Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLİTAM İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA.::. > İLİTAM Bölümleri Ders/ Dökümanlar > MALATYA İNÖNÜ İlitam

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  07 Ekim 2013 (21:08), Konuya Son Cevap : 03 Kasım 2019 (14:46). Konuya 207 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı8Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21 Ekim 2014, 13:22   Mesaj No:111
Medineweb Üyesi
ceydanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:ceydanur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21265
Üyelik T.: 02 Kasım 2012
Arkadaşları:1
Memleket:ankara
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: İnuzem öğrencileri ders çalışma bölümü

[QUOTE=Medineweb;358206]Daha hiç çalışmadım malesef bu akşamdan itibaren başlayacam inş müsait olursam.

Ara sınavda hangi bölümlere kadar sorumluyuz Biliyormusunuz?[/QUOTE

ilk 7 ünit ....
Alt 21 Ekim 2014, 15:14   Mesaj No:112
Medineweb Üyesi
verayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:verayy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24898
Üyelik T.: 16 Ocak 2013
Arkadaşları:6
Konular: 11
Beğenildi:5
Beğendi:19
Takdir Et:

arkadaşlar sizin kaç dersiniz var biz 10 ders çıkamıyorum işin içinden yeni başlıyacağım çalışmaya nersen başlasam bilemedim bu arada sivas ilitamdayım
Alt 21 Ekim 2014, 23:01   Mesaj No:113
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:

Alıntı:
verayy Üyemizden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar sizin kaç dersiniz var biz 10 ders çıkamıyorum işin içinden yeni başlıyacağım çalışmaya nersen başlasam bilemedim bu arada sivas ilitamdayım
Bizde 4 dönemde de 6 ders var şimdilik!
Formasyon okurken verilecek mi,
bu durumda ders sayısı artar mı?
Bu soruların cevapları henüz yokuzgn
Rabbim hepimize yardım etsin inşallah
Alt 22 Ekim 2014, 10:58   Mesaj No:114
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
verayy Üyemizden Alıntı Mesajı göster
kolay gelsin veray ben çok parlak ögrenci değilim ama nacizane fikrim derslerin kaç tane olması önemli deril önemli olan düzenli çalışmak kaç üniteden sorumlusun ezberden nereye kadar soumlusun bir kağıda yaz sınava kaç gün kaldığını yaz birbirine böl günde kaç sat ne kadar ününe çalışman gerekirse örneğin 3 ünite haftada 1 sure gibi besmele çek başla videoizle not alma zaman kayb olur kitabın yanına küçük not yaz haftanın 1 günütekrar günün olsun 3 üniteyi çalışamadın örneğin etesi güne borçlu olarak 4 ünite çalışmış olursun ama hedef gece yaplacakları yapmadan yatmaman

klasik ögrenci yöntemi yani bu arada kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş

kolay gelsin unutmadan yapacağının en iyisini yap gerisine elimden geleni yaptım dersin notların çok iyi olmasada iç huzurun olur çalışmak keşke demekten iyidir
Alt 22 Ekim 2014, 11:00   Mesaj No:115
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

toplu ilitam sayfası olsa oraya girsek konuşsak omo dicle arkadaşların sayfasını aramak zor oluyor tüm ilitamlılar bir arada konuşsak
Alt 26 Ekim 2014, 10:20   Mesaj No:116
Medineweb Acemi Üyesi
Mikdad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mikdad isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14170
Üyelik T.: 08 Eylül 2011
Konular: 12
Beğenildi:5
Takdir Et:
Standart Cevap: inönü ünv.ilitam öğrencileri ders çalışma bölümü

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
İlitam okumakla ilgili daha pek çok bilgiye sahip değiliz. Yalnız şu yazdıklarınız insanın kanını donduruyor. İlahiyatı ve İlitamı o kadar kötülediniz ki, Buradaki hocaların ve talebelerin neredeyse Allah'dan korkmayan , kuldan da utanmayan imajını verdiniz. Bu anlattıklarınız gerçekten doğru mu? Allah yolunda , İslami değerler için eğitim alıp kendini yetiştiren kişilerin , Allah'dan korkmadan menfaatler için karşısındaki insanları hiç gözünü kırpmadan harcayabilecek olduklarını yazınızda okumak beni bir hayli üzdü.
İlahiyatçıların Allah'ın rızasını kazanmaktan başka bir amaç taşımaması gerektiğine inananlardanım. Rabbim hiç kimseyi nefsine uydurmasın. Böyle düşüncelere sahip olan insanların eğittikleri gençlerden ne bekleriz ! Nerede bizim İslami değerlerimiz. Bu gibi durumlarda böyle paylaşımlarda bu bölümleri okumaktan ve biraz da cahilse dinden de soğutursunuz ! Lütfen rica ediyorum bir haksızlık varsa başka yollardan hakkınızı arayabilirsiniz. Rabbim yolunuzu açık etsin....

Malesef bu yazılanlar yakınımın başına 2013 yılında geldi ve o kendi face sayfasında yazdı.İsteği sistemin aksaklığı yüzünden indiremedikleri pdf yerine kitap verilmesiydi.Önce okula dilekçe verdiler arkadaşlarıyla dekan olumsuz cevap vermiş.İşin arkasında kitap ticareti olduğunu yakınım öğrenmiş.Bir hocada ilitamlı öğrenciler kopya çekerek geçiyor bunlardan bir şey olmaz şeklinde kendi face sayfasında onları aşağılıyormuş.Aynı hoca ilitamlar için kitap bastırıp, satmaya kalkınca yakınım kendi sayfasında bu hocaya tepkiniz olsun almayın kitabını bizim kitabımızı vermiyorlar diye yazmış arkasından başına gelmedik kalmadı.Yukarıdakiler yaşanmıştır.Dahası bu olanlardan sonra annesi o hocayı arayınca bu hoca face sayfasından annesinin aramasını komik bir şey gibi dalga geçerek paylaşmış.Keşke o yazıları kopyalayabilseydi davada işe yarayacaktı ama yapamamış deliller aynı hoca tarafından silinmiş.Yakınım Kanuni yollardan hakkını arayacaktı ki tek istediği kitapken konu başka şeylere gitti.. Üniversite dekanı hocaları hakkında dava açılmaması için yakınıma arabulucu olmuş.Dönem başında kitabınız basılacak demiş ama sözlerini tutmadılar ve yakınım disiplin cezası aldı.Hoca bu işten ceza almadan yakayı kurtardı.Yakınımın annesi hasta oldu.Bütün bunlar yetmiyormuş gibi hala o okulda sinir krizi geçirerek okuyor.Allah sabırlar versin.İnsanlar hakkında bilip, bilmeden yorum yazmayın.İlahiyatta Allah korkusunun daha çok olması gerekirken malesef öğrencilerine verdikleri eğitimi hocalar kendilerinde uygulamıyorlar.Malatya'ya gelecekler bu yüzden düşünsün...

Şimdi mecliste ve bakanlıkta hakkını arıyor.İlitam sistemlerinin düzelmesi için uğraşıyor.Yapılanlar bir daha başka öğrencilerin başına gelmesin diye bunları yapanları Allah'a havale ediyoruz.Bu zihniyetin değişmesi lazım.Bu siteye çok önce üye idim yazıyı tesadüfen gördüm şimdi cevap yazıyorum.
Alt 04 Kasım 2014, 16:18   Mesaj No:117
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

çalışmalarınız neasıl gidiyor 10 gün kaldı sınava zorlnacağımı tahmin etmemiştim başlarken öz gvenim tamdı şimdi ise ne bileyim mantığı anlamadım ne yapmalıyım
Alt 04 Kasım 2014, 16:19   Mesaj No:118
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

mantığın tüm vdeolarını izledim çalıştım ama kalmadı aklımda
bugün kuran tecvit bölümüne başladım video izliyorum
Alt 05 Kasım 2014, 09:35   Mesaj No:119
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

ek yerleştirmeyle yeni gelen arkadaş yokmu
Alt 10 Kasım 2014, 22:22   Mesaj No:120
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:

Alıntı:
ceydanur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ek yerleştirmeyle yeni gelen arkadaş yokmu
puanlar yükselmiş
site geneli birkaç kişi yerleşmiş sadece ilitamlara

Konuyu Toplam 6 Kişi okuyor. (0 Üye ve 6 Misafir)