Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Taziye-İlan-Selamlaşma

Konu Kimliği: Konu Sahibi @RASİHA@,Açılış Tarihi:  12 Ekim 2011 (05:51), Konuya Son Cevap : 10 Nisan 2015 (14:32). Konuya 14 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15 Ekim 2011, 14:31   Mesaj No:11
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Tüm Medineweb Ailesine Selam Olsun

Sizlere eşimle birlikte dua ediyoruz ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Herkese ayrı ayrı teşekür eder bu ilgi ve alakanızdan dolayı rabbim sizleri böyle imtihana tabi tutmamasını dilerim.

Çok zor günler ve geceler geçirdim çok acılar çektim fakat dualarınız ve dualarımıza yüce rabbimiz cevap verdi bizleri mutlu sonla mükafatlandırdı ona sonzuz hamd ve senalar olsun.

Demekki imtihan ne kadar zor olursa olsun müminler hep rablerinden yardım istemeleri ve ümitsiz olmamaları gerekir.

Bazen diyordum ki artık ölü yada diri onu bulayımda ne olursa olsun çünki bilinmemezlik benim beynimi kemiriyordu artık.

O'na şükürler olsunki O bize onu sağ olarak gönderdi.

Onu Allah için seviyorum

Muhsin hocam o artık biraz iyileşti diyorumki şu ev işlerini artık devir etsek hiçte fena olmayacak
Alt 15 Ekim 2011, 15:31   Mesaj No:12
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1162
Beğendi:331
Takdirleri:7539
Takdir Et:

Alıntı:
kamer34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Muhsin hocam o artık biraz iyileşti diyorumki şu ev işlerini artık devir etsek hiçte fena olmayacak
bayanlar bu tür fırsatları iyi değerlendirirler,bence heveslenme,görevlerine sadık ol

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 15 Ekim 2011, 23:08   Mesaj No:13
Medineweb Emekdarı
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik T.: 05 Aralık 2008
Arkadaşları:14
Konular: 2038
Beğenildi:114
Beğendi:0
Takdirleri:270
Takdir Et:

geçmiş olsun yenge,
büyük bi sınavı başarıyla atlattınız.
her işte bir hayır vardır.
Alt 19 Mart 2014, 20:00   Mesaj No:14
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8956
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Değerli Kamer34 ve eşinin imtihanı gerçekten zor bir süreçti. Bu süreç, hem Hayri kardeşimizin hem de eşinin sabır ve ****netiyle geçmiş olması ve inanç açısından zaafiyet göstermemeleri, imani temellerinin sağlam atıldığının göstergesidir. Medineweb ailesinin olayla ilgili üzülüp, onlar için hayır duada bulunmaları da yani manevi destekte bulunmaları kardeşlik hukukunun bir gereği olarak ortaya konulmuştur.En etkili ve güzel dua , hiç bir çıkarı olmadığı halde başka bir mümin kardeşi için yapılan duadır. Bizler yarın başımıza neler geleceğinden habersiziz ve hangi şeylerle Rabbımız tarafından imtihan edileceğimizi bilemiyoruz. Başımıza gelen müsibetlere imtihan bilinciyle yaklaşıp imani ilkelerimizde zigzaglar yaşamamak ve kulluk bilinciyle hayata devam etmek en önemlisidir.

Tekrardan geçmiş olsun dileyerek , Allah daha beterinden korusun ve sabrınızı ve imanınızı daim kılsın inş.
Allah hayatınızı ve beraberliğinizi mutlu ve daim kılsın.
Alıntı:
kamer34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sizlere eşimle birlikte dua ediyoruz ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Herkese ayrı ayrı teşekür eder bu ilgi ve alakanızdan dolayı rabbim sizleri böyle imtihana tabi tutmamasını dilerim.

Çok zor günler ve geceler geçirdim çok acılar çektim fakat dualarınız ve dualarımıza yüce rabbimiz cevap verdi bizleri mutlu sonla mükafatlandırdı ona sonzuz hamd ve senalar olsun.

Demekki imtihan ne kadar zor olursa olsun müminler hep rablerinden yardım istemeleri ve ümitsiz olmamaları gerekir.

Bazen diyordum ki artık ölü yada diri onu bulayımda ne olursa olsun çünki bilinmemezlik benim beynimi kemiriyordu artık.

O'na şükürler olsunki O bize onu sağ olarak gönderdi.

Onu Allah için seviyorum

birbirini tanımadan dayanışmanın ,dualara ram olmanın en güzel örneğini sergilemişsiniz..bütün müminlere ve form ailesine muhteşem bir örnek..kenetlenmenin başkasının derdiyle dertlenip ortak olmanın,hassas örneklerinden birini sergilemişsiniz...

bu konu belkide hassas bir konu ..güncellemiş oplmakla umarım siz değerli insanları incitmiş olmam..yorum yapmadan geçemedim..sıkıntının ne olduğu değil..bu muhteşem tablo beni çok etkiledi...başa gelene amenna diyebilmek..sadık bir eş ve duacı bir sürü arkadaş dost kardeş..sadece bunu ön plana çıkarmak istedim..ne kadar güzel..rabbim doğru yoldan doğru insanlardan ayırmasın...çok duygulandım inanın..rabbim amenna diyebileceğimiz imtihanlarla bizi sınasın inşallah..sizlerle beraber olmak apayrı bir nimet...selametle gönül dostları ve allah için birbirini sevip sayan dostlar..
azranur beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 10 Nisan 2015, 14:32   Mesaj No:15
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Bnde hem konuyu acan kardeslerim hemde forum ailesinin bu bagliligina hayran kaldim masaallah barekallah
Guncellenmis gibi olacak fakat duygulanmamak elde degil
Konuyu bilmesemde rabbim butun darda kalmislars ve caresiz umitsiz olanlara yardim etdin amin dualarimdasinix
Hayri abi ve yengemiz
Sizi tanimiyorum fakat eminimki cok iyi insanlarsiniz
Allahimm vekil olarak ALLAH yeter

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.

Konuyu Toplam 3 Kişi okuyor. (0 Üye ve 3 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: