Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi AlimOğlu,Açılış Tarihi:  28Haziran 2012 (12:55), Konuya Son Cevap : 17 Kasım 2013 (19:27). Konuya 115 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 01 Ocak 2013, 00:09   Mesaj No:81
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Menzil tarikatı şeyhi Fevzeddin Erol'a İman

Başlık gerçekten itici ve art niyet kokuyor.tüm konuları okuyacak kadar zamanım olsa keşke.
1-yalnız kuran mantığı sahibini köreltir.çıplak peygambderden desteksiz ayetlere yaklaşmanın vahim sonucu budur işte.verilen ayet ile o hadis çakışıyor demek gerçekten gülünç! alanında mutehasıs olan 4 mezhep imamları(ki bunlardan imam malik muhadistir) o hadisi kitabına alıp kabul etmişse,azcık düşünmek lazım değilmidir ? Haşa ya bu imamlar çok cahil yada sen çok alimsin zülküf.klasik ezber bir cevap oldu biliyorum lakin az düşün derim.
2-evet şirkle mucadele cehd cihad lazım.kişileri rezil kepaze etmek cihad değildir.olsa olsa nefsi emareyı tatmin etmektir.İslam ki putlara saldırı,hakaret,aşağılamayı yasaklamışken...ben kıble ehliyim,Aiman etmişim Allaha,secde ediyorum diyen bir alimi katıksız şirkle suçlamak gerçekten ürkütücüdür.Kuran ebu lehebi hedef almadı,ebu lehebleşmeyı hedef alınmasını öneriyor.eğer hedef ebu leheb olsaydı "leheb süresi" onun ölümü ile iptal nesh edilmesi gerekir değilmiydi ?
3-Hz peygamber cemaatin içinde beli tanınmış munafıklığı aşikar olan abdullah bin ubeye direk ikaz hitap etmemiştir."bazılarınıza ne oluyor ki..." hitabı ile genel konuşmuş ki herkes hissesine düşeni alsın.
4-ben babamın anamın öğretmenlerimin amcamın dayımın nenemin dedemin elini hep öptüm....Allah aşkına insanda sabır kalmıyor,ne yapmak istediğinide inan sende bilmiyorsun.
Allahım bize sabır zülküf kardeşimizede feraset nasip et.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 01 Ocak 2013, 00:35   Mesaj No:82
Medineweb Sadık Üyesi
Ene Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ene Garip isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20682
Üyelik T.: 07 Ekim 2012
Arkadaşları:7
Konular: 26
Beğenildi:8
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Şu galiz başlığı ve iftira dolu devam yazılarını mutlaka kaldırırlar diye beyhude bekledim.Doğrusu ısrarla gündemde tutmanın altında yatan psikolojıyı hiç çözemedim.Eğer size karşı bir haksızlık yapılsaydı.Kasteddiğiniz kişi haksızlık karşısında susan şeytan olmazdı.

Ama ısrarla haksızlık yapmaya devam ediyorsunuz.Kin beslediğiniz kişinin hocasına saldırarak içinizde nekadar kötü ahlak kırıntıları varsa hepsini gösteriyorsunuz.

Değer olarak ne varsa onu çöpe atmak istiyorsunuz.İnsanların sabırlarını zorluyorsunuz.Müslümanların ağlanacak haline ağlayacağınız yerde ,asıl düşman koca ordu halinde size doğru namusunuza ırzınıza kastetmiş gelirken ,az sonra tepenizde olacakken ,ayağınıza bile basmamış savaş arkadaşınıza neden ayağımıa bastın diye ağlayan ,ve ortalığı vaveyla eden çoluk çocuğa benziyorsunuz...

Ben çok kez şahit oldum ki kim birisine iftira atmışsa kendisi daha beter iftiralara muhakkak uğramıştır.

Ders sınav arefesinde yazıp kendimi meşgul etmeyeyim diyorum ama nafile...İnsanında bir tahammül sınırı var.
Aynen abla bende bu tarz konulara yazmayı bırakmıştım artık ama gel gör ki insanları zorla tartışma ortamına çağıyorlar
forum sayfasında da bu başlığı görmekten çok sıkıldım amma velakin değişen bişey yok

Ayrıca o resimlerini koyduğunuz insanları zerre kadar tanımadığınıza eminim bilinmez,tanısaydınız yapmazdınız
Allah bu dostlarına atılan iftiraları görürü elbet
bende şu dakkadan sonra karar verdim değil bu başlıklara yanıt vermeyi açıp okumayacağım bile çok üzüldüm çünkü uzgn hayırlı geceler

Kalbi kırık olanın kalbine Allah dokunur...
Alt 01 Ocak 2013, 08:52   Mesaj No:83
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Yanlışlar, hatalar, günahlar yani batıl olan şeyler üzerinden dini anlatmak, Hakkı anlatmaya çalışmak fayda vermez. İnsanlara Hakkı anlatmak, Hakkı sevdirmek, Kur'an'ı ve Peygamberin örnekliğini anlatmak varken, toplumdaki hatalar, günahlar, şirkler üzerine dini anlatmayı öncellemek nebevi metotla ne kadar uyumlu olabilir? Toplumdaki şirk ve hatalarını tek tek ortaya koymak yerine, Hakkın ortaya konulması gerekir. Zaten Hakk ortaya çıkınca Batıl yok olup gidecektir. Doğrular insanlara anlatılırsa , yanlışlar zaten kendiliğinden belli olur, o zaman insanların yanlışlarını, hatalarını anlamaları ve o hatadan dönmeleri daha kolay olur.
Alt 01 Ocak 2013, 12:33   Mesaj No:84
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Şu galiz başlığı ve iftira dolu devam yazılarını mutlaka kaldırırlar diye beyhude bekledim.Doğrusu ısrarla gündemde tutmanın altında yatan psikolojıyı hiç çözemedim.Eğer size karşı bir haksızlık yapılsaydı.Kasteddiğiniz kişi haksızlık karşısında susan şeytan olmazdı.

Ama ısrarla haksızlık yapmaya devam ediyorsunuz.Kin beslediğiniz kişinin hocasına saldırarak içinizde nekadar kötü ahlak kırıntıları varsa hepsini gösteriyorsunuz.

Değer olarak ne varsa onu çöpe atmak istiyorsunuz.İnsanların sabırlarını zorluyorsunuz.Müslümanların ağlanacak haline ağlayacağınız yerde ,asıl düşman koca ordu halinde size doğru namusunuza ırzınıza kastetmiş gelirken ,az sonra tepenizde olacakken ,ayağınıza bile basmamış savaş arkadaşınıza neden ayağımıa bastın diye ağlayan ,ve ortalığı vaveyla eden çoluk çocuğa benziyorsunuz...

Ben çok kez şahit oldum ki kim birisine iftira atmışsa kendisi daha beter iftiralara muhakkak uğramıştır.

Ders sınav arefesinde yazıp kendimi meşgul etmeyeyim diyorum ama nafile...İnsanında bir tahammül sınırı var.
Rahman razı olsun hep söylüyorum "Bakmak, Görmeyi Bilenlerin Mükafatıdır"......vesselam veddua velmahabbe
Alt 01 Ocak 2013, 12:52   Mesaj No:85
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Başlık gerçekten itici ve art niyet kokuyor.tüm konuları okuyacak kadar zamanım olsa keşke.
1-yalnız kuran mantığı sahibini köreltir.çıplak peygambderden desteksiz ayetlere yaklaşmanın vahim sonucu budur işte.verilen ayet ile o hadis çakışıyor demek gerçekten gülünç! alanında mutehasıs olan 4 mezhep imamları(ki bunlardan imam malik muhadistir) o hadisi kitabına alıp kabul etmişse,azcık düşünmek lazım değilmidir ? Haşa ya bu imamlar çok cahil yada sen çok alimsin zülküf.klasik ezber bir cevap oldu biliyorum lakin az düşün derim.
2-evet şirkle mucadele cehd cihad lazım.kişileri rezil kepaze etmek cihad değildir.olsa olsa nefsi emareyı tatmin etmektir.İslam ki putlara saldırı,hakaret,aşağılamayı yasaklamışken...ben kıble ehliyim,Aiman etmişim Allaha,secde ediyorum diyen bir alimi katıksız şirkle suçlamak gerçekten ürkütücüdür.Kuran ebu lehebi hedef almadı,ebu lehebleşmeyı hedef alınmasını öneriyor.eğer hedef ebu leheb olsaydı "leheb süresi" onun ölümü ile iptal nesh edilmesi gerekir değilmiydi ?
3-Hz peygamber cemaatin içinde beli tanınmış munafıklığı aşikar olan abdullah bin ubeye direk ikaz hitap etmemiştir."bazılarınıza ne oluyor ki..." hitabı ile genel konuşmuş ki herkes hissesine düşeni alsın.
4-ben babamın anamın öğretmenlerimin amcamın dayımın nenemin dedemin elini hep öptüm....Allah aşkına insanda sabır kalmıyor,ne yapmak istediğinide inan sende bilmiyorsun.
Allahım bize sabır zülküf kardeşimizede feraset nasip et.
Abi,yazın içerisindeki eleştirilerini anlamlı buluyorum,ve bazen bu eleştirilerin üzerinde haftalarcada düşünüyorum,islami bilgimle tekrar,tekrar karşılaştırıyorum,ki hatam ve eksiğim nerde onu bulmak için,evet bazen dozajı veremiyor ,fazla bi dozajda gidiyorum,lakin hırsızın hiçmi suçu yok..

El öpme mevzusuna gelince bunu daha öncede konuştuk,yalnız tarikat ve tasavvufta EL ÖPTÜRENLERİN,bunu havasından yaptıkları gün gibi aşikardır,yoksa öyle toplumun,önünde TOPLULUĞA ELİNİ UZATIP,BÜYÜK KÜÇÜK DEMEDEN EL ÖPTÜRMEK,hiçte masumane bi tavır değil ve TAKVA,TEVAZU,NEFİS TERBİYESİ HİÇ DEĞİLDİR,Allahını seviyorsan haksız mıyım...[ki ben sizin bu durumlarda adil davranacağınıza inanıyorum]..

Konuyu gelince,konuyu ben açmamışım ve ilk baştada ben yorum yapmamışım,ilk yorum yapanların biri YİTİK SEVDADIR,en son mesajıylada hiç uyuşmamış şekilde tavır,yani hep yaptığı patinajı yapmıştır..neyse konuyu ben açmamışım,daha sonra konuyu devam ettirmek isteyen ve savunma ,YAPANLARA KARŞI BENDE YAZMIŞ,ÇİZMİŞİM,yani ben değil konuyu tekrar,tekrar gündeme getirenler sadece itiraz edenlerdir...

ha son olarak elini öptüğümüz insanların,ELİNİ Bİ ÖPMEYİN BAKIN,NASIL KÜKRÜYORLAR,ÖFKELERİNDEN ve büyüklük,kibir taslamalarından,ha öfke ile kükremeyenlerin eli öpülür işte o zaman...
Alt 01 Ocak 2013, 12:54   Mesaj No:86
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Yanlışlar, hatalar, günahlar yani batıl olan şeyler üzerinden dini anlatmak, Hakkı anlatmaya çalışmak fayda vermez. İnsanlara Hakkı anlatmak, Hakkı sevdirmek, Kur'an'ı ve Peygamberin örnekliğini anlatmak varken, toplumdaki hatalar, günahlar, şirkler üzerine dini anlatmayı öncellemek nebevi metotla ne kadar uyumlu olabilir? Toplumdaki şirk ve hatalarını tek tek ortaya koymak yerine, Hakkın ortaya konulması gerekir. Zaten Hakk ortaya çıkınca Batıl yok olup gidecektir. Doğrular insanlara anlatılırsa , yanlışlar zaten kendiliğinden belli olur, o zaman insanların yanlışlarını, hatalarını anlamaları ve o hatadan dönmeleri daha kolay olur.
güzel abim yazdıklarınla tamamen haklısın...kimseye-söyleme000
Alt 01 Ocak 2013, 13:26   Mesaj No:87
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:103
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah c.c. razı olsun ..Düşünmek ve yazmak büyük bir nimet ama yazmadan yazdıklarımızın nerelere gittiğini,toparlayıcımı yoksa yıkıcımı, kimlere nasıl msj verildiğinide idrak etmek gerek itici bir başlık ve itici vdeolar okuyanı izleyeni suizana götüren bir paylaşım helede belli yorumlar 10 üzerinden 100...
Alt 01 Ocak 2013, 13:31   Mesaj No:88
Durumu:her biji krdstn isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24022
Üyelik T.: 01 Ocak 2013
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:
Standart Cevap: Menzil tarikatı şeyhi Fevzeddin Erol

siteye yeni üye oldum
karşılaştığım ilk yazı bu oldu ve inanın üzüldüm, gönül ister di ki bu kadar insan daha mühim bir mesele için bu alana toplansaydınız.
Alt 01 Ocak 2013, 13:35   Mesaj No:89
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
her biji krdstn Üyemizden Alıntı Mesajı göster
siteye yeni üye oldum
karşılaştığım ilk yazı bu oldu ve inanın üzüldüm, gönül ister di ki bu kadar insan daha mühim bir mesele için bu alana toplansaydınız.
du be ğer hatı,,,nasıl konu istersen,ahlaki yapıda burda var,siteyi bi dolaş görürsün,bu tür konularad TUZ VE BİBERİDİR..
Alt 01 Ocak 2013, 13:40   Mesaj No:90
Durumu:her biji krdstn isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24022
Üyelik T.: 01 Ocak 2013
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
du be ğer hatı,,,nasıl konu istersen,ahlaki yapıda burda var,siteyi bi dolaş görürsün,bu tür konularad TUZ VE BİBERİDİR..

braye heja ilk girdiğim konu hayal kırıklığına uğrattı hayır000
tuz biber haa hmm iyiymiş hadi bismillah..

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)