Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Sağlık-Yaşam/ Beslenme-Spor-Diyet > Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp

Konu Kimliği: Konu Sahibi AlimOğlu,Açılış Tarihi:  16 Şubat 2017 (21:58), Konuya Son Cevap : 18 Şubat 2017 (20:09). Konuya 12 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı32Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Şubat 2017, 21:58   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
AlimOğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AlimOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15399
Üyelik T.: 24 Aralık 2011
Arkadaşları:1
Konular: 59
Beğenildi:189
Beğendi:36
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Beyniniz için 4 Doping/MEDİNEWEB

Beyniniz için 4 Doping/MEDİNEWEB

Bilim adamları beynin yeni sinir hücreleri üretemeyeceğini düşünüyorlardı. Alkol kullanımı ve aşırı stres gibi faktörler sonucu nöronlarınızı öldürdüyseniz, eyvah. Tabi bu algı 1998’deki çalışmalarla değişti. Araştırmacılar ölmek üzere olan insanlarda yeni sinir hücreleri bulunduğunu keşfettiler. Görünen o ki, beyniniz (genç veya değil) yeni sinir hücreleri üretebiliyormuş.
Zihin gelişiminde en önemli unsurlardan birisi de nasıl beslendiğiniz. Ne yediğiniz genellikle sağlıklı nöronların üretilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca nöron uçlarını canlı tutarak, beyin esnekliğini sürdürmenizi sağlıyor. Eğer hafızanızın kötü olduğunu düşünüyorsanız, doğru besinler bu konuda size destek olabilir.
Bilim adamları ne yediğinizin büyük oranda sizi etkilediğini keşfettiklerinden beri, her türlü besinle ilgili bilgiler alıyoruz. Her çeşit besin, vitamin, mineral, bitki ve onların kombinasyonları ile ilgili çelişkili analizler var. Buna rağmen, araştırmalar eski zamanların bilgeliğini ortaya çıkarıyor: “Yuttuğun şey seni daha zeki ve daha mutlu yapar (ya da daha aptal ve hüzünlü)”
1. Zerdeçal

Peki, bu Hindistan kökenli baharat beyninize yardımcı olacak mı? Zerdeçala sarı rengini veren kurkumin adlı madde aktioksidan özellik gösteren bir enzimi aktive ediyor. Bu enzim de plak oluşumlarını engelliyor. Ayrıca iltihap önleyici özelliği olan zerdeçal kanser ve doku sertleşmesiyle de mücadele ediyor.
2. Safran

Safran depresyonla savaşıp, aynı zamanda öğrenme ve hafıza yetilerini geliştiriyor. “Journal of Ethnopharmacology” dergisinde yayımlanan bir araştırmaya göre safran küçük ve orta dereceli depresyonu tedavi etmede en az Prozac kadar başarılı.
3. Adaçayı

Türkiye’de şifalı bitki olarak kabul gören adaçayı kuvvetli bir antioksidan ve iltihap önleyici. Adaçayında bulunan maddeler Alzheimer tedavisinde kullanılan ilaçların içerikleriyle büyük benzerlik gösteriyor. “Pharmacological Biochemical Behavior” dergisinde yayımlanan bir makaleye göre sadece 50 mikrolitre (yani 1 litrenin 20000’de biri) kadar adaçayı yağı hafızayı önemli ölçüde geliştiriyor.
4. Tarçın

Tarçının kokusu bile zihni açıyor. Hatta tarçın içerikli sakızlar bile hafızayı, dikkati ve odaklanmayı geliştiriyor. Tarçın harika bir baharat. Şeker seviyesini düzenliyor, kan ve lenf kanseri hücrelerinin çoğalmasını önlüyor, trombositlerin pıhtılaşmasını engelliyor , antimikrobik özellik göstererek enfeksiyonları önlüyor.

Konu Sahibi AlimOğlu 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
İngiliz karbonatının faydaları ve zararları... Sağlık / Beslenme AlimOğlu 0 1859 02 Ekim 2017 12:12
Sivrisibek ısırıkları için pratik... Bilgi Dağarcığı AlimOğlu 0 1347 17 Eylül 2017 14:37
Arapça dersleri Görüntülü--1. Seviye Dersleri 2.... Genel Arapça AlimOğlu 12 4167 11 Eylül 2017 10:16
Arapça dersleri Görüntülü--1. Seviye Dersleri 1.... Genel Arapça Mihrinaz 15 4710 11 Eylül 2017 09:54
Hacamat Yapacaklar Dikkat!! MEDİNEWEB Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp AlimOğlu 0 1134 19 Ağustos 2017 23:30

Alt 16 Şubat 2017, 23:16   Mesaj No:2
Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdir Et:

Biberiye de ezber için iyidir =)
Alt 17 Şubat 2017, 08:49   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

zihin açıcı şeylere ihtiyacım vardı teşekkürler
su damlası ve snnclk34 beğendiler.
Alt 17 Şubat 2017, 09:23   Mesaj No:4
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8956
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Biberiye yağının,yara,burkulma ,morarma,boyun ağrilarına iyi geldigini ögrenmiştim.ayağı burkulan oğluma masaj yaparken ezberlerle boğuştuğum bir dönemde,butun ezberleri yapiverdigimi farkettim..sonra okulda demesinler mi,bi biberiye yaginin zihni aćici etkisi var bende aaa demek o yuzden deyip durumu anlatinca,Samsun da biberiye yağı yok sattı final dönemindemerdiven altı sahte olanlarına dikkat...
Tarçınıds bilmiyordum bunlari kullanmasak nasil olacaktık acaba))))Allah razı olsun Alimoģlu

Baharatların ve bitkilerin bilmediğimiz etkileri

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 17 Şubat 2017, 09:27   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Biberiye yağının,yara,burkulma ,morarma,boyun ağrilarına iyi geldigini ögrenmiştim.ayağı burkulan oğluma masaj yaparken ezberlerle boğuştuğum bir dönemde,butun ezberleri yapiverdigimi farkettim..sonra okulda demesinler mi,bi biberiye yaginin zihni aćici etkisi var bende aaa demek o yuzden deyip durumu anlatinca,Samsun da biberiye yağı yok sattı final dönemindemerdiven altı sahte olanlarına dikkat...
Tarçınıds bilmiyordum bunlari kullanmasak nasil olacaktık acaba))))Allah razı olsun Alimoģlu

Baharatların ve bitkilerin bilmediğimiz etkileri
ben bilmiyordum biberiyenin faydasını

şimdi öğrendim mihrinaz biberiyeyi ot olarak aktardan alıp çayını mı içiyordun yoksa yağını nasıl tüketiyordun ben de bugün aldırayım
Esma_Nur ve su damlası beğendiler.
Alt 17 Şubat 2017, 10:10   Mesaj No:6
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ben bilmiyordum biberiyenin faydasını

şimdi öğrendim mihrinaz biberiyeyi ot olarak aktardan alıp çayını mı içiyordun yoksa yağını nasıl tüketiyordun ben de bugün aldırayım
Biberiyeyi baharat olarak tavuk yemeklerine et yemeklerine,soslara koyabilirsin..ama yagini kullanıyorum.Şakaklarıni ovuyorsun,esarp ve yakalara sürebiliyorsun.Zihni uyaricı etkisi var,ezberlediğin hafizanda kalıveriyor.Beynimize doping
Esma_Nur ve su damlası beğendiler.

Alt 17 Şubat 2017, 10:12   Mesaj No:7
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Beynimiz için 5.dopingi snnclk hatırlattıbende uygulamıs biri olarak teyit edeyim dedim

Alt 17 Şubat 2017, 10:24   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
snnclk34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Biberiye de ezber için iyidir =)
hocam sen nasıl kullandın sen de yaz
Alt 18 Şubat 2017, 17:51   Mesaj No:9
Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdir Et:

Sağolun arkadaşlar =))

Alimoğlu'nun da dediği bitkilerin faydasını görürsünüz. Kullanmışlığım var çünkü..

Biberiye için de çayı olarak kullanabilirsiniz. Vakti zamanında aktarcıdan bir miktar almıştım. Çayını yaparsınız etkisi olur bi iznillah.

Bunun dışında şiddetle önerdiğim bir şey daha var ki o da 'çekirdekli kara kuru üzüm'...

Esma_Nur ve mehmet akif2 beğendiler.
Alt 18 Şubat 2017, 18:24   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Alıntı:
snnclk34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sağolun arkadaşlar =))

Alimoğlu'nun da dediği bitkilerin faydasını görürsünüz. Kullanmışlığım var çünkü..

Biberiye için de çayı olarak kullanabilirsiniz. Vakti zamanında aktarcıdan bir miktar almıştım. Çayını yaparsınız etkisi olur bi iznillah.

Bunun dışında şiddetle önerdiğim bir şey daha var ki o da 'çekirdekli kara kuru üzüm'...

Kuru üzümün ne işe yaradiğinida açikla bari kardeşim?

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: