Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  29 Aralık 2011 (13:35), Konuya Son Cevap : 29 Aralık 2011 (20:01). Konuya 9 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Aralık 2011, 13:35   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart mürşidin köpeğinin ayağını öpeceksin.

mürşidin köpeğinin ayağını öpeceksin.

zihniyet bu böyle itaat edeceksin..

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Sahibi bilinmez 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
ELFAZI KÜFÜR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 2 579 29 Ağustos 2021 23:16
BiR SORU Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 19 5676 19 Aralık 2018 23:11
SiZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1000 18 Aralık 2018 22:55
ALLAH A iMAN NASIL OLUR.. Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1130 27 Ekim 2018 22:27
HELVADAN KANUNLAR ve TEKFİR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1132 03 Ekim 2018 21:57

Alt 29 Aralık 2011, 14:09   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Standart Cevap: mürşidin köpeğinin ayağını öpeceksin.

Siz hiç bir Mürşid ile konuştunuzmu kardeşim ?

Gidin konuşun bence bakın bakalım Kuran ve Sünnet dışında size aksi bir şey bildirecekmi....
Alt 29 Aralık 2011, 14:15   Mesaj No:3
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

esedullah,onlara ulaşmak nerde,,biraz akledelim lütfen eğer onlar kuran ve peygamberin pıratikliğinde olsalardı TAĞUTU RED ederlerdi.söylermisiniz siz o ki gidiyorsunuz TAĞUTU NASIL RED EDMEK LAZIM SİZE kuran ve sünnetle nsıl öğretmişler yazında okuyalım.Tağutu günümüzde güncelliyerek kimlerdir ve nasıl red edilmesi gerektiğini size anlatmışlardırya buyrun güncelleyerek anlatın ŞEYHLERİNİN ANLATTIKLARINI görelim bakalım...oKİ SAMİMİSİNİZ BUYRUN ...
Alt 29 Aralık 2011, 14:24   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
esedullah,onlara ulaşmak nerde,,biraz akledelim lütfen eğer onlar kuran ve peygamberin pıratikliğinde olsalardı TAĞUTU RED ederlerdi.söylermisiniz siz o ki gidiyorsunuz TAĞUTU NASIL RED EDMEK LAZIM SİZE kuran ve sünnetle nsıl öğretmişler yazında okuyalım.Tağutu günümüzde güncelliyerek kimlerdir ve nasıl red edilmesi gerektiğini size anlatmışlardırya buyrun güncelleyerek anlatın ŞEYHLERİNİN ANLATTIKLARINI görelim bakalım...oKİ SAMİMİSİNİZ BUYRUN ...
ben sizi bire bir görüştürüm merak etmeyin ama eğer bayansanız perde arkasından olur bu ginede sorulaınızı iletebilirsiniz istermisniz?

Bakın tağutun t sini dahi görmedim bu kişilerde Kuran ve Sünnet dışında en ufak bir hareketinide görmedim , Onların irşadı Namazı kılın, orucu tutun , Kuran ve Sünnete sarılın dır.Zikredin çünki Zikir Allahın emridir.Tefekkür edin tefekkür de Allahın emridir. Nafile kılın Sünnettir ve Allaha yaklaştırır. Şimdi söyleyin bakalım bunun neresinde Tağut?
Alt 29 Aralık 2011, 14:32   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 14 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdirleri:10
Takdir Et:

yukarda saydıklarında eksik var fazla yok kuran bizden ne istiyosa onlarda onu istiyo abim zaten bi kere gidip tövbe alsalar yada gidip konuşsalar bi gelip burda tasavvufun tarikatin güzelliklerini oranın verdigi maneviyatı anlat anlat bitiremezler ama işte netten dinledigi üç beş sohbetle kötü düşünceler ediniyo insanlar inşallah gitmek nasip olur inşallah
Alt 29 Aralık 2011, 14:41   Mesaj No:6
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ASLI HANIM BAKIN TÖVBE ALIN DİYORSUNUZ tövbeye gelen kişi nasıl tövbe alır buyrun anlatın şeyhinizden bakalım ne kadarda ALLAHI VE PEYGAMBERİ DİKKATE ALIYOR şeyheleriniz.
Alt 29 Aralık 2011, 14:56   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

kardeşim ben menzilden tövbe almadıgım için tam bilmiyorum oranın tövbesi nasıl olur ama abimin bilgisayara indirdigi yazının bi kısmını paylaşıyım sizinle Mürşidle birlikte yapılan tövbede iki önemli iş olmaktadır: Birisi, günahlardan tövbe, diğeri de tövbeyi korumak için mürşide intisap,

