Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Aralık 2011, 15:57   Mesaj No:9

aslıı

Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 13 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: mürşidin köpeğinin ayağını öpeceksin.

abiii valla ömrümden ömür gitti tövbe ederken abdest alınmaz diye bi ayet varsa sen bana getir abicim olur mu bunu üstadlar veliler öyle uygun görmüş abdest hz ademinde tövbesidir demi abdest alırken elimizi yıkarken elimizle agzımızı yıkarken agzımızla yaptıgımız günahları giderir degil mi bu şekilde tövbeninde makbul oldugunu söylüyo hocalarımız nasıl ki duanın kabul şartları vardır demi içtenlik ümit kesmemek vs.. bunuda tövbenin şartı olarak belirlemiş ha bu demek degil ki bunları yapmayan o namazları kılmayanın tövbesi kabul olmaz degil böyle yaparsa daha makbuldür siz anneniz yemek yaptıgında anne bu yemek hangi ayette hangi hadiste vard diyo musunuz yada hasta oldugunuzda ben doktora gitmeyim hasta oldugunuz da doktora gidin diye bi ayet yok ben gidemem mi doktora diyosunuz sanmıyorum öyle dediginizi napıyosunuz akıl vermiş allah demi hastasın çözüm üreteceksin doktora gideceksin doktora gittin diye günah mı oluyo yasak mı var ki bizim tövbe ederken abdest almamıza bunu tövbenin kabul şartına baglayanlara hayır böyle yok ayet getir diyosun kuran var sünnet var icma var kıyas var veli kulların sözleri var allah dostlarının faziletli gördügü şeyler var bunlara bakmaz mısınız siz hiç mesala peygamberimiz"Ümmetime zahmet vermeyecek olsaydım, onlara her namaz için abdesti emrederdim. Her abdestte de diş temizleyicisi misvak kullanmalarını emrederdim."
Ebû Hureyre radıyALLAHu anh her namaz için abdest emredrdim diyo degilmi burdan da bunun vaziletini görüyoruz tövbe ederken de abdest almak faziletli ha dersen ki ben almıyom ne olacak oda sana kalmış bişey bunlar seçenek tamam mı istedigini yapmak sana kalmış lakin öyle eleştirel yaklaşım kullanıyosun ki aslımda sende biliyosun abdestli gezmenin faziletlerini ve o veli kullarda abdestsiz bişeye başlamama adına tövbede abdesti gusülü faziletinden dolayı şart koşuyo nesi yanlış anlamıyorum adam abdest almayın dese şuna baak abdestsiz iş yapıyo bide şeyh olacak dersininz siz eleştiri yapmak adına o niye böyle şu neden böyle tövbe ederken niye abdest alıyonuz delil göster filann bu eleştirel tavrınız karşısında bu cahil çaresiz kaldı