Medineweb Forum/Huzur Adresi

Medineweb Forum/Huzur Adresi (https://www.forum.medineweb.net/)
-   Forum Etkinlileri (https://www.forum.medineweb.net/829-forum-etkinlileri)
-   -   MedineWeb' le YOLLARA REVÂN OLUP, Gezelim Görelim :))) (https://www.forum.medineweb.net/forum-etkinlileri/33961-medineweb-le-yollara-revan-olup-gezelim-gorelim.html)

Mihrinaz 01 Ağustos 2017 18:56

MedineWeb' le YOLLARA REVÂN OLUP, Gezelim Görelim :)))

Toplam 6 Eklenti bulunuyor.
Selamun aleyküm Ehli medineweb...

Sizin için yollara düştümc* Şu güzel memleketimi bilen var bilmeyen var.Eşsiz güzellikleri yeşiliyle mavisiyle herkes görmek ister..Merak eden dostlarıma bir katkim olsun; Karadeniz'idolaşıp, sizlere de arzedeyim dedim... Görev aşkı ve sorumluluğuyla, hizmeti ayağinıza kadar getirerek; yollara düştüm..Yoksa gezeyim felan yok öyle bişeygülümseyen000

Yeri geldi otobus arac felan bulamadım..Teleferiğe bindim..Aç bi ilaç...Tostla idare ettimmhc Ama vazgeçmedimte/sli/m

Neyse gecelim.bu fasılları..Haydin başeditörle Karadeniz turuna/cic/ek/ Yayla ,tepe,ova ,kale,camii,dağ,bayir, kilise..Bakalim nerelere kadar gidebiliriz...Başlasın Turumuz..

GİRESUN'la başlayalım gezimize...

Giresun Kalesi'nden şehrin görüntüsü

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Kalenin sınirları içerisinde bulunan Topal Osman Ağa Anıtı

Ve Subhanallah dedirten, asırlık çınarlar...Kalenin dikkat çeken unsuru büyük surlar ya da buram buram tarih kokan yapıları değil... Zamana meydan okuyan asırlık çınarları...
Kesinlikle bunun için gormeye deÄ£er Giresun Kalesi..

Mihrinaz 01 Ağustos 2017 19:23

Toplam 4 Eklenti bulunuyor.
Ordu'ya doğru devam edelim...
Ordu'ya yolu düsen herkesin gitmesi ve gormesi gerekn bir yer...Boztepe...Sırf sizlere anlatabileyim.diye çıktım....yoksa ne işim var tepelerde:)))

Çok ürperticiydi...Ama mutlaka çıkmalısıniz...

Sizi şöyle bir manzara beklemekte...

Mihrinaz 01 Ağustos 2017 19:30

Toplam 2 Eklenti bulunuyor.
Siz siz olun çocuklarinizla gitmişseniz her yerde oldugu gibi sakın çay bahcelerine gireyimde cay içeyim demeyin.3 küçük çay birde küçük meyve suyu 20 tld/us//un Aklinizda bulunsun..
Ama eşinizle için birer bardak cay...Çocuklarıniz varsa tembihleyin bişey icmek yok..Israr ederlerse önce gözlerinizle konferans verin olmadı kimse görmeden cumurun gülümseyen000

Burda çay içilir yalnızcy

Mihrinaz 01 Ağustos 2017 19:45

Toplam 1 Eklenti bulunuyor.
Yedigimiz içtigimiz bizim olsun elbette.. madem sizinle geziyoruz Ne nerede yiyelim bunlarda önemli....Acıktık deyip kebapçıya girerseniz hata olur..:)

Tepeden indiniz. Yoruldunuz ve acıktınız..
Ordu'da yemeniz gereken öncelikli şey tost..Evet tostları çok meşhur...

Tost demisler ama pide doyuruculuğunda mübarek...
Ordu sahilide çok guzel..Sahil boyunca yurüyerek merkezini geziniz..Merkezdeki câmilerden birinde namazlarimizi kılıp günü tamamlayalim..
Ordu gezimiz devam edecek../cic/ek/

nurşen35 01 Ağustos 2017 21:21

O kuzucuğu meyve suyu içmek istediğinde nasıl cumurduğunu gördüm hemen arkandaki masadaydım, haberin olsun gülümseyen000gülümseyen000
Yalnız Ordu'nun tostunu iki kişide yese doyar diye düşündüm..Bizdeki tostlar tadımlık, ama bu tostlar gerçekten doyumlukmuş..:)
Manzara müthişti yalnız teleferik gezintisini yapamam çünkü; İzmir'in meşhur teleferiğene bile hiç çıkmadım yükseklik korkum (akrofobim) var..d/us//un
Karadeniz'i görmemiştim, bu geziyle gezmiş kadar canlı yaşayorum, hayırlı gezmeler, Allah'a emanet olun
Kuzuyu cumurma bak peşindeyim, :klp::)

Medine-web 01 Ağustos 2017 21:39

ilahiyata gönderdik diyanetin geleceği dedik foto muhabir oldu :)
çok güzel memleketim...

Mihrinaz 01 Ağustos 2017 23:33

Alıntı:

Abdulmelik Üyemizden Alıntı (Mesaj 412261)
ilahiyata gönderdik diyanetin geleceği dedik foto muhabir oldu :)
çok güzel memleketim...

Diyanete sıkışıp kalmayalım..Eve kapanip okulunu okuduk ,bir de gönül gòzüyle, beden gozunü buluşturup gezerek, şu memleketi yerinde okuyalım dedik hocam:) Bu da eğitimin bir parçası:):)

Bu gezinin icinde bakmak ve gorebilmek ile, gezmekle,kendi ic alemine yolculuk arasinda ince bir çizgi var...Fazlasıyla psikoloji.. ya sabır...Sosyoloji..Fizik..Matematik..Tahammül...Ka rarlılık...Dayanıklılık.. eğitimi var...Daha ne olsun hocam...

Yani bizmki bir foto muhabirliğinden çok öte...Takipte kalin hocam:):)
Her şey medineweb için/cic/ek/c*

Mihrinaz 01 Ağustos 2017 23:40

Alıntı:

nurşen35 Üyemizden Alıntı (Mesaj 412260)
O kuzucuğu meyve suyu içmek istediğinde nasıl cumurduğunu gördüm hemen arkandaki masadaydım, haberin olsun gülümseyen000gülümseyen000
Yalnız Ordu'nun tostunu iki kişide yese doyar diye düşündüm..Bizdeki tostlar tadımlık, ama bu tostlar gerçekten doyumlukmuş..:)
Manzara müthişti yalnız teleferik gezintisini yapamam çünkü; İzmir'in meşhur teleferiğene bile hiç çıkmadım yükseklik korkum (akrofobim) var..d/us//un
Karadeniz'i görmemiştim, bu geziyle gezmiş kadar canlı yaşayorum, hayırlı gezmeler, Allah'a emanet olun
Kuzuyu cumurma bak peşindeyim, :klp::)

Takipte kal nurşen hocam da..Takip mesafesi bu kadar yakin olmasin yalnızgülümseyen000 Allah razı olsun.Hep beraber gezicez..Karadenize madem siz gelemiyorsuniz..Karadenizi size getirelim fena mı???Bakarsin Ege sularina uzaniriz...Bendeniz acar mubabiriniz gorev başında.../cic/ek/ Hep beraber egitim alanina..Gezmeye degil /cic/ek/ Devam insallah...

Medine-web 02 Ağustos 2017 22:10

çalışmalar tazeliği ile güzelliği ile bizlere o ilahi tefekkürlük manzaraları servis etmeniz gerçekten takdire şayan hocam....soğuk bir espiri yapmışım.cevaben roman gibi savunma yazmışsın .)
bir müslüman helal dairesinde her işi yapar yapmalı yapacaktır....gerektiğinde doktor hemşire hasta bakıcı şöfür tesisatçı hatta evini bahçesini silen süpüren veya elinde çekiç pense kazma kürek veya aklımıza gelebilecek her mesleği bilmeli yapmalı...
bir imam olarak cami ile sınırlı değilim.hastalara hacamat yaparım.iğneleri varsda yaparım tansiyon şeker vs ölçerim.öğrencilerimle futbol tenis satranç oynarım.oturup teyzelerim gelin şikayetlerini dinlerim.imam yaparmı olamaz dedikleri motosikleti bisikleti bile kullanırım.balık tutarım.ava çıkarım.hastaneye yetişmesi gereken komşularıma ambulans bile olduğum çok oldu.)
mesleğimiz bizi sınırlamamalı bilakis mesleğimizi zenginleştirmeliyız. oldumu evliya çelebi foto muhabiri hocam .)

Mihrinaz 03 Ağustos 2017 08:13

Alıntı:

Abdulmelik Üyemizden Alıntı (Mesaj 412298)
çalışmalar tazeliği ile güzelliği ile bizlere o ilahi tefekkürlük manzaraları servis etmeniz gerçekten takdire şayan hocam....soğuk bir espiri yapmışım.cevaben roman gibi savunma yazmışsın .)
bir müslüman helal dairesinde her işi yapar yapmalı yapacaktır....gerektiğinde doktor hemşire hasta bakıcı şöfür tesisatçı hatta evini bahçesini silen süpüren veya elinde çekiç pense kazma kürek veya aklımıza gelebilecek her mesleği bilmeli yapmalı...
bir imam olarak cami ile sınırlı değilim.hastalara hacamat yaparım.iğneleri varsda yaparım tansiyon şeker vs ölçerim.öğrencilerimle futbol tenis satranç oynarım.oturup teyzelerim gelin şikayetlerini dinlerim.imam yaparmı olamaz dedikleri motosikleti bisikleti bile kullanırım.balık tutarım.ava çıkarım.hastaneye yetişmesi gereken komşularıma ambulans bile olduğum çok oldu.)
mesleğimiz bizi sınırlamamalı bilakis mesleğimizi zenginleştirmeliyız. oldumu evliya çelebi foto muhabiri hocam .)

Gezmeceli egitimimize destek verdiginiz için muteşekkiriz hocam /cic/ek/
Az uzun oldu ama açiklama yapayim dedim hocam..."Bak bak bak hem ilahiyat okudu hemde gezip duruyo..Zaman âhir başimıza taş yağacak " diyen de çikar belki belli mi olurgülümseyen000

Internet çekmiyor dağ bayir..Arada sizlere bu cennet memleketin insanoglu tarafindan cehennme çerilmemiş hallerini paylaşıcam insallah..Takipte kalınnn ehli medineweb..Selametle/cic/ek/

Bu arada söylemişmiydim..Her şey medineweb içünhyyyyy

Mihrinaz 03 Ağustos 2017 09:40

Ordu Aybastı Persembe Yaylası...
Menderesleriyle ünlü Perşembe yaylası nâmının hakkinı veriyor.
Mutlaka çıkmaniz gereken bir yayla..Arap kardesler bizden önce keşfetmişler..Gec kalmayin.

Mihrinaz 03 Ağustos 2017 12:22

Ordu'un dereleri varsın yukarı aksin...şelaleri insanin içine içine akiyor sanki..Persembe yaylası, Çiseli Şelalesi...

Yalniz bu şelaleyi gormek ićin biraz keçilik olması lazım:) Baska turlü inmekte çikmakta zor...

Mihrinaz 03 Ağustos 2017 13:04

Bizleri biran yalniz birakmayan facebook mahallesinin şahane gurubunun kiymetli uyeleri..Sizi de bekliyoruz turumuza/cic/ek/

Forum ailesi sizi de facebook instagram ve twitter adreslerimize beklerizcicekver

Mihrinaz 03 Ağustos 2017 13:13

Mihrinaz 03 Ağustos 2017 13:27

Toplam 3 Eklenti bulunuyor.
Ordu çıkışa dogru yönelelim..Yason burnunu görmeden olmaz...Oradan Asarkaya Kent ormanina çikalim...
Bakalim sonrasında yol neresi olur...

su damlası 03 Ağustos 2017 14:48

Güzellikleri sen anlatmaktan bizde takip etmekten bıkmadık canom..Hakkını helal et gezdin ,bizlerle paylaştın..
Devamı hangi yerde hangi güzelliklerde diye beklemeteyiz..
Rabbim razı olsun..Gezmesekde gönlümüz seninle...
Bu tarafa dogru da gelin inşaAllah..Beklerim canom...

mehmet akif2 03 Ağustos 2017 20:22

emine resimler o kadar çok net ki inan ben de sanki orda gibiyim oraların havasını soluyorum

Mihrinaz 03 Ağustos 2017 20:28

Alıntı:

mehmet akif2 Üyemizden Alıntı (Mesaj 412328)
emine resimler o kadar çok net ki inan ben de sanki orda gibiyim oraların havasını soluyorum

Şelalenin çiseleri yüzüne vurur gibi oldumu Goknur editörüm:):)
İste o hissi verebildiysek görev tamamdir...

Bu arada Karadeniz'in meşhur bol kıvrimlı virajlı Bolaman yolundan Samsuna geldik ehli medineweb...Tarihi bir ânâ taniklik edecğim sizlerle/cic/ek/
Bizde kalın...
Facebook burdamısıniz..Yaaa oralardan konum paylaş..canli baglanti felan tarzım degil..Forum uzerinden bizim paylaşimlarımız... Gurup uyelerine selamlar...
Ali hocam konuya bekleniyorsunuz...Cevaplariniz bu sayfada/cic/ek/

ali70 03 Ağustos 2017 21:12

Geldim... :)
Benim için faydalı olacağa benziyor bu gezileriniz ve tanıtımlarınız. Allah izin verirse cumartesi Karaman'dan çıkıyorum Karadeniz turu için. Hedef plan, Artvin Borçka Karagöl'e kadar gidip, Karagöl'de bir sandal gezisi inşallah. Tabii bu arada gezebildiğimiz kadar yer gezebilmek. Cumartesi Ankara'da, pazar günü Bafra'da kalmayı planladık. Önce bir Sinop'a gidip Türkiye'nin en kuzey ucunda bir foto çektirip, deniz fenerinde ayran içmeyi düşünüyoruz. Meşhurmuş ayranları.
Siteye fotoğraf yüklemeyi öğrenebilirsem ben de atarım inşallah.
Ordu'nun teleferiğini tavsiye ettiler bize de bakalım binebilecek miyiz? Ordu'da bir gece kalacağız. Bir günde hem teleferik hem de o söylediğiniz şelaleye gidebilir miyiz? Yok olmazsa birini feda edeceğiz.

:)

Mihrinaz 03 Ağustos 2017 22:55

Alıntı:

ali70 Üyemizden Alıntı (Mesaj 412330)
Geldim... :)
Benim için faydalı olacağa benziyor bu gezileriniz ve tanıtımlarınız. Allah izin verirse cumartesi Karaman'dan çıkıyorum Karadeniz turu için. Hedef plan, Artvin Borçka Karagöl'e kadar gidip, Karagöl'de bir sandal gezisi inşallah. Tabii bu arada gezebildiğimiz kadar yer gezebilmek. Cumartesi Ankara'da, pazar günü Bafra'da kalmayı planladık. Önce bir Sinop'a gidip Türkiye'nin en kuzey ucunda bir foto çektirip, deniz fenerinde ayran içmeyi düşünüyoruz. Meşhurmuş ayranları.
Siteye fotoğraf yüklemeyi öğrenebilirsem ben de atarım inşallah.
Ordu'nun teleferiğini tavsiye ettiler bize de bakalım binebilecek miyiz? Ordu'da bir gece kalacağız. Bir günde hem teleferik hem de o söylediğiniz şelaleye gidebilir miyiz? Yok olmazsa birini feda edeceğiz.

:)

Hocam hosgeldinizc* Karadenize gelmişken yayla gormeden gitmeyin derim hocam..Konya havasindan sonra nemli Karadeniz havasini görünce yayla yayla diyeceksiniz zaten:)
Sabah erken saat 8 gibi teleferikle Boztepeye çiksaniz..Persembe yaylasina da çikabilirsiniz..Yollar asfalt ve guzel..Çiseli şelalesi Persembe yaylasinda zaten...2 saat süruyor Ordu dan Yaylaya çıkış..
Biz Giresun dan basladık, Sinop var hafta sonu için planda..Allah tan bir keder olmazsa...
Hayirlı yolculuklar diliyoruz medineweb ailesi olarak...
Artvin Borcla Şavsat pek meth ediyorlar..Sizde oralarla buluşturun bizi..
Karadeniz yolcusu kalmasın /cic/ek/mhc
Hocam tur otobüsüyle mi çıkıyorsunuz? Yoksa kaptan pilot siz, kopilot eşiniz ve navigasyon memuresi şu uyuz hanim ablaylami çıkıyorsunuz yola? d/us//un:)

Sükutu-Ezber 04 Ağustos 2017 00:38

maşallah sayın yöneticim hass gezeysin bakayrım,,:-)
evliya çelebi ye rakip mi çıktın nedir,,:-)çok güzel yerler geziysin has yerler gezdin,, bizlerde öyyyyle bakıyoruz,,,
iyi gezelim görelim muhabiri olur senden,,, ;)

Mihrinaz 04 Ağustos 2017 07:52

[emoji3] medineweb muhabiri[emoji4] bi bu kalmiştı yapmadığım aman kusur kalmasın.)) Şuralarda siz olacaktiniz ne ilham gelir ne dizeler döktürürdünüz...
Biraz da ondan mütevellid paylaşıyorum sizlerle;))..Boşverin google fotolarıni..Buyurun size misss gibi Karadeniz havası...Evet medineweb'in acar muhabiri yollarda[emoji4][emoji6]
Takipte kalın sevgi saygı kiymet değer yazarım
Daha neresi var neresi yok görülecek ben bilmem kaptan pilotla navigasyon memuresi bilir[emoji4]

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ali70 04 Ağustos 2017 12:53

Alıntı:

Mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 412334)
Hocam tur otobüsüyle mi çıkıyorsunuz? Yoksa kaptan pilot siz, kopilot eşiniz ve navigasyon memuresi şu uyuz hanim ablaylami çıkıyorsunuz yola? d/us//un:)

Tur değil. Ailece kendimiziz... Kopilot eşim :) ve kızım... Navigasyona pek güvenmiyorum çünkü benim navigasyon bazen sapıtıyor. Yine de kullanacağız mecbur gülümseyen000
Kaptan pilot... ben :):)

Mihrinaz 04 Ağustos 2017 13:18

Alıntı:

ali70 Üyemizden Alıntı (Mesaj 412350)
Tur değil. Ailece kendimiziz... Kopilot eşim :) ve kızım... Navigasyona pek güvenmiyorum çünkü benim navigasyon bazen sapıtıyor. Yine de kullanacağız mecbur gülümseyen000
Kaptan pilot... ben :):)

O zaman hocam navigasyonla kavgada etseniz nokta atisiyla buluyor her merkezi..Tavsiye ederim..Alternatif yollari, misafirhaneleri yenilecek mekanlar rahatlikla ancak bu sekilde bulunuyir...kopilotunuz bunu rahatlikla yapar..Eh biraz sinir harbi oluyor ama yapacak bisey yok...
Hayirli yolculuklar diliyorum...

Mihrinaz 04 Ağustos 2017 22:04

Sevgili cemaati medineweb/cic/ek/
Samsun'a kadar varıp, sizin icin ne var ne yok bir kolaçan edelim dedik...Neler gözümuze çarptı..Neler dikkatimizi cekti bir bakalim..Samsun yollariyla sanatsever belediyesiyle..mekanlariyla hakikaten ferah bir şehir..Sahil.boyunca uzanan Dogu ve Batı park diye ikiye ayrılan parkları uzun geniş ve şahane...
Gelmisken Bandirma Vapurunu gormeden olmaz.E onu da bir görun..Batı Park ta çocuklar için guzel bir parka var yine...
Teleferikle Amisos tepesine çıkma gafletinde bulunduk..Aman yapayım demeyin..Amazon köyü ünlüymüş iyi hoş aslanlari var..İçine giriliyor..

Hayvanat bahcesi var birde..Hepsi aşağı yukarı ayni güzergahta...
Samsun da dogal.guzelliklerden ziyade belediyenin yaptikları göze çarpıyor...Guzel bir ozelliği ucuz bir sehir..Yani girdiginiz yerler..Biletli olanlar ya 1 tl ya 2 tl. Teleferik gidiş dönus 3 tl.Orduda gidiş dönüş 8 tl idi yanılmiyorsam.
Tabiki Ordu Boztepeyle kiyaslanamaz..Yapay ve küçük bir tepe amisos tepesi de..Para tuzagı denebilecek yerlerden yani...Tercih sizin...

Birde Omü'nün kampüsünu gezebilirsiniz..Ilahiyat fakultesinin hemen karsisında cok guzel camisi var..Baska da biseysi yok..Bugün yol düşrdük...Diplomayida aldik elhamdulillah..Diplomalı muhabirim artıkgülümseyen000

Mihrinaz 05 Ağustos 2017 13:11

Devam edelim/cic/ek/

Mihrinaz 05 Ağustos 2017 13:14

Ali hocam ))) Bekleyin hep beraber içelim Sinopta ayranı/cic/ek/

Mihrinaz 07 Ağustos 2017 10:04

Türkiyenin en kuzey ucundan selamlar medinewebcicekver
Daha kuzeyi vardı da bizmi gitmedikhyyyyy

Sinop hamsilos Koyu

Izpenimlerimi ve daha fazlsıni sonra aktaricam insallah

Mihrinaz 07 Ağustos 2017 18:24

Ali hocam; Erfelek Tatlıca Şelaleri tepesinde ayranımızı içtik..Sizi goremedik hem İnce burun hem de Erfelek Şelalelerinde..nerelerdesiniz../cic/ek/

Efendim paylasicam.birbirinden guzel Erfelekteki 28 şelalenin goruntülerini...Tepeye çikmış ender şahsiyetler olarak soguk bir ayrani hakettik./cic/ek/

Mihrinaz 09 Ağustos 2017 00:12

Hamsilos Koyu, Türkiye’ nin en kuzey noktasında yer alır. Buzul Aşındırması sonucu oluşmuş ve Dünya’ da kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşımaktadır. Koyun deniz ile birleştiği kısım oldukça geniştir iç kısımlara ilerledikçe daralır ve ormanlaşır. Fil kafasını andıran bir görüntüsü olan bu koy geçmişimizde savaş gemilerinin gizlendiği ve günümüzde ise balıkçıların fırtınalı havalarda korundukları yer olarak kullanılmaya devam etmektedir.

Ne kadar da az şükrediyoruz!!

Mihrinaz 09 Ağustos 2017 00:25

SİNOP'a Dair Admin notları/cic/ek/

Sinop el deģmemiş yeşili...Doğalliğıyla kesinlikle görülmesi gereken bir şehir..Şehir merkezi çok küçük..3 günde rahatlikla her yerini çözebileceğiniz bir şehir...Sahiline uğramayın...Şehirde yerli ve yerel hiçbirşey yok desek yeridir..Hep turist ve tatilcilere hizmet ediyor..Yerli turist ve tatilciler..:) Sinopta tesettürlü gezinmek bir başka ayrıcalık ve şükür sebebi bumun ayrıcalığını muhakkak yaşamalisınızh/ic/a/b

O yüzden Boşverin ibretlik sahil ve şehir merkezini..
Hamsilos... bir Erfelek şelalelerini..Şahin tepesinde gun batimını mutlaka izleyin...

Şehirde a101 market sayısı kadar camii ya var ya yok..Hatta yok:) Merkezdeki Tarihi Alaladdin camii çok güzel..Erfelek tam.bir facia..Siz siz olun tesise girmeden 5 km önce yol kenarinda bir camii var ismini unuttum mutlaka orada namazinizi kılın... Erfelek tesisinde vardir mutlaka derseniz lavaboda abdest alıp 6 metrekare alanda ki kapisina eşimi diktim kapisı kapatilamayan,erkek kadin karisık bir alanda namaz eda etmek zorunda kalırsiniz..Tesise şikayetinizi iletmeyide unutmayin...

