Konu Başlıkları: Çocuğa Saygı
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Kasım 2008, 16:36   Mesaj No:3

Seyyid

Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:Seyyid isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2834
Üyelik T.: 29 Temmuz 2008
Arkadaşları:0
Konular: 67
Beğenildi:7
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Çocuğa Saygı

Çocuk olmak isterdim, çocuk olabilmek… Hayatin güzelliklerine varan, kötülüklerden bihaber, rahmetin ulastigi yerde sevgiyle yogrulmus bir çocuk; zihninde tertemiz düsünceleriyle, kalbinde nefret, vücudunda zahmet olmayan bir çocuk…

Hayata çocuk gözüyle bakabilmek; bayramda alinan yeni ayakkabinin zevki, yeni elbiselerin verdigi mükemmel heyecani yasayabilmek, top kosturmak, çizgi film izlemek, ziplamak, salincaga binmek, yere düsünce gülerek kalkabilmek, sevgiyle uçmak isteyen bir çocuk olmak isterdim ve çocuk kalabilmek…

Hayallerde sinir tanimayan geçmisi düsünmeyen gelecegine de bin bir plan yapan olaganüstü bir kahramanlik içinde zaman nedir bilmeyen dert tasa olmadan mutlulugu yakalayan, sicakligiyla etrafini isitan, isigiyla karanligi dagitan ve aydinlatan çocukça yasamak isterdim çocukça yasayabilmek…
Çocuk olmak isterdim insanligi düsünen, kendi çikarini hiçe sayan, sadece bir sekere dünyayi kurtaran, aldanan fakat aldatmayan, yalan nedir bilmeyen, samimiyetle inanan kalpten bir bismillah ile ise baslayan çocuk olmak isterdim çocukça baslayabilmek…
Çocuk olmak isterdim; sevilen, saçi oksanan, yanagindan bir makas alinan öpülmenin mutluluguyla insanlara simsIki sarilan, hayata hayattakilere umutla bakan çocuk olmak isterdim çocukça bakabilmek…
Anne sefkatine siginan annenin tatli tokadi ile anne diye aglayarak annenin sicacik kucagina sarilan, büyük bir istekle babadan balik tutmasini ögrenen kardesiyle soguk gecede sicak ekmegini paylasan aile saadetini yasayan çocuk olmak isterdim çocukça yasayabilmek…
Çocuk penceresiyle bakmak isterdim dünyaya kuslarla uçmak çiçeklerle konusmak, yagmurla saganak olmak isterdim huzurun son noktaya ulastigi bir çocuk gibi rahat olup gökyüzünde uçan bir bulut olmak, insanlara yol gösteren bir yildiz, bembeyaz isigiyla etrafi aydinlatan bir ay olmak isteyen çocuk gibi olmak isterdim çocuk gibi hayal kurmak… Çocugumda olsun isterdim babasina çocuklugu ögretecek…