Bir mümin, tek başına da tövbe yapabilir; fakat tek başına tövbesini korumak ve manevi terbiyesini gerçekleştirmek oldukça zordur. Hatta bugünün insanı için imkansızdır.

İşte Allah’ın dostu ile Allah yolunda yürümek için yapılan bu manevi sözleşmeye intisap, inabe, el alma, manevi terbiyeye girme denir. İntisap, irade işidir. Bu bağlanmada müridin irade, niyet ve kararı lazımdır. İradesiz intisap olmaz. İntisap için mürşidin istemesi yetmez, bu iş tek taraflı olmaz. Kulun kendisi istemelidir ki iş başlasın. Bu bir manevi anlaşmadır. Bu anlaşma Allah’a güzel kulluk etmek için yapılır. Gayesi Allah rızasını elde etmektir. Mürşid bu güzel yolda vasıtadır, rehberdir, örnektir, yardımcıdır, duacıdır, şahittir.

Tövbe ile intisap ettikten sonra yapılması gereken bazı şartlar vardır. Bunlar, manevi terbiyeye girmenin ilk adımlarıdır. Mürşidin manevi terbiyesi ve tasarrufu altına girmek için bu şartlar noksansız yapılmalıdır. Şekiz şart ve âdab diye isimlendirilen bu vazifeler gece yapılacaktır. Bazı özel durumlarda gündüz de yapılabilir. Bunun şekli daha sonra anlatılacaktır. Gece yapılacağı zaman yatsı namazından sonra, yatmaya yakın bir zamanda yapılır. Bu vazifeler şunlardır:

1-Tövbe Niyetiyle Abdest Almak

Bu ve bundan sonraki vazife banyoda yapılacaktır. Banyoya girilince önce, günahlardan temizlenme ve tövbe niyetiyle bir abdest alınır. Abdestten gaye vücudun kirlerini yıkamak değildir. Asıl maksat kalbin manevi kirlerini temizlemek ve gafletini gidermektir. Bu niyetle abdest alırken her azanın yaptığı günaha tövbe etmeli ve onlarla bir daha günah işlememeye samimi olarak niyet etmelidir. Hz. Rasulullah (a.s) Efendimizin müjde ettiği gibi, abdest suyunun son damlasıyla o aza ile işlenen günah kirlerinin de döküldüğünü bilmelidir.

2- Tövbe Niyetiyle Boy Abdesti Almak

Abdestin hemen peşinden yine tövbe niyetiyle bir gusül abdesti alınır. Abdest alırken yaptığımız gibi aynı niyet ve edeple bütün vücut yıkanır, peşinden: “Allahım! ben vücudumun ancak dışını yıkayabildim. Sen de nurun ile içimi yıka, kalbimi temizle !” diye dua edilir. Yıkanırken, mümkün olduğu kadar edebe ve avret yerini örtmeye dikkat edilir. Sonra elbiseler giyilip banyodan çıkılır.

3- iki Rekat Tövbe Namazı Kılmak

Bu namaz, iki rekatlik sünnet bir namazdır. Hadis-i şerifte övülmüş ve tavsiye edilmiştir. Buna tövbe ya da istihare namazı denir. “Niyet ettim Allah rızası için tövbe niyetiyle istihare namazı kılmaya” denir. Bilenler, birinci rekatinde Fatiha’dan sonra Kâfirûn sûresini, ikinci rekatta ise ihlas sûresini okurlar. Bilmeyenler, bildikleri sûreleri okuyarak kılarlar.

4- Tövbe Etmek

Mürşidle birlikte yapılan tövbe, ilahi huzurda olduğunu düşünerek, kendi duyacağı bir sesle üç kere tekrar edilir. bu tövbe şekli şudur: “Ya Rabbi! bütün yapmış olduğum günahlardan ben pişmanım. Keşke yapmasaydım. İnşaallah bir daha ben yapmayacağım”. Bu tövbe esnasında kişi, büluğ çağından beri yaptığı bütün günahlarına, niyet ederek, kalbinden pişmanlık duyarak tövbe eder.... ve devamında namazlar farklı zikirle abdesrler de var fatiha okunup peygamberimize bagışlanıyo filan varmı bunda kusur ? ve inanın samimiyetle söylüyorum abim o kadar şer bi insandı ki namaz dan haberi yok bazen ramazanda bile bozardı orucu düşün ki annem maneviyetlı biriydi ama arkadaş cevresi yüzünden abim günahlar içinde boguldu bazen tövbe etti bozdu neyse işte bigün bi arkadaşı gel sohbete götürüyüm dedi abimim tarikata çok karşı saçma buluyodu neyse bi kaç defa ısrardan sonra sohbete gitti daha sonra menzile bi geldii o kadar degişmiş ki oranın manevi havası onu o kadar etkilemiş ki tövbesinide güzelce etmiş allah kabul etsin şimdi bırak namazı teheccütü bile kaçırmamaya gayret gösteriyo bakın yani bir mirşidin bi allah dostunun yanına varıp tövbe almak ne kadar güzel bişey ve oralar dediginiz gibi kötü olsaydı benim abim allahın da yardımı ile bu hale gelmezdi gidin görün gavsın önüne bi oturun çok tavsiye ediyorum size
Alt 29 Aralık 2011, 15:21   Mesaj No:8
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
aslıı Üyemizden Alıntı Mesajı göster
kardeşim ben menzilden tövbe almadıgım için tam bilmiyorum oranın tövbesi nasıl olur ama abimin bilgisayara indirdigi yazının bi kısmını paylaşıyım sizinle Mürşidle birlikte yapılan tövbede iki önemli iş olmaktadır: Birisi, günahlardan tövbe, diğeri de tövbeyi korumak için mürşide intisap,

bak ablacığım,peygambere rabbimiz ayetinde,SANA TÖVBE İÇİN GELENLERE SEN ŞUNU SÖYLE ALLAH ÇOKÇA BAĞIŞLAYICIDIR..nerde peygamber intisap tövbede intisap olmaz çünkü tövbe Allaah dır peygambere bile değil bu intisap İLAHLIK TASLAMAKTIR..

Bir mümin, tek başına da tövbe yapabilir; fakat tek başına tövbesini korumak ve manevi terbiyesini gerçekleştirmek oldukça zordur. Hatta bugünün insanı için imkansızdır.

NİYE SAYIN ABLAM,imkansızın imaknsızlığını kim neye göre diyor siz günah işleyince ŞEYHİNİZ mi bırak mıyor.nasıl oluyor bi yazın..

İşte Allah’ın dostu ile Allah yolunda yürümek için yapılan bu manevi sözleşmeye intisap, inabe, el alma, manevi terbiyeye girme denir. İntisap, irade işidir. Bu bağlanmada müridin irade, niyet ve kararı lazımdır. İradesiz intisap olmaz. İntisap için mürşidin istemesi yetmez, bu iş tek taraflı olmaz. Kulun kendisi istemelidir ki iş başlasın. Bu bir manevi anlaşmadır. Bu anlaşma Allah’a güzel kulluk etmek için yapılır. Gayesi Allah rızasını elde etmektir. Mürşid bu güzel yolda vasıtadır, rehberdir, örnektir, yardımcıdır, duacıdır, şahittir.

bu intisabınızı ,günahdan korunmanın böyle bi yolu olduğunu KURAN VE PEYGAMBEREL DELİLLENDİRİN O ZAMAN.

Tövbe ile intisap ettikten sonra yapılması gereken bazı şartlar vardır. Bunlar, manevi terbiyeye girmenin ilk adımlarıdır. Mürşidin manevi terbiyesi ve tasarrufu altına girmek için bu şartlar noksansız yapılmalıdır. Şekiz şart ve âdab diye isimlendirilen bu vazifeler gece yapılacaktır. Bazı özel durumlarda gündüz de yapılabilir. Bunun şekli daha sonra anlatılacaktır. Gece yapılacağı zaman yatsı namazından sonra, yatmaya yakın bir zamanda yapılır. Bu vazifeler şunlardır:

NASIL Bİ TASARRUF,TASARRUF NE SİZ BİLİYORMUSUNUZ BU TAASRRUFU BİRAZ AÇIN BAKALIM ŞEYH SİZE NASIL TAASRRUF EDEBİLİYOR SINIRLARINI YAZIN LÜTFEN..VE BU ŞARTLARI KURAN VE RASULULLAHLA DESTEKLEYİN BAKALIM..

1-Tövbe Niyetiyle Abdest Almak

Bu ve bundan sonraki vazife banyoda yapılacaktır. Banyoya girilince önce, günahlardan temizlenme ve tövbe niyetiyle bir abdest alınır. Abdestten gaye vücudun kirlerini yıkamak değildir. Asıl maksat kalbin manevi kirlerini temizlemek ve gafletini gidermektir. Bu niyetle abdest alırken her azanın yaptığı günaha tövbe etmeli ve onlarla bir daha günah işlememeye samimi olarak niyet etmelidir. Hz. Rasulullah (a.s) Efendimizin müjde ettiği gibi, abdest suyunun son damlasıyla o aza ile işlenen günah kirlerinin de döküldüğünü bilmelidir.

TÖVBE ETMEK İÇİN ABDESTİN ŞART OLDUĞUNUN KURAN VE PEYGAMBERDEN DELİL VERİRMİSİNİZ .

2- Tövbe Niyetiyle Boy Abdesti Almak

Abdestin hemen peşinden yine tövbe niyetiyle bir gusül abdesti alınır. Abdest alırken yaptığımız gibi aynı niyet ve edeple bütün vücut yıkanır, peşinden: “Allahım! ben vücudumun ancak dışını yıkayabildim. Sen de nurun ile içimi yıka, kalbimi temizle !” diye dua edilir. Yıkanırken, mümkün olduğu kadar edebe ve avret yerini örtmeye dikkat edilir. Sonra elbiseler giyilip banyodan çıkılır.

TÖVBE EDMEK İSTEYEN İNSAN BÖYLE ABDEST ALMAAS TÖVBESİ OLMAZMI VE BU KURALI KİM NEYE GÖRE KOYAR..

3- iki Rekat Tövbe Namazı Kılmak

Bu namaz, iki rekatlik sünnet bir namazdır. Hadis-i şerifte övülmüş ve tavsiye edilmiştir. Buna tövbe ya da istihare namazı denir. “Niyet ettim Allah rızası için tövbe niyetiyle istihare namazı kılmaya” denir. Bilenler, birinci rekatinde Fatiha’dan sonra Kâfirûn sûresini, ikinci rekatta ise ihlas sûresini okurlar. Bilmeyenler, bildikleri sûreleri okuyarak kılarlar.

TÖVBE NAMAZININ DELİLİNİ VERİN LÜTFEN..İSTİHARE İLE TÖVBE AYNI ŞEYLER Mİ.BAKA SÜRELER OKUNSA NE OLUR LÜTFEN YAZIN ..TÖVBE KABUL OLMAZ MI..

4- Tövbe Etmek

Mürşidle birlikte yapılan tövbe, ilahi huzurda olduğunu düşünerek, kendi duyacağı bir sesle üç kere tekrar edilir. bu tövbe şekli şudur: “Ya Rabbi! bütün yapmış olduğum günahlardan ben pişmanım. Keşke yapmasaydım. İnşaallah bir daha ben yapmayacağım”. Bu tövbe esnasında kişi, büluğ çağından beri yaptığı bütün günahlarına, niyet ederek, kalbinden pişmanlık duyarak tövbe eder.... ve devamında namazlar farklı zikirle abdesrler de var fatiha okunup peygamberimize bagışlanıyo filan varmı bunda kusur ? ve inanın samimiyetle söylüyorum abim o kadar şer bi insandı ki namaz dan haberi yok bazen ramazanda bile bozardı orucu düşün ki annem maneviyetlı biriydi ama arkadaş cevresi yüzünden abim günahlar içinde boguldu bazen tövbe etti bozdu neyse işte bigün bi arkadaşı gel sohbete götürüyüm dedi abimim tarikata çok karşı saçma buluyodu neyse bi kaç defa ısrardan sonra sohbete gitti daha sonra menzile bi geldii o kadar degişmiş ki oranın manevi havası onu o kadar etkilemiş ki tövbesinide güzelce etmiş allah kabul etsin şimdi bırak namazı teheccütü bile kaçırmamaya gayret gösteriyo bakın yani bir mirşidin bi allah dostunun yanına varıp tövbe almak ne kadar güzel bişey ve oralar dediginiz gibi kötü olsaydı benim abim allahın da yardımı ile bu hale gelmezdi gidin görün gavsın önüne bi oturun çok tavsiye ediyorum size
SAYIN ABLAM bu şekildeki tövbe meşru değil anlatmak istediğim be,yukarda verdiğim ayette tövbeye gelene söylenecek olanda ayetetki gibidir.DEvamında kişiyi kuran ile tanıştırırsın anlayarak okumasına sebeb olursun.Allah peygamber eğer sende batıl olan işleri katsaydın seninde amellerin kuş kapıyor gibi ve zayi olurdu ve müşriklerden olur kaybederdin diyor[buda hatırladığım kadarıyla ayeti yazdım].

kardeşinizin durumuna gelince sayın ablam,yeşilay diye bi kuruluş var bilirsiniz insanı uyuşturucudan uzaklaştıran bi kuruluş şimdi biz bu kurulaştakinler VELİDİR ALALH DOSTUDUR BİZİM ÜZERİMİZDE TASARRUF EDEBİLİRLER DİYE BİLİRMİYİZ.Kardeşiniz ordaki kalaablıktan etkilenmiş olabilir bu onun HAKİKATTE OLDUĞUNUN BELİRTİSİ DEĞİLDİR evet kısmı olsada tasavvuf ekolunun içinde islamın bazı ibadetleri vardır,ama KENDİNİ TEVHİDDEN ALAN bi hareket değildir.islamda TEVHİDSİZ NAMAZDA,ALLAH VAR DEMEKTE BOŞTUR.Çünkü müşriklerde sorun diyor rabbimiz sizi kim yarattı ALLAH,SİZE RIZIK VEREN KİM ALLAH DİYECEKLER diyor rabbimiz DEVAMINDA O ZAMAN SİZ KİMİN TASARRUFUNDASINIZ deyince,işin koptuğu nokta bu işte ...

Alt 29 Aralık 2011, 16:57   Mesaj No:9
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

abiii valla ömrümden ömür gitti tövbe ederken abdest alınmaz diye bi ayet varsa sen bana getir abicim olur mu bunu üstadlar veliler öyle uygun görmüş abdest hz ademinde tövbesidir demi abdest alırken elimizi yıkarken elimizle agzımızı yıkarken agzımızla yaptıgımız günahları giderir degil mi bu şekilde tövbeninde makbul oldugunu söylüyo hocalarımız nasıl ki duanın kabul şartları vardır demi içtenlik ümit kesmemek vs.. bunuda tövbenin şartı olarak belirlemiş ha bu demek degil ki bunları yapmayan o namazları kılmayanın tövbesi kabul olmaz degil böyle yaparsa daha makbuldür siz anneniz yemek yaptıgında anne bu yemek hangi ayette hangi hadiste vard diyo musunuz yada hasta oldugunuzda ben doktora gitmeyim hasta oldugunuz da doktora gidin diye bi ayet yok ben gidemem mi doktora diyosunuz sanmıyorum öyle dediginizi napıyosunuz akıl vermiş allah demi hastasın çözüm üreteceksin doktora gideceksin doktora gittin diye günah mı oluyo yasak mı var ki bizim tövbe ederken abdest almamıza bunu tövbenin kabul şartına baglayanlara hayır böyle yok ayet getir diyosun kuran var sünnet var icma var kıyas var veli kulların sözleri var allah dostlarının faziletli gördügü şeyler var bunlara bakmaz mısınız siz hiç mesala peygamberimiz"Ümmetime zahmet vermeyecek olsaydım, onlara her namaz için abdesti emrederdim. Her abdestte de diş temizleyicisi misvak kullanmalarını emrederdim."
Ebû Hureyre radıyALLAHu anh her namaz için abdest emredrdim diyo degilmi burdan da bunun vaziletini görüyoruz tövbe ederken de abdest almak faziletli ha dersen ki ben almıyom ne olacak oda sana kalmış bişey bunlar seçenek tamam mı istedigini yapmak sana kalmış lakin öyle eleştirel yaklaşım kullanıyosun ki aslımda sende biliyosun abdestli gezmenin faziletlerini ve o veli kullarda abdestsiz bişeye başlamama adına tövbede abdesti gusülü faziletinden dolayı şart koşuyo nesi yanlış anlamıyorum adam abdest almayın dese şuna baak abdestsiz iş yapıyo bide şeyh olacak dersininz siz eleştiri yapmak adına o niye böyle şu neden böyle tövbe ederken niye abdest alıyonuz delil göster filann bu eleştirel tavrınız karşısında bu cahil çaresiz kaldı
Alt 29 Aralık 2011, 20:01   Mesaj No:10
Durumu:mdm1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14647
Üyelik T.: 19 Kasım 2011
Konular: 4
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:

Selamün aleyküm kardeşler.

Bir dakika bir dakika, bu tövbe almak vermek ritüeli, hristiyan teolojisindeki katoliklerde uygulanan günah çıkarma rituelinin evrilmiş çevrilmişi değil mi? Neymiş bir mümin kendi başına da tevbe edemezmiş. Hoppala burda da iki tehlike ortaya çıktı şimdi de. Birincisi müşriklerde putlarını aracı referans ediniyorlardı, peki şimdi sözde tevbe ritueli diye İslamda şöyle,şöyle yapılacak diye ritulleşmiş şekil ve uygulaması olmamasına rağmen, yok efendim bu tevbeninde ALLAH subhanehu tarafıdan kabulu için, mürşit adı verilen kişilerin öncü edinilmesi, yani ALLAH subhanehuya aracı ilan edilmesi şirk değilde nedir? Üstüne üstlük bu mürşit denilen kişi hakkında, ALLAH aşkına kimin elinde ALLAH katından alınmış müritten daha günahsız, hatta masum sıfatı eklenebiliyor. Meariç suresinde ALLAH subhanehunun azabından asla hiç kimse emin olamaz uyarısı varken, peygamberlerin bile zelle dediğimiz günah ve hataları varken, bir dakika ya bu mürşit addedilen kişilerin mutlak masum, günahsız hemde put derecesinde ALLAH subhanehuya aracı ilan edilmesi, ortak koşulması,kardeşler bunların neresi İslamda ve müslümanlıkta var.

Bir yarısı tahrif edilmiş hristiyanlıktan, diğer yarısı müşriklikten alıntılanmış, ve yeni bir ibadetmiş gibi türetilen tevbe rituelide nedir. Birde ben türkiyedeki hiçbir tasavvuf ve tarikat dini mensuplarının, hiçbir beşeri, zorba, zalim tağuti sistem ve görüşleri asla reddetmediklerini, hatta bilakis halkı bunlara biata davet ettiklerini, hatta hatta kendi yol ve cemaatlerini tağutlaştırdıklarını bir çok örnekle örnekleyebilirim. Sanırım tevhid, tağut, ilah, Rabb gibi kavramlar ya tasavvuf dinine mensup olanlarca kavranamamakta, ya da bilakis bu kavramların anlamları, siyasi, mali sömürü, şan ve şöhret arzusu sebebiyle üstü örtülmektedir. Daha adam hayatının tüm alanına ALLAH subhanehuyu hakim kılmamış velev ki günde yüzbin kelimei tevhid çeksin. Hayatının her an ve evresini ALLAH için yaşamamış ki, yüzbinlerce hamd etsin...

Selam ve dua ile...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: