Medineweb Forum/Huzur Adresi

Medineweb Forum/Huzur Adresi (https://www.forum.medineweb.net/)
-   Videolar/Slaytlar (https://www.forum.medineweb.net/508-videolar-slaytlar)
-   -   Aziz üstadım (https://www.forum.medineweb.net/videolar-slaytlar/21547-aziz-ustadim.html)

talibetün 23 Mart 2012 23:17

Aziz üstadım

[YT]xUbmzHh-LTE[/YT]

talibetün 23 Mart 2012 23:20

Cevap: Aziz üstadım

Muazzez Üstadım Bediüzzaman Said nursinin 52. vefat yıldönümü münasebetiyle hasret, minnet ve rahmetle yadediyoruz. Cenab-ı Erhamürrahimin Üstadımdan ebediyen razı olsun.

Yitiksevda 23 Mart 2012 23:25

Amin Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerine olsun ...

Elvin meyra 23 Mart 2012 23:34

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]Amin Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerine olsun ... amn*

talibetün 24 Mart 2012 00:09

Elvin meyra bu ilahiyi çook seviyorum Rabbim razı olsun:)alkış000

bilinmez 24 Mart 2012 13:55

Ey üstad eşeklerin sesini duyuyon işte nasıl olsa ölüler ve dirilerle irtibatlısın ya sen...ne edecez bu eşeklerle bizede bir şey yazdırılsada bilsek..

Yitiksevda 24 Mart 2012 14:06

Ne diyim Müslümanlar bu kadarmı ahlakı önemsemez hale geldi birileri birilerine küfür etmeden laf sokmadan yazamayacakmı Allah aşkına yeter bırakın bu taassubi tefrika zihniyetini Üstadın tek tırnağı benim nezdimde Milyonlarca bu asırdaki Adı Müslüman olanlara bedeldir başımın tacıdır ve öylede kalacak kim ne derse desin...

TaLha_ 24 Mart 2012 14:08

Alıntı:

la diyebilmek Üyemizden Alıntı (Mesaj 167822)
Ey üstad eşeklerin sesini duyuyon işte nasıl olsa ölüler ve dirilerle irtibatlısın ya sen...ne edecez bu eşeklerle bizede bir şey yazdırılsada bilsek..

sana birsey deyim mi istersen bugünden sonra bu foruma ugrama yoksa ferdi sülaleni banlar ...
üstada kötü söz söyleyen herkes esektir, bunu bilir buna inanırız.

bilinmez 24 Mart 2012 14:13

Alıntı:

TaLha_ Üyemizden Alıntı (Mesaj 167825)
sana birsey deyim mi istersen bugünden sonra bu foruma ugrama yoksa ferdi sülaleni banlar ...
üstada kötü söz söyleyen herkes esektir, bunu bilir buna inanırız.

KORKUSU ALLAH OLANIN KORKUSU YOK,

Korkusu ve ilahı ferdi ve üstadı olanın korkusu çoktur...

hakikat kimine göre kötü söz de gelebilir....Allahın malikliğindeki hesapta,kimin EŞŞEKTEN DAHA AŞAĞI OLDUĞUNU GÖRECEZ....

Müb@rek 24 Mart 2012 15:02

Edit.

bilinmez 24 Mart 2012 15:23

Alıntı:

müb@rek Üyemizden Alıntı (Mesaj 167839)
[sıze=5]bu ne saygısızlık ya, uyuyormu bu forumun yöneticileri. asrın bediüzzamanına hakaret ediliyor.[/sıze]

[sıze=4]sen varya said-i nursinin tırnağı olamassın birde kalkmış alaya alıyor ama üstad'ın harika bir sözü var;[/sıze]
[sıze=5]"ahmaklara karşı cevabımız susmaktır." [/sıze]

ahada sustum ....

Müb@rek 24 Mart 2012 15:47

Alıntı:

la diyebilmek Üyemizden Alıntı (Mesaj 167840)
ahada sustum ....