Şelaleden inince bunları yaşamak çok huzursuz etti bizi:)
11 tl ücret öduyorsunuz,sözüm.ona tesis var... bir mescit yok..Abdest alabileceginiz bölüm yok...içler acısı bir manzara açıkćası...

Bu güzelliklerle beraber tezekkür ve tedebbür ile nihayetinde tefekkür ederek teşekkürden aciz kalarak, Subhansın Rabbim diyerek hamd ile tesbih...Selfie çekinmek kadar onemsemedigimiz bir durum...Anilarimiz önemlidir..Ama abartmamakta fayda var...
Hamd ile teşekkür bu guzellikleri gordükce daha da bir kıymetleniyor...

Haksız mıyımmsl*/cic/ek/

Mihrinaz 09 Ağustos 2017 00:48

Erfelek Tatlıca Şelaleleri...

28 Şelaleden oluşmakta..İlk 8 tanesinin kenarlarina parika yoldan gidis var..Ama ondan sonrasinda artik yol birleşmiyor..Geri dönüsüde yok..Burda biraz kondisyon..esneklik cesaret baya işinize yarayacaktir..Yalniz yaninizda her daim.kontrollü birinin olması şart../cic/ek/
7 yasindaki yol.arkadaşımızla baya aktif sekilde ilk şekiz şelaleyi patika yolu kullanmadan çiktık..Şelalelerin yaninda dogal taslarin duzenlenmesiyle oluşturulmuş merdiven gibi basamaklar halatlı çıkış yerleri var..Gözünüz keserse artık:)

Bu ilk şelale buranın yukarısına patikadan çikiyorsunuz...

Mihrinaz 09 Ağustos 2017 00:54

Toplam 3 Eklenti bulunuyor.
Ayaginizda kaymayan saglam bir spor ayakkabı ile pardüsenizle çok rahat bir şekilde küçük çocuk yoksa yaninızda rahatlıkla.çıkabilirsiniz..

Mihrinaz 09 Ağustos 2017 01:09

İlk 8 şelalenin yanina gidilebilen patika yolla ayrica çıkan basamak ve merdivenler..

Veee 1 buçk saat süren patika yol..Çok zorlu bir çıkıştı...Keçi gibi olmanız baya işe yarayacaktir..Patika dar ve taşlı...
Ama yol.arkadaşım.çoook azimliydi.. O berrak şelaleerin gözesine ulaşıcaz ve soguk ayran içeriz diye ha gayret az kaldı diye diye çıktık.. Yarı yoldan geri dönenlere rağmwn; geri dönün telkinlerine rağmen acaba dönsekmi desemde hadi gidelim, dönmeyelim diyen kararlı bir 7 yaşında yol.arkadaşı..Yol kadar yola cıktığınız kisilerde çok önemli/cic/ek/

Diğer yol arkadaşimizı şelalere biraktık..Zirvede buluşalim didik/cic/ek/ Allah'a amet ettik biririmizi tedbirlerimizi aldık ve çıktıkalkış000 Ayrani da hakettik..alkış000 Hele minnak arkadaşımın suyun başlangiç noktasına ulaştığında kocaman bir kayanın ićinden akan suyu; Allahım su olmasaydi ne yapardık diye diye buuz gibi suyu içmesi yuzunü yikaması ve küçük boyu minik elleriyle büyük teşekkürü...o taşın içinden akarak 28 şelale oluşturup berrak berrak akan hayatin kaynağı su...

Fe bi eyyi alai Rabbikuma tükezziban?

Mihrinaz 09 Ağustos 2017 01:22

Az kaldı az kaldı:)

Hayal.ettigimiz gibi olmasa da suya kavusmak herşeye değerdi..Bir de soğuk yayik ayranı/cic/ek/
Şelalelerden tırmanan yol.arkadaşımiz bizden yarim saat erkwn gelmişti..Patika daha uzun..Başariyla tirmandik biz..Darısı gitmeyi düsünenlerin başına..Erfelekten bu kadar yeterlidir herhalde.. Sinop cezaevini gezelim..Sahin tepesni görelim inşallah/cic/ek/

Mihrinaz 09 Ağustos 2017 15:15

Erfelek sehir merkezinden kestane cikolatası almadan dönmeyin/cic/ek/
Sinop merkezden de Boyabat ezmesi alin derim...
Sinop cevizli mantıyi deneyin...Sinop mantisi diye meşhur..
Ve Erfelekte kuzu çevirme Kazık Kebabı diyorlar...
Alirsınız veya almazsiniz yersiniz veya yemezsiniz, Sinop'a ait alinabilecek yenilebilecek şeyler bunlar efenim...
Pahalımi pahalı hakikaten..Herşeye fiyat koymuslar ama zerre deger ve hizmet yok..
Bir saat şelaleleri tirmanip survivor macerasi yasayanlar zirvede ayrana 5 tl verince hayal.kirikligi yaşadilar..gülümseyen000 O kadar tirmandik ikramınız olur sanıyorduk diyen de vardıgülümseyen000:)

Mihrinaz 09 Ağustos 2017 15:45

Hala canliligini koruyan surların içine yapılmış Sinop.cezaevi..Mutlaka gormelisiniz..

Her hücre, her disiplin odası birer ibret vesikası...Etkilenmemek elde değil..Herşey okadar canlı ki,sanki arkadan gardiyan bagiracakmiş.. O koca kapilar az sonra uzerinize kapanacakmiş, cezaevinin o suratsız ikiyüzlu müdurü bir yerden çıkacakmış gibi..Sebahattin Ali ve diger mahkumların yazıları duvarlar da zaten..Mahkumlarin duyguları ruh halleri capcanlı karşinızda sanki..Evet cezaevinin heryeri anlatiyor yaşannalrı...
Dısarda ki deli dalgaların Sinop cezaevi duvarlarına çarpan tek ses olduğu ve mahkumlarin bununla avundugunun ne demek oldugunu anliyor insan..

Evet Sinop.cezaevi

Hucrenin bir tanesinin içi kitap.dolu.Buram buram eski kitap kokusu, kasvetli cezaevi koridorlarinda hissediliyor..

Ve Sinop cezaevinin en etkileyici manzaralarindan biri..Huseyin pehlivan isimli bir mahkuma ait...

Mahkum, Cezaevinin bahçesine dut ağacı dikmek istiyor.Dut ağacı büyüyecek...meyve verecek...ya sonrası...Diger adı Teselli ağacı..Duygulandiran hikayesi aşagıda bu Teselli ağacının...

Dut (Teselli Ağacı)

Ve hikayesi

Eski kitap.kokusu...ve umudunu yitirmemnin en guzel ve duygulu yansiması Dut ağacı...Galiba bunlar en canlı sahitler...

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

su damlası 09 Ağustos 2017 16:41

Maşallah..Her zerresini içime çekip yaşadım sanki..Anlatman o kadar güzelki sanki yanındayım gibi (: çok güzel yerleri birlikte gezip dolaştık sayende ..Ayranımızı da içtik soguk soguk durmak yok yola devam..
Can içim yaşattığın güzellikler için Allah razı olsun...

Mihrinaz 09 Ağustos 2017 23:16

Herşey sizin icin sevgili editim/cic/ek/ Anlatımı canlı kılabilmek icin herşeyin bizzat kaynaginı görmem ve yerinde tespitler yapmam gerekiyordu:):)

Dut ağacınin hikayesini de paylaşiriz insallah..Ama gelin sizinle şöyle bir gunbatımı izleyelim...Bambaşka bir alem seyredelim...Hepinizde nasıl bir ruh hali birakacak, bakalım...

Sizi Sinop Şahin tepesinden şahane bir günbatımi ile başbaşa bırakıyorum...Yorumsuz....Ama bir o kadar tefekkürlük görüntuler sizin için...👇👇👇👇👇👇👇👇

Mihrinaz 09 Ağustos 2017 23:21

...Bak Batıyor Yine Akşam Güneşi...

Vakti gelince gitmenin adıdır gün batımı ömürden, gönülden,
Günden. .

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...][Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

SAAT: 21:16

vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306