Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Kasım 2013, 13:20   Mesaj No:39

hiranur86

Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Tekfir fitnesini soran müslümana mektup

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
SORU.2. Okullarda şirk düzeni var, çocukları zorunlu olarak buralara gönderdiğimizde imanımız zarar görür mü?

CEVAB...Bismillah,Allah ın yardımıyla,

Bilindiği gibi türkiye gibi yerlerde sosyal hayatta Allahın koyduğu ölçüler[hükümler]değilde Allah ın hükmüne rağmen kendini Allah a ortak koşan haddi aşan tağutların hükümleri geçerli olup bu tür Allahsız düzenlerdeki eğitim kurumlarındada Allahın değilde bu tağutların hükümleri geçerlidir..

Bu eğitim düzenlerine müslüman olan kişiler ilkokullarda kendileri gitmek istemesede adrese dayalı kayıt yapıldığı için müslümanların kendileri bu eğitim kurumlarına baş vurmasalar bile çocukları kayıt edilir,bu kayıtı müslüman anne ve baba kendisi yapmadığı için burda kendi sorumluluğu yoktur.Yalnız bu tağutlar bununlada kalmayıp kayıt ettikleri çocuklar okula gelmediği içinde onlardan yani aileden parasal bi cezayı müeyyide talep edmekte ve her gelmediği gün içinde bi miktar para talep etmekte ve zaten tağutların korkutmaları,yıldırmaya çalışmaları böyle başlar ve bu daha sonra gittikçe daha çileli bi hale dönüşür,bazen çocuk ailedende alına biliniyor..Bu tür durumlarda çocukların mümeyyiz olmadığı için anne ve baba çok dikkatli olmaları lazım ve çocuğunu bu eğitim sistemine hep muhalif yetiştirip,her okul gününden çıkıp geldiği zaman ÇOCUĞU YENİDEN FORMATLAMALIDIR,BAZEN HASTANEDEN RAPOR FALAN ALMALI,VE ÖZELLİKLE ÇOCUĞA OKULDA ÖĞRETİLEN BİLGİLERİ ÇOCUĞA SORMALI VE ÇOCUKLAR BU YAŞLARINDA SORGULAYICI OLDUKLARI İÇİN DAHA Bİ BİLGİYE AÇ VE YATKINDIRLAR BUNUN İÇİN özellikle vahiynin istediği gibi çocuğu formatlamalı ve okuldaki bilgileride çocuğa red eddirmelidir..YANİ TAĞUTLAR TAĞUTLUĞUNU YAPINCA AİLEDE ÖYLE KÖS KÖS OTURUP TESLİM OLAYIP ÇOCUĞUNU MUHALİF YETİŞTİRMELİ VE GÜCÜ NEYE YETİYORSA ONU YAPMALIDIR,BURDA HER KİŞİNİN GÜCÜ FARKLI ŞEKİLDE TAVIR ALMAYA YETEBİLİR VE MÜSLÜMAN ÜSTÜNE DÜŞEN SORUMLULUĞU YAPMALIDIRKİ GEÇERLİ Bİ SEBEBİ OLSUNKİ ALLAHTA ONLARA YARDIM ETSİN..ZAHMETSİZ RAHMET YOKTUR İSLAMDA..

Ayrıca okulda çocukların ailesinden istenen yardımları kesinlikle yapmamlı ve okuldaki gezilere,ve drama denilen ortak organizelerdende uzak durmalı,yani anne ve baba bu durumda çok uyanık olmalı öyle rahat hareket edip çocuğunun ve kendilerinin her an o ateş çukuruna düşmekten korkarak Allaha hep dua edip bu imtihanlarını Allahın yardımıyla ,Allahtan gelecek bi kolay çıkış yolunda hemen bu çıkış yoluna yönlenmelidir ki o ateşe düşmesin.HEP UYANIK OLMALI AİLE,

NOT..Bİ SONRAKİ SORUYA İNŞAALLAH DAHA SONRA DEVAM EDECEM..

Allah razı olsun,bende bu kanattayım abi,inşallah uyanık olacağız ve teslim olmayacağız
hakkını helal et devamını bekliyorum...

bu sorulara ek bir sorum daha olacak bir zorunluluk durumunda mahkemeye baş vurabilirmiyiz
taguta muhakeme olmak adına değil tabiki, şuanda islam mahkemesi olsa elbette o mahkemeye gideriz ama zorunluluk durumundan dolayı
başvurduğumuzda durumumuz ne olur ben bu konuda halan araştırıyorum kuran'an ve hadis doğrultusunda ama içinde bulunduğumuz devlette hem kendi imanımızı tehlikeye düşürmeden hemde bizden gasp edilmiş olanı alabilmek adına ne yapmalıyız bu konuda bir ruhsat varmı dır?