Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Tesettür Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi emin1905,Açılış Tarihi:  28 Kasım 2007 (23:31), Konuya Son Cevap : 11 Mayıs 2009 (19:19). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Kasım 2007, 23:31   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:emin1905 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 426
Üyelik T.: 15 Ekim 2007
Arkadaşları:0
Konular: 12
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Başörtülü kız(TEVHİDE)'ın yazısı

Başörtülü kız(TEVHİDE)'ın yazısı

İşte, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde kompozisyon yarışmasında kazandığı ödülünü almak için çıktığı kürsüden, başörtülü olduğu için kaymakam ve garnizon komutanı tarafından indirilen Tevhide Kütük'e birincilik getiren yazısı..

Öğretmen… ne demektir öğretmen? Öğretmen, toplumu cehaletten kurtarmaya çalışan bir savaşçı. Alilere, Fatmalara, Yasinlere bilgi dağıtan, onlara sevgiyle yaklaşan, onları saran sıcak bir kucak. Ya da ufukları aydınlatan bir kandil…

Ben, seni böyle tarif ediyorum öğretmenim. Yalnız bu kadar mı? Hayır. Sen bir ufku aydınlatmak uğruna mum gibi erimeye razı olan. Sen, taze ruhları işleyip, onlara şekil veren. Ve sen ki; tarumar olmuş bir bahçenin son ümidi… Bir heykeltraşın mermere verdiği şekil misali bilginle şekillendir beni. Sadece beni mi? Hayır, ben nasıl muhtaçsam sana bir öksüz, bir yetimde öyle muhtaç.

ÖĞRETMENİM SEN BİR ANNESİN

Sen “ah, bir öğretmenim olsa, beni bilgisiyle sulasa, beni ısıtsa” diyen sokak çocuğunun hayalisin. Onun masum gözlerinde canlandırdığı annesin. Ya da baba… Bunca çiçekler susuzken sana, bilgi yağmurunu sal onlara. Yağmurunda can bulsunlar, güneşinde sevgi. Uzatmalısın ellerini.

Yetişmeli elin taa Doğulara, Batılara, Kuzeylere ve Güneylere. Hatta dünyanın dört bir yanına. Fakat ülkeler değil, gönüller fethetmelisin. “Dünyanın her yerinde öğretmenler, toplumun en fedakâr ve saygı değer insanlarıdır.” diyen Başöğretmen'in duyduğu saygı kadar saygı duyuyorum sana. Onun verdiği değer kadar değerlisin

Gözlerine baktığımda görmeliyim; okyanusların derinliklerini, dünyayı, gezegenleri. Ellerini uzattığında anlamalıyım; tarihimi, geçmişimi, atalarımızın bizler için yaptıklarını. Ve dudaklarında dökülen her söz belleğime yerleşmeli.

BİR GÜN GÖREVİN KALMALI YADİGAR

Birgün gelmeli. Öyle birgün gelmeli ki, görevin yadigâr kalmalı bana. Verdiğin emeği, sevgiyi, bilgiyi ben de sunmalıyım Mehmetlere, Sevdalara. En güzide bilgiler vererek yetiştirmeliyim onları. Bana “öğretmenim” diyen küçük kalpleri hazırlamalıyım geleceğe…

İşte bu duygularla nesillere ulaşmalı. Öğretmenlik, Sadece 24 Kasımlarda değil, Şubatlarda, Nisanlarda da hatırlanmalı öğretmenin değeri. Toprağın altında gömülü kalmamalı, asırlarca. Bilgi için GÖNÜLLER KAZANMALI BİR ÖĞRETMEN, GÖNLÜNÜ ADAMALI BİR ÖĞRENCİ…

Tevhide Kütük / Kozan İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencisi

Konu Sahibi emin1905 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Başörtülü kız(TEVHİDE)'ın yazısı Tesettür Konuları kurtmehmet 3 2291 28 Kasım 2007 23:31
Hayat Tiyatro Şiirler ve Şairler inzar 2 1856 14 Kasım 2007 20:06
Okyanus yürekli dostlariniz olsun ! Makale ve Köşe Yazıları Aysima 1 1775 14 Kasım 2007 20:01
iskendeer Palanın son kitabı Aşkname'den Şiirler ve Şairler Tuba_ 19 7443 13 Kasım 2007 01:54
Merak Ediyorum Ne Yapardınız ? Şiirler ve Şairler Kara Kartal 3 2396 01 Kasım 2007 00:18

Alt 28 Kasım 2007, 23:39   Mesaj No:2

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Takdir Et:
Standart Cvp: Başörtülü kız(TEVHİDE)'ın yazısı

ne denir ki bu yazılanlara...

bu kardeşimizin boynunu bükenlere, kalbini kıranlara...

herşeyden önce ben bunu kul hakkı olarak görüyorum.

kul hakkı üzerinde kalanın sonu malum.

aldırma kardeşim aldırma...yalnız değilsin.
Alt 11 Mayıs 2009, 15:51   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Arasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Arasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4597
Üyelik T.: 27 Ekim 2008
Arkadaşları:4
Konular: 255
Beğenildi:114
Beğendi:26
Takdirleri:953
Takdir Et:
Standart RE: Başörtülü kız(TEVHİDE)'ın yazısı

Bende önceki çalıştığım yerden kapandığım için tekrar çalışamadım işten ayrıldım parttime bir işti ama işte böyle modern değilsindediler çok gücüme gitmişti ama yılmadım baş örtümle gururduyuyorum
Alt 11 Mayıs 2009, 19:19   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Beğenildi:19
Takdir Et:
Standart RE: Başörtülü kız(TEVHİDE)'ın yazısı

.............zulmü varsa ki var
TEVHİDE lerinde ALLAH'I var
ha bu arada dünde anneler günüydü ha

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: