Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Tesettür Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi medinelii,Açılış Tarihi:  24 Mayıs 2008 (15:05), Konuya Son Cevap : 15 Şubat 2011 (10:35). Konuya 16 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Mayıs 2008, 18:53   Mesaj No:11
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:selsebil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1825
Üyelik T.: 12 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 15
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: eğitim ile tesettur hakkında bilgi ve yorumlarınızı beklıyorm

belki sizin çektiklerinizi bilemem ben evde oturuyorum .fikrimi söylemek istedim bende meydanı inançsızlara bırakırsak nasıl düzelecek ,biz bazı şeylere katlanalımki yarınlar çocuklarımız doğruyu eğriden ayırabilsinler inançlı çocuklar yetiştirmeliyiz çevremizdekileride yetiştirmeliyiz yaşı büyük olabilir cahil o kadar çok kimse varki onlarında dogruyu bulması lazım
çocuğu namaza başlayınca namaza başlayan anne ve babalar kızı başörtü takınca başını kapatan anneler var sizle geri çekilirseniz bilmiyorum bizimde işimiz zorlaşır çocuklarımıza örnek olmalısınız
bu da bir cihat degilmidir savaşmadan kazanılmıyor hata etti isem özür dilerim hepinizden hakkınızı helal edin
Alt 15 Kasım 2008, 23:34   Mesaj No:12
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4537
Beğendi:6132
Takdirleri:24126
Takdir Et:

arkdaşlar bu konu konuşmakla fln bitmez ama içimden geleni söliyimbırakın onlar başörtüsünü sorun etsinler muhafazakar kesim kesinlikle eğitimden geri kalmıcak neden mi onların tek istedikleri muhafazar kesimi caydırıp eğitimsiz cahil bırakmak asla böle bişeye meydan vermıyelim tmm başörtüsü savaşını yapalım ama işimizede bakalım burası sonuçda müslüman bi ülke ya düşünsenize başörtüsü yüzünden herkes okumayı bıraksa ne olur türkiyenin hali çocuklarımızın geliceği ni düşünmek bile istemiyorum bizde bi laf vardır it ürür kervan yürür kıyamete kdr da başörtüsü sorunu bitmez arkadslar bide aklıma gelmişken demeden geçemicem lftn ama ltfn peruk kullanmıyalım bildiğiniz üzere peruğu koyu yahudiler kullanır şaçlarını göstermemk için bence gerek yok ya açarsın ya kaparsın

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 12 Şubat 2009, 01:45   Mesaj No:13
Medineweb Sadık Üyesi
medinelii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:medinelii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1808
Üyelik T.: 11 Mayıs 2008
Konular: 89
Beğenildi:4
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

eyvallah esmanur kardesim, mumınem. elbette... guzel bır nokta vazgecmemek için... direnmek...
Alt 13 Şubat 2009, 14:07   Mesaj No:14
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:CANSİMİDİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1775
Üyelik T.: 10 Mayıs 2008
Konular: 4
Beğenildi:1
Takdir Et:

sy.medınelı,rızık endişesiyle cihad ettiginizi sanıyorsunuz...acizane fikrim yanılıyorsunuz.asrı saadete bakın resulün mücadelesinde böyle bir uygulama yoktur.tagutu kesinlikle rettedmeliyiz.
bende sahsen kamuda calısan bır beyim.etrafınıza anlatmaktan ziyade inanclarınızı yaşayarak örnek olmak gerek diye düşünüyorum.müthiş etkili bir yoldur.tavsiye ederim.islam herdevirde islam dır.kimse islamı kişisel durumlarına uydurmasın.
cihad;vazgecmekdir.allah için sahsi cıkarlarımızdan vazgecmektir.
unutmamak gerek allah herkesi niyetine göre sorumlu tutacaktır.....saygılar
Alt 12 Mayıs 2009, 23:33   Mesaj No:15
Medineweb Sadık Üyesi
Arasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Arasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4597
Üyelik T.: 27 Ekim 2008
Arkadaşları:4
Konular: 255
Beğenildi:114
Beğendi:26
Takdirleri:953
Takdir Et:
Standart RE: Cvp: eğitim ile tesettur hakkında bilgi ve yorumlarınızı beklıyorm

Alıntı:
neyzen Üyemizden Alıntı
kafamizi acip unw ye gidoyorsak amacimiz bi on kisinin kapanmasina vesile olmaliki..bu belki gunahimiza kefaret olur(ama belki)
niyet cok onemli...
unw telerde ole kapalilar varki...baslarini actiktan sonra okuldaki normal acik arkadaslarimizdan bir farklari yok allahu alem

Evet bu konuda çok haklısın kardeşim işte cehalet cahillik bu
Alt 15 Şubat 2011, 09:16   Mesaj No:16
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Standart Cevap: Cvp: eğitim ile tesettur hakkında bilgi ve yorumlarınızı beklıyorm

Alıntı:
neyzen Üyemizden Alıntı Mesajı göster
kafamizi acip unw ye gidoyorsak amacimiz bi on kisinin kapanmasina vesile olmaliki..bu belki gunahimiza kefaret olur(ama belki)
niyet cok onemli...
unw telerde ole kapalilar varki...baslarini actiktan sonra okuldaki normal acik arkadaslarimizdan bir farklari yok allahu alem
haklısın arkadaşım.. laiklerin tek istediği müslümn kesim okumasın cahil kalsın bırakın ALLAH aşkına kızlar evde otursun davasını adam gibi okudukdan sonra hiç bir şey olmaz ALLAH ın izni ile kızlar okumasın dienler hnmlarınız analarınız kızkardeşleriniz rahatsızlanınca yana döne hnm dr. ararsınız kızlarımız okumazssa o dr. lar nasıl çıkacak

Alt 15 Şubat 2011, 10:35   Mesaj No:17
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Standart Cevap: eğitim ile tesettur hakkında bilgi ve yorumlarınızı beklıyorm

byn olup omadıgımı anlayamayacak konumda olan bi muhalefetle muhatap bile olmam kolay gelsin

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)