Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Ayın Üyesi

Konu Kimliği: Konu Sahibi su damlası,Açılış Tarihi:  04 Şubat 2019 (10:46), Konuya Son Cevap : 02 Mart 2019 (19:02). Konuya 36 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı79Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21 Şubat 2019, 20:48   Mesaj No:31
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Filistin hocam gençlerle uğraşmak kolay değildir fakat bir o kadar da keyiflidir.
Talebelerinizle geçen zamanda unutamadığınız bir anınızı dinlemek isteriz mümkünse
Filistin ve Mihrinaz beğendiler.
Alt 21 Şubat 2019, 21:59   Mesaj No:32
Medineweb Sadık Üyesi
Arasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Arasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4597
Üyelik T.: 27 Ekim 2008
Arkadaşları:4
Konular: 255
Beğenildi:114
Beğendi:26
Takdirleri:953
Takdir Et:

Alıntı:
Filistin Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Büyüklük için Estağfurullah sadece eskiyim.
Geçmişte Medine web bir ekol/Okul desen yeridir. Çok hareketli idi. İlmi çalışmalar kaliteli abiler ablalar bir bir yok oldu. Abdülhamid abi vardı Muhteşem çalışmaları vardı Allah rahmet eylesin. Yitik Sevda vardı Alim oğlu vardı İslamoğlu soyadlı iki abla vardı. Bedia Hoca vardı. Baş editör kamer hoca vardı zamanlarda kendi tabiri ile deli ferdi diye bir Baş editör vardı beni iki kez banlamıştıyeni üyelik alıp geldiğimde itiraz etmiştim gelsem sülaleni banlarım demişti ali vardı keçe kürde fazilet hoca vardı Kürt mücahide vardı. Sevginin bedeli vardı ihsan eliaçık edip yüksel sibel erslan haluk gümüştabak kimler yoktu ki.o dönemde forumda Kürt istilası vardı desek yeridir.o kadar kaliteli sohbetler araştırmalar analizler tartışmalar oluyordu ki kopamıyorduk buradan. Bu tartışmalar günlerce sürerdi sonunda Abdülmelik hoca gelip katliam yapardı kaç tane nikimi banladı unuttum) bu nikim suya sabuna dokunmayan sessiz bir öğrenci olduğundan kurtuldu

Medine web muhtarı ecrin vardı. Tanıdığım en acımasız yönetici idi Esmanur abla vardı başeditör çok ağır bir hanım efendi idi.

Yeni üyelere tavsiyem forumun geçmişini bir araştırsınlar neler var neler.facebook Medine webin eline su dökemezdi o demlerde.şu sıralar çok sessizleşti.

Özledim eski Medine web üyelerini.neredeler acaba?

Ben geldim burdayım kim vefat etti anlamadım eskilerden deli ferdi imam degilmiydi ne güldürürdü beni ben Belgin elif Şeyda nur Nermin bunlarla hala gerçek hayatta görüşüyorum buradan dostluğumuz baki oldu merve ilede görüşüyorduk koptu sonradan irtibat
Filistin ve Mihrinaz beğendiler.
Alt 23 Şubat 2019, 18:31   Mesaj No:33
Medineweb Aktif Üyesi
Filistin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Filistin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 680
Üyelik T.: 25 Aralık 2007
Arkadaşları:1
Konular: 19
Beğenildi:273
Beğendi:500
Takdirleri:2691
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Özelliklede diyanetle ilgili bir iddia sözkonusu olunca en yetkili olarak itirazını dile getirdi. Yoksa niçin bir aşağılama söz konusu olsunki? Yönetici olması yorum yapma ve karşıt görüş bildirmesine engel değil. Hakaret yok, aşağılama yok, suçlama yok hocam..
Geldi sağolsun hocamız, ayın üyesine ziyarette bulunarak, görüşlerini bildirdi keskin keskin.))) Dahada gelmez.)) Rahat olun

Acıya sızıya sıkıntıya bunalmaya sinirlere en iyi gelen şey

Sayfa sizindir gönlünüzce dilediğinizce....

tarafsız adil bir şekilde bir nazar etseniz hedef üzüm değildi. Yine de cevap için.

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Filistin hocam gençlerle uğraşmak kolay değildir fakat bir o kadar da keyiflidir.
Talebelerinizle geçen zamanda unutamadığınız bir anınızı dinlemek isteriz mümkünse
henüz kayda değer yok.

Alıntı:
Arasat Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ben geldim burdayım kim vefat etti anlamadım eskilerden deli ferdi imam degilmiydi ne güldürürdü beni ben Belgin elif Şeyda nur Nermin bunlarla hala gerçek hayatta görüşüyorum buradan dostluğumuz baki oldu merve ilede görüşüyorduk koptu sonradan irtibat
çoğu burada değişik niklerle aramızdalar diye düşünüyorum.
Alt 23 Şubat 2019, 20:39   Mesaj No:34
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Beĺi bir yaştan sonra öğrenmek çok zor oluyor.0dan öğrenmeniz sorun değil de yanlışı düzeltmek ah ah hepimizin sorunu belirli bir yaştan sonra ilim öğrenmeye çalışıyoruz.eksigimizi tamamlamaya çalışıyoruz.kurani kerim öğrenmeye çalışan okumak için heceleyen yaşlı teyzelerin şivelerini de katarsak daha bir aksiyon katmis olursunuz.
Sizin bu yazınızı okuyunca hz musa as kıssası aklıma geldi

Hz. Mûsâ bir gün bir çobana rastladı. Çoban şöyle seslenip duruyordu: Ey kerem sahibi Tanrı! Nerdesin ki sana kul, kurban olayım. Çarığını dikeyim, saçını tarayayım. Elbiseni yıkayayım, bitlerini kırayım. Ulu Tanrı, sana süt ikram edeyim. Elceğinizi öpeyim, ayacığını ovayım… Bütün keçilerim sana kurban olsun. Bütün nağmelerim, heyheylerim senin yâdınladır Tanrım!”

Çoban, işte bu çeşit saçma sapan şeyler söyleyip duruyordu. Musa, “Sen kiminle konuşuyorsun?” diye sordu. Çoban, “Bizi yaratan, işte bu yeri ve göğü halk eden Tanrı’yla…” diye cevap verince, Musa şöyle dedi: “Vah vah, sen sersemleşmişsin. Daha müslüman olmadan kâfir oldun. Bu ne saçma söz, bu ne küfür! Ağzına pamuk tıka… Küfrünün pis kokusu dünyayı sardı. Küfrün din kumaşını yıprattı. Çarık, dolak ancak sana yaraşır. Tanrı’nın her şeye kâdir, her hususta adil olduğunu biliyorsan, nasıl oluyor da bu tür hezeyanlar ve küstahlıklara cüret ediyorsun? Sen bu sözleri kime söylüyorsun? Amcana, dayına mı? İlâhî sıfatlarda cisim sahibi olmak ve ihtiyaç sahibi olmak gibi bir şey var mı?”

Çoban bunca kınama ve paylama üzerine, “Ya Musa, ağzımı bağladın, pişmanlıktan canımı yaktın” dedi, ardından elbisesini yırtıp yana yana bir ah çekti ve başını alıp çöle doğru çekip gitti. Derken, Tanrı katından Musa’ya şöyle bir vahiy geldi: “Kulumuzu bizden ayırdın. Sen kavuşturmaya mı geldin yoksa ayırmaya mı? Ben herkese bir huy, herkese bir çeşit ıstılah verdim. Ona özgü olan söz, sana yergidir. Yani ona göre bal, sana göre zehirdir… Hintlilere Hintlilerin sözleri medihtir, Sintlilere Sintlilerin. Onların tesbih ve tenzihleriyle ben münezzeh ve mukaddes olmam. Biz dile, söze bakmayız; kalbe ve hâle bakarız. Gönül huşu içindeyse o gönüle bakarız, isterse sözünde zül ve inkiyad olmasın
Filistin beğendi.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 02 Mart 2019, 00:17   Mesaj No:35
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Kitap okumayı, film izlemeyi severmisiniz? En son okuduğunuz kitap hangisiydi ve film önerisi alalım sizden?

Filistin beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 02 Mart 2019, 15:10   Mesaj No:36
Medineweb Aktif Üyesi
Filistin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Filistin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 680
Üyelik T.: 25 Aralık 2007
Arkadaşları:1
Konular: 19
Beğenildi:273
Beğendi:500
Takdirleri:2691
Takdir Et:

roman tipi AHMET GÜNBAY YILDIZ
ilim ufuk tipi MUSTAFA İSLAMOĞLU
Tefsirde SEYYİD KUTUB
Kıraatte ABDUSSAMED
Hitabette Ö.DÖNGELOĞLU
siyasette TAYYİP ERDOĞAN
cihadda FİLİSTİN VE MISIR YİĞİTLERİ
komşuluk arkadaşlık dostlukta KÜRTLERİN İÇTENLİĞİ SAMİMİYETİ
internette MEDİNE WEB
meslekte ÖĞRETMENLİK
şehirlerde VAN
araba SEAT İBİZA
ev MUSTAKİL BAHÇELİ BOSTANLI
hobi MASA TENİSİ VE YÜZMEK
yemekte VAN CAĞ KEBABI-BİTLİS BÜRYANI-ERZURUM SAÇ KAVURMASI
giyimde SAFA MERVE TESETTÜR GİYİM
turşuda KAVUN ACI BİBER TURŞUSU
ev döşeme de KÖY TİPİ MİNDER YASTIK SADELİK
seyahatte KUDUS MEKKE MEDİNE VE KONYA
tv KANAL 7 HABERLER DIŞINDA İZLEMİYORUM

NİYETİNİZ MARTTA DA AĞRILAMAK DEĞİL İNŞAALLAH.

hepinizi seviyorum.
nurşen35 beğendi.
Alt 02 Mart 2019, 19:02   Mesaj No:37
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Yediğiniz içtiğiniz giydiğiniz sizin olsun.Size özel alanları asla merak edip öğrenmeye çalışma gibi bir derdimiz yok bilesiniz
Bizde misafirlik bir ay.)))
Sizin cevaplara bakınca da ; "bunalttınız bir aydır bi düşün yakamdan" der gibi olmuş hocam. ))

Teşekkür ederiz bir ay boyunca bizlerle beraber olduğunuz için... Son anda ne yiyip nerden giyip neleri sevdiğinizi paylaşmanız bizi de çok aydınlattı inanın
Allah yolunuzu açık etsin.Afiyet versin hocam...

Misafirlik biter ama medineweble yolculuk her daim devam eder...

Fi emanillah....
Filistin beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: