Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  21 Mart 2012 (11:47), Konuya Son Cevap : 24 Mart 2012 (13:02). Konuya 43 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 22 Mart 2012, 14:54   Mesaj No:31
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Laik sistemlerinin askerleri şehid olur mu..

Benim yaptığım her iki tarfında batıl olduğunu ve halkın mazlum çocuklarının ölmemesi için UYARMAK....

NİYE KIZIYORSUNUZ O ZAMAN.....
Alt 22 Mart 2012, 14:58   Mesaj No:32
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

es sabru minerrahman diyorum bence uzatıp birbirmizi kırmayalım derim bu iş çok çetrefiili bir iş hiç girmeyelim...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 22 Mart 2012, 15:00   Mesaj No:33
Medineweb Sadık Üyesi
iklimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:iklimya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 90
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Konular: 114
Beğenildi:31
Beğendi:0
Takdirleri:112
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Benim yaptığım her iki tarfında batıl olduğunu ve halkın mazlum çocuklarının ölmemesi için UYARMAK....

NİYE KIZIYORSUNUZ O ZAMAN.....
kızmak mı .)) sayın la, sizin yaptıgınız her iki tarafın masumlugunu savunmak degil,
sürekli tek tarafın tagut sistemin usaklıgını yaptıgını savundugunuz askerleri yerden yere vurmak.
adı türk yada kürt ne olursa olsun mazlumsa din onun yanındadır.
ben türküm türk askerini savunurum, ben türküm kürt askerini savunurum,
ben türküm müslüman türk halkını savunurum, ben türküm müslüman kürt halkını savunurum
ama zalimi ve pkk yı aslaaaaaa.

bu arada inandıgım seyler ugruna savasmaktan korkmam. vesselam.
Alt 22 Mart 2012, 15:04   Mesaj No:34
Medineweb Sadık Üyesi
iklimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:iklimya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 90
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Konular: 114
Beğenildi:31
Takdirleri:112
Takdir Et:

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
es sabru minerrahman diyorum bence uzatıp birbirmizi kırmayalım derim bu iş çok çetrefiili bir iş hiç girmeyelim...
insanlar kırılmasın diye özdegerlerimden taviz veremem sayın yitik.

Adam aldırma da cek git diyemem aldırırım. ciğnerim ciğnenirim
Hakkı tutar kaldırırım.

benim felsefem bu ne yapalım .))
Alt 22 Mart 2012, 15:08   Mesaj No:35
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ben müslümanım mazlumun yanındayım ve mazlumun ırkı ne olursa olsun onu UYANDIRMAK ZORUNDAYIM...

Bu tür beşeri ideolojilere kurban giden mazlumların uyanmasına ve idda ettikleri dinlerinin uğrunda cehd edmeleri gerektiğini savunuyorum...
Alt 22 Mart 2012, 22:08   Mesaj No:36
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart Yakın Tarih Araştırmalarından Bir Kesit

Alıntı:
iklimya Üyemizden Alıntı Mesajı göster
insanlar kırılmasın diye özdegerlerimden taviz veremem sayın yitik.

Adam aldırma da cek git diyemem aldırırım. ciğnerim ciğnenirim
Hakkı tutar kaldırırım.

benim felsefem bu ne yapalım .))
Eyvallah felsefenizi takdir ediyorum Zalime alkış tutmamak İman gereğidir. Rahmetli Mehmet Akif Ersoy'un sözleri hakkı anlatmaktadır...Öz değerlerinizden taviz vermenizi isteyen yok özdeğer ancak ve İslam'ın esasları üzere bina edilir sizde iyi bilirsiniz...

Bakın yine tekrarlıyorum İnsanların kırılmaması adına bu tür konulardan sakınıyorum ve yazmıyorum ama yazma mecburiyetinde kaldığımda ne atayı tanırım ne tc cumhuriyetini ne de Katil ordusunu bu hususta sessizliği tercih edişimin tek nedeni vahdet'tir lütfen bu konuda acıları çeken iyi bilir biz çok çektik halende çekmekteyiz kimse babasının keyfine dağa çıkmadı piknik içinde gitmediler onların verdiği birçok bedel sonucu bugün bizler dilimizi müziğimizi örf adetlerimizi kısmide olsa halen devam etmekte olan asimile projeleri içerisinde az çok yaşayabilmekteyiz...

Tc'nin kuruluş felsefesi dinsizlik üzeredir ve dinsizlik ilede yönetilmektedir. Müslümanlara Hicret etme izni Kur'an ile sabittir lakin sosyal imkansızlıklardan ve benzeri sorunlardan dolayı bunu yapmak hususunda aciz kalıyorum lakin imkanım olsa bir dakika bu ülkede kalmam kimliğini bile cebimde taşımam inşallah benim için o günlerde gelecek kurtulacam bu dinsiz kemalist faili meçhullerin ordusunun ülkesinden...

Duygular ile hareket tarzını benimsememekte ve duygusal tüm yaklaşımlara Kur'an ile düzeni önemsemekteyim birilerine kafir leninist kominist zerdüşt ve benzeri ithamlarda bulunmak kadar kolay bir şey yoktur. Müslümanlar adam olsa idiler vakti zamanında KÜRT halkına yapılan zulmü soykırımı görmeleri gerekirdi Bu hususta eli dili ve benzeri ile görenleri tenzih ederim toptancı değilimdir.

İslam'ın özdeğerlerinden uzak yaşam sergileyen Müslümanlar bu dava bizi alakadar etmez sosyalist ve benzeri yaftalamalar ile zamanında uzak durdular bunu gören Örgüt İslam'ın öz değerleri insanlık değerleri üzerinden halk kitleleri arasında sarsılmaz kaleler oluşturdular canla başla malla çoluk çocuk ile bu davaya insanları bağladılar bu onların hüneri falan değildir İslam'ın insanlığa sunmuş olduğu Adalet,Özgürlük,Eşitlik ve benzeri Kavramların onlar tarafından kullanılması neticesinde toplamış olduğu toplulukların hüneridir...

Zalim güçler her daim karakterleri gereği bir beldeye girdikleri zaman, o beldenin düzenini bozarak halk arasında izzet ve onur sahibi kişileri yok etmek için var güçleriyle mücadele ederler, bu hakikati bile-bile onlar ile dostluk edenleri ve mücadele etmeyenleri Allah zalimlerden saymaktadır.

Allah, yalnızca, inanc(ınız)dan dolayı size karşı savaşan ve sizi anayurdunuzdan süren veya (başkalarının) sizi sürmesine yardım edenlere dostlukla yaklaşmanızı yasaklar; ve (içinizden) onlara dostluk gösterenlere gelince, gerçek zalimler işte onlardır!
(Mümtehine-9)

Yakın zaman içerisinde Allah’ın hükümlerini yok sayan rejime karşı durmak çok ağır bedeller ile ödeneceğini bilerek hakkı haykırmaktan geri durmayan izzetli Âlimler bedelini canları ile ödemekten geri durmamışlardır.

Ülkemizin emperyalist güçlerin, sistemleri ile yönetildiği, Müslümanların katledildiği âlimlerin cahil cahillerin âlim gösterildiği harf inkılâbı ile başlayan asimile süreci içerisinde neye uğradığını bilemeyen toplumu kendi amaçları için din kisvesi altında kullandıklarını şu vereceğim birkaç söylem ile örneklemeye çalışacağım:

Mustafa Kemal’in 15.9.1919 tarihinde Malatya’da Hacı Kaya ve Şehzade Mustafa’ya çektiği telgraf:

‘’Ülkenin müdafaası söz konusu olduğu zamanlarda. Kürtler, kardeş ve kurtarıcı. Sizler gibi din ve namus sahibi büyükler oldukça Türk ve Kürt birbirinden ayrılmaz ve öz kardeş olarak yaşayacaklar ve makam-ı hilafet etrafında sarsılmaz bir vücut halinde iç ve dış düşmanlara karşı demirden bir kale halinde kalacaklardır:

Aynı mecliste Erzurum mebusu olarak bulunan Hüseyin Avni Bey’in toplantıların birinde dile getirdiği ‘’Bu Kürsüde konuşma hakkı iki millete aittir. Kürtler ve Türkler’’ düşüncesi susturulmak yerince kuvvetli bir alkışla destek görmüştür.

10 Şubat 1922’de Mecliste çoğunluğun kararı ile Kürtlere özerklik verildi.64’e Karşı 373 milletvekilinin oyu ile kabul edilen ‘’Kürtlere Özerklik Yasası’’ Cumhuriyet tarihinin ilk ve son özerklik yasası oldu.

T.B.M.M Gizli celse zabıtlarından 9 ve 11 Şubat 1991 günlerinin zabıtları olduğu halde, bu tasarının tartışıldığı 10
Şubat günü zabıtları olmadığı belirtiliyor.

(Yeni Ülke 23 Şubat 1991)

2: Meclis Döneminde Kendi amaçlarını şu beyanatlar ile açıklamışlardır:

CHP’li Adalet Bakanı Mahmut Esat Bozkurt Ödemiş’te şunları beyan ediyordu:

‘’Biz Türkiye denilen, dünyanın en hür ülkesinde yaşıyoruz. Mebusunuz inançlarından samimiyetle bahsetmek için buradan daha müsait bir ortam bulamazdı. Onun için hislerimi saklamayacağım. Türk, bu ülkenin yegâne efendisi, yegâne sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman ve hatta dağlar bu hakikati böyle bile.
(Milliyet Gazetesi 19 Eylül 1930)

İsmet İnönü Sivas demiryolunun açılışında şu demeci verir:

‘’Beş seneden beri doğu vilayetlerimizde vukua gelen ve kökü dışarıda entrikalarla körüklenen isyan, bugün gücünün yarısını kaybediyor. Bu ülkede sadece Türk ulusu etnik ve ırksal haklar talep etme hakkına sahiptir. Başka hiç kimsenin böyle bir hakkı yoktur.
(Milliyet Gazetesi 31 ağustos 1930)

‘’Kürtler ufak-ufak kafilelere ayrılıp, silahlarından arındırılarak değişik bölgelere gönderilecek ve orada genel nüfusun % 5 ini geçmeyecektir. Kürt mülteciler yerlerine geri gönderilmeyecektir.
(Tehcir Kanunu Madde 12)

‘’…Kürtlük makamının kökünden sökülüp atılması, kaçak hainlerin İngiliz parası ile Kürtleri aldatarak padişaha ve askere karşı kışkırtmaya uğraştıkları, bunlara uyanların hiç bağışlanmadan acımasızca yok edileceğinin her yana hızla bildirilmesi.
(Mustafa Kemal’in Malatya 15. Alay Komutanı İlyas Bey’e Çektiği Telgraf)

Kemalistlerin de yaptığı… Kütüphanelerde Kürtlerle ilgili, onların tarihiyle ilgili ne varsa yok edildi. Kürt beylikleri zamanında yapılan tarihi yapılar yıkılıp yerlerine askeri kışlalar yapıldı. Tüm yöre adları değiştirildi.
(Paradigmanın İflası, Fikret Başkaya)

1925’te Belirlenen Şark ıslahat planının 14. Maddesinde şöyle deniliyor:

‘’Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Bitlis, Van, Muş, Urfa, Ergani, Hozat, Erciş, Adilcevaz, Ahlat, Palu, Çarsancak, Çemişgezek, Ovacık, Hısn-ı Mansur (Adıyaman) ,Besni, Arga Hekimhan, Birecik, Çermik vilayeti ve kaza merkezlerinde hükümet ve belediye dairelerinde ve diğer kuruluşlarda, okullarda çarşı ve pazarlar da TÜRK’ÇEDEN baş dil kullananlar hükümet ve belediyenin emirlerine aykırı davranmakla suçlanacak ve cezalandırılacaktır.

Kürtler Rus cephesinde, Çanakkale’de Suriye cephesinden Fransızlara karşı kahraman kardeş! İken işleri bitince yok sayılmaya başlandı. Yasaklamalar ile inkâr edilmeye başlamaya öncelikle direnenleri yok etmek ile sürgün ederek mecburi iskâna tabi tuttular. Daha sonra bunların Türk ırkından oldukları Dillerinin bozuk Farsça olduğu. Türkler ile orta asyadan göç ederek İran’ın güneyinden Anadolu’ya yerleştikleri ‘’Dağ Türkleri’’ oldukları tezleri üretilerek Türk toplumu inandırılmaya çalışıldı. Bu amaçlarını doğrulamak adına Tarih kitapları, Coğrafya atlasları, ansiklopedi ve okul kitapları yazdırılıp hazırlatıldı.

Yapmış oldukları bu asimile, inkâr politikalarını desteklemek için Türk Tarih kurumu, Türk dili araştırmaları vb kurumların bünyesinde Cumhuriyet profesörleri! Çok sayıda kitap ve tezler yazmaya başlamıştır. Bu iddialarını haklı kılmak için Asker emeklisi veya Mit görevlilerince sivil görünümlü yayın evlerinde aynı kalemlerden çıkma birebir aynı önsözler ve kitaplar ile sözde milli bir gerçeği halka anlatmak için parasız kitaplar neşredip dağıtılmıştır.
(Kürt Meselesi, Kon Yayınları Ankara 1979 Kürt Sorunu belgelerle Türk Tarih Dergisi Yayınları 1970,s.3)

Bu ve benzeri daha birçok asimile ve inkâr yazıları bizatihi Kemalizm’in eli ile kalemleri satılmış insanlara yaptırılmıştır. Kürt sorunun tarihi süreci bazı Müslümanların beyinlerine kazımış oldukları batılı güçlerin yakın tarihte yapmış olduklarından ibaret olmayıp Osmanlının çöküşü ve Cumhuriyetin tek ulus tek devlet tek millet tek dil anlayışını dayatması ve buna karşı çıkanları yok etmesi ile başlamıştır.

Devlet politikası olarak, yapılan uygulamalar neticesinde yok sayılmaya çalışılan bir kavim kendi haklarını arama adına belli dönemlerde ayaklanmalar göstermişseler de her daim devletin zorba anlayışı ile susturulmuşlardır. Son 30 yıllık süreç içerisinde binlerin kanının dökülmesine sebep olan politikalardan nemalanan örgütler bu sorunun bitmemesi için var güçleri ile bu durumu düzeltmeye çalışanlara karşı durmaktadırlar.

Ergenekon dediğimiz, terör örgütünün gelir kapısı olan kan üzerinden beslenme anlayışına mecliste bulunan siyasi oluşumlar kendilerinin de bitmemesi için her daim taşeronluk yapmaktadırlar. Müslüman Kürt halkının temsilcileri ancak ve ancak Şeyh Said, Üstad Saide Kurdi,Ahmede Xane,Selahhaddini Eyyubi,İmam Teymiye, vb âlimler olabilir bunların anlayışı dışında kalan yapılanmalar vampirlerdir Kürt halkının temsilcileri değildirler, olamazlarda.

Üstad’ın Müslüman Kürtlere yaptığı şu çağrı etrafında Tevhidi bir bilinç ile yalnızca Allah’a kulluk edilmesi gerektiğini idrak ederek mazlumların sorunlarına el atmalıyız.

Ey Asurîler ve Keldanilerin cihangirlik zamanında öncü, kahraman askerleri olan arslan Kürtler! Beş yüz senedir yattığınız yeter. Artık uyanınız. Yoksa vahşet sahrasında vahşet ve gaflet sizi boğacaktır.

"Hikmet-i İlahi" denilen, kâinat merkezinin nizamı ve telgraf hattı gibi bütün âleme uzanmış ve dağılmış Nurlu İlahi Kanun'un esası olan İlahi Hikmet, ufukların ötesinden kader elini kaldırmış, size emrediyor ki: "Parçalanmışlık sonucu su gibi damla-damla olmuş hamiyet ve kuvvetinizi, İslamiyet'in milliyet fikri ile 'bir ve beraber' ediniz. Atomların birbirini çektiği gibi (siz de birbirinize yapışıp) milli ve umumi bir gücü teşkil ederek Kürt gibi büyük bir kitleyi küre gibi çeviriniz. İslam güneşinin ışıklarına bağlı olmanın ölçüsü ile de umumi düzeni (oluşturup) muhafaza ediniz.(Divan-ı Harbi Örfi, Hatime İçtima-i Reçeteler )

Bugün dünya çapında zulmeden zalim düzenlere karşı artık uyanan mustazaf halkların kıyama kalkışı ve zulüm saraylarını yıkmaları, tarihin her döneminde kendilerini ve kendi elleri ile hazırlamış oldukları beşeri kanunlarını ilah yerine koyanların, insanları kendilerine kul ve köle etmeleri yetmezmiş gibi maddi ve manevi tüm değerleri ayaklar altına alıp çiğnemekten zevk alan tüm tağuti sistemlerin ve bu tağuti sistemleri halklara zorla dayatanların sonları her daim viran olmuş ve düzenleri Allah’ın ipine sımsıkı yapışmış olanlarca tarumar edilmiştir.

Sünnetullah her zaman değişikliğe uğramadan devam etmekte ve tarih tekerrür etmektedir. Günümüz zalimlerinin zulüm sistemleri hakkı haykıranların zaferlerine maruz kalacağını Allah Nurunu tamamlayacağı müjdesi ile bizlere bildirmektedir.

İstediğiniz hususta istediğiniz dilde konuşabiliriz dışardan herşeyi toz pembe gören mantık sahiplerine binaen bu paylaşımı yaptım Hamdolsun IRKÇILIK Mikrobunun ŞEYTANDAN olduğunu iyi bilmekteyim yalnız Zulüm noktasında bu politikalar tc nin kuruluşundan bu güne devam etmektedir ve halende devam ediyor o yüzden bu konulara çok fazla girmek istemiyom varsa tartışmak isteyen buyursun her şeyi ifşa edelim hakk ve batıl bir birinden ayrılsın sabrım taştı çünkü...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 23 Mart 2012, 02:10   Mesaj No:37
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Müb@rek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17481
Üyelik T.: 21 Mart 2012
Konular: 2
Beğenildi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Alıntı:
Yitiksevda´isimli üyeden alıntı [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Barış kardeşim bu konuya girmek istemiyorum beni girmek zorunda bırakmayın size göre terör olan benim için terör değildir uzatmayalım lütfen ...

Güzel abim,bu insanlardan kaçarsanız,bunlarla kardeş olamazsınız,bu insanların HALEN ZİHİNLERİ TEVHİD İLE TANIŞMAMIŞ,sen bu ilmi niye öğrendin,mahşerde ALLAH a mı tebliğ edecen,kızdırma beni,TEBLİĞ ,TEBLİĞ diyordun hade işte sana tebliğ,güzel abim,biraz düşün bence bu bataklıkta bulunanlara EL UZAT varsın seni kötü bilsinler,zihinleri tevhidle tanışırsa zamanla görecen bu çağın nasıl sahabileri olu veriyorlar..nasıl muhacire ensar,ensara muhacir olup bu teğuti düzenlere gencecik kurban gitmemek için direniyorlar,direnirler o zama ama hakikati bilmeyen bu durumda ancak böyle yapar...

Yazdıklarımda zerre kadar art niyet yok bunu beni az çok tanıyorsan anlamışsındır güzel abim...

selam ve dua ile kalın..meydanı terk etme yok mahşerde ilk yakana ben yapışırım vallahi...

Selam Hidayete Tabi Olanlara.

RAHMAN VE RAHİM OLAN, YÜCELİĞİ VE ULULUĞU DAİM OLAN BİR VE TEK OLAN ALLAH (c.c.)'A HAMD.
Resûlü Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)'ya ve O'nun Pak Ehlibeytine Salat ve Selam...

Yukarıda alıntı yaptığım mesajda tahminimce beni ve diğer kardeşlerimi Tevhide ters düşmekle suçluyorsun. nerden çıkardın bu dersen şu sözünden;
Alıntı:
bunlarla kardeş olamazsınız,bu insanların HALEN ZİHİNLERİ TEVHİD İLE TANIŞMAMIŞ,
El Cevap;

Birincisi inancımızın temelini oluşturan Tevhide sahibiz, Bizler belkide, ALLAH (c.c.) katında daha hayırlıyızdır bunu nerden bilebiliriz ki ?
Bu sözlerin bana itham edilmesinin sebebi dünkü mesajlarımda Cübbeli Ahmet Hocayı savunmam sanırım. Çünkü size göre o (sümme haşa) şirkte. Birincisi ben Cübbeli Ahmet Hocamın tarikatına bağlı değilim onun cemiyeti ve cemaati ile herhangi bir münasebetim yok (münasebetten kastım İsmail ağa cemaatına biatım yok). Ehli Sünnet itikadına sahibim, ve bu itikadı en güzel yaşayanlardan biri Cübbeli Ahmet hoca'dır. Kendisine hocam diyorum çünkü kendisinin videolarından ilmi anlamda çok yararlandım, kendisini savunuyorum çünkü bir alim ve ben gıyabında muhabbet duyuyorum ve bana bir çok hususu öğrenmemde yardımcı olduğu için Hocam diyorum ve şuan bir iftira dolayısı ile hapiste onu savunmayı da bir Müslüman olarak en asli görevim sayıyorum.
İkincisi; siz bu tarz ve tavırla tebliğ yapamassınız. kimse sizi ciddiye almaz. bağırarak çağırarak vurarak kırarak asarak keserek ancak kendine zarar verirsin. Müslümanları Tevhidsizlikle suçlaya suçlaya birde bakmışsın ki senin imanın zayi olmuş. Peygamber efendimizin (s.a.v.), tebliğ metodunu incele. Ondan sonra tebliğden bahset. O kimseyi kırmadı başından aşağı deve pisliği boşalttılar yılmadı yine tebliğe devam etti.
Hz. Peygamber (s.a.v.)'in adını anarken salavat getir lütfen.
Alıntı:
Muhammed peygamber...
(mesaj No: [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]) Bu mesajındaki gibi O Mübareğin adını salavatsız anmanı esefle kınıyorum ona ALLAH VE MELEKLERİ BİLE SALAT VE SELAM EDERKEN, salavat getirmenin dini bir vecibe olduğunu hatırlatıyorum.
"Allâh ve melekleri Peygamber'e çokça salât ederler Ey mü'minler! Siz de O'na çokça salât getirin ve tam bir teslimiyetle selâm verin" (el-Ahzâb, 56)

Aslında daha çok şey yazardım, ama senin gibi yapmıycam ben seni tevbeye davet ediyorum. ALLAH affetsin. İmanlı insanları sırf alimlerini savunuyor, (sistemi değil) şehit olan askerlerini savunuyor diye TEVHİDSİZLİKLE suçlamak günahtır ayıptır. Yapma, cehennem kötü bir yer, insanları karalıyarak oraya hak kazanma.
Ne diyor Ayet;
"Bilmediğin şeyin ardına düşme; doğrusu kulak, göz ve kalp, bunların hepsi o şeyden sorumlu olur." (İsra, 17/36)

Bunca yıl o kadar evliya geldi geçti, hepsi tasavvufun nefsi terbiye ettiğine inandı, teslimiyet gösterdi. Yapma, alimlere laf atma, Üftade diyor ki " Alimlere taş atan iman ile göçer mi ?"

Yapma, ahiretini yakıp yıkma, eğer o şirkle suçladığın hocam Ahmet Mahmut Ünlü, güzel bir Müslümansa yazık edersin kendine. Ben sadece uyarıyorum çünkü bu yüzden azaba uğramanı istemiyorum.
Sen beni (sümme haşa) Tevhidsizlikle suçladın ancak ben kıyamıyorum bir Müslümanı tekfir etmeye (sen tekfir ettin demiyorum, ama çok kırdın hele cuma günü TEVHİDSİZLİKLE suçlamak nedemek ya ?), yapma, tevbe et.

يَا اَيُّهَا الَّذينَ امَنُوا تُوبُوا اِلَى اللّهِ تَوْبَةً نَصُوحًا
Tahrim 8 / Ey iman edenler! Samimi bir tevbe ile Allah'a dönün

Alt 23 Mart 2012, 10:23   Mesaj No:38
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Müb@rek Üyemizden Alıntı Mesajı göster

RAHMAN VE RAHİM OLAN, YÜCELİĞİ VE ULULUĞU DAİM OLAN BİR VE TEK OLAN ALLAH (c.c.)'A HAMD.
Resûlü Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)'ya ve O'nun Pak Ehlibeytine Salat ve Selam...

Yukarıda alıntı yaptığım mesajda tahminimce beni ve diğer kardeşlerimi Tevhide ters düşmekle suçluyorsun. nerden çıkardın bu dersen şu sözünden; El Cevap;

Birincisi inancımızın temelini oluşturan Tevhide sahibiz, Bizler belkide, ALLAH (c.c.) katında daha hayırlıyızdır bunu nerden bilebiliriz ki ?
Bu sözlerin bana itham edilmesinin sebebi dünkü mesajlarımda Cübbeli Ahmet Hocayı savunmam sanırım. Çünkü size göre o (sümme haşa) şirkte. Birincisi ben Cübbeli Ahmet Hocamın tarikatına bağlı değilim onun cemiyeti ve cemaati ile herhangi bir münasebetim yok (münasebetten kastım İsmail ağa cemaatına biatım yok). Ehli Sünnet itikadına sahibim, ve bu itikadı en güzel yaşayanlardan biri Cübbeli Ahmet hoca'dır. Kendisine hocam diyorum çünkü kendisinin videolarından ilmi anlamda çok yararlandım, kendisini savunuyorum çünkü bir alim ve ben gıyabında muhabbet duyuyorum ve bana bir çok hususu öğrenmemde yardımcı olduğu için Hocam diyorum ve şuan bir iftira dolayısı ile hapiste onu savunmayı da bir Müslüman olarak en asli görevim sayıyorum.
İkincisi; siz bu tarz ve tavırla tebliğ yapamassınız. kimse sizi ciddiye almaz. bağırarak çağırarak vurarak kırarak asarak keserek ancak kendine zarar verirsin. Müslümanları Tevhidsizlikle suçlaya suçlaya birde bakmışsın ki senin imanın zayi olmuş. Peygamber efendimizin (s.a.v.), tebliğ metodunu incele. Ondan sonra tebliğden bahset. O kimseyi kırmadı başından aşağı deve pisliği boşalttılar yılmadı yine tebliğe devam etti.
Hz. Peygamber (s.a.v.)'in adını anarken salavat getir lütfen. () Bu mesajındaki gibi O Mübareğin adını salavatsız anmanı esefle kınıyorum ona ALLAH VE MELEKLERİ BİLE SALAT VE SELAM EDERKEN, salavat getirmenin dini bir vecibe olduğunu hatırlatıyorum.
"Allâh ve melekleri Peygamber'e çokça salât ederlerEy mü'minler! Siz de O'na çokça salât getirin ve tam bir teslimiyetle selâm verin" (el-Ahzâb, 56)

Aslında daha çok şey yazardım, ama senin gibi yapmıycam ben seni tevbeye davet ediyorum. ALLAH affetsin. İmanlı insanları sırf alimlerini savunuyor, (sistemi değil) şehit olan askerlerini savunuyor diye TEVHİDSİZLİKLE suçlamak günahtır ayıptır. Yapma, cehennem kötü bir yer, insanları karalıyarak oraya hak kazanma.
Ne diyor Ayet;
"Bilmediğin şeyin ardına düşme; doğrusu kulak, göz ve kalp, bunların hepsi o şeyden sorumlu olur." (İsra, 17/36)

Bunca yıl o kadar evliya geldi geçti, hepsi tasavvufun nefsi terbiye ettiğine inandı, teslimiyet gösterdi. Yapma, alimlere laf atma, Üftade diyor ki " Alimlere taş atan iman ile göçer mi ?"

Yapma, ahiretini yakıp yıkma, eğer o şirkle suçladığın hocam Ahmet Mahmut Ünlü, güzel bir Müslümansa yazık edersin kendine. Ben sadece uyarıyorum çünkü bu yüzden azaba uğramanı istemiyorum.
Sen beni (sümme haşa) Tevhidsizlikle suçladın ancak ben kıyamıyorum bir Müslümanı tekfir etmeye (sen tekfir ettin demiyorum, ama çok kırdın hele cuma günü TEVHİDSİZLİKLE suçlamak nedemek ya ?), yapma, tevbe et.

يَا اَيُّهَا الَّذينَ امَنُوا تُوبُوا اِلَى اللّهِ تَوْبَةً نَصُوحًا
Tahrim 8 / Ey iman edenler! Samimi bir tevbe ile Allah'a dönün

cevaben..ilk başta şunu izah edeyim,Muhammed peygambere Allah ve melekler salat[destekler],sizde destekleyin,manasındadır ayet,yoksa Allah peygambere NASIL SALAT eder,git hocana sor cevaplasın daha sonra gel yaz...

Allah kuranı mübinde,muhammed peygambere İSMİ ile hitap etmeyi yasaklıyor,ama RASUL diyerek hiç bir insanın ulaşamıyacağı[rasullerin dışında],biRasulluk makamını ve ismiyle yüceltiyor,Ben ise Allahın muhammed rasule verdiği değer ile isimlendiriyorum,tabiki siz bunu kavrayamıyorsunuz şuan hele bi TEVHİD İLE TANIŞIN daha sonra kavrarsınız..

Gelelim insanları cehenneme gönderme işine,BAKIN SİZ BENİ CEHENNEME GÖNDERMİŞSİNİZ BİLE,ha bire bide tekfir etmiyorum demeyin,sizdaha ALLAHIN HÜKMÜYLE HÜKMEDMENİN NE OLUP NE OLMADIĞINI BİLMİYORSUNUZ,ve eğer tevhidi bilseydiniz ilk başta ADİL OLURDUNUZ,..

Ölen laik demokratik kemalist sistemin askerlerini ŞEHİD SAYARKEN,kendi dinini,namusunu,vatanını korumak için hemde senin şehid saydıklarından korumak İÇİN AFKANLILARIDA terorist sayıyorsunuz,SENİN ŞEHİD EDEDİKLERİN bu gün peygamberler yaşasaydı ,komutanları peygamberlerin üzerinede onları sürerdiler,ve sürmediler mi,ŞEYH SAİD lerin,iskilipli atıfların,ÜZERİNE,....

Hocalarını,rab edinenler,tevhidden yoksun insanlardır,yukarda HOCANIN şirklerine dair sadece iki tane video verdim BUNUN GİBİ Bİ ÇOKTANEDE VEREBİLİRİM,ve ilk paylaştığım videodada LAİK DEMOKRATİK FRAVUNİST SİSTEMLERİN devamı için ölenlerin neden islamın şehidi olmadıklarını EHLİ SÜNNETE göre verdim...Siz helen kendini Allaha ortak koşan bi DEVLETİN öl dedği için ölen,öldür dedği için öldürenleri savunup bir yandanda EHLİ SÜNNET OLDUĞUNUZU VE HOCALARININDA EHLİ SÜNNET OLDUĞUNU,VE KENDİNİZİNDE TEVHİD EHLİ OLDUĞUNUZU söylüyorsunuz..

soruyorum size,ehli sünnet olan ve tevhid ehli olan bi insan veya hoca,alim,FAİZİ,KUMARI,İÇKİYİ,ZİNAYI islamda yasak[haram],olduğu halde,SERBEST[HELAL] kılan DEVLETTEN ALLAH RAZI OLSUN DER Mİ...

VEYA NATO ya üye olup[haçlı birliğine] katılanların ve onlar için ölüp öldürenlerin ŞEHİD OLDUĞUNU NASIL DÜŞÜNE BİLİR...

Sizin Allah ve Peygamber inancınız bu mu yani,,KİM TEVBE ETSİN,ARKADAŞIM....Güney doğuda helen,TOPLU KATLİAM MEZARLARI ÇIKIYOR SENİN JANDARMANIN KARAKOLLARININ BAHÇELERİNDE....

ehli sünnetim diyorsun,fravunun sünneti üzerine olanların safındasın haberin bile yok,ama TEVHİDLE TANIŞIRSAN O ZAMAN HAK İLE BATILI APAÇIK AYIR EDECEN....
Alt 23 Mart 2012, 16:06   Mesaj No:39
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Müb@rek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17481
Üyelik T.: 21 Mart 2012
Konular: 2
Beğenildi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
cevaben..ilk başta şunu izah edeyim,Muhammed peygambere Allah ve melekler salat[destekler],sizde destekleyin,manasındadır ayet,yoksa Allah peygambere NASIL SALAT eder,git hocana sor cevaplasın daha sonra gel yaz...

Allah kuranı mübinde,muhammed peygambere İSMİ ile hitap etmeyi yasaklıyor,ama RASUL diyerek hiç bir insanın ulaşamıyacağı[rasullerin dışında],biRasulluk makamını ve ismiyle yüceltiyor,Ben ise Allahın muhammed rasule verdiği değer ile isimlendiriyorum,tabiki siz bunu kavrayamıyorsunuz şuan hele bi TEVHİD İLE TANIŞIN daha sonra kavrarsınız..

Gelelim insanları cehenneme gönderme işine,BAKIN SİZ BENİ CEHENNEME GÖNDERMİŞSİNİZ BİLE,ha bire bide tekfir etmiyorum demeyin,sizdaha ALLAHIN HÜKMÜYLE HÜKMEDMENİN NE OLUP NE OLMADIĞINI BİLMİYORSUNUZ,ve eğer tevhidi bilseydiniz ilk başta ADİL OLURDUNUZ,..

Ölen laik demokratik kemalist sistemin askerlerini ŞEHİD SAYARKEN,kendi dinini,namusunu,vatanını korumak için hemde senin şehid saydıklarından korumak İÇİN AFKANLILARIDA terorist sayıyorsunuz,SENİN ŞEHİD EDEDİKLERİN bu gün peygamberler yaşasaydı ,komutanları peygamberlerin üzerinede onları sürerdiler,ve sürmediler mi,ŞEYH SAİD lerin,iskilipli atıfların,ÜZERİNE,....

Hocalarını,rab edinenler,tevhidden yoksun insanlardır,yukarda HOCANIN şirklerine dair sadece iki tane video verdim BUNUN GİBİ Bİ ÇOKTANEDE VEREBİLİRİM,ve ilk paylaştığım videodada LAİK DEMOKRATİK FRAVUNİST SİSTEMLERİN devamı için ölenlerin neden islamın şehidi olmadıklarını EHLİ SÜNNETE göre verdim...Siz helen kendini Allaha ortak koşan bi DEVLETİN öl dedği için ölen,öldür dedği için öldürenleri savunup bir yandanda EHLİ SÜNNET OLDUĞUNUZU VE HOCALARININDA EHLİ SÜNNET OLDUĞUNU,VE KENDİNİZİNDE TEVHİD EHLİ OLDUĞUNUZU söylüyorsunuz..

soruyorum size,ehli sünnet olan ve tevhid ehli olan bi insan veya hoca,alim,FAİZİ,KUMARI,İÇKİYİ,ZİNAYI islamda yasak[haram],olduğu halde,SERBEST[HELAL] kılan DEVLETTEN ALLAH RAZI OLSUN DER Mİ...

VEYA NATO ya üye olup[haçlı birliğine] katılanların ve onlar için ölüp öldürenlerin ŞEHİD OLDUĞUNU NASIL DÜŞÜNE BİLİR...

Sizin Allah ve Peygamber inancınız bu mu yani,,KİM TEVBE ETSİN,ARKADAŞIM....Güney doğuda helen,TOPLU KATLİAM MEZARLARI ÇIKIYOR SENİN JANDARMANIN KARAKOLLARININ BAHÇELERİNDE....

ehli sünnetim diyorsun,fravunun sünneti üzerine olanların safındasın haberin bile yok,ama TEVHİDLE TANIŞIRSAN O ZAMAN HAK İLE BATILI APAÇIK AYIR EDECEN....

El Cevap;

Hocama sormama gerek yok, sana tefsirlerle cevap vereceğim gözlerini iyi aç ve oku anlamaya çalış yüzeysel değil manasını düşün derin düşün;

Kaynak 1 ; Taberi Tefsiri;

Azhap 56- Muhakkak Allah, Peygambere rahmet bahşeder Melekler de onun için dua ederler., Ey iman edenler siz de ona salât ve selamda bulu*nun ve ona tam bir teslimiyetle boyun eğin.
Allah teala bu âyet- i kerimede, Peygamberi Hz. Muhammedin kendi nezdinde ve yüce varlıklar olan Melekler katında üstün bir makamı olduğunu bildiriyor. Kendisinin Hz. Muhammed (s.a.v.) i övdüğünü, Meleklerin de onun için duada bulundurklannı bildiriyor ve yeryüzünde yaşayan biz insanların da onu övmemizi emrediyor.
Âyet-i kerimede "Salât" kelimesi geçmektedir. Bu kelime, Allaha isnad edildiğinde 'Rahmet", Meleklere isnad edilginde "Dua ve af dileme" anlamına gelmektedir.
Abdullah b. Abbas ise bu kelimenin burada "Tcrbirk eteme ve övme" mânâsına geldiğini söylemiştir.
Kâb'b b. Ucre diyor ki:
"Ey Allanın Resulü, sana nasıl selam vereceğimizi biliyoruz. Sana salavat nasıl getirilir? Bunun üzerine Resulullah şöyle buyurdu: "Deyin ki" Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.-Allâhümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârekte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd. "Ey Allahım, sen, Muhammede ve ailesine, İbrahime merhametli davrandığın gibi merhametli davran, Şüphesizi ki sen, çok övülensin çok şereflisin." "Eş Allahım, sen, Mu*hammed ve ailesini, İbrahimi mübarek kıldığın gbi mübarek kıl. Şphesiz ki sen, çok övülensin, çok şereflisn. [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Peygamber efendimize salavat getirmenin fazileti hakkında birçok Hadis rivayet edilmektedir. İmam Şafii bu âyete ve,Hedis-i Şeriflere dayanarak, na*maz kılarken son tahiyyatta "Allahümme Salli ve Allahümme Barik" okunanın farz olduğunu söylemiştir.
Bir Hadis-i Şerifte şöyle buyurulmaktadtr:
Kim bana bir defa salavat getirirse Allah ona on defa salavat getirir ve on hatasını bağışlar. [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Peygamberimiz diğer bir Hadis-i Şerifinde de şöyle buyurmuştur:
"Kim bana salavat getirirse, bana salavaüt getirdiği müddetçe Melekler de ona salavat getirirler. Kişi salavatı isrterse çoğaltsın isterse azaltsın.
Başka bir Hadis- Şerifte de şöyle buyurulmaktadır:
"Cimri o kimsedir ki ben yanında anılırım da bana salavat getirmez." Peygamberimiz yine bir Hadis- Şerifinde de şöyle buyuruyor:
"Yanında zirred ildiği m halde bana salavat getirmeyenin bumu yere sürül*sün, Ramazan gelip çıkıncaya kadar kendisini affettiremeyen adamın bumu yere sürülsün» Baba ve annesi yanında yaslandığı halde onların vasıtasıyla (oniann duasiyla) cenneti kazanamayanın burnu yere sürülsün.

Kaynak 2; Ömer Nasuhi Bilmen Tefsiri;

Azhap - 56. Muhakkak ki, Allah Teâlâ ve melekleri Peygamber üzerine sel- âtta bulunurlar. Ey imân etmiş kimseler!. Onun üzerine selâtta, teslimiyetle selâmda bulunun.
Azhap - 56 . (Muhakkak ki, Allah Teâlâ ve melekleri Peygamber üzerine selâtta bulunurlar.) yani: Allah Teâlâ Yüce Peygamberine rahmet eder, onu meleklere karşı övgüde bulunur. Melekler de o Yüce Resul hakkında duada, istiğfarda bulunarak ona olan muhabbet ve hürmetlerini göstermiş olurlar. Artık (ey imân etmiş kimseler!.) 0 Allah Resulünün peygamberliğini kabul, kendisine mensup olmakla iftihar eden müslümanlar!. Siz de (onun üzerine selâtta, teslimiyetle selâmda bulunun) mesela: Onun mübarek ismi anılınca: "Ey Allah'ım! Muhammed Aleyhisselâm'a Selatüselâm buyur" diye temenniye devam edin. 0 kadri Yüce Peygamber'e olan muhabbet ve bağlılığınızı bu şekilde de göstermiş olan, bu sebeple de mükâfata nail olursunuz. Nitekim bir hadisi şerifte buyurulmuştur: Her kim bana bir selâtta bulunursa Allah Teâlâ ona on selâtta bulunur, ondan on hatasını düşürür, onun için on derece yükseltir. "Essirac-ül-Münir."

Kaynak 3; Furkan Tefsiri;

56- Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber Muhammed'i överler; ey inananlar! Siz de O'nu övün. O'na salat ve selam getirin,
57- Allah 'i ve Peygamberini incitenlere, Allah, dünyada da ahirette de lanet eder; onlara alçaltıcı bir azab hazırlar.
58- İnanan erkek ve kadınları, yapmadıkları bk şeyden Ötürü inciten*ler, şüphesiz iftira etmiş ve apaçık bir günah yüklenmiş olurlar. [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bazı Kelimeler:

Allah onları rahmetinden kovup uzaklaştırdı. Açık seçik. Çok alçaltıcı. [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Açıklama:

Bu ayet-i kerime, Resulullah (S.A.V.) efendimizi yüceltmiş olup Allah ka*tında ve melekler nezdindeki mertebesini açıklamıştır. Bu, Allah'ın, dilediği kuluna ihsan ettiği bir lütfudur. Allah, lütfü büyük olandır. Salât kelimesi Allah'tan Peygamberine olunca Rahmet ve hoşnutluk aniamma gelir. Melek*lerden olunca dua ve bağışlanma dileme manasına gelir. Ümmetten olunca dua ve Peygamberi ululama manasına gelir. Allah'ın ona saîatta bulunmasindan sonra meleklerin ve bizim de ona salâtta bulunmamız, O'nun yüksek şeref sahibi olduğunu bildirmek ve Allah katındaki mertebesinin yüksekliği*ni açıklamak içindir. Ayrıca ona salatta bulunan kimseler de şereflenip bü*yük mükâfatlarla sevaplara nail olurlar. Peygamber (S.A.V.) efendimiz bir hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyor: "bir kimse bana bir salat getirirse Allah ona on salat getirir". Allah ile meleklerinin O'na salat getirmeleri onun için şeref olarak yeter. Her ne kadar imamiarın çoğu kendisine muhalefet etmişlerse de İrnam-ı Şafiî'nin namazda son teşehhütde Peygamber (S.A.V.) efendimize saiat getirmeyi namazın rükünlerinden biri olarak vacip kılmasında bir ga*riplik yoktur. Bu sebepledir ki kutlu ve yüce olan Allah mü'minlere, Peygamber (S.A.V.) efendimize yani sevgilisine ve Peygamberlerin sonuncusuna salat ge*tirmelerini emretmiştir: "Ey İnananlar, siz de O'na salat edin".

(yazını devamı için Furkan Tefsirinde ilgili konunun devamını okuyabilirsiniz..)

Kaynak 4; Et- Tefsirul-Hadis

56- Allah ve melekleri, Peygamber'e salat etmektedir. Ey inananlar siz de ona salat edin, içtenlikle selam edin.

Ayette:

I- Övgü mahiyetinde Nebi (s)'nin, Allah ve melekleri katındaki yüce konumu ve şa*nından bahsedilmiş, Allahu Teala'nın daimi iltifat ve rahmetiyle ona salat ettiği bildiril*miştir. Aynca meleklerin, dualarıyla daima salat ettikleri açıklanmıştır.
II- Mü'minlerin de, Peygamber'e yaraşır şekilde onu yücelterek dualarıyla O'na sa-lat etmeleri emredilmiştir.
Bu ayet, hem öncesiyle hem de sonrasıyla bağlantılıdır. Öğretici, eğitici ve münker-den alıkoyucu mahiyette gelen önceki ayetleri izlemekte ve sonraki ayetlerde Nebi (s)'ye komplo peşinde olanları, ona eziyet etmeye kastedenleri temhil etmekte, yani on*lara mühlet vermektedir. Asıl itibariyle bu ayetin hedefi, mü'minlerin Peygamber karşı*sında saygılı, ihlaslı olmaları, onu üzecek sözlü-fiili, gizli-açık davranışlardan kaçınma*ları ve onu razı edecek, ona hoş gelecek her şeye tabi olmaları gerektiğini telkin etmek*tir.
Ayet her ne kadar belirli bir olaya mahsus ise de, ibaresinin umuma uyarlanmasıyla, her zaman her yerde erkek-kadın tüm müslümanların, Nebi (s)'ye saygı, tazim ve duala*rını kapsamakta, onun insanları Hakka, iyiye ve iki dünya saadetine götüren, onlan ka*ranlıklardan aydınlığa çıkaran faziletinin ölümsüz tesirini muterif bir tarzda büyük şük*ranlarını içermektedir.
Nebi (s)'ye salat getirmenin gerekliliği ve fazileti hakkında muhtelif derecelerde bir*çok hadis rivayet edilmiştir. Bu hadislerden Buhari ve Tirmizi'nin rivayet ettikleri bir hadiste şunlar yeralıyor: "Ayet nazil olduğunda Nebi (s)'ye şöyle dediler: Sana 'selam' vermenin nasıl olduğunu öğrendik, ancak 'salat' nasıl yapılacak? Rasulullah: "Al*lah'ım! İbrahim ehline rahmet ve ihsanda bulunduğun gibi Muhammed'e ve onun ehli*ne de rahmet ve ihsanım yağdır. Şüphesiz ki sen hamidsin mecidsin. Allah'ım! İbra*him'in ehline bereketini ihsan ettiğin gibi, Muhammed'e ve onun ehline de bereketini ihsan et. Şüphesiz ki sen, hamidsin mecidsin, demek suretiyle" dedi.
Abdullah b. Mes'ud'dan rivayet edilen başka bir hadiste şunlar yer almaktadır: "Ab*dullah b. Mes'ud: Peygamber'e salat getirdiğinizde güzelce salat getiriniz, dediğinde; 'bize öğret' dediler. Bunun üzerine Abdullah, şunları söyleyin dedi: "Allahım! Salatını, rahmet ve bereketini nebilerin seyyidi, muttakilerin imamı, peygamberlerin sonuncusu' kulun ve rasulün olan, dinin öncüsü, iyiliğin rehberi ve rahmet peygamberi olan Mu-hammed'in üzerine kıl!. Allah'ım! Onu önceki ve sonrakilerin gıbta ettiği makam-ı mahmuda ulaştır. Allah'ım! İbrahim'e, ehline rahmet ve ihsanda bulunduğun gibi Mu*hammed'e ve O'nun ehline de rahmet ve ihsanını yağdır. Şüphesiz ki sen, hamidsin me*cidsin."[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
İbn Mace'nin rivayet ettiği bir hadiste de Rasulullah şöyle demiştir: "Abdesti olma*yanın namazı, Allah'ın ismini anmayanın ise abdesti yoktur, Nebi'ye salat getirmeyenin ve Ensarı sevmeyenin de namazı yoktur."[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
İmam Ahmed'in rivayet ettiği bir başka hadiste ise şunlar yer almaktadır: "Hz. Peygamber bir gün geldiğinde sevinci yüzünden okunuyordu. Ya Rasulallah! Yüzünde se*vinç belirtisi görüyoruz, dediğimizde şöyle dedi: Bir melek bana geldi ve: Ey Muham*medi Rabbinin, ümmetinden sana salat getiren kişiye on defa salat ederim, ümmetinden sana selam gönderene on defa selam ederim, demesi hoşuna gitmez mi? dedi".[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Yine İmam Ahmed'in rivayet ettiği bir diğer hadiste şunlar yer alıyor: "Rabbim azze ve celleden bir melek bana geldi ve: Senin ümmetinden her kim sana bir salat-ı şerife getirirse, Allah ona on iyilik verir, on kötülüğünü de giderir ve onu on derece yükseltir" dedi.[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Bir başka hadiste de Rasulullah (s) şöyle buyurmuştur: "İster az yapsın, ister çok yapsın, her kim bana bir salat-ı şerîfe getirirse melekler de aynı şekilde ona salat getirir*ler".[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Allah'ın salat ve selamı rehberimiz Muhammed'in üzerine olsun! Faziletine, cihadı*na, büyüklük ve şanına, getirdiği parlak nurunun tesirine yaraşır şekilde ona, salatu se*lam olsun! O parlak nur ki, ilelebed aydınlatmaya devam edecek, insanlar sağlıklı dü*şündükleri, iyi niyetli, basiretli oldukları, nübüvvetinin mucizesi olan Kur'an'ın fazile*tiyle saadeti tercih ettikleri sürece daha çok aydınlatacak ve insanların yollarına ışık tu*tacaktır.

Sana da akşama kadar tefsirlerden kaynaklardan bu hakikati anlatırdım ama vaktim yok, bunları oku ki gerçeği asıl sen kavrayasın.

Şu hadiside özellikle yazıyorum; İbn Mace'nin rivayet ettiği bir hadiste de Rasulullah şöyle demiştir: "Abdesti olma*yanın namazı, Allah'ın ismini anmayanın ise abdesti yoktur, Nebi'ye salat getirmeyenin ve Ensarı sevmeyenin de namazı yoktur."[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Hala inkar edebilecekmisin ALLAH (c.c.)'ın, resulüne salat ettiğini, hemde bu salat onu övme babındadır. Çünkü o alemlere rahmet olarak gönderilmiş doğru bir elçidir.

ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMEDİN VE ADEME VE NUHİN VE İBRAHİME VE MUSA VE İSA VEMA BEYNEHÜM MİNEN NEBİYYİNE VEL MURSELİN. SALAVATULLAHİ VE SALAMÜHÜ ECMAİN.

Gelelim 2. hususa;

Kimin cennete kimin cehenneme gideceğini Sadece RABBİM ALLAH (c.c.), bilir. Ben kimseyi tekfir etmem eğer bu sözü ıspatlamassan, yalancılardan olursun. Ben alimlere laf attığın için azaba uğramayasın diye sana tavsiye veriyorum.

Ben afganistanda, çeçenistanda şehit olan her kardeşimin adını anarken bile saygı gösteririrm. sadece onları değil dünyanın her yerinde ki Mücahidlere Selam olsun, ALLAH onların mekanını cennet eylesin. Dualarım hep onlarla, kimsenin kalbindeki bilmeden zan üzerine yargılama yapma.

Ben Şeyh Said'i de, İskipli atıf hocayıda rahmetle anıyorum eğer yazdığımı doğru okusaydın bir önceki mesajımda şöyle yazmıştım;

Umarım anlayabilmişsindir... Laik sistemi savunmadım, kemalizmi savunmadım, ben her mesajda şunu anlatmaya çalıştım; KALBİNDE ALLAH RIZASINI KAZANMAK OLAN, BU UĞURDA VATANINI KORUYAN BİR ASKER ŞEHİTTİR.

Natosu catosu beni bağlamaz ilgilendirmez de çünkü ben sistemi değil, ordu içerisindeki Mü'min kardeşlerimin savunuculuğunu yapıyorum.

Gelelim diğer hususa;

Ben ALLAH'dan başka RAB edinmem, bana yukarıdaki mesaj alıntısındaki iftirandan dolayı seni SAHİBİME havale ediyorum.

Kimin hak ve doğruluk üzere olduğu ahirette görülecek bir gerçektir.

bu mesajının cevabını bir önceki mesajımda verdim dikkatli okursan anlarsın. az önceki verdiğim örnekteki gibi...

Bu ülke Peygamberin (s.a.v.), müjdesine mazhardır. İstanbulla ilgili hadisi hatırlatırım. Bizler Osmanlının torunlarıyızç Yine söylüyorum ben sistemi savunmuyorum, o yüzden bu sistemle ilgili mesajların beni bağlamaz.

Benim ALLAH İNANCIM şu;

Ben Hz. Muhammed'in(s.a.v.), İman ettiği İnsanlara İnanması için Tebliğ ettiği, Musa (a.s.)'nın, İsa (a.s.)'nın Rabbi, Cebrailin İsrafilin Azrailin ve Mikailin Rabbi, Yerin ve Göğün Sahibi, Kendisinden Başka İLAH BULUNMAYAN ALLAH'A (c.c.) İMAN EDİYORUM.
Kur'anda'da geçtiği gibi;

Yoksa siz Yakub’un, ölüm döşeğinde iken çocuklarına, “Benden sonra kime ibadet edeceksiniz?” dediği, onların da, “Senin ilahına ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak’ın ilahı olan tek bir ilâha ibadet edeceğiz; bizler ona boyun eğmiş müslümanlarız.” dedikleri zaman orada hazır mı bulunuyordunuz? (Bakara - 133)

Ve Yüce ALLAH(c.c.)'ın, Son Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.)'in, son Peygamber (s.a.v.), olduğuna inanıyorum.

Umarım ALLAH (c.c.), sana hidayeti nasip eder.
Alt 23 Mart 2012, 16:42   Mesaj No:40
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Müb@rek Üyemizden Alıntı Mesajı göster

El Cevap;

Hocama sormama gerek yok, sana tefsirlerle cevap vereceğim gözlerini iyi aç ve oku anlamaya çalış yüzeysel değil manasını düşün derin düşün;

Kaynak 1 ; Taberi Tefsiri;

Azhap 56- Muhakkak Allah, Peygambere rahmet bahşeder Melekler de onun için dua ederler., Ey iman edenler siz de ona salât ve selamda bulu*nun ve ona tam bir teslimiyetle boyun eğin.
Allah teala bu âyet- i kerimede, Peygamberi Hz. Muhammedin kendi nezdinde ve yüce varlıklar olan Melekler katında üstün bir makamı olduğunu bildiriyor. Kendisinin Hz. Muhammed (s.a.v.) i övdüğünü, Meleklerin de onun için duada bulundurklannı bildiriyor ve yeryüzünde yaşayan biz insanların da onu övmemizi emrediyor.
Âyet-i kerimede "Salât" kelimesi geçmektedir. Bu kelime, Allaha isnad edildiğinde 'Rahmet", Meleklere isnad edilginde "Dua ve af dileme" anlamına gelmektedir.
Abdullah b. Abbas ise bu kelimenin burada "Tcrbirk eteme ve övme" mânâsına geldiğini söylemiştir.
Kâb'b b. Ucre diyor ki:
"Ey Allanın Resulü, sana nasıl selam vereceğimizi biliyoruz. Sana salavat nasıl getirilir? Bunun üzerine Resulullah şöyle buyurdu: "Deyin ki" Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.-Allâhümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârekte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd. "Ey Allahım, sen, Muhammede ve ailesine, İbrahime merhametli davrandığın gibi merhametli davran, Şüphesizi ki sen, çok övülensin çok şereflisin." "Eş Allahım, sen, Mu*hammed ve ailesini, İbrahimi mübarek kıldığın gbi mübarek kıl. Şphesiz ki sen, çok övülensin, çok şereflisn. [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Peygamber efendimize salavat getirmenin fazileti hakkında birçok Hadis rivayet edilmektedir. İmam Şafii bu âyete ve,Hedis-i Şeriflere dayanarak, na*maz kılarken son tahiyyatta "Allahümme Salli ve Allahümme Barik" okunanın farz olduğunu söylemiştir.
Bir Hadis-i Şerifte şöyle buyurulmaktadtr:
Kim bana bir defa salavat getirirse Allah ona on defa salavat getirir ve on hatasını bağışlar. [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Peygamberimiz diğer bir Hadis-i Şerifinde de şöyle buyurmuştur:
"Kim bana salavat getirirse, bana salavaüt getirdiği müddetçe Melekler de ona salavat getirirler. Kişi salavatı isrterse çoğaltsın isterse azaltsın.
Başka bir Hadis- Şerifte de şöyle buyurulmaktadır:
"Cimri o kimsedir ki ben yanında anılırım da bana salavat getirmez." Peygamberimiz yine bir Hadis- Şerifinde de şöyle buyuruyor:
"Yanında zirred ildiği m halde bana salavat getirmeyenin bumu yere sürül*sün, Ramazan gelip çıkıncaya kadar kendisini affettiremeyen adamın bumu yere sürülsün» Baba ve annesi yanında yaslandığı halde onların vasıtasıyla (oniann duasiyla) cenneti kazanamayanın burnu yere sürülsün.

Kaynak 2; Ömer Nasuhi Bilmen Tefsiri;

Azhap - 56. Muhakkak ki, Allah Teâlâ ve melekleri Peygamber üzerine sel- âtta bulunurlar. Ey imân etmiş kimseler!. Onun üzerine selâtta, teslimiyetle selâmda bulunun.
Azhap - 56 . (Muhakkak ki, Allah Teâlâ ve melekleri Peygamber üzerine selâtta bulunurlar.) yani: Allah Teâlâ Yüce Peygamberine rahmet eder, onu meleklere karşı övgüde bulunur. Melekler de o Yüce Resul hakkında duada, istiğfarda bulunarak ona olan muhabbet ve hürmetlerini göstermiş olurlar. Artık (ey imân etmiş kimseler!.) 0 Allah Resulünün peygamberliğini kabul, kendisine mensup olmakla iftihar eden müslümanlar!. Siz de (onun üzerine selâtta, teslimiyetle selâmda bulunun) mesela: Onun mübarek ismi anılınca: "Ey Allah'ım! Muhammed Aleyhisselâm'a Selatüselâm buyur" diye temenniye devam edin. 0 kadri Yüce Peygamber'e olan muhabbet ve bağlılığınızı bu şekilde de göstermiş olan, bu sebeple de mükâfata nail olursunuz. Nitekim bir hadisi şerifte buyurulmuştur: Her kim bana bir selâtta bulunursa Allah Teâlâ ona on selâtta bulunur, ondan on hatasını düşürür, onun için on derece yükseltir. "Essirac-ül-Münir."

Kaynak 3; Furkan Tefsiri;

56- Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber Muhammed'i överler; ey inananlar! Siz de O'nu övün. O'na salat ve selam getirin,
57- Allah 'i ve Peygamberini incitenlere, Allah, dünyada da ahirette de lanet eder; onlara alçaltıcı bir azab hazırlar.
58- İnanan erkek ve kadınları, yapmadıkları bk şeyden Ötürü inciten*ler, şüphesiz iftira etmiş ve apaçık bir günah yüklenmiş olurlar. [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bazı Kelimeler:

Allah onları rahmetinden kovup uzaklaştırdı. Açık seçik. Çok alçaltıcı. [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Açıklama:

Bu ayet-i kerime, Resulullah (S.A.V.) efendimizi yüceltmiş olup Allah ka*tında ve melekler nezdindeki mertebesini açıklamıştır. Bu, Allah'ın, dilediği kuluna ihsan ettiği bir lütfudur. Allah, lütfü büyük olandır. Salât kelimesi Allah'tan Peygamberine olunca Rahmet ve hoşnutluk aniamma gelir. Melek*lerden olunca dua ve bağışlanma dileme manasına gelir. Ümmetten olunca dua ve Peygamberi ululama manasına gelir. Allah'ın ona saîatta bulunmasindan sonra meleklerin ve bizim de ona salâtta bulunmamız, O'nun yüksek şeref sahibi olduğunu bildirmek ve Allah katındaki mertebesinin yüksekliği*ni açıklamak içindir. Ayrıca ona salatta bulunan kimseler de şereflenip bü*yük mükâfatlarla sevaplara nail olurlar. Peygamber (S.A.V.) efendimiz bir hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyor: "bir kimse bana bir salat getirirse Allah ona on salat getirir". Allah ile meleklerinin O'na salat getirmeleri onun için şeref olarak yeter. Her ne kadar imamiarın çoğu kendisine muhalefet etmişlerse de İrnam-ı Şafiî'nin namazda son teşehhütde Peygamber (S.A.V.) efendimize saiat getirmeyi namazın rükünlerinden biri olarak vacip kılmasında bir ga*riplik yoktur. Bu sebepledir ki kutlu ve yüce olan Allah mü'minlere, Peygamber (S.A.V.) efendimize yani sevgilisine ve Peygamberlerin sonuncusuna salat ge*tirmelerini emretmiştir: "Ey İnananlar, siz de O'na salat edin".

(yazını devamı için Furkan Tefsirinde ilgili konunun devamını okuyabilirsiniz..)

Kaynak 4; Et- Tefsirul-Hadis

56- Allah ve melekleri, Peygamber'e salat etmektedir. Ey inananlar siz de ona salat edin, içtenlikle selam edin.

Ayette:

I- Övgü mahiyetinde Nebi (s)'nin, Allah ve melekleri katındaki yüce konumu ve şa*nından bahsedilmiş, Allahu Teala'nın daimi iltifat ve rahmetiyle ona salat ettiği bildiril*miştir. Aynca meleklerin, dualarıyla daima salat ettikleri açıklanmıştır.
II- Mü'minlerin de, Peygamber'e yaraşır şekilde onu yücelterek dualarıyla O'na sa-lat etmeleri emredilmiştir.
Bu ayet, hem öncesiyle hem de sonrasıyla bağlantılıdır. Öğretici, eğitici ve münker-den alıkoyucu mahiyette gelen önceki ayetleri izlemekte ve sonraki ayetlerde Nebi (s)'ye komplo peşinde olanları, ona eziyet etmeye kastedenleri temhil etmekte, yani on*lara mühlet vermektedir. Asıl itibariyle bu ayetin hedefi, mü'minlerin Peygamber karşı*sında saygılı, ihlaslı olmaları, onu üzecek sözlü-fiili, gizli-açık davranışlardan kaçınma*ları ve onu razı edecek, ona hoş gelecek her şeye tabi olmaları gerektiğini telkin etmek*tir.
Ayet her ne kadar belirli bir olaya mahsus ise de, ibaresinin umuma uyarlanmasıyla, her zaman her yerde erkek-kadın tüm müslümanların, Nebi (s)'ye saygı, tazim ve duala*rını kapsamakta, onun insanları Hakka, iyiye ve iki dünya saadetine götüren, onlan ka*ranlıklardan aydınlığa çıkaran faziletinin ölümsüz tesirini muterif bir tarzda büyük şük*ranlarını içermektedir.
Nebi (s)'ye salat getirmenin gerekliliği ve fazileti hakkında muhtelif derecelerde bir*çok hadis rivayet edilmiştir. Bu hadislerden Buhari ve Tirmizi'nin rivayet ettikleri bir hadiste şunlar yeralıyor: "Ayet nazil olduğunda Nebi (s)'ye şöyle dediler: Sana 'selam' vermenin nasıl olduğunu öğrendik, ancak 'salat' nasıl yapılacak? Rasulullah: "Al*lah'ım! İbrahim ehline rahmet ve ihsanda bulunduğun gibi Muhammed'e ve onun ehli*ne de rahmet ve ihsanım yağdır. Şüphesiz ki sen hamidsin mecidsin. Allah'ım! İbra*him'in ehline bereketini ihsan ettiğin gibi, Muhammed'e ve onun ehline de bereketini ihsan et. Şüphesiz ki sen, hamidsin mecidsin, demek suretiyle" dedi.
Abdullah b. Mes'ud'dan rivayet edilen başka bir hadiste şunlar yer almaktadır: "Ab*dullah b. Mes'ud: Peygamber'e salat getirdiğinizde güzelce salat getiriniz, dediğinde; 'bize öğret' dediler. Bunun üzerine Abdullah, şunları söyleyin dedi: "Allahım! Salatını, rahmet ve bereketini nebilerin seyyidi, muttakilerin imamı, peygamberlerin sonuncusu' kulun ve rasulün olan, dinin öncüsü, iyiliğin rehberi ve rahmet peygamberi olan Mu-hammed'in üzerine kıl!. Allah'ım! Onu önceki ve sonrakilerin gıbta ettiği makam-ı mahmuda ulaştır. Allah'ım! İbrahim'e, ehline rahmet ve ihsanda bulunduğun gibi Mu*hammed'e ve O'nun ehline de rahmet ve ihsanını yağdır. Şüphesiz ki sen, hamidsin me*cidsin."[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
İbn Mace'nin rivayet ettiği bir hadiste de Rasulullah şöyle demiştir: "Abdesti olma*yanın namazı, Allah'ın ismini anmayanın ise abdesti yoktur, Nebi'ye salat getirmeyenin ve Ensarı sevmeyenin de namazı yoktur."[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
İmam Ahmed'in rivayet ettiği bir başka hadiste ise şunlar yer almaktadır: "Hz. Peygamber bir gün geldiğinde sevinci yüzünden okunuyordu. Ya Rasulallah! Yüzünde se*vinç belirtisi görüyoruz, dediğimizde şöyle dedi: Bir melek bana geldi ve: Ey Muham*medi Rabbinin, ümmetinden sana salat getiren kişiye on defa salat ederim, ümmetinden sana selam gönderene on defa selam ederim, demesi hoşuna gitmez mi? dedi".[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Yine İmam Ahmed'in rivayet ettiği bir diğer hadiste şunlar yer alıyor: "Rabbim azze ve celleden bir melek bana geldi ve: Senin ümmetinden her kim sana bir salat-ı şerife getirirse, Allah ona on iyilik verir, on kötülüğünü de giderir ve onu on derece yükseltir" dedi.[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Bir başka hadiste de Rasulullah (s) şöyle buyurmuştur: "İster az yapsın, ister çok yapsın, her kim bana bir salat-ı şerîfe getirirse melekler de aynı şekilde ona salat getirir*ler".[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Allah'ın salat ve selamı rehberimiz Muhammed'in üzerine olsun! Faziletine, cihadı*na, büyüklük ve şanına, getirdiği parlak nurunun tesirine yaraşır şekilde ona, salatu se*lam olsun! O parlak nur ki, ilelebed aydınlatmaya devam edecek, insanlar sağlıklı dü*şündükleri, iyi niyetli, basiretli oldukları, nübüvvetinin mucizesi olan Kur'an'ın fazile*tiyle saadeti tercih ettikleri sürece daha çok aydınlatacak ve insanların yollarına ışık tu*tacaktır.

Sana da akşama kadar tefsirlerden kaynaklardan bu hakikati anlatırdım ama vaktim yok, bunları oku ki gerçeği asıl sen kavrayasın.

Şu hadiside özellikle yazıyorum; İbn Mace'nin rivayet ettiği bir hadiste de Rasulullah şöyle demiştir: "Abdesti olma*yanın namazı, Allah'ın ismini anmayanın ise abdesti yoktur, Nebi'ye salat getirmeyenin ve Ensarı sevmeyenin de namazı yoktur."[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Hala inkar edebilecekmisin ALLAH (c.c.)'ın, resulüne salat ettiğini, hemde bu salat onu övme babındadır. Çünkü o alemlere rahmet olarak gönderilmiş doğru bir elçidir.

ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMEDİN VE ADEME VE NUHİN VE İBRAHİME VE MUSA VE İSA VEMA BEYNEHÜM MİNEN NEBİYYİNE VEL MURSELİN. SALAVATULLAHİ VE SALAMÜHÜ ECMAİN.

EL CEVAP ..HAMD ÖVMEK VE ÖVÜNMEK YALNIZ ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAHA MAHSUSTUR...

Allah peygamberine RAHMET[Bunun bi boyutuda,yardım destektir],meleklerinde gerek savaşlarda ,gerek zor durumlarında desteklemişlerdir.Allah muhammed bin abdullahı, RASUL Seçerek övmüştür zaten bunun içinde ÖVGÜDE,ÖVÜNMEKTE ALLAH a hastır.Bende Allahın kulu Muhammedi nasıl övmüşse öyle överim RASUL[peygamber] diyerek,yukardaki verdiğiniz bilgilerin HEPSİ AYETİN YORUMUDUR,Ben ayete iman ediyorum ama yorumlara değil.çünkü hergün beş defa kıldığım namazımda FATİHADA DA ÖVGÜNÜN NASIL OLDUĞUNDAN BAHSEDİYOR,

Gelelim 2 hususa;

Kimin cennete kimin cehenneme gideceğini Sadece RABBİM ALLAH (c.c.), bilir. Ben kimseyi tekfir etmem eğer bu sözü ıspatlamassan, yalancılardan olursun. Ben alimlere laf attığın için azaba uğramayasın diye sana tavsiye veriyorum.

SENİN CÜBBELİN SANA GÖRE ALİM,BANA GÖRE ŞİRK EHLİ,İspatınıda tekrar ediyorum yukardaki videolarda verdim.Benim alimlere laf attığım senin zannındır,çünkü siz daha ALLAHIN KİTABINA GÖRE ALİM kimdir onu bile bilmiyorsunuz.BENİ AZABA UĞRUYANLARDAN OLARAK TANIMLAMANIZ da sizin yalancıların ta kendisi olduğunuzun delilidir...ya siz ne yazdığınızı bilmiyorsunuz ,arkadaşım siz TEVHİDİ BİLMEDİĞİNİZ İÇİN BÖYLE DAVRANMANIZDA NORMAL...

Ben afganistanda, çeçenistanda şehit olan her kardeşimin adını anarken bile saygı gösteririrm. sadece onları değil dünyanın her yerinde ki Mücahidlere Selam olsun, ALLAH onların mekanını cennet eylesin. Dualarım hep onlarla, kimsenin kalbindeki bilmeden zan üzerine yargılama yapma.

SENİN TÜRKİYEDEN GİDEN ŞEHİD DEDİĞİN ASKERLERİN AFKANİSTANDA KİME KARŞILAR,Bu ne turşu bune lahana....

"Bilmediğin şeyin ardına düşme; doğrusu kulak, göz ve kalp, bunların hepsi o şeyden sorumlu olur." (İsra, 17/36)[BU AYETİN BİLE BU KONULARLA ALAKASI YOK BİDE BUNUN SİYAK SİBAK VE TEFSİRİNE BAKIN]

Ben Şeyh Said'i de, İskipli atıf hocayıda rahmetle anıyorum eğer yazdığımı doğru okusaydın bir önceki mesajımda şöyle yazmıştım;

Umarım anlayabilmişsindir... Laik sistemi savunmadım, kemalizmi savunmadım, ben her mesajda şunu anlatmaya çalıştım; KALBİNDE ALLAH RIZASINI KAZANMAK OLAN, BU UĞURDA VATANINI KORUYAN BİR ASKER ŞEHİTTİR.

ALLAHIN RIZASINI ,ALLAHIN GÖSTERDİĞİ SAFTA SAVAŞARAK ÖLEN ŞEHİD OLUR,LAİK SİSTEMİN SAFINDA OLARAK DEĞİL...

Natosu catosu beni bağlamaz ilgilendirmez de çünkü ben sistemi değil, ordu içerisindeki Mü'min kardeşlerimin savunuculuğunu yapıyorum.

,Güldürmeyin beni,NATO[haçlı birliği],ne hizmet ediyor bu askerler AFKANİSTANDA,AMA seni alakadar etmez,Fravuna hizmet eden askerlerin günahı neydi o zaman...

Gelelim diğer hususa;

Ben ALLAH'dan başka RAB edinmem, bana yukarıdaki mesaj alıntısındaki iftirandan dolayı seni SAHİBİME havale ediyorum.

Kimin hak ve doğruluk üzere olduğu ahirette görülecek bir gerçektir.

bu mesajının cevabını bir önceki mesajımda verdim dikkatli okursan anlarsın. az önceki verdiğim örnekteki gibi...

Bu ülke Peygamberin (s.a.v.), müjdesine mazhardır. İstanbulla ilgili hadisi hatırlatırım. Bizler Osmanlının torunlarıyızç Yine söylüyorum ben sistemi savunmuyorum, o yüzden bu sistemle ilgili mesajların beni bağlamaz.

Benim ALLAH İNANCIM şu;

Ben Hz. Muhammed'in(s.a.v.), İman ettiği İnsanlara İnanması için Tebliğ ettiği, Musa (a.s.)'nın, İsa (a.s.)'nın Rabbi, Cebrailin İsrafilin Azrailin ve Mikailin Rabbi, Yerin ve Göğün Sahibi, Kendisinden Başka İLAH BULUNMAYAN ALLAH'A (c.c.) İMAN EDİYORUM.
Kur'anda'da geçtiği gibi;

Yoksa siz Yakub’un, ölüm döşeğinde iken çocuklarına, “Benden sonra kime ibadet edeceksiniz?” dediği, onların da, “Senin ilahına ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak’ın ilahı olan tek bir ilâha ibadet edeceğiz; bizler ona boyun eğmiş müslümanlarız.” dedikleri zaman orada hazır mı bulunuyordunuz? (Bakara - 133)

Ve Yüce ALLAH(c.c.)'ın, Son Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.)'in, son Peygamber (s.a.v.), olduğuna inanıyorum.

Bu saniyeden sonra yazdığın hiç birşeye cevap vermiyeceğim, çünkü sen olaylara dar pencereden bakıyorsun, sadece kendi yazdıklarını görüyorsun. Umarım ALLAH (c.c.), sana hidayeti nasip eder.
TEVBE 31...Onlar rahip,haham ve hocalarını RAB edindiler...ayetininde tefsirine bi bak....

şu videoyuda izle,ve git hocalarına TAĞUT NASIL RED EDİLİR diye sor bakalım gözleri nasıl falaaşı gibi açılıp sana korkarak bakacaklar...

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)