Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Bilgi Dağarcığı

Konu Kimliği: Konu Sahibi JAZARİ,Açılış Tarihi:  05 Mayıs 2013 (07:24), Konuya Son Cevap : 05 Mayıs 2013 (07:24). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 05 Mayıs 2013, 07:24   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
JAZARİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:JAZARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17525
Üyelik T.: 23 Mart 2012
Arkadaşları:1
Konular: 65
Beğenildi:74
Beğendi:41
Takdirleri:13
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Üç ay oldu şehit(vefat) haberleri yok!

Üç ay oldu şehit(vefat) haberleri yok!

Silah, mermisini içine attığında... Göğe bakıp feryadıyla kuşları vuran anneler görmeyeli üç ay oldu. Örtüsünün ucunu gözyaşı ırmağıyla eskiten bir kardeş görmeyeli üç ay..

Oğlunun son resmini mertliğiyle çerçeveletip tabut başına koyan bir baba görmeyeli üç ay. Babasının mezarı başında topraktan kaleler yapıp annesinin eteğini uykusuna çekiştiren bir evlat görmeyeli üç ay.

Dağda ekmek yapıp yavrusunun son pişmanlığını kürtçe niyaz eden bir anne görmeyeli üç ay. Önce saçlarını hatırladı kızının sonra ne kadar uzadığını tahmin etti bir zamanlar ben tarardım o saçları şimdi bir silah taramıştır belki diye düşündü . Bir zamanlar ben dikerdim çiçeği burnunda eteğini şimdi bir gerilla ceketinin içinde vurularak büyüdü.
İster Öcalan ikna olsun ister mektuplar yazılsın ister kürtçe zeval olmasın elçiye. Üç aydır bir ağıt lekesi değmiyor yaşamanın gömleğine. İster vatanım de ağacını kutsa ister toprağını toplat senden olmayanın ayaklarının altından evlatlar diri, ağıtların suyu kesildi.
Bugün miliyetçilikten nemalanıp elindeki son kozu kaybetme korkusuyla barışın kellesini uçuran Devlet Dayının umurunda mı bilmem. Üç ayın içinde aklından bir ölüm tup sonra bir anneye böl denilebilecek acı bilmeceler yok. Bu zafer değilse nedir azizim!

Yangına körükle gitmeyi vatanseverlik zannedenler bir baksın üç ay içinde toprağın boşluğunu matem mi yoksa güneş mi doldurdu. Eğlence programlarında alt yazıyla ekmek fiyatı bildirir gibi dağdaki şehit sayısı geçerken daha mı mutluydunuz.
Ekranlarda zap arası bağrını yırtıp Allah'a gösteren anneler görünce siz ekran değiştirdiniz geçti peki o ocağın acısı geçti mi?

Diğergam ol, vicdan müzesinin bekçisi ol, kini gütmeyen çoban ol, bir sözün zaferin tetiği olsun çek içine
Ben zamana bakarım azizim. Giden dönmüş mü, dönen sağ mı, bir sofradan bir oğul tabağı eksilmiş eksilmemiş mi..

Tam üç ay oldu.. Şimdi bir anne oğlunun gömleğini yıkayıp asarken bir telefon telinde acı haber tedirginliğini gömmüşse içine, gittiyse Allah'ın izniyle dönecektir diyorsa işte sabrın ve ****netin “ANA” YASASI yazılmıştır. Dağılalım..
Esra Elönü - Haber7

Konu Sahibi JAZARİ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yaşlı Olmasam Dağa Çıkardım Muhtelif Konular yasarakkas 5 2119 06 Ekim 2015 08:47
74 yaşında bir Terörist(!) Serbest Kürsü ayrıLık_ 2 1603 15 Eylül 2015 15:04
2014 ALES Sonbahar dönemi sınav Başvurusu ÖSYM'den Duyurular JAZARİ 0 2297 21 Eylül 2014 20:01
DHBT Soru-Cevap/Medineweb DHBT-Çıkmış Sorular-Cevaplar Mihrinaz 8 12858 11 Eylül 2014 22:30
2014/2 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme... ÖSYM'den Duyurular JAZARİ 0 2243 11 Eylül 2014 19:12

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)