Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Anket'ler-Röportaj'lar

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esma_Nur,Açılış Tarihi:  06 Nisan 2011 (20:58), Konuya Son Cevap : 22 Ocak 2022 (22:50). Konuya 29 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07 Nisan 2011, 22:17   Mesaj No:11
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:**** isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13561
Üyelik T.: 25 Mart 2011
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Herhangi bir cemaate veya tarikate bağlı bulundunuz mu?/bulunuyor musunuz?

Abdulmelik bey Ülkemizde varolan cemaatler ve tarikatlardan isim vermeden lütfen bir tane tağutun emrinde faaliyet göstermeyen varmı?

Kendi abileri şeyhleri efendilerini uçuran kaçıran yere göğe sığdıramayanlar ile yapılan hangi sohbette örneklerin Kurandan verildiğini gördünüz her daim dedikleri efendim şunu demiş şeyhım şunu demiş abim şunu demiş ya Allah ne demiş nerde kalıyor?
Alt 07 Nisan 2011, 22:22   Mesaj No:12
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Herhangi bir cemaate veya tarikate bağlı bulundunuz mu?/bulunuyor musunuz?

son açıklaman daha mantıklı ve hepimizin keşkesidir.islam inanç-itikad olarak birdir.ama furuaatta çeşitli anlaşmazlıklar mevcuttur.haluk gümüş tabak ile ben itikatta anlaşabiliyoruz ama furuaatta aynı düşünmediğimizi ve bunun imkansızlığını gördünüz.eğer dışlarsak,benim doğrum tek doğrudur dersek,sizin mantığınızla ikimizden biri müşrik olmalı...
örneğin şia kerbelayı asla unutamamış ve yegane dava olarak gütmüştür...
örneğin imam humeyni siyasal islamı ömrünce bırakmamıştır..
örneğin bediüüzaman imanların kamili için hayatını vermiştir...
örneğin abdulkadiri geylani nefis tezkiyesi ile ömrünü bitirmiştir..
örneğin imam malik hadis alanında bir çığır açmıştır...
örneğin imam şafii fıkıh kaidelerini ortaya atan ömrünü buna veren bir ekol...
örneğin ibn teymiye hayatı boyunca zalime karşı direnç göstermiştir..
vs vs vs ..........
bütün bu düşüncelerin ortak adı islam...ve bu alimleri rehber edinen binler milyonlarca müslüman..
bunlar aylıkçı değildir arkadaşım.paldır küldür girişmesek,aklı selimle düşünürsek daha sağlıklı muzakere edilmiş olur...
saygılar..

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 08 Nisan 2011, 12:40   Mesaj No:13
Medineweb Üyesi
Durumu:Numan Yalçın isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6788
Üyelik T.: 04 Şubat 2009
Konular: 3
Takdir Et:

Alıntı:
müslümanlardan Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bakın bu gün sadece İSLAM adında bi çağrı yapılsa bu kadar çok çeşitliliktente halk kurtulup doğru bi yön bulmada daha fazlada zorlanmaz...çünkü bir şey ya allah için yada şeytan ve dostları içindir...
Sizin gibi zihniyeti bozuk bir şekilde ayrım yapılırsa evet... Dediğiniz gibi çağrıldığı zaman gitmezler ama cemaate bağlılık farklı cemaatte olmak ayrımcılık değil başka kollardan İslâmın emirlerini yerine getiren kardeş mü'minler olunca birinin bir ihtiyacı olduğunda hepsi yardıma koşarlar... Ben bunu yaşıyorum ve görüyorum. Hamdolsun ki bu cemaatlere bağlı olanlar sizin zihniyyetinizde değiller... Yani bu çağrıya sizin dediğiniz gibi İslâm adına olduğu için kimse zaten hayır demez...
Alt 08 Nisan 2011, 22:45   Mesaj No:14
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
**** Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bu asırda varolan tüm cemaat ve tarikatlara LA denilmeli hepsi sömürgeci emevi zihniyetinin uzantılarıdır hiçbirini ayırmıyom ama türkiye için sade...
Sorabilirmiyim hangi zihniyyetle bu kanıya vardınız...? Cemaatlerin hizmetinin kaçta kaçını yaptınız...? Cemaatler sayesinde tevbe edip yanlış yoldan dönenlerin kaçta kaçını siz döndürdünüz söylermisiniz Allah rızası için...? Allah Rasûlü (s.s.v.)'in sünnetini onların çok yaşaması mı sömürge, yoksa Allah'ı çok zikretmeleri mi? Cemaatleri bu derece suçlarken öyle bir durum yok ise onların haklarına girdiğinizin farkındamısınız? Cemaatler dediğiniz gibi ise çok daha mükemmel hizmet eden biri veya birilerini söylermisiniz bende onlara dahil olayım.

Sizin kadar ben de acizim bunu da bilmenizi isterim...
Alt 08 Nisan 2011, 23:04   Mesaj No:15
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
NUMAN BEY ALLAHIN DİNİNDE ASL OLAN TOPLU OLARAK İSLAMA SARILMAKTIR,

Soruyorum size bildiğiniz VE BİRLİKTE Allahın dinine sarılan ve kendi aralarında BİR KİŞİYİ önder kabul eden İKİ CEMAAT İSMİNİ YAZIN BAKALIM NE KADARDA SIRADDASINIZ SİZ VE CEMAATLERİNİZ ....
Şu sıra sizde veya sıradasınız htabından vazgeçermisiniz?

İki cemaatin bir lideri kabul etmesi veya önder kabul etmesi gerekiyormu Hizmet için... Hizmet için liderin kimliği değil hedefi önemli, ama siz hepsinin Allah'a hizmet ettiğinden şüphe ediyorsanız gidin hata aramak için değil araştırmak için bir uğrayın suçladığınız yerlere eğer bizlerden daha iyi ibadet etmiyorlarsa, zikretmiyorlarsa, hizmet etmiyorlarsa öyle konuşun. Siz kendi hatalarınızı görmeden tarikatleri cemaatleri suçluyorsunuz. Peki ilmi kimden öğreniyorsunuz Alimlerden öğrenmiyormusunuız? Cemaat önderlerinin Alim olmadıklarından eminmisiniz? Eğer Alimleri kabul etmiyorsanız neyin peşine düştüğünüzü ne yapmak istediğinizi ve bu kadar Alim ve lidere muhalefet ederken daha sağlam ilim alacak yermi buldunuz eğer öyle bir şey varsa madem hizmet ediyorsunuz bize de açıklarmısınız? Bizde ilim alalım.

Mezheb kabul etmezsiniz, Alimler olmaz, Şeyhler güvenilmez halde söylermisiniz kime güvenilir?
Alt 08 Nisan 2011, 23:13   Mesaj No:16
Medineweb Aktif Üyesi
RemLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:RemLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 164
Üyelik T.: 14 Eylül 2007
Memleket:Allah bilir
Konular: 81
Beğenildi:14
Takdir Et:

Gidiyor musun, inan ki cok sevindim, senin yüzünden günaha girmekten kurtulacagız. hadi selametle...
Alt 08 Nisan 2011, 23:14   Mesaj No:17
Medineweb Acemi Üyesi
eşrefoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:eşrefoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 12677
Üyelik T.: 28 Temmuz 2010
Konular: 0
Takdir Et:

Alıntı:
Numan Yalçın Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sizin gibi zihniyeti bozuk bir şekilde ayrım yapılırsa evet... Dediğiniz gibi çağrıldığı zaman gitmezler ama cemaate bağlılık farklı cemaatte olmak ayrımcılık değil başka kollardan İslâmın emirlerini yerine getiren kardeş mü'minler olunca birinin bir ihtiyacı olduğunda hepsi yardıma koşarlar... Ben bunu yaşıyorum ve görüyorum. Hamdolsun ki bu cemaatlere bağlı olanlar sizin zihniyyetinizde değiller... Yani bu çağrıya sizin dediğiniz gibi İslâm adına olduğu için kimse zaten hayır demez...
Alt 08 Nisan 2011, 23:18   Mesaj No:18
Medineweb Aktif Üyesi
RemLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:RemLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 164
Üyelik T.: 14 Eylül 2007
Memleket:Allah bilir
Konular: 81
Beğenildi:14
Takdir Et:

Simdi de senin dinin benim dinim tartısmasına mı giriyoruz, valla senin dinin ne bilmiyorum ama benim dinim süpheli seyden kac diyor, sen süphelisin kardesim, Allah yolunu acık etsin ( bu benim dinime uygun dua)...
Alt 08 Nisan 2011, 23:22   Mesaj No:19
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
HEPSİNİDE GEZDİĞİM İÇİN TARİKATLAR ŞİRK BATAĞIDIR DEMİŞİM...

SİZ İDDANIZI İSPATLAYIN......

KAFA SALLAMANIN ADI ALLAHI ANMAK MIDIR,RABITA MI İSLAMİ İBADETLERDEN MİDİR YOKSA ETEK GİYİP DÖNMEK Mİ...

DİNİNİ OYUNCAK EDENLERE KURANLA ÖĞÜT VER Kİ kendi eli ile çıkardığı amel için HELAK OLMASIN DİYOR RABBİMİZ ENAM 70 AYETTE...siz iddalarınızı kuran ve peygamber pratikliğyle delillendirsenize...

gerçi artık önemi yok buyur site siz ve arkadaşlarınıza kalsın.....

inandığınız gibi yaşayın ama aradada olsa kuranı okuyun anlayarak ama....
Sizin gibilerden akıl almaya mutac değiliz... Elhamdülillah. Çünkü herşeye at gözlüğüyle bakmıyoruz. İmamlık yaparken nasıl yapmamız gerektiği konusunda eğitimimizi alıyoruz ve tasavvufu da hakkıyla yapabilsek ne iyi olur inşaallah o da olacak... Cevaba gelince, yinede cevap istiyorsanız 1-2 gün sürer şu andan itibaren internet başında olamayacam...
Alt 08 Nisan 2011, 23:28   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdir Et:

Alıntı:
kurana göre GÜNAH NEDİRE BAK İNAN iman etmene yetecektir,,,,

söyler misin senin dinen göre günah nedir....
Sayın müslümanlardan üyemiz şahısların doğrudan kişisel iman algılarıını hedef alamak kuarni bir tutum değildir.

Müslüman hak olanı ortaya koyandır dileyen dilediğini tercih etmekete serbesttir. Sen şöyle iman bu böyle iman etsin gibi yaklaışımlar inan rasullahın yaptığı yol değildir.

Kimin nasıl iman deceğini Allah ve rasulu açık seçik ortaya koymuştur. Eğer bu konuda bildiklerimiz varsa onu hak olarak orataya koyarız. Kalkıp insanlara doğrudan sen iman et bu böyle iman etsin demek yanlıştır.

Müslüman şunu yapar şu şu fikirler yanlıştır hak OLAN Allah'ın yolu peygamberin yolu selefi salihin yoludur.

Sizden istirham ediyorum bu tarz doğrudan insanların şahsına yöenelik ithamlarda bulunmayın.
Bu yazdıklarınıza derhal bir açıklama getiriniz lütfen

Konuyu Toplam 3 Kişi okuyor. (0 Üye ve 3 Misafir)