Yanlışın var Üstad o sözde Senin gibilere karşı bizim susmamızı istiyor. ben diğer kardeşlerime senin gibilerle muhatap olmamaları için, yazdım. gülümseyen000

suhtem 24 Mart 2012 16:38

" Ölü olsaydım şimdi duymazdım bu acıyı ,
ya da felçli olsaydım; hissetmezdim sancıyı ,
suçlular masum oldu ,yaktılar davacıyı ;
bu yüzden suçluları suçluyor suçluyorum .....
"
Allah'ım senden korktuğunu iddia edipte senin dostlarına dil uzatanlara, onları utanmadan karalayanlara ve buna sessiz kalanlara gerçek imanı ver ..
Onları doğru yola ilet!!!!!! ...
"KUL GÖZLERİ GÖRDÜĞÜ HALDE ALLAH'IN KENDİSİNİ AMA OLARAK HAŞRETMESİNDEN KORKSUN!!!!...."

dua dilencisi 24 Mart 2012 16:41

Alıntı:

la diyebilmek Üyemizden Alıntı (Mesaj 167822)

La diyebilmek içindeki o kini anlayamadım bir türlü bu öfken kime ? "keskin sirke küpüne zarardır" eşek diye kast ettiğin kim ve kimler anlamadım ! Sayfa sayfa yazı yazmak önemli değil la diyebilmek önemli olan onu hal diliyle insan gibi sergileyebilmek görüyoruz ki sergiliyorsunda ama tereddütteyim "kötü söz sahibine aittir " insanları hayvandan ayıran özellik zekasıdır artık bırak yorulmadınmı şu siteye girdiğimde saçma sapan konularından tutta ortalığı karıştırmandan iğreti geldi sürekli din adına emeği geçen herkese dil uzatıyorsun hiç düşündünmü ya zanda bulunduğun gibi değilse sonun ne olur elinde fırsat olsa dünyayı takla dönderirsiniz heralde bu aptalca cesareti nerden alıyorsunuz şaşırıyorum artık müthiş bir eneye sahipsiniz başkalarını eleştirmekten topa tutmaktan kör olmuşsunuz kendinize ayıracak zamanınız kalmamış zekanı büsbütün bozmadan biraz medinewebden uzaklaş ...Üstada yada başkasına ve Allahın yarattığı her canlıya yerdeki böcekten tutta gök yüzündeki kuşa kadar sevgisi ve tefekkürü olmayan bir insan zaten insan olamaz uzakta eşek arama istersen ....

bilinmez 24 Mart 2012 16:49

Alıntı:

dua dilencisi Üyemizden Alıntı (Mesaj 167853)
La diyebilmek içindeki o kini anlayamadım bir türlü bu öfken kime ? "keskin sirke küpüne zarardır" eşek diye kast ettiğin kim ve kimler anlamadım ! Sayfa sayfa yazı yazmak önemli değil la diyebilmek önemli olan onu hal diliyle insan gibi sergileyebilmek görüyoruz ki sergiliyorsunda ama tereddütteyim "kötü söz sahibine aittir " insanları hayvandan ayıran özellik zekasıdır artık bırak yorulmadınmı şu siteye girdiğimde saçma sapan konularından tutta ortalığı karıştırmandan iğreti geldi sürekli din adına emeği geçen herkese dil uzatıyorsun hiç düşündünmü ya zanda bulunduğun gibi değilse sonun ne olur elinde fırsat olsa dünyayı takla dönderirsiniz heralde bu aptalca cesareti nerden alıyorsunuz şaşırıyorum artık müthiş bir eneye sahipsiniz başkalarını eleştirmekten topa tutmaktan kör olmuşsunuz kendinize ayıracak zamanınız kalmamış zekanı büsbütün bozmadan biraz medinewebden uzaklaş ...Üstada yada başkasına ve Allahın yarattığı her canlıya yerdeki böcekten tutta gök yüzündeki kuşa kadar sevgisi ve tefekkürü olmayan bir insan zaten insan olamaz uzakta eşek arama istersen ....

siz bu aptalca cesareti nerden buluyorsun benim dayanağım hesap sorulacağım kuran,ya sizin ki ....

dua dilencisi 24 Mart 2012 17:38

Alıntı:

la diyebilmek Üyemizden Alıntı (Mesaj 167855)
siz bu aptalca cesareti nerden buluyorsun benim dayanağım hesap sorulacağım kuran,ya sizin ki ....

