Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Soru Cevap Arşivi

Konu Kimliği: Konu Sahibi cananekinci,Açılış Tarihi:  08Haziran 2012 (01:21), Konuya Son Cevap : 08Haziran 2012 (01:21). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08Haziran 2012, 01:21   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:cananekinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4832
Üyelik T.: 07 Kasım 2008
Arkadaşları:0
Konular: 12
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart dilek duası hakkında

dilek duası hakkında

bu dilek duası ne kadar doğru çünkü ilk defa duyuyorum yada bunu bileniniz veya deneyen varmı merak ettim?

Peygamber Aleyhisselam’in soyle buyurdugu rivayet edilir;

12 rekatlik bir namaz vardir,gece veya gunduz bunu kim her rekatinda bir fatiha ve bir de sure okursa her 2 rekatta bir tesehhude oturup selam verirse ve son 2 rekatta selam vermeden once tesehhude otururken, yediser defa fatiha ile ayetel kursiyi okur sonrada 10 kez

La ilahe ilallahu vahdehu la serikelehu lehul mulku velehul-hamdu ve huve ala kulli seyin kadir.
Ellahumme inni Eseluke bi makadil-izzi min arsike ve munteharrahmeti min kitabike ve bismikel-a’zami ve ceddikel-a’la ve kelimatikettammeti en takdiya haceti …….

okursa ve hacetini dilerse ve basini kaldirip saga sola selam verirse,Allah onun hacetini verir ve Sonra Peygamberimiz soyle buyurudular;
bunu art dusunceli beyinsizlere ogretmeyin,cunku bu mustecab olan bir duadir onlarda yaparsa dualari kabul olur..

Uzun suredir dusunuyordum bu duayi paylassam mi paylasmasammi diye korkuyordum kotu niyet icin kullanan olur diye ama artik kotuye kullananin gunahi kendi boynuna olsun…

Arkadaslar ben bunu kiz kardesimle birlikte uyguladim oda ayni anda benim icin yapti ve bir hafta dolmadan istedigimiz gerceklesti ister inanin ister inanmayin…
12 rekatlık namaz

Önce niyetimizi edip tekbir alıyoruz ve namaza duruyoruz (niyet ettim niyet eyledim ALLAH rizasi icin 12 rekatlik hacet namazimi kılmaya, Allah-u ekber diye)

1.rekat= sübhaneke, euzubesmele, fatiha ve bir namaz suresi

2.rekat= besmele, fatiha ve bir namaz suresi okunur..

yere oturduğumuzda ettayatü+salli barik+Rabbena selam veriyorsunuz tekrar
ayaga kalkiyorsunuz..

bu islemi 6 defa tekrar ediyorsunuz
son 2 rekat bitiminde yerden kalkmadan ettayatu+ salli + barik + rabbena +7 fatiha +7 ayetel kürsü
Okuyup 10 kez

La ilahe ilallahu vahdehu la serikelehu lehul mulku velehul-hamdu ve huve ala kulli seyin kadir.
Ellahumme inni Eseluke bi makadil-izzi min arsike ve munteharrahmeti min kitabike ve bismikel-a’zami ve ceddikel-a’la ve kelimatikettammeti en takdiya haceti …….hacetinizi soyluyorsunuz ve selam verip tesbih cekmeye basliyorsunuz

Sonra selam verip tesbihlerimizi çekeriz 33+süballah+33elhamdürüllah+33 allahu ekber
diyip bitiriyoruz

Konu Sahibi cananekinci 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
500 yasin-i Şerif Duyurular/Öneriler/Şikayetler Allahın kulu_ 2 1798 28 Mayıs 2013 20:51
istihare namazında görülen rüya Soru Cevap Arşivi Medineweb 7 2515 17 Şubat 2013 14:25
alkol, sigara, aile, çocuk Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp BİLGE 2 1601 12 Aralık 2012 21:32
aile içi sorunların çocuklardaki etkisi Soru Cevap Arşivi muallime 2 2041 30 Eylül 2012 23:58
sinirlerime hakim olamıyorum :( Soru Cevap Arşivi muallime 5 2326 09 Ağustos 2012 00:50

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: