Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Sağlık-Yaşam/ Beslenme-Spor-Diyet > Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp

Konu Kimliği: Konu Sahibi KuM TaNeSi,Açılış Tarihi:  04 Ekim 2009 (12:50), Konuya Son Cevap : 07 Temmuz 2021 (00:33). Konuya 6 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı4Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen KuM TaNeSi
  • 2 Beğenilen ali70
  • 1 Beğenilen su damlası
Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 04 Ekim 2009, 12:50   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
KuM TaNeSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KuM TaNeSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5998
Üyelik T.: 02 Ocak 2009
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Yaş:37
Mesaj: 1.958
Konular: 886
Beğenildi:16
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Neden Su içmeliyiz(46 sebep)

Neden Su içmeliyiz(46 sebep)

Vücudun su istemesinin 46 nedeni

İranlı hekim Batmanghelidj'e göre tüm hastalıkların esası vücudun susuz kalmasından kaynaklanıyor. Batmanghelidj vücudun 46 nedenle su istediğini söylüyor.

Suyun her zaman yararlı olduğunu biliyorduk da şimdi onun niçin doğanın en basit en etkili en güvenli ve en “yan etkisiz” mucizevi ilacı olduğunu öğrenmek zamanı… Yeni ve sağlıklı bir yaşama başlamak şu an ellerinizin arasında tutacağınız bir bardak suda…

Çünkü hayatımızın en vazgeçilmez ama bilinçli olarak öneminin asla farkına varamadığımız birincil ögesi: Su!..

Su/Hasta değil Susuzsunuz
adlı kitapta konuyla ilgili oldukça orijinal ve dikkate alınması gereken tespitler var...
Yalnızca canımız istediği zaman su içeriz. Öte yandan Ay’ın milimetrik birtakım hareketlerinin dünyamızdaki suyu etkilediğini böylelikle denizlerin yükseldiğini ve alçaldığını coğrafya kitaplarından da biliriz. Durum böyleyken yani insan evladı da bu dünyanın malzemesinden oluştuğuna göre vücudumuzdaki su seviyelerinin ne âlemde olduğunu aklımıza bile getirmeyiz. İçinde bulunduğumuz toplumun yeme içme alışkanlıklarının bir eseri olarak edindiğimiz su içme alışkanlığı bütün hayatımıza egemen olur örneğin acılı bir yemeğin üzerine iki bardak su içmek rahatlatır yazın sıcaklarda canımız hep su ister vesaire…

Oysa İranlı hekim Batmanghelidj Su/Hasta değil Susuzsunuz adlı kitabında hiç de böyle düşünmüyor. Tüm hastalıkların biricik nedeninin vücudun susuz kalması olgusuna dayandığını öne sürüyor. Bu öne sürüşünü “binlerce su deneyimi” ile de açıkça ortaya koyuyor.

Dr. Batmanghelidj suyun bilumum hastalıklara iyi geldiğini insanı iyileştirdiğini “tesadüfen” hapishanede öğrenmiş. Peki bir hekimin eğer cezaevi doktoru değilse orada işi nedir? Doktorumuz bir suçlu! Suçu Şah döneminde rejim karşıtı devrimci örgüt Halkın Mücahitleri’ne yardım ve yataklık yapmak. Mollalar iktidara geldikten sonra da doğal olarak tutuklanıyor ve İran’ın en ünlü işkencehanesi Evin Hapishanesi’ne atılıyor. Malum bilenler biler (!) hapishaneler yeme-içme sindirim-boşaltım koşulları açısından bir insanın özgürlüğüne kavuştuktan sonra bile hayatının sonuna kadar kendini toparlayamayacağı cezalandırma mekânlarıdır. Hal böyle olunca alabildiğine maddi ve manevi işkence gören ve doğru dürüst beslenemeyen insanların ilk başına gelen midelerinin iflas etmesidir.

Bir gün koğuşta hapisliklerden birisi inanılmaz mide sancılarıyla kıvranmaya başlayınca doktorumuz gayri ihtiyarı olaya müdahale ediyor ve adamcağıza iki bardak su içiriveriyor. Çok geçmeden sancıların dindiğini gözlemliyor. Bu olay Dr. Batmanghelidj’in suyun hastalıkların tedavisinde ne denli bir etkisi olduğunu ilk keşfettiği an oluyor. Bundan sonra su çalışmalarını yoğunlaştıran yazarımız 25 yıl içerisinde Evin’in tezgahından geçen yaklaşık 2 bin tutuklu ve hükümlüyü birer iyileştiriyor yalnızca suyla…

Derken 25 yıl kadar sonra tahliye zamanı geldiğinde hapishane müdürüne ricada bulunuyor “lütfen beni 1 yıl daha burada tutun zira araştırmalarımın en önemli evresine girmiş bulunmaktayım ve bu kadar çok hastayı dünyanın hiçbir yerinde bu koşullarda bulamam…”

Böylece yazarımız 1 yıl daha “gönüllü hapislik” hayatını sürdürüyor sonra da doğru Amerika’ya… Araştırma ve çalışmaları yıllarca sürüyor ve nihayet bu kitap ortaya çıkıyor.

Yazarımız önsözünde şu anlamlı cümleleri kullanıyor: “Bu kitapta okuyacaklarınız yeni bilgilerdir ve bunlar fizyoloji bilimine yeni açıklamalar getirmektedir. Burada sözü edilen fizyoloji ilaç üreticilerinin kullandıkları bilim değil vücuttaki canlı dokularla organların doğal çalışmalarını tanımlayan bilim dalıdır. Bu kitap bazı önemli sağlık sorunlarıyla bu sorunlarının nedenlerinden ve doğal yöntemlerle tedavilerinden söz etmektedir. Bir sağlık sorununun nedeni ve tedavisi açığa çıktığında hiç kimsenin anlayamadığı tıbbi terimlere gerek kalmaz. Burada okuyacaklarınız kapsamlı bir klinik ve bilimsel araştırmaya dayanmaktadır. Bu kitaptaki bilgilerini derleyebilmek için 1950’de Londra’daki St. Mary Üniversite Hastanesi Tıp Fakültesi’nde başlayan tıp eğitimimden sonra 22 yıldan fazla araştırma yaptım çalıştım ve yazdım.

“Bu kitapta birçok ciddi hastalığın tedavi nedeni olan kronik gizli dehidrasyonun (susuzluğun) fizyolojik etkisi ve metabolik komplikasyonlarından söz edeceğim. Bugün bunun çağdaş tıbbın en büyük gelişmesi olduğunu inananlar var.“

Çağımızın bazı sağlık sorunlarından söz eden bu basit sunum bütün dünyada bilim ve mantığa dayalı tıbba geçiş için bir rehber olacaktır. Elinizdeki kitap toplumun ivedi çözüm isteyen sorunları için yazılmıştır. Özellikle 15 milyon astımlı çocuğun ailesinin bu hastalığın nedenini ve çocukların yaşamlarını kurtarabilecek basit ve ucuz tedavi yöntemini öğrenmesi çok önemlidir.”


Yazara göre vücudumuz tam 46 nedenle suya ihtiyaç duyuyor.

1-Hiçbir şey susuz yaşayamaz.
2-Göreceli su yetersizliği vücudun bazı fonksiyonlarını önce bastırır sonra öldürür.
3-Su temel enerji kaynağıdır vücudun “nakit akımıdır.”
4-Su vücudun her hücresinde elektriksel ve manyetik enerji üretir bize yaşam gücü verir.
5-Hücre yapısındaki maddeleri birbirine bağlayan bir yapıştırıcıdır.
6-DNA hasarını önler ve onarım mekanizmalarının daha iyi çalışmasına yardımcı olur böylece üretilen anormal DNA sayısı azalır.
7-Bağışıklık sisteminin (bütün mekanizmalarının) merkezi olan kemik iliğinde bu sistemi kanser de dahil olmak üzere çeşitli hastalıklara karşı güçlendirir.
8-Bütün besinlerin vitmin ve minerallerin temel çözücüsüdür. Vücutta besinleri küçük parçalara ayırır sindirimlerinde ve son metobolik aşamalarında görev yapar.
9-Besinlere enerji verir ve parçalanan besinler sindirim sırasında bu enerjiyi vücuda aktarır. Susuz yenen yemeğin vücut için hiçbir enerji değeri yoktur.
10-Su besinlerdeki gerekli ögelerin emilimini artırır.
11-Bütün ögelerin vücuda taşınmasına yardımcı olur.
12-Akciğerlerde oksijen toplayan kırmızı kan hücrelerinin çalışma verimini artırır.
13-Hücreye ulaşan su o hücreye oksijen verir ve atık gazları vücuttan atılmaları için akciğerlere taşır.
14-Vücudun çeşitli bölgelerinden zehirli atıkları toplar ve atılmaları için karaciğer ya da böbreklere taşır.
15-Eklem boşluklarındaki temel yağlayıcı maddedir artrit ve sırt ağrılarının oluşumunun önlenmesinde yardımcı olur.
16-Omurgadaki diskleri “şok emici su yastıkları” na dönüştürür.
17-Bağırsakları en iyi çalıştıran yağlayıcı maddedir kabızlığı önler.
18-Kalp krizi ve felce karşı koruyucudur.
19-Kalp ve beyin damarlarında pıhtılaşmayı önler.
20-Vücudun soğutma (terleme) ve ısıtma (elektrik) sistemleri için vazgeçilmezdir.
21-Düşünme başta olmak üzere bütün beyin fonksiyonları için bize güç ve elektriksel enerji verir.
22-Serotonin ve diğer nörotransmitterlerin (sinir ileticileri) üretimi için vazgeçilmezdir.
23-Melatonin de dahil olmak üzere beyinde üretilen bütün hormonların yapımı için gereklidir.
24-Çocuklarda ve yetişkinlerde dikkat yetersizliği sorununa çözüm getirir.
25-Çalışma verimini artırır ve dikkat aralığını büyütür.
26-Su dünyadaki diğer bütün içeceklerden daha kolay bulunabilir ve hiçbir yan etkisi yoktur.
27-Stres gerginlik ve depresyonun hafiflemesine yardımcı olur.
28-Uykuyu düzenler.
29-Yorgunluğun giderilmesine yardımcı olur ve bize gençliğin enerjisini verir.
30-Cildi yumuşatır ve yaşlılık belirtilerinin azalmasına yardımcı olur.
31-Gözlere canlılık ve parlaklık verir.
32-Glokomdan korunmamıza yardım eder.
33-Kemik iliğinde kan üretim sistemlerini düzenler lösemi ve lenfoma oluşumunun önlenmesine yardımcı olur.
34-Vücutta enfeksiyon ve kanser hücrelerinin geliştiği bölgelerde bağışıklık sistemini güçlendirmek için çok gereklidir.
35-Kanı sulandırır ve dolaşım sırasında pıhtılaşmasını önler.
36-Kadınlarda adet öncesi ağrıyı ve ateş başmasını hafifletir.
37-Kalp atışıyla birlikte kanı sulandırıp dalgalandırarak dolaşımdaki katı maddelerin dibe çökmesini engeller.
38-İnsan vücudunda dehidrasyon sırasında kullanılabilecek bir su deposu yoktur. Bu nedenle gün boyunca düzenli olarak su içmemiz gerekir.
39-Dehidrasyon cinsellik hormonunun üretimine engel olur bu iktidarsızlık ve libido kaybının başlıca nedenlerinden biridir.
40-Su içtiğiniz zaman susuzluk ve açlık duygularını ayırt edebilirsiniz.
41-Kilo vermenin en iyi yolu su içmektir. Düzenli aralıklarla su için ve sıkı bir rejim yapmadan zayıflayın. Acıktığınız zaman aşırı yememeli ama susadığınızda suyunuzu içmelisiniz.
42-Dehidrasyon doku boşlukları eklemler böbrekler karaciğer beyin ve deride zehirli çökeltilerin birikmesine yol açar. Su bunları temizler.
43-Su gebelikte sabah bulantılarını azaltır.
44-Zihin ve vücut fonksiyonlarını bütünleştirir. Kara verme ve hedefleri belirleme yeteneğini artırır.
45-Yaşılıkta bellek kaybının önlenmesine yardımcı olur. Alzheimer multipl skleroz Parkinson ve Lou Gehring hastalıklarının riskini azaltır.
46-Kafein alkol ve bazı ilaçlara duyulan bağımlılığın giderilmesine yardımcı olur.

Bu kitabı ilk okuduğundan bu yana artık “bol sulu bir yaşam süren” kitap editörü de ısrarla bu kitabı tavsiye etmektedir: Çünkü vücudunuzu yıllardır bir “atık ilaç deposu” haline getirmekten bir an evvel kurtarmanız gerekiyor...
nesibesvd beğendi.
Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi KuM TaNeSi 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
41.Haftanın Misafiri Belgin Hafta'nın Misafiri Belgin 37 9199 04 Ekim 2009 16:49
Neden Su içmeliyiz(46 sebep) Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp su damlası 6 2814 04 Ekim 2009 12:50
Yokluğuna Alıştırma... Üyelerimize Ait Şiirler KARAKÖSE 1 2071 04 Ekim 2009 12:45
Kırgınım Sana /medineweb Üyelerimize Ait Şiirler su damlası 7 2182 02 Ekim 2009 19:49
google amcam düzeltir işi bilir herşeyi =) Resim/Karikatür Esma_Nur 2 2022 02 Ekim 2009 11:25

