Konu Başlıkları: Yaz Kur'an Kurslarına Dair
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Mayıs 2017, 17:21   Mesaj No:3

mehmet akif2

Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

camilerde hocaların çocukları teşvik için motive etmek için yaptığı faaliyetler çok güzel

oğlumdan biliyorum maç yapmaya gidiyorlar hoca dondurma alıyor

piknik yapıyorlar hoca yine çikolata şeker gibi şeyler dağıtıyor çocuklar buna hevesleniyor

bir de dikkat ettiğim ramazanda çocuklar o kadar dolu ki hocalar yetişemiyor ramazan bitiyor çocuklar bir bir azalıyor

ben geçen sene bir anneye sordum çocuğunu neden şimdi de göndermiyorsun cevabı çocuk gitmek istemiyormuş

çocuğa kalsa benim oğlum da dahil hiç gitmez aile de ufak ödüllerle teşvik edebilir buzdolabı üstüne veya dolaba bir kağıt yapıştırıp çocuk kursa gittiği her gün çıkartma veya bir artı şekil konsa çocuğa dense bu 20 olunca ara ödül var 60 olsa büyük ödül var

ama ödülün büyüklüğünü de önce belirlememiz lazım ben 15 şubat tatilinde uyguladım kuran okuma kitap okuma yatak düzeltme gibi şeyler kağıtda yazılıydı çocuğum o kadar heveslendi ki günde 20 sayfa kitap var 40 sayfa okursan ödül var diyordum bir tane abur cubur

çocukları heveslendirmek aslında çok zor değil

mesela benim oğlum geçen sene alak süresini ezberlemek istemedi gözünde büyüttü çok uzun dedi ben alak süresinin ilk 5 ayetinin ilk inen ayet olduğunu söyledim ebu cehilin peygamberimize namaz kılarken yaptığı eziyeti anlattım o kadar ilgisini çekti ki

bıktırmadan çocuğu motive etmek bizlerin elinde