Konu Başlıkları: KURANDA SORULAR / Medineweb
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Ocak 2009, 13:21   Mesaj No:1

AŞK'ÜL İSLAM

Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart KURANDA SORULAR / Medineweb

KURANDA SORULAR / Medineweb

Kuranda gerek allah tarafından insanlara yöneltilen, gereksepeygamberlerin davete muhatap olanlara yönelttikleri ve bazen de başkainsanların sordukları sorular her meal okuyuşumda ilgimi celbetmiştir.kuranı anlamanın çok farklı yolları vardır muhakkak. kurandaki sorularve bunların cevapları da kuranı daha iyi anlamamıza ve en önemlisiyaşama dönüştürmemize imkan sağlıyacaktır. kurandaki bu sorularakendimizi muhatap kılıp bunları yine kendimiz vahye bağlı olarakcevaplamamız ilginç ve faydalı bir deneyim olacaktır herhalde.

buçalışma tarz olarak basit ama daha da geliştirilebilir diyedüşünüyorum. kuranda yer alan soru ihtiva eden ayetleri mealdenalıntıladım. bu durum iki dil arasındaki yapı farklılıkları nedeniylesorun oluşturabilir. zaten bu çalışmanın basitliğide biraz burdayatmakta. sadece bir mealden faydalanmamda ikinci zaaf noktası. amabunlara rağmen faydalı olacağı kanaatindeyim. aşağıya alacağımbölümlerle inşaallah bu çalışmayı paylaşmak istiyorum...

B.MEDENİ_Temmuz/08

Konu Sahibi AŞK'ÜL İSLAM 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
İnsana Tapmanın Kuranı Kerimdeki Karşılığı Kur'ân-ı Kerim Genel Medineweb 1 2748 01 Ocak 2013 15:58
Muhammed ve İnançlılar / Röportaj Anket'ler-Röportaj'lar EyMeN&TaLhA 1 2648 02 Kasım 2010 00:14
Ebuzerr / (Ali Şeriati) Ashab-Kiram(r.a) Mihrinaz 5 4629 16 Temmuz 2010 00:33
BAKMAK YETMEZ.... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Mihrinaz 4 2118 24 Nisan 2010 14:15
İN'SANLARDAN... Serbest Kürsü Beytül Ahzan 3 2082 02 Mart 2010 21:27