Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Kasım 2013, 16:46   Mesaj No:6

serpil

Medineweb Kıdemli Üyesi
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43
Üyelik T.: 03 Temmuz 2007
Arkadaşları:2
Konular: 35
Beğenildi:16
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Kuran ve Sünnet Kürsüsü Hakkında Bilgilendirme

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Üç aylık ,Avusturya İslam Enstitüsü Fıkıh Hocalığı görevinden hemen sonra, bu çok sorumluluk gerektiren görevin de bana verilmesi beni hem onurlandırdı. Hem de omuzlarımıza ağır bir yük bindirdi.
İnşaallah benim yapacağım şey alimlerimizin fetvalarını buraya aktarmak olacaktır.Site hocalarımızın da yardımları doğrultusunda ,yanlışlarımda uyarılmak şartıyla İnşallah diyelim.
Sünnet Kürsüsü ağır bir sorumluluk tabii.birileri üstlenmesi gerekir.sağdan soldan devşirme cevaplar yerine Allah islam'ının sesi olacak cevap şarttır.Abdulhamid hocayı hatırlıyorum.Allah kendisine Rahmet etsin.Bu görevin ehli olduğunuzu hakkı ile yapacağınıza inanıyorum.Medineweb'e Hayırlı olmasını diliyorum.Site yöneticisinin bu güzel kararını ve görevinizi Tebrik ediyorum

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah hayırlı uğurlu etsin daha evvelki uyarıyı sanırım görmedik, hakkınızı helal edin lütfen çünki bazı konulara cevaplar verdik haberimiz olmadan bu konuyla karşılaşana kadar. Allah c.c. yar ve yardımcınız olsun, vesselam
Hocam cevap vermek işim olmasada ukalalık yapmadan durmadım yıllardır buradayım.anladığım kadarı ile her kes konulara yorum yapmak ve sorulara cevap vermek hakkına sahiptir.Yönetimin bir kısıtlamasına rast gelmedim.Sitenin bu uygulamasının amacı,kürsü görevlisinin olası hataları,kafa karışıklıkları,muğlakları
düzeltmek,doğrusunu kaynak belirterek son noktayı koymak.yetkili görevlinin cevapları medineweb sitesi adına cevaplamak.örneğin sanal alemdeki islami sitelerde paylaşım yapıldığında,filan sitede şöyle diyor gibi alıntılar yaparak siteyı kaynak gösteriyorlar ya.işte Kuran ve Sünnet Kürsüsü görevlilerinin vereceği cevap Medineweb sitesinin (deyım yerinde ise) resmi görüşüdür.