Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  21 Mart 2012 (11:47), Konuya Son Cevap : 24 Mart 2012 (13:02). Konuya 43 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21 Mart 2012, 11:47   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Laik sistemlerinin askerleri şehid olur mu..

Laik sistemlerinin askerleri şehid olur mu..

tarafımdan silinmiştir..

Konu Sahibi bilinmez 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
ELFAZI KÜFÜR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 2 593 29 Ağustos 2021 22:16
BiR SORU Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 19 5799 19 Aralık 2018 22:11
SiZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1014 18 Aralık 2018 21:55
ALLAH A iMAN NASIL OLUR.. Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1142 27 Ekim 2018 21:27
HELVADAN KANUNLAR ve TEKFİR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1147 03 Ekim 2018 20:57

Alt 21 Mart 2012, 20:00   Mesaj No:2
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Müb@rek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17481
Üyelik T.: 21 Mart 2012
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Laik sistemlerinin askerleri şehid olur mu..

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
NİSA SÜRESİ 76..Müslümanlar Allah yolunda,kafirler tağut yolunda savaşır...
Selam Hidayete Tabi Olanlara.
Sırf sana cevap vermek için üye oldum. 12 Şehit verdiğimiz bir günde böyle bir konu açmanı nasıl anlamalıyım bilemiyorum ama HERŞEYİ BİLEN YÜCELER YÜCESİ ALLAH'I ŞAHİT tutuyorum zanda bulunmak istemediğim, amacına göre sana muamele etsin İNŞAALLAH.
ALLAH YOLUNDA ŞEHİTLİĞİN mertebeleri vardır; ALLAH'ın kulu, RABBİ OLAN ALLAH'IN rızası için vatanını korumak uğruna, ALLAH emrettiği için namusunu iffetini ve ailesini en önemlisi Dinini korumak uğruna ölmesi "ŞEHİTLİK'TİR" çünkü bunları Yalnızca ALLAH (c.c.), için yerine getirir.
hubbü'l-vatan mine'l-îmân umarım size yeterli cevaptır.
bu ülke laik de olsa halkı Müslüman. ölen asker imanlı ise şehittir. tabi bazı tekfirciler sırf insanların aklını karıştırmak için bir sürü fitne ortaya atar (sözüm meclisten dışarı), şunları göz ardı ederler; Bir müslüman suda boğulsa, Yangında yansa, vs. şehit sayılırken. Bu ülkenin imam hatiplisini öldüren, imamları katleden, namazla niyazla alay eden müşrik ve kafir pkk ile çarpışınca niye şehit olmayacakmış. pkk ermeni örgütüdür, zerdüşüdir. Kürt halkını temsil etmemektedir. Kürt halkı Müslümandır.

Sonuç olarak bu ülkenin müdafasında; GÖNLÜNDE ALLAH (c.c.) RIZASI VARSA ŞEHİTTİR.ANCAK; din, vatan ve kutsal değerler uğrunda (Allah yolunda) savaşırken ölen Müslüman kimsedir ŞEHİT. Bu nitelikte olmayan bir etkinlik sebebi ile ölen kimse Müslüman da olsa şehit sayılmaz.
Bir müslümanın, müslümanların zararına savaşması caiz olmaz. Ancak askerlik eğitimi almak için orada vazife almakta bir sakınca olmaz. Ayrıca, zulmün ortadan kalkması için savaşılıyorsa, müslüman o savaşta bulunabilir ve zulme karşı yapılan savaşta ölürse şehid olur.

Vatanımıza, milletimize ve ordumuza en güzel ve en faydalı bir surette askerlik yapabilmek için nelere dikkat etmeliyiz?

Soru;
Gayri müslimlerin ordusunda bulunan bir Müslüman asker ölürse şehit olur mu? Gayri müslim bir ülkeyi korurken veya zulme engel olmak için savaşırken ölse şehit olur mu?

El Cevap;
Şehit; din, vatan ve kutsal değerler uğrunda (Allah yolunda) savaşırken ölen Müslüman kimsedir. Bu nitelikte olmayan bir etkinlik sebebi ile ölen kimse Müslüman da olsa şehit sayılmaz.
Bir müslümanın, müslümanların zararına savaşması caiz olmaz. Ancak askerlik eğitimi almak için orada vazife almakta bir sakınca olmaz. Ayrıca, zulmün ortadan kalkması için savaşılıyorsa, müslüman o savaşta bulunabilir ve zulme karşı yapılan savaşta ölürse şehid olur.
Soru: Gayri müslim bir ülkenin vatandaşı olan Müslüman bir asker; O ülkeyi korurken ölse şehit olur mu?

Cevap: O ülkenin vatandaşı olmak bir çeşit sözleşmedir ve müslümanlar meşru konularda sözleşmelere riayetle yükümlüdürler. Oturduğu, mal mülk edindiği toprakları (mülkü) korumak meşrudur, vazifedir; bu vazifeyi yaparken ölen şehid olur.

Soru: Aynı asker, başka ülkeye zulmü engellemek için gidip ölse şehit olur mu?

Cevap: Bu asker de şehid olur. Allah bütün dünyada zulmü sevmez ve engellenmesini müminlerden ister.

Soru: Bu durumdaki bir asker, şehit sayılması için neler yapmalıdır veya hangi özellikleri taşımalıdır?

Cevap: O askerin mümin ve iyi niyetli olması gerekir.
İlave bilgi için tıklayınız:

Beni alıntı yaparak cevap yazma çünkü sana cevap yazmayacağım, sadece bilgilendirmek için üye oldum.
Ben kimse ile tartışmam.

Selam Hidayete Tabi Olanlara.
ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ALİ MUHAMMED.

(Başka Sitenin Linklerini Düzenledim Forum Kuralı gereği Link vermek yasaktır)
YitikSevda
Alt 21 Mart 2012, 21:00   Mesaj No:3
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

benim kaynağım EHLİ SÜNNET kaynağıdır ve tasavvuf alimleridir. ALLAH (c.c.), beni ehli sünnet çizgisinden ayırmasın.

Cübbeli Ahmet Hocamızın Şehitlikle ilgili videosu bence izle;
[YT]r1XHiesAAFk[/YT]
Alt 21 Mart 2012, 21:10   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Mübarek kardeşim lütfen sizin Hocaefendiniz size kalsın bizde zerre değeri olmayanın söylemleride boştur tartışmak istemiyorum hocan hakkında her zaman darda olana onların anlayışına göre gavsları uçan kaçanları yardım ediyordu da şimdi beyefendi hapiste hadi yardım etsinlerde bizde görelim Keramet neymiş bizde öğrenelim bırakın Allah aşkına bu sapkın kişilerin söylemlerini bize sunmayı Kur'ana göre bakın Şehadet kavramına...

Emin olun benim nezdimde ölen askerler MAZLUMDUR Ama Şehid değillerdir Çünkü Kardeş kardeşe karşı savaşıyor!!!

-İmam Ali- (a.s)
Alt 21 Mart 2012, 21:29   Mesaj No:5
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sayın mubarek,hocanızın ehli sünnet değilde ehli şirk olduğunu DELİLLERİYLE verecem birazdan..ayrıca videodaki zatta hevadan konuşuyor delil yok...
Alt 21 Mart 2012, 21:30   Mesaj No:6
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Mübarek kardeşim lütfen sizin Hocaefendiniz size kalsın bizde zerre değeri olmayanın söylemleride boştur tartışmak istemiyorum hocan hakkında her zaman darda olana onların anlayışına göre gavsları uçan kaçanları yardım ediyordu da şimdi beyefendi hapiste hadi yardım etsinlerde bizde görelim Keramet neymiş bizde öğrenelim bırakın Allah aşkına bu sapkın kişilerin söylemlerini bize sunmayı Kur'ana göre bakın Şehadet kavramına...

Emin olun benim nezdimde ölen askerler MAZLUMDUR Ama Şehid değillerdir Çünkü Kardeş kardeşe karşı savaşıyor!!!

Hocamıza bir iftira atıldı, buna inananada hakkını haram ettiğine dair bir videosu bulunuyor. Müslümanın başına sıkça gelir bu tür hadiseler. Ahmed B. Hanbelde hapse atılmıştı Saidi Nurside, Ebu Hanifede vs. Tabiki bu imamlarla Ahmed Hoca bir tutulmaz onlar kat kat daha üstündürler ancak vermek istediğim mesajı anlayalım lütfen, Müslüman Alimlerin en büyük imtihanıdır Hapis hayatı... benden tavsiye böyle iftiralara inanıp ahirette hocamla karşı karşıya gelmeyin hesap çetindir. ayrıca Üftade'ninde söylediği gibi "ARİFLERE LAF ATAN İMAN İLE GÖÇER Mİ ?" Konuşmanızdanda belli üslubunuzun yumuşaklığından da belli güzel bir müslümansınız çünkü müslüman müslümanın kardeşidir. kelime başındaki kardeşim hitabınız beni onure etti. bu yüzden bu konuyu araştırmanızı rica ediyorum. ayrıca münazara usulunu bildiğiniz içinde teşekkür ediyorum kardeş.

Şehitlik hususunun cevabını önceki mesajlarımda verdim.
Alt 21 Mart 2012, 21:32   Mesaj No:7
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sayın mubarek,hocanızın ehli sünnet değilde ehli şirk olduğunu DELİLLERİYLE verecem birazdan..ayrıca videodaki zatta hevadan konuşuyor delil yok...
(Mümine kâfir diyenin, kendisi kâfir olur.) [Buhari]
Alt 21 Mart 2012, 21:33   Mesaj No:8
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Müb@rek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
(Mümine kâfir diyenin, kendisi kâfir olur.) [Buhari]
doğrudur,ama müşiğede müslüman diyen kafir olur...az dur verecem şirklerini.....
Alt 21 Mart 2012, 21:36   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Mübarek kardeşim o iftiraya inanacak kadar saf değiliz bizde iftira olduğuna inanıyoruz bizim derdimiz bu değil hocanızın Kur'an ile uyuşmayan söylemleridir Dini osmanlıdan ibaret sayan bir anlayış ne kadar doğru bir anlayıştır din yalnızca Osmanlı devletindemi vardı başka devletler din adına hiçbirşey yapmadılarmı konuyu uzatmıyorum...

Askere giden gençlerin yaş itibari ile laiklik ve benzeri kavramları birbirinden ayırd edebildiklerine inanmadığım ve çoğunluğunun askerliği vatan savunması gördüğü için Mazlumdur diyorum lakin açıkça Laiklik ve Küfür sisteminin devamını sağlama anlayışı ile yapanlara ise Mazlum dahi demiyorum ...Hassas konular kimseyi kırmak istemiyorum lakin doğuda kimin ne olduğunu çok iyi öğrendik...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 21 Mart 2012, 21:41   Mesaj No:10
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

[YT]Ag4a5pgqXrY[/YT]

[YT]_BasC7kxu3w[/YT]

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)