Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İMAM HATİP,KURAN KURSU-SEVİYE TESBİT-HACC-YURT DIŞI-DGS-ÖSYM-SINAVLARI.::. > Diyanetin Yeterlilik Sınavları > DGS (Dikey Geçiş Sınavı)

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  19 Temmuz 2015 (21:42), Konuya Son Cevap : 30 Eylül 2023 (17:17). Konuya 1135 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı705Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme: Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır,  ortalama Değerlendirmesi 1,00 puandır.
Alt 06 Ağustos 2015, 14:31   Mesaj No:301
Medineweb Usta Üyesi
Asilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Asilem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16419
Üyelik T.: 27 Ocak 2012
Arkadaşları:7
Memleket:Bursa
Konular: 4
Beğenildi:27
Beğendi:23
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: DGS İstişare Bölümü

Musab hocam ,kimin ne kadar takvasi ve hocalık vasfı olduğu burda kimsenin cevabıyla belli olmaz dusuncesindeyim . Burası malum sanal alem yanlış anlasilmalara çok müsait bir yazışma zemini. Ben üstteki mesajimda belirttiğim üzere sizin açıklamalı mesajinizi güzel buldum lakin benim öyle bi kastım yokken birden başka hallere yakistirilmis olmak beni şaşırttı onun muteessirligiyle yazdım cevabi. Şahsım üzerinden değil de herkese açık olarak son derece yararlı bir mesajdı silmeseydiniz. Bu konuda birbirimizi anladigimizi düşünüyorum sizde böyle düşünüyorsanız, bu konuyu kapatalim isterseniz ve sükut tercihi yerine okul tercihlerinde birbir fikir ve yorumlarımıza ihtiyacımız olan şu dönemi güzelce atlatalim olmaz mi?

A.Genç
Alt 06 Ağustos 2015, 14:50   Mesaj No:302
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11847
Beğendi:8990
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ezberlere başlamak çok isabetli bir tercih arkadaşlar..ezberlerim tam..iyi ben bunları biliyorum demeyin..mutlaka mahreçlerine uygun olarak tekrar çalışın..ben bu hataya düştüm hep..çünkü bir senem önlisans havasından çıkmaya çalışmakal geçti desem yeri..bu dönem böyle oldu..sonraki dönem bunları yaparım diye diye 3.seneyi bitirdim..bütün ilitamlarda görüştüğüm arkadaşlar kadarısıyla,kuran dersinden bıraktıkları öğrenciler hep hocalar ve hafızlardanda var..finalde bıraktıklarını bütünlemede yüksek puanlarla öyle güzel geçiriyorlarki...fesubhanallah diyorsun..ilitam hakikaten üniversite arkadaşlar..
mehmet akif2 ve Asilem beğendiler.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 06 Ağustos 2015, 14:52   Mesaj No:303
Durumu:fedra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 29784
Üyelik T.: 26Haziran 2013
Arkadaşları:12
Konular: 35
Beğenildi:86
Beğendi:155
Takdir Et:

ben buna katılmıyorum herkesin anlama kapasitesi farklıdır kimi boğaziçi okuyacak kadar zekidir anlama kapasitesi diğerlerine göre fazladır kiminin biraz daha altında olabilir nasıl ki bir dersi biri 1 defa okur anlar diğeri 10 defa okur anlar vb insanların kapasitesiteleri farklıdır dolayısıyla Herkes Elinden Gelenin En iyisini Yapmaya Çalışmalı çalışmalıyız bence bu durumda sen kolaya kaçıyorsun demek yanlış olur elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktır marifet ben böyle düşünüyorum. selametle..
Alt 06 Ağustos 2015, 14:55   Mesaj No:304
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:

Sağolun mihrinaz hocam böyle güzel tavsiyelere ihtiyacımız var önlisans havasıyla ilitam havası baya farklı sanırım

A.Genç
Alt 06 Ağustos 2015, 14:56   Mesaj No:305
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

bizlerde ilitamlı öğrencilere 2.sınıf muamele yapıldığını düşünüyorduk ilk başlarda..hocalarımız Allah razı olsun..çok güzel açıklamalar yaptılar..örgünden farkımız olmadığı,keşke birde örgün olup yüzyüze dersler olsaydı..ne kadar büyük bir işin altında olduğumuzu hep vurguladılar ve tavır olarakta hiç ayrıcalık yapmadılar..egosu yüksek hoca bizede dersler konusunda hiç alttan almadı...böyle olmasını seviyorum açıkçası..örgün&ilitmlı ayrımı kalkıyor ortadan bence...örgün din kül. okuyan yeğenim..alan içi dersler konusunda bizim daha iyi ders aldığımızı söylüyor,ve örgündekilerin laylaylom bu işi yaparken bizim hakikaten özümseyerek,severek gayretle bu işi yaptığımızın farkındalar..boşverin siz başka söylemleri..yok ne demişler..ilitam şöyleymiş...zaten böyle söyleyenlerinde sayısı azaldı..yolumuza bakmak,söylentilere kulak asmamak en doğrusu..yoksa kafa karışıklığı işleri çıkmaza sokuyor..
Asilem beğendi.

Alt 06 Ağustos 2015, 15:00   Mesaj No:306
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:

Fedra hocam elinden geleni yapmak başka , elinden gelebilecegi halde yapmaya yanaşmamak uğraşmadan halletmeye çalışmak başka. Kolaya kaçanlardan kasıt ikinciler..
fedra beğendi.

A.Genç
Alt 06 Ağustos 2015, 15:01   Mesaj No:307
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Asilem Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sağolun mihrinaz hocam böyle güzel tavsiyelere ihtiyacımız var önlisans havasıyla ilitam havası baya farklı sanırım
çooookkkk..biz sandıkki ilk finale gittiğimizde ayy uzaktanda geldik ..hocalarla armızda bir konuşma rahatlama tarzı hoşbeş...nerdeeee..oku...bu nasıl okuma...ben sana yanlışmı oku dedim.. gözünüzü korkutmak için değil..önlisans rehavetinden çıkmak için söylüyorum..bizler bu konuda çok tecrübelerden faydalanamadık..sizlere en azından tecrübelerimizi aktaralım istedim..

sandımki final derslerinide bir bakınca önlisans gibi geçerim..6 dersin 4 ünden büte kalınca okumam dahada dedim bu ne...benim üni. neyime dedim...böyle öğrencimi olur..otur evinde çocuklarınla..gez dolaş dedim inan...eşim çok destekçi oldu sağolsun..üniversiteye hoşgeldin.büte girmeden üniversitemi bitirilirmiş dedi..hakkaten bütünlemeyle geçtim ilk dönem..sonra sadece bir desle elhamdülillah çözdük sistemiiiii..iştwe böyle canlar...siz ezberlere bşlayın..dersler çok olacak..
Asilem ve KübraYıldız beğendiler.

Alt 06 Ağustos 2015, 15:10   Mesaj No:308
Durumu:fedra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 29784
Üyelik T.: 26Haziran 2013
Arkadaşları:12
Konular: 35
Beğenildi:86
Beğendi:155
Takdir Et:

Alıntı:
Asilem Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Fedra hocam elinden geleni yapmak başka , elinden gelebilecegi halde yapmaya yanaşmamak uğraşmadan halletmeye çalışmak başka. Kolaya kaçanlardan kasıt ikinciler..

işte elinden ne kadar geldiğini bilmiyorsun insanların kapasitesi anlaşılamaz hemen. Belki kolaya yanaşmıyor da kapasitesi o kadardır belki de gercekten kolaya kacıyordur önyargılı olmamalıyız işte bilemiyoruz çünkü. Onu belirtmek istedim sadece neyse
Alt 06 Ağustos 2015, 16:04   Mesaj No:309
Durumu:korkmazkrblt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 45243
Üyelik T.: 24 Eylül 2014
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:1
Takdir Et:

Arkadaşlar tercihleri ne zaman ve nasıl yapacağız
Alt 06 Ağustos 2015, 16:19   Mesaj No:310
KübraYıldız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KübraYıldız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 47401
Üyelik T.: 06 Ocak 2015
Arkadaşları:0
Memleket:Tokat
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:9
Takdir Et:
Cevap: DGS İstişare Bölümü

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Selamun aleyküm arkadaşlar..dgs ile ilgili merak ettiklerinizi, sormak istediğiniz her türlü soruyu buradan yöneltip istişare edebilirsiniz..selametle..
Selamun aleyküm. Ben dgsye girdim tercih yapma konusunda kafam çok karıştı. Örgün ilahiyat seçimi yapsam 1 yıl hazırlık ile birlikte 3 yıl okunuyor ama İlitam seçimi yapsam sadece 2 yıl okunuyor hazırlık okunmuyor öyle mi??? yardımcı olur musunuz? düşünceli000

Konuyu Toplam 48 Kişi okuyor. (0 Üye ve 48 Misafir)