Konu Başlıkları: Kur'anın Evrensel oluşu.....
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Ocak 2011, 20:17   Mesaj No:4

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Kur'anın Evrensel oluşu.....

SELAM

Sorularıma bu kadar geniş aydınlatıcı bir şekilde cevap verdğiniz için teşekkür ederim

Daha öncede söylemiştim bu nasuh ve mensuh konusunu kafamda tam olarak netleşmitirmeşimdir.

Bunun şuanda çok zaruri bir gereksinim olacağnını da düşünmüyorum doğrusu

Kuran a bakış açınıza bir çok noktada katılıyorum bugün mezhepler tarikatlar yasalar türlü türlü düşünceler KURANIN gölgesinde kalmaları gerekirken maalsef KURANIN önüne geçirilmişlerdir.
KURAN'IN çok açık hükümler olduğu konusundaki fikirlerinizede katılıyorum bazı insanlar maalesef bu kadar net ve açık olan Kuran,ın hayatımıza dair hükümleri yerine insanları mezheplere saiid nursilere yada çok sevdiğim ibn-i teymiyyelere davet etmeleri ister istemez insanı üzüyor

Vermiş olduğunuz fikirler sizin şahsi fikirleriniz ki bunu sizde söylüyorsunuz isteyen benimser istemeyen benimsemez
Bu fikirlerin Allah,a ve Rasulüne ağır hakaretler olmadığı müddetçe üzerine tartışılır ve konuşulur da bunda hiç bir behis yoktur.

Günümüzde KURAN denilince insanların aklına içeriği tamamen gizemli çok az sayıda insanların anlayabileceği allah katında inmiş bir kitap olarak tasavur eder.
Halbuki KURAN müslümanın ders kitabıdır uzanırken ayakta iken uzanmış iken bu ders kitabını okuyabilmeli

Kutsallık onun kağıt sayfaların da yada mürrekep yazıların da değil o ayetlerin ruhundadaır.

Sizinle peygamber konusunu bir saygı çerçevesinde konuşmak isterim doğrusu fakat bu gün çok gerildim nefsim beni çok hırpaladı inşallah yarın yada öbür gün o konuyu konuşlaım.

Allah,a emanet ol ve olun