Alt 05 Ekim 2009, 09:46   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Yaş:41
Mesaj: 326
Konular: 48
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: Neden Su içmeliyiz(46 sebep) "Lütfen Okuyun"

Bende 10 maddede su içmenin zararlarını sayayım bari.
1-misafirlikte fazla su içmek zararlıdır.
2-Yola çıkacaksanız fazla su içmek zararlıdır.Valla eğer yola çıkacaksanız, kesinlikle bol su içmenizi tavsiye etmem. Benim başıma geldi ondan biliyorum yani;bizzat tecrübe etmişimdir.
3-bakan gibi üst seviye birinin huzuruna çıkacaksanız bol su içmek zararlıdır. bu şahısların ne zaman ne söyleyecekleri belli olmaz yanii.
4- kavgaya giderken bol su içmek zararlıdır.
5-kız istemeye giderken bol su içmek zararlıdır.
6-midenizi bozduysanız ve toplantıya gidiyorsanız bol su içmek zararlıdır.
7-teravih namazında kalabalık bir camiye gidecekseniz ve ön saflarda yer alacaksanız bol su içmek zararlıdır.

ilk etapta bunlar aklıma geldi, eksik olanları tamamlarız inşallah. gördünüzmü su içmek her zaman faydalı değil
Alıntı ile Cevapla
Alt 05 Ekim 2009, 22:32   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Cinsiyet:
Yaş:61
Mesaj: 682
Konular: 73
Beğenildi:12
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: Neden Su içmeliyiz(46 sebep) "Lütfen Okuyun"

Çok eski zamanda, bir hükümdar varmış. Zenginliği tüm dünyaca bilinirmiş. Hükümdar her gittiği yere hazinesinin bir bölümünü götürür ve bunları sergilemekten büyük onur duyarmış.

Hükümdarın yaşamda en çok güvendiği, tek akıl hocası bir bilge kişiymiş.

Günlerden bir gün bu bilge kişiyle otururken hükümdar şöyle bir soru sormuş:

"Sen ki göğün gizemine ermiş, bilime yön vermiş bir adamsın.

İnsanlar, ister hükümdar denli güçlü, ister savasçılar denli onurlu olsun ayağına kapanır ağzından çıkacak bir sözü beklerler. Şimdi senin gibi bilge bir adamın fikrini merak etmekteyim,

"Benim hükümdarlığım ve servetim hakkında ne düşünüyorsun?"

Bilge bu soru karşısında hükümdarın gözlerine bakarak şu sözleri söylemiş:

"Diyelim ki hükümdarım, kızgın ve uçsuz bir çöldesiniz.

Ölmemek için, size uzatacağım bir bardak suya servetinizin yarısını verir miydiniz?"

"Verirdim tabii."

"Zaman geçti diyelim susuzluğunuz arttı,

size uzatacağım bir sonraki bardağa servetinizin öteki yarısını da verir miydiniz?"

Hükümdar biraz düşünür ve ardından " Ölmemek için evet" der.

Bunun üzerine bilge kişi gülerek şu sözleri söylemiş:

"Madem öyle, o zaman övünmeyin fazlaca.

Çünkü haşmetlim, sizin servetiniz yalnızca; iki bardak sudur
Alıntı ile Cevapla
Alt 04 Şubat 2011, 20:15   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Cinsiyet:kadın
Memleket:sivas/istanbul/
Mesaj: 4.477
Konular: 536
Beğenildi:3144
Beğendi:4502
Takdirleri:12894
Takdir Et:
Standart Cevap: Neden Su içmeliyiz(46 sebep) "Lütfen Okuyun"

fazla su içemiyorum diyenler suya biraz karbonat ve bir kaç damla limon suyu katarsanız daha rht içersiniz hemdesuya attıgınız karbonat kandaki asidi alırmış benden söylemsi
__________________
Birbirimize Fikirlerimiz uyuşmasa bile İNSAN olduğumuz için SAYGI duymamız lazım...

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alıntı ile Cevapla
Alt 23 Ocak 2014, 23:27   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
ali70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Cinsiyet:
Memleket:karaman
Mesaj: 812
Konular: 38
Beğenildi:226
Beğendi:586
Takdirleri:399
Takdir Et:
Standart Cevap: Neden Su içmeliyiz(46 sebep) "Lütfen Okuyun"

Neden bol su içelim? Neden olacak bedenimiz toprak...

Toprak su ister. Toprağı sulamazsanız kurur çatlar.
Mihrinaz ve nesibesvd beğendiler.
__________________
Hay'dan gelir, Hu'ya gideriz.
Alıntı ile Cevapla
Alt 24 Ocak 2014, 23:30   Mesaj No:6
Medineweb Acemi Üyesi
Avatar Otomotik
Durumu:edebali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33804
Üyelik T.: 14 Kasım 2013
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Yaş:38
Mesaj: 31
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Neden Su içmeliyiz(46 sebep) "Lütfen Okuyun"

Alıntı:
ali70 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Neden bol su içelim? Neden olacak bedenimiz toprak...

Toprak su ister. Toprağı sulamazsanız kurur çatlar.

Güzel bir özet olmuş.
az ve öz
Alıntı ile Cevapla
Alt 07 Temmuz 2021, 00:33   Mesaj No:7
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:20
Cinsiyet:-
Memleket:sivas
Mesaj: 9.086
Konular: 660
Beğenildi:6652
Beğendi:6330
Takdirleri:16931
Takdir Et:
Standart


Neden su içmeliyiz?

Su, yediğiniz besinlerin parçalanmasına yardımcı olarak sindirim sisteminin mükemmel çalışmasını sağlar,
Cilt hücrelerini tamir ederek, cildin esnekliğini arttırır. Bu da cildin daha parlak ve daha canlı görünmesiyle sonuçlanır. Aynı zamanda saçların daha yumuşak ve parlak görünmesine yardım eder,
Susuz kalmaya bağlı olarak gelişen unutkanlık, dikkat problemi gibi beyin fonksiyonlarını düzenler,

Vücut ısısını dengeler ve kişilerde büyük sıkıntı veren ödemin atılmasına yardımcı olur,
Kan dolaşımınızı kolaylaştırarak daha sağlıklı olmanızı sağlar,
Bağırsak sağlığını düzenler,
Metabolizmayı daha fazla çalıştırır. Böylece daha fazla kalori yakmış olursunuz. Ilık su, aynı zamanda vücuttaki yağların parçalanmasını sağlar,
Kanı sulandırır ve dolaşım sırasında pıhtılaşmasını önler,
Stres, gerginlik ve depresyonun hafiflemesine yardımcı olur,

Kan dolaşımınızı kolaylaştırarak daha sağlıklı olmanızı sağlar,
Bağırsak sağlığını düzenler,
Metabolizmayı daha fazla çalıştırır. Böylece daha fazla kalori yakmış olursunuz. Ilık su, aynı zamanda vücuttaki yağların parçalanmasını sağlar,
Kanı sulandırır ve dolaşım sırasında pıhtılaşmasını önler,
Stres, gerginlik ve depresyonun hafiflemesine yardımcı olur,
Vücut direnci ve bağışıklığının güçlenmesini sağlar.

Su içmeyi eğlenceli hale getirin

Çalışma masasında ya da evdeyken sürekli görülebilecek bir yerde renkli ve şık bir sürahi, bardak veya şişe bulundurulabilir,
Suyun içine elma, tarçın, nane yaprağı, zencefil, çilek, üzüm gibi meyveler eklenerek lezzeti artırılabilir,
Çalışma ortamında ve evde belirlenecek bölümlere “Su iç” yazılı notlar asılabilir,
Ofis bilgisayarına ve cep telefonlarına su hatırlatması programları kurulabilir.
Mihrinaz beğendi.
__________________

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Benzer Konular
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Ana Kategoriler

Cevaplar Son Mesajlar
Hayatta herşeye sebep aslında iki şeydır nurşen35 Gönülden Dökülen Nağmeler 3 28 Kasım 2015 16:14
Sihir ve Nazardan korunmak için 10 SEBEP Esma_Nur Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler 2 23 Kasım 2012 18:53
Varlıkların yaratılışında sebep ve kaidelerin rölü nedir MERVE DEMİR Soru Cevap Arşivi 0 07 Nisan 2009 21:52
Kur’an’ın Bir Defada İnmemesinin Sebep Ve Hikmetleri NUR Kur'ân-ı Kerim Genel 0 18 Mart 2009 23:58
Kurandaki Sebep Sonuç İlişkileri MERVE DEMİR Kur'ân-ı Kerim Genel 0 04 Ekim 2008 13:53

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.
     

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb   Medineweb   Medineweb   Medineweb   www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291