Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Şiirler ve Şairler

Konu Kimliği: Konu Sahibi AşıkıZehra,Açılış Tarihi:  28 Aralık 2008 (23:31), Konuya Son Cevap : 29 Aralık 2008 (10:27). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Aralık 2008, 23:31   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:AşıkıZehra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2783
Üyelik T.: 25 Temmuz 2008
Arkadaşları:0
Konular: 26
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Lanet olsun Yezit'e!

Lanet olsun Yezit'e!

Yezide lânet olsun,niçin uydu hevaya
Allah Allah bu ne hal yaptı l-i Abaya
Hasana ağu verdi, zulmetti şahzâdeye.
Muhibbi Al-i evlat, gel seyret,bu sahraya.
Şimr çaldı hançeri,gerden-i şah zibaya.
Lânet ola o kelbe,düşe kahr-ı Hudâya
Esen yeller haber ver,bu hali Mürtezaya;
De ki; çifte kuzular gitti darül-bekâya.
l-i Yezit zulmünün sesi çıkar semaya.
Bu ne cefadır Allah, evlad-ı Mustafaya
Hüseyin düştü atından, sahra-yı Kerbelaya,
Cibril, var haber eyle, Sultan-ı Enbiyaya.

Çifte kübbesi düştü, arş-ı rahman ağlıyor.
Kürsü kalmış kararsız, kevn-i mekan ağlıyor.
Levh-i mahfuz kalemi, emr-i Yezdan ağlıyor.
Sidre de Cibril ağlar, melekler kan ağlıyor.
Sekiz cennet, yedi nâr, heft âsuman ağlıyor.
Matemdedir yıldızlar, ay yüzlü han ağlıyor
Gün yüzün gubar almış, cümle cihan ağlıyor.
Cennette İdris ağlar, hur-i gılman ağlıyor.
Seher yeli durukmuş, durgun umman ağlıyor.
Kerbela çöllerinde çifte civan ağlıyor.
Cibril,var haber eyle, Sultan-ı Enbiyaya.

Konu Sahibi AşıkıZehra 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
-Neden EHLİBEYT? Makale ve Köşe Yazıları hattaboğlu 7 2927 20 Şubat 2009 23:57
Kainatta İlk Yaratılan Şey! Hz.Muhammed(s.a.v) hattaboğlu 31 12547 20 Şubat 2009 23:47
)*(Benimle evlenirmisin? Şiirler ve Şairler Esma_Nur 7 2428 09 Şubat 2009 23:17
ve durdu yağmur..... Makale ve Köşe Yazıları AşıkıZehra 0 2060 09 Şubat 2009 23:00
.......güle benzer Şiirler ve Şairler _bülbül_ 6 2332 22 Ocak 2009 22:14

Alt 28 Aralık 2008, 23:45   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Durumu:AşıkıZehra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2783
Üyelik T.: 25 Temmuz 2008
Konular: 26
Beğenildi:2
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Lanet olsun Yezit'e!

Hasanım ağu içti, leb-i sükker ah çeker.
Hüseyin atından düştü, kime şikâr ah çeker.
Nerde kalmış acaba Bak Zülfikâr ah çeker.
Alinin on bir oğlu yerde yatar ah çeker.
Fatma nene,ciğeri sızlar, sızlar ah çeker.
Ümmügülsüm, Rukiye çifte Nigar ah çeker.
İbrahim, Kasım ağlar, kılar zâr zâr ah çeker.
Hatice ana duymuş, yavrum diyer ah çeker.
Meryem, Asiye gelmiş, ağlar ağlar ah çeker.
Havva, Hasan, Hüseyinim diyer diyer ah çeker.

