Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Mart 2017, 08:33   Mesaj No:7

mehmet akif2

Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
formasyon alan arkadaşlarım aynı yorgunluk meşakketle bitirdiler .Ama,çok verimli olduğunu söylediler.Sana bir sorum var Göknur.

Geçen yıl kpss ye girdiniz, ilahiyat taban puanları düşük olacak ümidi çok vardı, hemen atanırız diye düşündü herkes.Ama hiçte öyle olmadı.Şimdi öğrtmenlik için birde mülakat getirildi, İlahiyat mezunlarını avantajlı görüyormusun bu yarışta taban puanları düşükmü zannedildiği gibi.Birde mülakat ayağı var tabi...

Sınavla girilebilecek nereye müracat ettiysem, mülakat getirildi..Elimi attığım yer mülakatlanıyor ben kaçtıkça Gerçi benim düşüncem daha farklı..Hayrlısı bakalım...Allah razı olsun verdiğin bilgiler için.
ecmain olsun inşallah
dikab taban puanlarının yükseleceğini biliyorduk ama mülakat geleceğini aklımızın ucundan geçirmedik
evet okul ve formasyon ağırdı gy gk biraz bakabilsek alan daha önemli okul bitince ona ağırlık veririz olur da yüksek puan alırsak neden ben girmedim diye pişmanlık duymuyalım dedik bir de sınav heyecanı soru şekillerini görmek açısından tecrübe oldu
lisans soruları çok mu zor olur düşüncesinden sıyrılmak açısından da iyi oldu
alandaki sorular ile çalıştığın çok farklı diyorlardı bana öyle geldi bazı sorular çok zor geldi ne dediğini bile anlamadım
zaten okulumdan 3 ders yaza kalmıştı onla da uğraşıyordum o nedenle tam olarak çalışamadım nasip kısmetin de önüne geçilmedi
kpss’ye çalışan kişi Allahın da yardımıyla tabii ki fark atabilir
dgs’de o kadar dershaneye giden var o kadar genç bilgileri taze olan var ya da o kadar kişinin arasında ben mi hak kazanacağım diye düşünmeden edemiyordum ama Allah nasip etti
ümitle azimle ve çok çalışarak kpss’den de bir şeyler olabileceğini düşünüyorum nasipse olur
tam kavrayamadığım yerlerden soru gelirse ihtimali de var
olursa amenna olmazsa zaten bana bir zararı yok yani kaybedeceğim bir şey yok