Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI.::. > Diyanet İşleri Başkanlığı > Diyanetten Duyurular/Haberler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  20 Mart 2013 (11:48), Konuya Son Cevap : 05 Nisan 2013 (12:21). Konuya 26 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 22 Mart 2013, 17:57   Mesaj No:21
Medineweb Usta Üyesi
erol 71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:erol 71 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15208
Üyelik T.: 10 Aralık 2011
Arkadaşları:14
Konular: 2
Beğenildi:129
Beğendi:420
Takdirleri:1528
Takdir Et:
Standart Cevap: Yeterlilik sınavı iptal kampanyası

Alıntı:
barışş Üyemizden Alıntı Mesajı göster
o sorular hangisi acaba
sorular henüz açıklanmamış
Alt 22 Mart 2013, 18:33   Mesaj No:22
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
ilahiyatçı 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:ilahiyatçı 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24663
Üyelik T.: 07 Ocak 2013
Arkadaşları:10
Konular: 25
Beğenildi:10
Beğendi:3
Takdirleri:10
Takdir Et:

mülakatın ne zaman olacağı ile ilgili bilgisi olan var mı?
Alt 22 Mart 2013, 19:13   Mesaj No:23
Medineweb Acemi Üyesi
Zeynep Elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Zeynep Elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24751
Üyelik T.: 10 Ocak 2013
Arkadaşları:0
Konular: 3
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdir Et:

Alıntı:
mfid Üyemizden Alıntı Mesajı göster
-bu sınav iptal olmaz.sınav sorualrın çalındığı kesinleşince ancak sınav iptal olur.
-o kadar madde yazmışsınız.kusura bakmyın o soruları hazırlayanlar profösör.konuları ve soruların hangi konuyu kapsadığını sizden gayet iyi biliyorlar.
-en ideal sorular.keşke hep böyle sorsalar da sınava girenler liyakatıyla bir yerlere gelse.
-demek oluyorki imam hatip te bir şey öğretilmiyor .yapacak tek şey önlisans ve lisans ilahiyat okumak.
-keşke bu soruları herkes cevaplasada kuran kurslarımız,camilerimiz yaptığı işe hakim hocalarımızdan oluşsa.
-diyanette inşallah şu fahri alımlarıı durudururda , yeterlilikte döktüğü binlerce öğrencinin ahını almaz..kadın kuranı kerim okumayı bilmiyor.öğretmeye kalkıyor.ondan sonra diyanetin cevaben yazdığı yazınıda hiç bir hükmü kalmaz

Pardon ama bu sorular kimin ne işine yarayacak bana kuran kursu öğreticisi olunca halifen seçildiği mahlleden mi soracaklar yoksa Zeyde hangi dili öğrenmesini istemiştir gibi bi sorumu sorcaklar.
Yapılan sınav neyn bilgisini ölçüyor Allah aşkına yorum yaparken azıcık mantık!!!

Ağırlık Kuran olmalıyken üç tecvit üç ezberle sınav yapmış o bahsettiğiniz profosörler.Gariban'ı da giriyor bu sınava el insaf o kadar kişiden para aldıkları yetmiyormuş gibi hafız olmayanları elemek için ezber sormuşlar.Madem öyle memlket hafız kaynıyor almıyacaksınız hafız olmayanlarısınava.
Objektif olun lütfen!

Ben de hafızım ve büyük ihtimal bu sınavı aldım fakat hakkı savunmadıktan sonra ister profösör ol hiç bir şeye yaramaz..

Allahım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle,hakkımda hayırlı olanı da gönlüme razı eyle amin...
Alt 22 Mart 2013, 19:39   Mesaj No:24
Durumu:Neçirvan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26771
Üyelik T.: 21 Mart 2013
Arkadaşları:0
Memleket:İstanbul
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

hafız olduğum halde çok zorlandım sınavda ama iyi bekliyorum sonuçları.
Alt 22 Mart 2013, 22:10   Mesaj No:25
Medineweb Usta Üyesi
erol 71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:erol 71 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15208
Üyelik T.: 10 Aralık 2011
Arkadaşları:14
Konular: 2
Beğenildi:129
Beğendi:420
Takdirleri:1528
Takdir Et:

Alıntı:
Zeynep Elif Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Pardon ama bu sorular kimin ne işine yarayacak bana kuran kursu öğreticisi olunca halifen seçildiği mahlleden mi soracaklar yoksa Zeyde hangi dili öğrenmesini istemiştir gibi bi sorumu sorcaklar.
Yapılan sınav neyn bilgisini ölçüyor Allah aşkına yorum yaparken azıcık mantık!!!

Ağırlık Kuran olmalıyken üç tecvit üç ezberle sınav yapmış o bahsettiğiniz profosörler.Gariban'ı da giriyor bu sınava el insaf o kadar kişiden para aldıkları yetmiyormuş gibi hafız olmayanları elemek için ezber sormuşlar.Madem öyle memlket hafız kaynıyor almıyacaksınız hafız olmayanlarısınava.
Objektif olun lütfen!

Ben de hafızım ve büyük ihtimal bu sınavı aldım fakat hakkı savunmadıktan sonra ister profösör ol hiç bir şeye yaramaz..
sana katılıyorum.Bilgi bu şekilde ölçülmez.
Alt 02 Nisan 2013, 19:05   Mesaj No:26
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

MÜFTÜLÜK HABERLER-Diyanet Yeterlilik Sınavına giren adayların sınava yönelik tepkisi dinmek bilmiyor.Sınav yapıldığından bügüne kadar Sosyal Paylaşım Sitelerinde ve haber merkezimize gelen yorum ve e-postalarla tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor....

Sosyal paylaşım sitelerinde Yeterlilik sınavında sorulan soruların daha çok hafızlara yönelik olduğunu ifade eden adayların sınavı geçme baraj puanının aşağı çekilmesini istiyor.
Diyanet yeterlilik sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak soruların zorluğu konusunda Diyanet tarafından bir açıklama yapıldı[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] Bu sınavdan başarılı yüksek puan alan adaylar ile daha iyi bir kadro kurmak istediklerini söyleyen diyanet bu sayede üst düzey bir bünyeye sahip olacaklarını söyledi.
Ayrıca Yeterlilik sınavında bazı soruların iptal edilmesini talep eden adayların bu talebine Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir açıklama gelmedi.
Diyanet yeterlilik sonuçları henüz açıklamamışken açıklamada soruların zor olmasının sebebi doğru bilgi veren bir kadroya sahip olmak istememiz diye açıklama geldi. Açıklanma tarihi sorularına ise net bir açıklama yapılmadı ancak yakın zamanda sonuçların yayınlanacağı bildirildi.
Adayların çoğu genelin düşük yapacağını beklerken bu neden ile farklı bir çalışma yapılacak mı diye beklemektedir.
Alt 05 Nisan 2013, 12:21   Mesaj No:27
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
ilahiyatçı 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:ilahiyatçı 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24663
Üyelik T.: 07 Ocak 2013
Arkadaşları:10
Konular: 25
Beğenildi:10
Beğendi:3
Takdir Et:

1SORU İPTAL EDİLMİŞTİR.....
BUGÜN İTİRAZ DİLEKÇELERİNE CEVAP OLARAK DİYANETTEN TEBLİGAT OLARAK ŞU METİN YER ALDI...........
Başkanlığımızca yeterlik sınavı ?Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği? çerçevesinde;
17.03.2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne yaptırılmıştır;
İlgi Yönetmeliğe göre yazılıdan 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması şarttır ve puanın aşağıya çekilmesi mümkün değildir.
Sınav Konuları, Sınav Yönetmeliğinde belirtilen esaslar çerçevesinde 31.01.2013 tarihinde [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] adresinde yayımlanmıştır.
İtiraz edilen sorular ile ilgili Soru Hazırlama Komisyonu tarafından yapılan inceleme neticesinde;
a) Kur?an Kursu Öğreticiliği ve İmam-Hatiplik Yeterlik soru kitapçığında A kitapçığı 77 inci Soru ile B kitapçığı 65 inci ?Hz Muhammed (s.a.v) İslamı?ı tebliğ için Zeyd b. Sabit?ten hangi dili öğrenmesini istemiştir? sorusunda çift cevap olması sebebiyle sorunun iptaline karar verilmiştir.
b) Adaylar tarafından diğer sorulara yapılan itirazların uygun olmadığı sonucuna varılmıştır.
ü Puanlamanın oluşan bu duruma göre yapılması hususunda Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne yazı gönderilmiştir.
Bilgilerini rica ederiz.
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI
İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)