, kendi kendime Rabbime ulaşacağim kanaldan daha kestirme ise mürşit katalizörünü kullanırım. Mürşit müridi sayesinde mürşitliği deneyimler ve tekamül eder.Öyle ki rabıtanın çalıştığını gözlerimle görmeden böyle birşey var demem.

Gözümle görmediğim, tecrube etmediğim hiçbirşeye var diyemem.
Alt 28 Mayıs 2014, 12:30   Mesaj No:33
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Alıntı:
BİR-i Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Osman Nuri Topbaşı ve Hüdai Vakfını araştırmaya başladım.Peki Hüdai Vakfında siyaset konuşuluyor mu? Herkesin aynı partiye oy vermesi konusunda etki yapılıyor mu? Siz ne zamandır oradasınız? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.
Bizde siyaset konuşulmaz. Herkesin siyasi görüşü kendine, yönlendirme yapıldığını ne duydum ne gördüm. Bulunduğum ilde Ak Partili ihvan da var, MHP'li ihvan da var, Milli Görüşçü ihvan da var, Büyük Birlik'ten de var, CHP den ihvan da var. Kimseye sen şucusun bucusun denmez. Sorarsan, ferasetini kullan diye cevap alırsın karışmazlar. Ben bu yolda ders alalı 5 sene kadar falan oldu. Yalnız her cemaat içinde çürük cevizler olabilir, ben de o çürük cevizlerden biriyim. Ceviz çürük diye kimseyi çuvaldan çıkarıp atmazlar. Kur'an ve sünnete uyan sade bir hayat yaşarız. Bekleriz. Ben teşekkür ederim.
Alt 28 Mayıs 2014, 13:59   Mesaj No:34
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Peki insan ne sıklıkla gider dergaha, Hüdai Vakfı Erenköy de ben Avrupa yakasında Büyükçekmece de oturuyorum.İstanbul un bir ucundan diğer ucu
Alt 28 Mayıs 2014, 14:07   Mesaj No:35
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Birde şunu öğrenmek istiyorum.Giyimimi değiştirmemi beklerler mi?Yani sakal uzatmak ya da kep takmak sünnetullah tan olabilir?Yadırgadığım yargıladığım yok ama bana çok uzak.
Alt 28 Mayıs 2014, 14:17   Mesaj No:36
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Cem evlerinden olan var mı aranızda?
Alt 28 Mayıs 2014, 18:28   Mesaj No:37
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Hüseyin Hilmi Işık Efendi (kudüse sırruhu)

Hocası Silsile-i Aliyye büyüklerinden '' Abdülhakim arvasi'' hazretleridir.
Saadet-i Ebediye İlim Kitabının yazarıdır.

Bütün sorularınızın cevabını bu ilim kitabında bulabilirsiniz.
Alt 28 Mayıs 2014, 22:46   Mesaj No:38
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Alıntı:
Peki insan ne sıklıkla gider dergaha, Hüdai Vakfı Erenköy de ben Avrupa yakasında Büyükçekmece de oturuyorum.İstanbul un bir ucundan diğer ucu
Valla önce Muhsin hocamdan özür dileyeceğim, çünkü konusunu sabote etmeye başladık. Muhsin hocam hakkını helal et.
BİR-i kardeşim... Sorularınızda samimiyetinizi bilmiyorum, ama cevap vereyim. Dergaha gidiş veya gitme sıklığınız konusunda sizi sıkıntıya sokacak bir durum yok. Yalnız Nakşi tarikatında sohbet esastır. Haftada bir sohbetler olur. Bu sohbetler de bulunduğunuz semtte muhtemelen yapılıyordur. Yani karşıya geçmenize gerek olmayabilir. Siz arayışta olduğunuzu ve öneri istediğinizi söyleyince önerdik, illa bir mecburiyetiniz yok yani... Size uygun olanı araştırabilirsiniz.

Alıntı:
Birde şunu öğrenmek istiyorum.Giyimimi değiştirmemi beklerler mi?Yani sakal uzatmak ya da kep takmak sünnetullah tan olabilir?Yadırgadığım yargıladığım yok ama bana çok uzak.
Bir giyim şartı yok bizde. Sakal zorunluluğunu da görmedim şimdiye kadar.
Allahın kulu_ beğendi.
Alt 29 Mayıs 2014, 20:21   Mesaj No:39
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Saadet-i Ebediye yi bir köşeye yazdım.Fakat Hüseyin Hilmi Işık vefat etmiş biri, bana yaşayan rabıta yapabileceğim, feyz alabileceğim biri lazım.Burda internet ortamında mürşitlerinizi yazın diyor, resimlerine bakarak kendime yakın birini bulmaya çalışıyorum.Aralarında seçim yapmak istememin nedeni birbirleriyle kıyaslamak, en büyük veliyi bulmak falan değil.bana en uyumlu olanı bulmak.Yoksa hepsi tecrubeli, hepsi bilgili , hepsinden çok şey öğrenebilirim.

Sorularımda samimiyim, sorularım bunlar çünkü bu camiayı hiç bilmiyorum.

Eğer içime sinen bir mürşit bulamazsam letaf zikrine kendim geçicem.hayırlısı...
Alt 29 Mayıs 2014, 20:27   Mesaj No:40
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Alıntı:
Saadet-i Ebediye yi bir köşeye yazdım.Fakat Hüseyin Hilmi Işık vefat etmiş biri, bana yaşayan rabıta yapabileceğim, feyz alabileceğim biri lazım.Burda internet ortamında mürşitlerinizi yazın diyor, resimlerine bakarak kendime yakın birini bulmaya çalışıyorum.Aralarında seçim yapmak istememin nedeni birbirleriyle kıyaslamak, en büyük veliyi bulmak falan değil.bana en uyumlu olanı bulmak.Yoksa hepsi tecrubeli, hepsi bilgili , hepsinden çok şey öğrenebilirim.

Sorularımda samimiyim, sorularım bunlar çünkü bu camiayı hiç bilmiyorum.

Eğer içime sinen bir mürşit bulamazsam letaf zikrine kendim geçicem.hayırlısı...

Madem ki İstanbul'da oturuyorsunuz, Osman Ünlü hocayla irtibata geçebilirsiniz. Ona ulaşırsanız eğer size muhakkak yardım edecektir.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)