Hazreti dem lişan, Nebi Ziba ağladı.
İdris Firdevs içinde kasr-ı âlâ ağladı.
Nuh ile Hud, Salihî düştü zâra ağladı.
Yakup,Yusuf, Şuayib, Lût, hem Yahya ağladı.
Zekeriya zikrinde, Turda Musa ağladı.
Mekke, Medine, Kubeys, Tur-i Sina ağladı
Dahi Harunla Davut, Süleyman da ağladı.
Cercisi biçer hızar, İlyas da ya ağladı.
İlyasa, Zülküflü hem Meryem ana ağladı.
Alt 28 Aralık 2008, 23:55   Mesaj No:3
Medineweb Üyesi
Durumu:Masume isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5197
Üyelik T.: 23 Kasım 2008
Konular: 12
Beğenildi:0
Takdir Et:

''AŞK KİTABIN HUDA BANA GÖNDERDİ
GÖKTEN CEBRAİL DE YERE İNDİRDİ
YEZİTLERİ CEHENNEME GÖNDERDİ
İBLİS ÇIKMAZ ORDAN İMAM HÜSEYN''
(ALINTI)

ALLAH razı olsun aşıkı
Alt 29 Aralık 2008, 10:26   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

RÂSULULLAHIN TORUNLARI....
İMAM HASAN, ŞAH HÜSEYİN.....
VE İSLAM ÜMMETİNİN BÜYÜK ACISI; KERBELÂ....
NERDEN BAŞLASAM ,NASIL ANLATSAM BİLEMİYORUM VE ŞUAN BU YAZIYI GÖZLERİMDE YAŞLARLA YAZIYORUM,BAZEN KLAVYEYİ GÖRMEKTE ZORLANIYORUM, HATA EDERSEK AFFOLA...
EVVELA HZ. PEYGAMBERİN ÖVGÜ İLE ''CENNET GENÇLERİNİN EFENDİSİ'' DEDİĞİ O İSLAM ŞEHİDİNİN,İMAM HÜSEYİNİN ŞAHSİYETİNDEN BAHSEDELİM...
EN EVVEL ŞUNU NAKLEDEYİM BİRGÜN CEBRAİL BİR SAHABİNİN KILIĞINDA HZ.PEYGEMBERİ ZİYARETE GELDİKLERİNDE İMAM HASAN VE HÜSEYİN KOŞARAK GİDİP CEBRAİLİN KUCAĞINA OTURMUŞLARDI,HZ.PEYGAMBER CEBRAİLDEN ÇOCUKLARI ADINA ÖZÜR DİLEMİŞ ''SENİ KILIĞINDA GELDİĞİN SAHABE SANDILAR YA CEBRAİL'' DEMİŞLERDİ,BUNUN ÜZERİNA CEBRAİL ''YA MUHAMMET ONLARIN KANI BANA ÇOK YAKINDIR,NİCE GECELERDE ANALARI UYURKEN BEN ONLARA ANALIK ETTİM'' DEMİŞTİR..
YANİ ONLAR EVLAD-I MELAİKE İDİ...
DAHA ÇOCUKKEN YANLIŞ ABDEST ALAN BİR İHTİYARI GÖRDÜKLERİNDE ONU UYARMAKTAN EDEP ETMİŞLER,KENDİ ARALARINDA ABDESTİ TARTIŞMIŞLARDI,O İHTİYARIDA KENDİLERİNE HAKEM KABUL ETMİŞLERDİ,İHTİYARA HANGİMİZ DOĞRU DEDİKLERİNDE İHTİYAR''SİZ DOĞRU OLANLARDANSINIZ HATALI ABDETS ALAN BENİM'' DEMİŞTİ..
ÇOCUK DENİLECEK YAŞDA TEVAZUNUN ZİRVELERİNDE İDİLER...
İMAM HÜSEYİN KERBELADA BÜTÜN AİLE EFRADI,EŞLERİ VE EVLATLARI ŞEHİT OLDUĞUNDA BİLE CESARET VE ŞECAATİNDEN BİRŞEY KAYBETMEMİŞ SAVAŞMAYA DEVAM ETMİŞTİR...
AŞURA GÜNÜ SAVAŞIN KIZGIN SAFHALARINDA BİLE CEMAATİN ÖNÜNE GEÇİP ÖĞLEN NAMAZINI KILDIRMIŞTIR...
HÜLÂSA DOSTLARIM RÂSULULLAH(SAS) VE HAYDARULLAH(ALLAHIN ARSLANI) HZ ALİNİN RAHLE-İ TEDRİSATIYLA YETİŞMİŞ,FEYİZLENMİŞ ,ONLARIN MANEVİ ATMOSFERLERİNİ SOLUMUŞTULAR,ONLARIN AHLAKI İLE AHLAKLANMIŞ,GÖNÜL ALEMLERİNİN VE CENNET GENÇLERİNİN EFENDİLERİ OLMUŞTULAR...
ONLARI TARİFE NE BENİM NEDE KAMUS ALİMLERİNİN LİSÂNI YETMEYECEKTİR...
ONLARI ANLAMAK VE ANLATMAK ,DİL İLE DEĞİL DÎL(KALP) İLE MÜMKÜNDÜR...
YAŞAMLARI VE ÖLÜMLERİ DESTANLAŞMIŞ, ALLAHIN ASKERLERİYDİLER ONLAR...
KERBELA; YÜREĞİMİZDE KANAYAN YARA!!!
OLAYI BİRAZ TARİHİ YÖNLERİYLE İŞLEYELİM, BAZI BİLGİLERİ DOSTLARIMIZA AKTARMAYA ÇABA EDELİM...
MUAVİYE HİCRETİN 55. YILINDA KENDİSİ HAYATTA İKEN OĞLU YEZİDİ HALİFE İLAN ETMEYE KARAR VERMİŞ VE ONUN İÇİN BİAT TOPLAMAYA BAŞLAMIŞTI,HİCRİ 60. YILA GELİNDİĞİNDE MUAVİYE ÖLÜNCE YEZİT HALİFELİĞİNİ İLAN ETMİŞ VE HALKI KENDİSİNE BİATA ZORLAMIŞTI,YAZDIĞI BİR MEKTUP İLE MEDİNE HAKİMİNE HALKIN KENDİSİNE BİATINI SAĞLAMASINI VE BİAT EDECEKLERDEN İLKİNİN HZ.HÜSEYİN OLMASININI EMRETMİŞTİ,BUNUN ÜZERİNE İMAM HÜSEYİN;
''Biz, nübüvvet ailesi ve risalet madeniyiz. Yezit ise fasık, şarap içen ve adam öldüren birisidir. Benim gibi birisi öyle bir insana biat etmez...Artık İslamla vedalaşmak gerekir; çünkü ümmet Yezit gibi bir yöneticiye duçar olmuştur ..''
BUYURMUŞLARDIR..
TANINMIŞ İSLAM TARİHÇİLERİ YEZİDİN MAYMUN,KÖPEK VE AVCI KUŞ BESLEMEKTEN HOŞLANAN,İÇKİ İÇEN BİR ADAM OLDUĞUNU,FİRAVUNUN BİLE HALKIN İŞLERİNDE ONDAN DAHA ADİL,İNSANLARA KARŞI DAHA İNSAFLI OLDUĞUNU İFADE EDERLER...
VE İMAM HÜSEYİN ONA BİAT ETMEYECEĞİNİ KESİN BİR DİLLE AÇIKLAMIŞ OLMAKLA YEZİDİN DÜŞMANLIĞINI KAZANMIŞTI,ESASEN BU ONUN İÇİN HİÇTE ÖNEMLİ DEĞİLDİ,O HAK BİLDİĞİ UĞURDA BAŞINI FEDA ETMEYE ZATEN HAZIRDI...
MEDİNEDE DURUM İYİDEN İYİYE KARIŞMAYA BAŞLADIĞINDA, AİLESİYLE BİRLİKTE MEKKEYE HİCRET ETMEK NİYETİNE GİRDİ,VASİYETİNDE BU HİCRETİNİN MAKAM SEVDASIYLA OLMADIĞINI ,CEDDİNİN ÜMMETİNİ UYARMAK ,İYİLİĞİ EMREDİP KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN OLDUĞUNU YAZMIŞTI..
VE.. MEKKEDE İDİLER ARTIK...
MEKKEDE HAC VAZİFELERİNİ YAPARLAR İKEN KÛFE HALKINDAN 150 YE YAKIN MEKTUP GELMİŞTİ,KENDİSİNDEN BAŞKASINA BİAT ETMEDİKLERİNİ SÖYLÜYORLARDI VE ONU KÛFE'YE DAVET EDİYORLARDI...
İMAM, KÛFEYE BİR ELÇİ GÖNDERMİŞ VE BİLGİLERİ DOĞRULATMIŞTI...
BU ARADA YEZİT ALLAHIN HAREMİNE OLAN SAYGIYI KORUMAMIŞ VE MEKKEDE İMAMIN ÖLDÜRÜLMESİNİ EMRETMİŞTİ..
VE İMAM HÜSEYİN AİLESİ VE YOLDAŞLARI İLE BİRLİKTE KUFEYE DOĞRU YOLA ÇIKTILAR...
Alt 29 Aralık 2008, 10:27   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