la diyebilmek jübileni yapıyorsun galiba..Allah aşkına ayetleri kafanızca yorumlayıp şımartmışsınız kendinizi dayanağınız Kuranı Kerim ise daha yazık hesap sorulacağın gün onca eşek diye nitelendirdiğin kişilerin hesabınıda kattınmı işin içine ! Hesap sorulacağın Kuranı Kerimin içinde tövbe haşa bunlarmı yazıyor önüne geleni yık kır dök cennete sok cehennemde azad et fitne sok fesatlık çıkar ...Kuran bilincinde olan müslüman kişi Allahın yarattıklarına kafasınca hüküm vermez veremez asıl şirke giren sensiz insanları eşek eden sensin enenizi o kadar kabartmışsınız ki farkında değilsiniz yaratılan insan her yerde her zaman durması ve düşünmesini bilmesi lazım ..Şu konuya bak formu allak bullak ediyorsun her konuyu acayip şekilde süper mahvediyorsun fitnede sana 1000 rep veriyorum hayır000

bilinmez 24 Mart 2012 18:55

Alıntı:

dua dilencisi Üyemizden Alıntı (Mesaj 167862)
la diyebilmek jübileni yapıyorsun galiba..Allah aşkına ayetleri kafanızca yorumlayıp şımartmışsınız kendinizi dayanağınız Kuranı Kerim ise daha yazık hesap sorulacağın gün onca eşek diye nitelendirdiğin kişilerin hesabınıda kattınmı işin içine ! Hesap sorulacağın Kuranı Kerimin içinde tövbe haşa bunlarmı yazıyor önüne geleni yık kır dök cennete sok cehennemde azad et fitne sok fesatlık çıkar ...Kuran bilincinde olan müslüman kişi Allahın yarattıklarına kafasınca hüküm vermez veremez asıl şirke giren sensiz insanları eşek eden sensin enenizi o kadar kabartmışsınız ki farkında değilsiniz yaratılan insan her yerde her zaman durması ve düşünmesini bilmesi lazım ..Şu konuya bak formu allak bullak ediyorsun her konuyu acayip şekilde süper mahvediyorsun fitnede sana 1000 rep veriyorum hayır000

sayın DUADİLENCİSİ,siz nerden okumaya başladınız bu konuyu ve az bir şey adil olabilseydiniz,sizde kime niye bu hitabı kullanmışım onu anlayabilecektiniz,ama maalesef hakkı,hakikati göremiyecek kadar şahidlik yapamaz duruma gelmişsiniz,

Bakın sayın duadilencisi,DÜN BU KONU açıldı ve konuyu açan arkadaşlarda METHİYELERİNİ YAPTILAR ÜSTADLARINA bende gayet saygı duaydum kişi kimi seviyosa o kişiye tabiki sahip çıkacak ama taki kendini bilmez birinin EŞŞEK tabirini kullanıncaya kadar,ve bende haklı olarak katılıp eleştirimi yaptım,buda benim en doğal hakkım..

Fitneye gelince,daha öncede açıkladım ve size sordum yine açıklık getirip soracam,

Sayın duadilencisi HAK,BATIL birbirinin fitneleridir, ve siz Muhammed peygamberin[Allahın selamı üzerine olsun] yaşadığı dönemde HAKKI ortaya kayarken AİLELERDE BABA,ÇOCUKLAR,,ANNELER,AKRABALAR birbirlerine düştüler hatta BEDİRDE baba ,oğul birbirine kılıç çektiler ve siz o gün yaşasaydın RASULULLAHADA sen FİTNE çıkardın ,çünkü baba ve oğulukarşı karşıya kılıç çektirdin mi DİYECEKTİN...bİRAZ DÜŞÜN lütfen....

jÜBİLEMİ NİYE YAPAYIM Kİ,güldürdünüz beni... :)

muhsalih 24 Mart 2012 19:10

demek ki neymiş nefis terbiyesi şartmış,sen insanoğlu ne kadar bilirsen bil,nefsini tasavvufta terbiye etmedikten sonra gerisi boşmuş veee ilminle bile uçurumun kenarına gelebiliyormuşsun...hatta yuvarlanmak işten bile değilmiş....burada kurandan başkasını tanımam diyenlere bir bakın, birde tasavvufçuların edeplice yazılarına, sadece bu bile nefis terbiyesinin şart olduğunun ispatı kardeşim

bilinmez 24 Mart 2012 19:14

Alıntı:

muhsalih Üyemizden Alıntı (Mesaj 167876)
demek ki neymiş nefis terbiyesi şartmış,sen insanoğlu ne kadar bilirsen bil,nefsini tasavvufta terbiye etmedikten sonra gerisi boşmuş veee ilminle bile uçurumun kenarına gelebiliyormuşsun...hatta yuvarlanmak işten bile değilmiş....burada kurandan başkasını tanımam diyenlere bir bakın, birde tasavvufçuların edeplice yazılarına, sadece bu bile nefis terbiyesinin şart olduğunun ispatı kardeşim

arkadaşım Allah ta eşşek olana eşşek demiş ve hatta esfeli safilin ve hatta hayvandanda aşağıyı kulanmış kuranı mübinde varmı,SİZİN VE TERBİYE EDENİNİZİN ALLAH ADA Bİ SÖZÜNÜZ...

muhsalih 24 Mart 2012 19:17

Alıntı:

la diyebilmek Üyemizden Alıntı (Mesaj 167877)
arkadaşım Allah ta eşşek olana eşşek demiş ve hatta esfeli safilin ve hatta hayvandanda aşağıyı kulanmış kuranı mübinde varmı,SİZİN VE TERBİYE EDENİNİZİN ALLAH ADA Bİ SÖZÜNÜZ...

sizin çocukluğunuza inmek lazım

muhsalih 24 Mart 2012 19:21

ben yeni okumaya başlayan bir genç olsaydım ve bu sitedeki kavgaları( birde hepsine hocam deniyor )okusaydım asla ilim öğrenmek istemezdim(İLİM SAHİPLERİ BÖYLEYSE DERDİM ).boşuna birşeyler yazmayın cevap yazmıycam yalnız benim merak ettiğim birşey var.siz böyle mutlu olabiliyormusunuz

dua dilencisi 24 Mart 2012 19:33

Alıntı:

la diyebilmek Üyemizden Alıntı (Mesaj 167873)
sayın DUADİLENCİSİ,siz nerden okumaya başladınız bu konuyu ve az bir şey adil olabilseydiniz,sizde kime niye bu hitabı kullanmışım onu anlayabilecektiniz,ama maalesef hakkı,hakikati göremiyecek kadar şahidlik yapamaz duruma gelmişsiniz,

Bakın sayın duadilencisi,DÜN BU KONU açıldı ve konuyu açan arkadaşlarda METHİYELERİNİ YAPTILAR ÜSTADLARINA bende gayet saygı duaydum kişi kimi seviyosa o kişiye tabiki sahip çıkacak ama taki kendini bilmez birinin EŞŞEK tabirini kullanıncaya kadar,ve bende haklı olarak katılıp eleştirimi yaptım,buda benim en doğal hakkım..

Fitneye gelince,daha öncede açıkladım ve size sordum yine açıklık getirip soracam,

Sayın duadilencisi HAK,BATIL birbirinin fitneleridir, ve siz Muhammed peygamberin[Allahın selamı üzerine olsun] yaşadığı dönemde HAKKI ortaya kayarken AİLELERDE BABA,ÇOCUKLAR,,ANNELER,AKRABALAR birbirlerine düştüler hatta BEDİRDE baba ,oğul birbirine kılıç çektiler ve siz o gün yaşasaydın RASULULLAHADA sen FİTNE çıkardın ,çünkü baba ve oğulukarşı karşıya kılıç çektirdin mi DİYECEKTİN...bİRAZ DÜŞÜN lütfen....

jÜBİLEMİ NİYE YAPAYIM Kİ,güldürdünüz beni... :)

100 soru sorsan birini kaale alıp cvp yazmam ! Sizin gibi insanların düşüncelerine ve yorumlarına ihtiyac yoktur fıtratımda ..Hala gülebiliyorsan pes diyorum :)

muhsalih 24 Mart 2012 19:34

kim benim veli kuluma düşmanlık ederse bana harp ilan etmiş demektir.Kim benim velî kuluma düşmanlık ederse, ben de ona harp îlân ederim. ...kutsi hadis

muhsalih 24 Mart 2012 19:38

burda size neden kızıldığını anlıyormusunuz ,''alimlere velilere edepsizlik yapmanıza'' ,yoksa siz düşseniz ilk önce el uzatacak biziz.hiç bir müslüman kardeşimizin çukura yuvarlanmasını istemeyiz

talibetün 24 Mart 2012 19:51

Ey insan! Senin nokta-i istinadır ancak ve ancak ALLAH'a olan imandır. Ruhuna, vicdanına nokta-i istimdad ise ancak ahirete olan imandır. Binaenaleyh bu her iki noktadan haberi olmayan bir insanın kalbi, ruhu tavahhuş eder; vicdanı daima muazzeb olur.

talibetün 24 Mart 2012 19:52

Dine hizmet ederken müspet hareket etmek ve menfi hareketlerden kaçınmaktır.

Bizim vazifemiz müspet hareket etmektir, menfi hareket değildir. Rıza-i İlahiye karışmamaktır. Bizler aşayişi muhafazası netice veren müspet iman hizmeti içinde her yıl bir sıkıntıya karşı sabırla, şükürle mükellefiz. Kardeşlerim! Hastalığım pek şiddetli, belki yakında öleceğim veyahut bütün bütün konuşmaktan, bazen men olunduğum gibi men edileceğim. Onun için benim nur ahiret kardeşlerim, ehven-ü şer deyip bazı biçare yanlışçıların hatalarına hüçum etmesinler. Daima müspet hareket etsinler. Menfice hareket vazifemiz değil. Çünkü dahilde hareket menfice olamaz.

talibetün 24 Mart 2012 19:53

Ey sersem nefsim! Acaba şu vazife-i ubudiyet neticesiz midir, ücreti az mıdır ki, sana usanç veriyor? Halbuki bir adam sana birkaç para verse veyahut seni korkutsa, akşama kadar seni çalıştırır ve fütursuz çalışırsın. Acaba bu misafirhane-i dünyada aciz ve fakir kalbine kut ve gına ve elbette bir menzilin olan kabrinde gıda ve ziya ve herhalde mahkemen olan Mahşer'de sened ve berat ve ister istemez üstünden geçilecek Sırat Köprüsü'nde nur ve burak olacak bir namaz, neticesiz midir veyahut ücreti az mıdır?

Bir adam sana yüz liralık bir hediye va'detse, yüz gün seni çalıştırır. Hulf-ul va'd edebilir o adama itimad edersin, fütursuz işlersin. Acaba hulf-ul va'd hakkında muhal olan bir zat, Cennet gibi bir ücreti ve saadet-i ebediye gibi bir hediyeyi sana va'd etse, pek az bir zamanda, pek güzel bir vazifede seni istihdam etse; sen hizmet etmezsen veya isteksiz, suhre gibi veya usançla, yarım yamalak hizmetinle onu va'dinde ittiham ve hediyesini istihfaf etsen, pek şiddetli bir te'dibe ve dehşetli bir tazibe müstehak olacağını düşünmüyor musun?

talibetün 24 Mart 2012 19:55

Senin zamanın ve ömrün, berkten daha çabuk geçer; hayatın, çaydan daha sür’atli akar.
Sû’-i ihtiyarıyla bazıları yağmurdan zarar görse, “Yağmurun icadı rahmet değildir” diyemez.
Biz zarar vermiyoruz. Fakat menfaat vermeye iktidarımız yok. Onun için mâzuruz” diye özür beyan etmeyiniz. Nurdan zarar gelmez.
Havastan avama merhamet ve ihsan ve avamdan havassa karşı hürmet ve itaatı temin edecek, zekattır. Yoksa yukarıdan avamın başına zulüm ve tahakküm iner, avamdan zenginlere karşı kin ve isyan çıkar. İki tabaka-i beşer daimî bir mücadele-i maneviyede, bir keşmekeş-i ihtilafta bulunur. Gele gele tâ Rusya’da olduğu gibi, sa’y ve sermaye mücadelesi suretinde boğuşmaya başlar.
Üdeba-yı İslâmiyenin meşhurlarından bedbînlikle maruf Ebu-l Alâ-i Maarri ve yetimane ağlayışıyla mevsuf Ömer Hayyam gibilerin, o mesleğin nefs-i emmareyi okşayan zevkiyle zevklenmesi sebebiyle, ehl-i hakikat ve kemalden bir sille-i tahkir ve tekfir yiyip; “Edebsizlik ediyorsunuz, zındıkaya giriyorsunuz, zındıkları yetiştiriyorsunuz” diye zecirkârane te’dib tokatlarını almışlar.
Eğer düşmanlık etmek istersen; kâfirler, zındıklar çoktur; onlara adavet et.
1338′de islâm ordusunun Yunan’a galebesinden neş’e alan ehl-i imanın kuvvetli efkârı içinde, gayet müdhiş bir zındıka fikri, içine girmek ve bozmak ve zehirlendirmek için dessasane çalıştığını gördüm. Eyvah dedim, bu ejderha imanın erkânına ilişecek.
Abbasîlerin zamanında, o tarihte Mu’tezile, Râfızî, Cebrî ve perde altında zındıklar, mülhidler, İslâmiyeti zedeleyen çok fırak-ı dâlle meydana gelmiştiler.
Şimdi bu zamanda en büyük tehlike olan zındıka ve dinsizlik ve anarşilik ve maddiyyunluğa karşı yalnız ve yalnız tek bir çare var: O da Kur’anın hakikatlarına sarılmaktır.
Gizli münafık zındıkların garblılaşmak bahanesiyle siyaseti dinsizliğe âlet yapmaktadırlar.
Gaflet ile yapılan zikirler dahi feyizden hâlî değildir.

bilinmez 24 Mart 2012 20:10

Alıntı:

muhsalih Üyemizden Alıntı (Mesaj 167886)
burda size neden kızıldığını anlıyormusunuz ,''alimlere velilere edepsizlik yapmanıza'' ,yoksa siz düşseniz ilk önce el uzatacak biziz.hiç bir müslüman kardeşimizin çukura yuvarlanmasını istemeyiz

ben hiç bir kuranın tarifinde veliye edepsizlik yapmadım ve yapmamda,kurana uymayan fikirleri olan kişiler halka veli olmuş olabilrler böyle kişilerinde şahsına bi hakaretim asla olmaz ,YALNIZ KURAN İLE ÇELİŞEN,ÇAKIŞAN FİKİRLERİNİ KESİNLİKLE RED EDERİM,

Bende bu siteye üye olan hiç bir kimsenin çukura yuvarlanmasın diye bu fikirlere karşı olduğumu EDEBİMLE yazarım...

talibetün 24 Mart 2012 20:16

Zalimler için, YAŞASIN CEHENNEM.
Şu gecenin sabahı, şu kışın baharı, ne kadar muhakkak ve kat’i ise Haşr’ın sabahı,
berzah’ın baharı da o kadar muhakkak ve kat’idir.
Göz öyle bir hassedir ki, Ruh bu alemi o pencereden seyreder.

Cennet ucuz değil, Cehennem dahi luzumsuz değil.
Allah’i taniyan ve itaat eden, zindanda da olsa bahtiyardir… O’nu unutan, sarayda da olsa, zindandadir, bedbahttir. (Said Nursi)
Ümitvar olunuz, su istikbal inkilabâti (gelecekteki devrimler) içersinde, en yüksek sada (ses), Islam’in sadasi olacaktir.
Su gecenin sabahi, su kisin bahari, ne kadar muhakkak ve kat’i ise Hasr’in sabahi, berzah’in bahari da o kadar muhakkak ve kat’idir.
Menfaat üzerine dönen siyaset, canavardir.
Güzel gören, güzel düsünür. Güzel düsünen, hayatindan lezzet alir.
Insanlari canlandiran emeldir; öldüren ye’stir.
Insan arzuyu fikir zanneder.
Söhret, insanin mali olmayani dahi insana maleder.
Deli adama “iyisin, iyisin” denilse iyilesmesi, iyi adama”fenasin, fenasin” denilse fenalasmasi nâdir degildir.

RemLe 24 Mart 2012 21:01

verdigin rahatsızlık haddi aştı, biz yönetim olarak alim olan kişilere laf söyletmeyecegiz.
edepli iseniz selametle...

İnceSızı 24 Mart 2012 21:17

Alıntı:

la diyebilmek Üyemizden Alıntı
Bende bu siteye üye olan hiç bir kimsenin çukura yuvarlanmasın diye bu fikirlere karşı olduğumu EDEBİMLE yazarım.

edep ve sen gülümseyen000 hakkaten sadece ahirette görmek isterim seni ...
Üstada bile uzandıya dilin pes pes yakana yapıştığında ne yapacaksın o mübarek ki o neler gördü sen nesin ki....
Allah aşkına bırakta çukura yuvarlanak senin son şansım olcanı bilsem görmemek için gözümü kapatırım :)
Sen şimdi laf ebesisin yaa zaten orda olduğumuda idda edersin bırak orda kalıyım ya lütfen sen gibi olup yüzeyde olmaktansa...
Muhteşem ilminide konuşturursun bak unutmadan kitap yüklü merkeplerede yer vardır ilminde sfhfgshsfhsgh

bilinmez 24 Mart 2012 21:22

Alıntı:

İnceSızı Üyemizden Alıntı (Mesaj 167907)
edep ve sen gülümseyen000 hakkaten sadece ahirette görmek isterim seni ...
Üstada bile uzandıya dilin pes pes yakana yapıştığında ne yapacaksın o mübarek ki o neler gördü sen nesin ki....
Allah aşkına bırakta çukura yuvarlanak senin son şansım olcanı bilsem görmemek için gözümü kapatırım :)
Sen şimdi laf ebesisin yaa zaten orda olduğumuda idda edersin bırak orda kalıyım ya lütfen sen gibi olup yüzeyde olmaktansa...
Muhteşem ilminide konuşturursun bak unutmadan kitap yüklü merkeplerede yer vardır ilminde sfhfgshsfhsgh

başkasının edebinden size ne,edep ve sen............mahşerede karıştınız...
afrn*

Arasat 24 Mart 2012 21:22

Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerine olsun....

İnceSızı 24 Mart 2012 21:25

Beni ilgilendirmeyecek biyere yazda karışmayalım...

talibetün 24 Mart 2012 21:33

Alıntı:

F*E*R*D*İ Üyemizden Alıntı (Mesaj 167917)
ey üstadım,
ortalık hıyarla hımarla doldu.bu sitenin huzurunu bozan himarlar bazen hıyarlaşır bazende aslına dönüşüp hımarlaşırlar.
Temel sloğanları yalnızzz kur'an dır.o kur'an ise buna;'en çirkin ses hımar sesidir' der.sanırki kur'an bunlara iltifat ediyor.yüzlerine tükürsen yarabbi şükür yağmur yağıyor derler.
Ar nedir bilmezler,'büyüklerimize saygıyı küçüklerimize sevgi göstermeyen bizden değildir' diyen peygamber onlar için çakma sünnettir.islam sadasını asrı saadetten sonra omuzlarına alıp dünyaya duyuran peygamber talebelerine,varislerim dediği alimleri küçümsemeye çoğunu şirke yolladılar.kurana inandık derler ama secde ehli kadınlara salya sömük küfür ederler.
üstadım bunlar varya,senin için necasettir,bunlara hep şefkat gösterdin,adam olurlar diye.bak üstadım aslı himar olan her zaman hımardır,bunlara medeniyet adına kravat taksan kravatlı himar olurlar.biraz medeniyet derslerini gördüklerinde hımarlığa ara verir hıyar olurlar.kuyrukları sıkıştığında asıllarına dönerler.
Bunlar ilhamlardan anlamazlar.kendilerine ilham gelmiyor diye ilhamı inkar ederler.nereden bilsinlerki eşeklere ilham gelmez.onlara ilhamı anlatığında vahy ile karıştırırlar.
Leyleklere ne anlatsan da lak lak derler,sermayeleri bu kadar;lak lak lak lak' sahi üstadım leylekler bahar habercisi sevimli hayvanlardır.gerçi himarlarında gözleri çok güzelmiş üstadım.ama bu himarların gözleri kör.
Ah üstadım ah............
Senden sonra himarlarımız o kadar çoğaldı ki,senin zamanında ahırda idiler.şimdi internet bile kullanıyorlar.yani biraz başarılı olduk eğittik bunları.kış boyu açlıktan ölmediler,onları bahar gelsin yeşillikleri ısmarlarız diye avuttuk.bu günlerde beslenmeleri için kıra salacağız onları ,inan üstadım bunlar sonbaharda kro olup dönerler.
Ahh üstadım ah...
Sen nur eserlerini yazarken,ayağın prangalı,odan buz,altın soğuk,kalbin hasta,karşında çaresiz saf tağut gardiyanı......ama sen kibrit kutularına sakladığın nur risalelerini bize gizli saklı gönderirdin.allahın kaderine bak üstadım.bunlar konforlu koltuklarında,demli çay eşliğinde ,q kalevyeleri ile bedir arslanları kesilmişlerdir.
Sahi üstadım yazacak kalemin varmıydı :(
bana kalsa bunlar senin artık abdest suyun olamazlar ama sen gene bana fırça atıp,onlarda evladımdır diyeceksin.üstadım hımardan evlat olur mu ????
Olmayan mezarın cennet bahçesi,ruhun şad,duan bizle olsun.
Ben senin asrın mucedidi alahın velisi olduğuna tüm kalbimle inanıyorum.
Ara sıra himar sesi gelse duyma be üstadım :(((((((((

evet000alkış000

RemLe 24 Mart 2012 21:33

Hay Allah razı olsun harika yazmıssınız.
sizi hem kutluyorum hemde kınıyorum.
Meydanı hımarlara bıraktıgınız sürece
bu sesler hep duyulacaktır.

bilinmez 24 Mart 2012 21:48

Alıntı:

F*E*R*D*İ Üyemizden Alıntı (Mesaj 167917)
ey üstadım,
ortalık hıyarla hımarla doldu.bu sitenin huzurunu bozan himarlar bazen hıyarlaşır bazende aslına dönüşüp hımarlaşırlar.
Temel sloğanları yalnızzz kur'an dır.o kur'an ise buna;'en çirkin ses hımar sesidir' der.sanırki kur'an bunlara iltifat ediyor.yüzlerine tükürsen yarabbi şükür yağmur yağıyor derler.
Ar nedir bilmezler,'büyüklerimize saygıyı küçüklerimize sevgi göstermeyen bizden değildir' diyen peygamber onlar için çakma sünnettir.islam sadasını asrı saadetten sonra omuzlarına alıp dünyaya duyuran peygamber talebelerine,varislerim dediği alimleri küçümsemeye çoğunu şirke yolladılar.kurana inandık derler ama secde ehli kadınlara salya sömük küfür ederler.
üstadım bunlar varya,senin için necasettir,bunlara hep şefkat gösterdin,adam olurlar diye.bak üstadım aslı himar olan her zaman hımardır,bunlara medeniyet adına kravat taksan kravatlı himar olurlar.biraz medeniyet derslerini gördüklerinde hımarlığa ara verir hıyar olurlar.kuyrukları sıkıştığında asıllarına dönerler.
Bunlar ilhamlardan anlamazlar.kendilerine ilham gelmiyor diye ilhamı inkar ederler.nereden bilsinlerki eşeklere ilham gelmez.onlara ilhamı anlatığında vahy ile karıştırırlar.
Leyleklere ne anlatsan da lak lak derler,sermayeleri bu kadar;lak lak lak lak' sahi üstadım leylekler bahar habercisi sevimli hayvanlardır.gerçi himarlarında gözleri çok güzelmiş üstadım.ama bu himarların gözleri kör.
Ah üstadım ah............
Senden sonra himarlarımız o kadar çoğaldı ki,senin zamanında ahırda idiler.şimdi internet bile kullanıyorlar.yani biraz başarılı olduk eğittik bunları.kış boyu açlıktan ölmediler,onları bahar gelsin yeşillikleri ısmarlarız diye avuttuk.bu günlerde beslenmeleri için kıra salacağız onları ,inan üstadım bunlar sonbaharda kro olup dönerler.
Ahh üstadım ah...
Sen nur eserlerini yazarken,ayağın prangalı,odan buz,altın soğuk,kalbin hasta,karşında çaresiz saf tağut gardiyanı......ama sen kibrit kutularına sakladığın nur risalelerini bize gizli saklı gönderirdin.allahın kaderine bak üstadım.bunlar konforlu koltuklarında,demli çay eşliğinde ,q kalevyeleri ile bedir arslanları kesilmişlerdir.
Sahi üstadım yazacak kalemin varmıydı :(
bana kalsa bunlar senin artık abdest suyun olamazlar ama sen gene bana fırça atıp,onlarda evladımdır diyeceksin.üstadım hımardan evlat olur mu ????
Olmayan mezarın cennet bahçesi,ruhun şad,duan bizle olsun.
Ben senin asrın mucedidi alahın velisi olduğuna tüm kalbimle inanıyorum.
Ara sıra himar sesi gelse duyma be üstadım :(((((((((

işte üstat HIMARINLA GURUR duy,nasıl olsa bu hımarın ölülerin işiteceğini zan ediyor,ama nerde..duysaydında ve sesini ulaştıra bilseydin neler neler diyecektin BU SEFER,HAK VE HAKİKATTEN...

talibetün 24 Mart 2012 21:50

[DM][/DM]http://www.youtube.com/watch?v=fT5PPIdxSFc

talibetün 24 Mart 2012 21:52

“Yıkılmış bir mezarım ki, yığılmıştır içinde

Said’den yetmiş dokuz emvât, bâ-âsâm âlâma.

Sekseninci olmuştur mezara bir mezar taş,

Beraber ağlıyor, hüsrân-ı İslâm'a.

Mezar taşımla püremvât enîndâr o mezârımla

Revânım sâha-i ukbâ-i ferdâma.

Yakînim var ki, istikbâl semâvâtı, zemin-i Asya

Bâhem olur teslim yed-i beyzâ-i İslâm'a.

Zîra yemîn-i yümn-i imândır,

Verir emn ü emân ile enâma.” “Said NURSİ”

SAAT: 14:41

vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306