Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tevhid Ve Şirk Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi kamer34,Açılış Tarihi:  02 Mayıs 2011 (19:02), Konuya Son Cevap : 18 Ocak 2021 (12:25). Konuya 28 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı6Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Ekim 2012, 13:05   Mesaj No:21
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: “Oy Vermeyinde/Koy Mu Verin Diyeyim:”

ammarın kendi dönemindeki tağutları red eddiği gibi,sizde kendi döneminizdeki tağutları red edeceğinize,onların arasında hangisi daha az acı verir size onu seçiyorsunuzya,SİZİ KURTARAN AYET HANGİSİ,onu verin o zaman..
Kara Kartal beğendi.
Alt 16 Ekim 2012, 15:06   Mesaj No:22
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:medineooo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20817
Üyelik T.: 11 Ekim 2012
Konular: 1
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

s.a.
az acıyla nefes aldığımızın misalini tarihin tekerrüründe gördüğüm için kabulleniyorum.
inceldiği yerden kopsun demekle dibine kadar mücadele etmenin arasında dağlar kadar fark var.
benim dinim olan islam 5 şartla sınırlandırılacak kadar hafif meşrep ve kısıtlı değil.afedersiniz tuvaletten başlar sokağa,umuma coğrafyaya
krallıkla yönetiliyorsa tahta kadar gider.
aşiretle yönetiliyorsa ağalığa kadar gider.
gittiği yerde örf adet gelenek her ne ise artık o otoritenin koymuş olduğu düzene gereken islami otoriteyi uyarlar.

90 lı yıllarda başörtüsü mücadelesi için anadolu yakasından köprü üszerinden avrupa yakasında biten kilometrelerce kuyruk oluşturuldu.
ihtilal yapmış adamların sayısı sultanahmet mitinginden dahamı fazlaydı da başarılı oldular.

meydanı göz göre göre boş bırakmak VELA TÜLGU Bİ EYDİKÜM İLETTEHLÜKETİ VE EHSİNÜ..(2.CÜZ SONDAN 12. SAYFA) derece derece gayri nizami tağutun kucağında ölüme terketmek ten başka ne ifade eder.
alıntı bilinmez ::: ammarın kendi dönemindeki tağutları red eddiği gibi,sizde kendi döneminizdeki tağutları red edeceğinize....
ammar bin yasir reddetmedi.yasir ve sümeyye r.anhüma reddettiler.
seçeneklerin ikiside hakkatında kabul gördü.
tağuta o anlık boyun eğen ammar r.a. müşrik olmadı.
Kara Kartal beğendi.
Alt 16 Ekim 2012, 16:52   Mesaj No:23
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Aleykumu selam,anlatmaya çalıştıklarınızı anlamaya çalışıyor ve anlıyorumda,sadece bakış açılarımızdaki farklılıklardan dolayı olayı anlamayamıyorsunuz veya anlatamıyorum, mu,örneğin benim islamdaki örtünmeden anladığım kişinin örtünmesidir,örtünmenin bi mücadeleyle kazanılacak tarafı yok,

Ammar müşrik olmaması ammarın kendisini kınamasından dolayır,ammar o kadar çile çekmesine ve bedel ödemesine rağmen,yaptığının islamda bi geçerli tarafı olmadığınıda biliyordu ve rabbisine karşı kendini temize çıkarmıyordu,hatta münafık oldum diyordu ve alemlerin tek ilahı olan tek Allah kanaatimce hükmünü ammarın o tavrı için esnetti,ve gereken mücadeleden sonra kalbi bi kayma olmamak şartı ile,canını kurtarmak için böyle bi tavizden dolayı mesuliyet yüklemedi amamra ve şahsında ondan sonra gelen bütün müslümanlara,ve alemler içinde selam olsun kardeşim AMMARA VE AİLESİNE VE O DÖNEMİN ÇİLESİNİ ÇEKENLERE..VE BU DÖNEMDE AYNI İSTİKAMETTE OLANLARA..
Kara Kartal beğendi.
Alt 16 Ekim 2012, 17:24   Mesaj No:24
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

sa
alıntı bilinmez: örneğin benim islamdaki örtünmeden anladığım kişinin örtünmesidir,örtünmenin bi mücadeleyle kazanılacak tarafı yok,
tağuta meyletmiş müslümanlarıhakikate çağırmak konusunda
1söylenen söz
2yapılan savaş
3sanal ortamda yazılan yazı\cevap

mücadele sınıfına giriyormu.girmiyorsa bunun adı ney?
mücadeleden kastınızı ce de le kökünden gelen mücadele mi ?
anlayamadım.
örtünmeyen kimselere örtünmeyi anlatmak sevdirmek ve örtünmesini sağlamak bir mücadele ürünü değilmidir?
bu mücadele yanlışmıdır?uslubuna göre kırmadan dökmeden bir kişinin örtünmesine vesile olmak örtünen için kazanım sayılmazmı?
Kara Kartal beğendi.
Alt 17 Ekim 2012, 01:18   Mesaj No:25
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

diğerinde mana değişebiliyor
Allahın hükmüyle hükmetmeyenlere baş kaldırmayı öğretemeyenler,
Allah için baş eydirmeyi öğretemezler...
Kara Kartal beğendi.

şimdi sadece söylüyorlar.
Alt 17 Ekim 2012, 08:02   Mesaj No:26
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
medineooo Üyemizden Alıntı Mesajı göster
sa
alıntı bilinmez: örneğin benim islamdaki örtünmeden anladığım kişinin örtünmesidir,örtünmenin bi mücadeleyle kazanılacak tarafı yok,
tağuta meyletmiş müslümanlarıhakikate çağırmak konusunda
1söylenen söz
2yapılan savaş
3sanal ortamda yazılan yazı\cevap

mücadele sınıfına giriyormu.girmiyorsa bunun adı ney?
mücadeleden kastınızı ce de le kökünden gelen mücadele mi ?
anlayamadım.
örtünmeyen kimselere örtünmeyi anlatmak sevdirmek ve örtünmesini sağlamak bir mücadele ürünü değilmidir?
bu mücadele yanlışmıdır?uslubuna göre kırmadan dökmeden bir kişinin örtünmesine vesile olmak örtünen için kazanım sayılmazmı?
Tabiki mücadeledir,mücadeleden kastım o anki duruma göre geyret etmektir...

yukarda örtünmeyle alakalı mücadelenizin,örtünmeyei kazanmak gibi olduğudur,yoksa bi insanın örtünmesi için ona nasihat etmek gayet takdire şayan bi durumdur.yalnız insanlara kurandaki Allahı anlata bilirsek ve kurandaki Allaha teslim olmayı kabul ederseler zaten daha sonra ne yapıp,ne yapmayacaklarınıda çok iyi bilir öylede rabbani hareket metoduna uygun yaşarlar..Bu günki mirasçı bi kültürden kalan duyumdan öteye gitmeyen bi yaşantıya islam diyerek teslim olanların karşılaşacakları durumlarda ne yapıp ne yapmayacaklarını bilmedikleri için,kapı kapı dolaşıp hoca hoca dolanıp fetva arayabiliyor ve hevalarına hangisi hoş geliyorsa ,işlerine ne uygunsu HOCASIDA fetva vermişya olup bitmiştir artık..Bİ DÖNEM ÖRTÜNMEYLE ALAKALI TEFERRUATTIR DİYEN BELAMLAR GİBİ...

yani kısacası, vahiyi bilmeden bi peygamber dahi olsa ona iman edmek insanı denizi yardırıp geçirte bilir,ama vahiyden uzak 10 günlük bi ara ile bi samirenin yaptığı buzağıyada taptırmaktan insanı alıkoyamaz..

işte ashab ,yani muhammed rasulullahın arkadaşları neyi kabul ettiklerini bildikleri için,karşılaştıkları her durumda ne yapıp ne yapmıyacaklarınıda öyle biliyor ve öylede hareket ediyorlardı...bu gün ise insanlar dinlerini havele etmişlerdir zaten ...
Alt 17 Ekim 2012, 08:04   Mesaj No:27
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
medineooo Üyemizden Alıntı Mesajı göster
diğerinde mana değişebiliyor
Allahın hükmüyle hükmetmeyenlere baş kaldırmayı öğretemeyenler,
Allah için baş eydirmeyi öğretemezler...
Alt 17 Ekim 2012, 14:38   Mesaj No:28
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

bilinmez alıntı :
Tabiki mücadeledir,mücadeleden kastım o anki duruma göre geyret etmektir...

yukarda örtünmeyle alakalı mücadelenizin,örtünmeyei kazanmak gibi olduğudur,yoksa bi insanın örtünmesi için ona nasihat etmek gayet takdire şayan bi durumdur.yalnız insanlara kurandaki Allahı anlata bilirsek ve kurandaki Allaha teslim olmayı kabul ederseler zaten daha sonra ne yapıp,ne yapmayacaklarınıda çok iyi bilir öylede rabbani hareket metoduna uygun yaşarlar..Bu günki mirasçı bi kültürden kalan duyumdan öteye gitmeyen bi yaşantıya islam diyerek teslim olanların karşılaşacakları durumlarda ne yapıp ne yapmayacaklarını bilmedikleri için,kapı kapı dolaşıp hoca hoca dolanıp fetva arayabiliyor ve hevalarına hangisi hoş geliyorsa ,işlerine ne uygunsu HOCASIDA fetva vermişya olup bitmiştir artık..Bİ DÖNEM ÖRTÜNMEYLE ALAKALI TEFERRUATTIR DİYEN BELAMLAR GİBİ...

yani kısacası, vahiyi bilmeden bi peygamber dahi olsa ona iman edmek insanı denizi yardırıp geçirte bilir,ama vahiyden uzak 10 günlük bi ara ile bi samirenin yaptığı buzağıyada taptırmaktan insanı alıkoyamaz..

işte ashab ,yani muhammed rasulullahın arkadaşları neyi kabul ettiklerini bildikleri için,karşılaştıkları her durumda ne yapıp ne yapmıyacaklarınıda öyle biliyor ve öylede hareket ediyorlardı...bu gün ise insanlar dinlerini havele etmişlerdir zaten ...

cevap:
başörtüsü mücadele konusunda aykırı düşünceye sahip değilim cevaplamaya gerek yok .
havale etmek derken ?
imza ile alakalı gülücük serpiştirmişsiniz ?

şimdi sadece söylüyorlar.
Alt 18 Ocak 2021, 12:25   Mesaj No:29
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 425
Beğenildi:3237
Beğendi:3711
Takdirleri:25945
Takdir Et:

Oy verenler,vermeyenler
Oy vermeyip koyverenler
Oy verip koyverenler
Oy vermeyip koyvermeyenler
Oy verip şirke batanlar,kim bu tağut, ne yer ne içer.
Bu nasıl bir çıkmaz.
Kullanip kullnamicam bile belli olmayan oyum yandı şu anda. Gelecege katkısı olur diye soruyorum biri bana anlatsın şu durumu/ru/x

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)