KUFE HALKININ DAVETİNDEN,İMAMIN KUFEYE HAREKETNDEN HABERDAR OLAN YEZİT KUFE HAKİMİNİ AZLETMİŞ VE KENDİ ADAMLARINDAN BİRİNİ KUFEYE EMİR TAYİN ETMİŞTİ...
YEZİDİN TAYİN ETTİĞİ KUFE HAKİMİNİN İLK İCRAATI ADAMLARINDAN BİRKAÇINI İMAM HÜSEYİNİN KERVANINI DURDURMAK ÜZERE GÖNDERDİ,BURADA ÖNEMLİ BİR İSİM HÜR BİN YEZİT'DİR ,KUFE HAKİMİNİN EMRİ VE YEZİDİN İSTEĞİ UYARINCA İMAMIN KERVANINI SUYU VE SIĞINAĞI OLMAYAN BİR ÇÖLE SÜRDÜ....
O ÇÖL......
KERBELA...
HZ.HÜSEYİN KERBELAYI GÖRDÜĞÜNDE ALLAHIM KERB(gam) VE BELA DAN SANA SIĞINIRIM DEMİŞTİ...
VE HEMEN ERTESİ GÜN YEZİDİN KOMUTANLARININ İDARESİNDEKİ 4000 KİŞİLİK ORDU KERBELAYA İNDİ....
BU ARADA BİR SÜRE SONRA HÜR BİN YEZİD HATASINI FARKEDEREK YEZİDİN ORDUSUNDAN AYRILIP İMAMIN YANINA GEÇTİ VE ORADADA ŞEHİT OLDU...
AŞURAYA ÜÇ GÜN KALA YEZİT ORDUSU İMAMIN KERVANININ SUYA ULAŞMASINI ENGELLEMEK İÇİN FIRAT NEHRİ YOLUNU KAPATTI,İMAM VE YOLDAŞLARI ÜÇ GÜN BOYUNCA ÇÖLÜN ORTASINDA SUSUZ KALMIŞTI...
AŞURAYA BİR GÜN KALA YEZİD ORDUSU SALDIRIYA GEÇME KARARI ALDI,İMAM KARDEŞİ ABBAS BİN ALİ Yİ DÜŞANA GÖNDERDİ VE KONUŞMALAR SONUCU SAVAŞ BİR GÜN ERTELENDİ...
HZ HÜSEYİNİN 72 KİŞİLİK KÜÇÜK ORDUSU TARİHİN EN BÜYÜK FEDAKARLIK VE HAMASETİNİ GERÇEKLEŞTİRMEYE HAZIRLANIR İKEN 30000 KİŞİLİK ZULÜM VE FESAT ORDUSU ZALİMLERİN RIZASINI KAZANABİLMEK İÇİN TYARİHİN EN ÇİRKİN CİNAYET TABLOSUNU OLUŞTURMANIN ÇABASI İÇİNDE İDİLER..
BİR TARAFTA YİĞİTLİK,FEDAKARLIK,İMAN,CİHAT VE HAK UĞRUNA HERŞEYİNDEN GEÇMENİN SADIK ÖRNEĞİNİ OLUŞTURMAK ÜZERE CENNET GENÇLERİNİN EFENDİSİ RASULULLAH'IN YADİGARI HZ. HÜSEYİNİN ETRAFINDA TOPLANMIŞ BİR AVUÇ İMANLI İNSAN VE DİĞER TARAFTA MAKAM VE DÜNYA SEVGİSİ GÜDENLERE HİZMET EDEN BATIL SAPLANTILARI OLAN VE CAHİL BİR ORDU...
BUGÜN ADETA İSLAM ÜMMETİNİİN VE TARİHİN GELECEKTEKİ SEYRİNİ BELİRLEYECEKTİ,ÖZ MUHAMMEDİ İSLAM İLE İSLAM ADI ALTINDA ZÜLÜM VE SAPKINLIĞI YAŞAMAK İSTEYENLERİN SAFLARI BİRBİRİNDEN AYRILACAKTI...
İŞTE HÜSEYİNİN KANI SÖNMEYE YÜZ TUTMUŞ GERÇEK İSLAMIN ÇIRASINI YENİDEN TUTUŞTURACAK VE İSLAM AĞACININ KURUMASINI ENGELLEYECEK BÖYLE BİR KANDI..
"Eğer Hz. Muhammed (s.a.a)'ın dini, benim kanım yere dökülmeden hayatını sürdüremeyecekse, ben şehadete hazırım."
VE....
AŞURA GÜNÜ SABAH NAMAZINDAN SONRA YEZİT ORDUSU SAFLARINI DÜZELTMEK VE SALDIRIYA GEÇMEK ÜZERE HAZIRLANIRKEN İMAM ELLERİNİ GÖĞE KALDIRDI VE ŞU DUAYI OKUDU;
“Allah’ım! Her gam ve kederde sığınağım, her sıkıntı ve zorlukta ümidim ve her musibette güvendiğim Sensin. Kalpleri zayıflatan, kurtuluş yollarını kapatan, dostları kaçıran düşmanları sevindiren nice gam ve musibetleri Sana şikayet ettim, başkalarından ümidimi kesip Sana yöneldim. Ve Sen o gam ve üzüntüyü giderdin, onları sen izale ettin, her nimetin sahibi ve her dileğin nihayeti de Sensin.”
İMAM KENDİ ORDUSUNUN DÜZENİNİ SAĞLADIKTAN SONRA YEZİT ORDUSUNUN KARŞISINA ÇIKIP BİRKAÇ DEFA HİTAP ETTİ BU HİTAPLARIN SONUNCUSUNDA;
“Ey insanlar! Soyumu söyleyin, ben kimim? Sonra kendinize gelin, nefsinizi kınayın. Bakın, beni öldürmeniz, hürmetimi gözetmemeniz size caiz midir? Ben, Peygamberinizin kızının oğlu değil miyim? Ben, Peygamberinizin vasisi ve amcası oğlunun oğlu değil miyim? Ben, herkesten önce Allah’a iman eden ve Peygamber’in risaletini tasdik eden kimsenin oğlu değil miyim? Seyyid-uş Şüheda olan Hamza, babamın amcası değil midir? Cafer-i Tayyar amcam değil midir? Peygamber’in benim ve kardeşim hakkındaki: “Bu ikisi cennet gençlerinin efendileridir” sözünü duymamış mısınız?
Eğer sözümü tasdik ederseniz, bu söylediğim sözler bir gerçektir. Allah’a andolsun ki, Allah Teala’nın yalancıya gazab ettiğini ve uydurduğu sözün zararını kendisine çevirdiğini bildiğim günden beri yalan söylemiş değilim. Eğer beni yalanlarsanız şimdi müslümanların arasında Peygamber’in ashabından olan kimseler mevcuttur; bunu onlardan soracak olursanız size söylerler. Cabir b. Abdullah-i Ensari, Ebu Said-i Hudri, Sehl b. Sa’d-is Saidi, Zeyd b. Erkam ve Enes b. Malik’ten sorun, öğrenin; şüphesiz onların hepsi, Resulullah’ın benim ve kardeşimin (Hasan’ın) hakkında buyurduğu sözü duymuşlardır. Bu sözler, sizi kanımı dökmekten alıkoymuyor mu?”
“Ben ve kardeşim hakkında Peygamber'in buyurduğu bu sözde şüpheniz varsa benim Peygamberinizin kızının oğlu olduğumda da mı şüphe ediyorsunuz? Allah’a andolsun ki, doğu ve batı arasında (bütün dünyada), sizin ve dışınızdakiler arasında da Resulullah’ın benden başka torunu yoktur. Yazıklar olsun size! Acaba öldürdüğüm bir kimse veya zayi ettiğim bir mal ya da (size vurduğum) bir yara karşılığında mı beni cezalandırmak istiyorsunuz?
“Ey Şebes b. Rib’i, ey Haccar b. Ebcer, ey Kays b. Eş’as ve ey Yezid b. Haris! “Meyvalarımız yetişmiş, çevremiz (bağ ve bahçelerimiz) yeşermiştir ve senin emrinde olacak donanmış bir ordu da hazırdır” diye mektup yazan siz değil miydiniz?! Söz ve ahdinizi unuttunuz mu?
ONLAR; “ Biz böyle bir şey yazmadık”
İMAM; Hayır! Vallahi siz böyle yazdınız
YEZİT ORDUSUNDAN BİRİSİ ÇIKARAK İMAMA ''HÜSEYİN SENİ CEHENNEMLE MÜJDELİYORUM '' DEDİ
İMAM ''ALLAHIM ONU CEHENNEME GÖTÜR'' DİYE DUA BUYURDU,O SIRADA ADAMIN ATI ŞAHA KALKTI ADAMI SÜRÜKLEDİ VE YARI SÖNMÜŞ BİR ATEŞ ÇUKURUNUN İÇİNE BIRAKTI..
YEZİDİN ORDUSUNDAN BAŞTA HÜR BİN YEZİT OLMAK ÜZERE 30 KİŞİ İMAMIN ORDUSUNA KATILDILAR...
VE FİİLİ OLARAK SAVAŞ BAŞLADI,İMAMIN 72 ASKERİNE KARI YEZİDİN 30000 ASKERİ SAVAŞA GİRİŞTİLER,İLK BAŞLARDA İMAMIN YOLDAŞLARI İMAM VE AİLESİNİN SAVA MEYDENINA ÇIKMASINA MÜSADE ETMEMİŞTİLER,
SAVAŞ DEVAM EDERKEN RASULULLAHA SİMA VE AHLAK OLARAK EN ÇOK BENZEYEN KİŞİ OLARAK BİLİNEN HÜSEYİNOĞLU ALİ ESKER SAVAŞ ALANINA ÇIKTI VE PEYGAMBERİN EHLİ BEYTİ İLK ŞEHİDİNİ VERDİ...
DAHA SONRA HZ.ALİNİN OĞLU ABBAS BİN ALİ İLE İMAM HASAN VE HÜSEYİNİN DİĞER ÇOCUKLARIDA SAVAŞ MEYDANINDA ŞEHADET ŞERBETİNDEN İÇTİLER...
VE NİHAYET İMAM HÜSEYİNDE O ZALİMLERİN ELİYLE FECİ BİR ŞEKİLDE ŞEHİT EDİLDİ VE İNANANLARIN YÜREKLERİNDE EBEDİYYEN SÖNMEYECEK BİR HÜZÜN ATEŞİ YAKILDI...
HİCRETİN 61. YILINDA 57 YAŞINDA İKEN SON ANA KADAR SAVAŞINI SÜRDÜRMÜŞTÜ,BULUNDUĞUNDA ÜZERİNDE 320 OK,MIZRAK VE KILIÇ YARASI VARDI..
YEZİT ORDUSUNCA ALİ ESKER VE HÜR BİN YEZİD DIŞINDAKİLERİN VE İMAM HÜSEYİNİNDE BAŞLARI KESİLEREK MIZRAKLAR UCUNA TAKILIP GEZDİRİLDİ...
İSLAM DÜNYASININ EN BÜYÜK ACISI ...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: