Konu Başlıkları: Yirmi Otuz Kırk Sobe!/Emine Kcmn
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Mayıs 2021, 00:44   Mesaj No:1

Emine KOCAMAN

Medineweb Yazarı
Emine KOCAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emine KOCAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 62286
Üyelik T.: 01 Mayıs 2021
Arkadaşları:0
Konular: 9
Beğenildi:40
Beğendi:4
Takdirleri:1034
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Yirmi Otuz Kırk Sobe!/Emine Kcmn

Yirmi Otuz Kırk Sobe!/Emine Kcmn

İçimden geldiği gibi değilde, içimden geçtiği gibi anlatsam dinler misiniz? Ben döküleyim belki siz de bendensinizdir..

20 li yaşlarımda; Çocukken çiçeklerle dolu kapısında oynamaktan sonsuz zevk aldığım, ağaç -çiçek- temizlik- herkese kurulan sofra- kınalı parmaklar-hep gülen, seven çehre-beyaz namazlık-şevkat-merhamet demek olan en sevdiğim halam göçüp gitti bu dünyadan...Üvey felan bilmem basbaya özden severdi. Özden severdik.. Benden de bişeyler gitti ama ne gitti anlamadım...

20 lerin ortasinda; gençliğimin ellerinden tutan amcan gitti dediler. Giden birşeyler vardı ama yine bilemedim...

30 larimda; Almanyadan getirdiği video-kasetleri izlemeye bayıldığımız, ailecek yatiya giderek ziyaret ettiğimiz ciddi suratlı ama aşırı misafirperver amcamın ölüm haberi...Üvey amca bilmem. Basbaya özden kızar özden severdi. Çok sevecen değildi ama yine birşeyler gitti..tuhaf..

40 ımda; kapısındaki meyve ağaçlarından hiç inmedigimiz, Almanyadan getirilen çikolatalarını kapıştığımız, düşersin diyenlere aldırmadan her seferinde kapısındaki ağaçlara tirmandigim, her yaşımda illa çocuk hissettiğim... Sevecen, yumuşak huylu, kimseye kıyamayan bir amcan vardı ya O da gitti dediler.. Üvey bilmem. Basbaya özden severdi, özden severdik. Bu sefer çok büyük bir parça koptu gitti sanki...

Gidenler benden, ortak birşey götürmüş olacaklar ki hissettiğim şey büyük!

Sonra bir baktım; hayatımin bir döneminin kapısı ahirete gòcenlerle kapanıp gitmiş..SOBE!

Neydi o giden şey diye döndüm baktım;

Sobelene Sobelene gitmiş...

O kapılar..
O ağaçlar..
O bahçe..
O ev..
O merdivenler..
Hepsi yok...

İçindekiler yabancı ve bugündeler..
Giden öz-üvey-hala-teyze-amca-dayı vs değil...Çocuklugumu emanet ettiklerimmiş...
Giderken yalnız gitmemişler...

İşte bunu farkettiğimde; çocukluğunun kapısi kapanmış kocaman bir kadın olduğumu anlamadım.
İşte bunu farkettiğimde cocukluğunun kapısı kapanmış büyük bir adam olduğumu anladım.
İşte bunu anladığımda büyümüşüm..
İşte ben bunu anladığımda dünya küçüldü.
İşte bunu anladığımda....

....20-30-40!
SOBE!!!.....

Emine KCMN
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Sahibi Emine KOCAMAN 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Âzâlarımızdan Filistin Hasta Peki Sen? E.Kcmn Emine KOCAMAN Mihrinaz 8 569 23 Ocak 2024 23:12
Konuşması Sadaka Olan Dingin İnsanlar& Emine... Emine KOCAMAN Mihrinaz 6 177 18 Ocak 2024 15:46
Zamanın Durduğu O Zaman Emine KOCAMAN Kara Kartal 10 829 20 Ocak 2023 20:01
Sanki Vahiy Bizim Eve İnecekmiş Gibi... Emine KOCAMAN Kara Kartal 8 959 01 Nisan 2022 16:26
Dil ile Kalbinin Frekansları Birbirine Uyuyor... Emine KOCAMAN Kara Kartal 7 982 28 Aralık 2021 22:22