Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Gündem/ Manşetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  15 Şubat 2023 (09:51), Konuya Son Cevap : 02 Mart 2023 (11:10). Konuya 12 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı5Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15 Şubat 2023, 09:51   Mesaj No:1
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 425
Beğenildi:3222
Beğendi:3703
Takdirleri:25945
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Tesbit yapılmış tedbir alınmamış

Tesbit yapılmış tedbir alınmamış

!!!!

2019’DA DEPREMİN TATBİKATI YAPILDI

Ocakları söndüren deprem felaketi sonrası koordinasyonsuzluk eleştirileri dile getirildi. En kritik saatlerde gecikmeler karşısında feryatlar yükseldi. Hükümet kanadından ise böylesi bir depremin dünyada örneği olmadığı ve tahmin edilemeyeceği kaydedildi. Ancak AFAD’ın 2019’da 7.7’lik depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş Pazarcık’ta yaptığı tatbikat ise olayın göz göre göre geldiğini bir kez daha ortaya koydu. Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.5 büyüklüğünde deprem senaryosuna göre yapılan tatbikata 26 il katıldı. Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Gaziantep’in en çok zarar görecek iller olacağı öngörüldü.

SOYLU ‘BAŞARIYLA UYGULANDI’ DEDİ

Tatbikat, Atatürk Parkı’nda bulunan Sabancı Kültür Merkezi’nin yıkıntıları, Devlet Su İşleri 20’nci Bölge Müdürlüğü, İtfaiye Daire Başkanlığı’na ait Karacasu Eğitim Merkezi, Türkoğlu Açık Cezaevi ve Elbistan’da oluşturulan sahalarda kurtarma çalışmaları yapıldı. Tatbikatı bizzat yöneten Bakan Soylu, Jandarma Genel Komutanlığı’nın telsiz sistemi JEMUS üzerinden iletişim kurduğu Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’dan depremin bölgedeki etkileri ve yürütülen çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Ayrıca tatbikata katılan tüm hizmet gruplarından, depreme ilişkin edindikleri ilk bilgileri paylaşmalarını istedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise tatbikatının başarıyla uygulandığını söyleyerek “Sağlık Bakanlığı 5 dakika içerisinde buraya geldi. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız 15 dakika içinde buraya intikal etti. Diğer çalışma grupları da üçü hariç 25 dakika içinde buraya intikal ettiler” demişti.

SENARYO TAM UYGULANDI
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında 9-10-11 Ekim 2019’da Kahramanmaraş merkezli gerçek zamanlı ulusal deprem senaryosunun ele alındığı tatbikata 26 ilde bin 413 personel, 271 araç, helikopter ve arama kurtarma köpekleri görev yaptı. Çalışma grupları 25 dakika içinde afet bölgelerine intikal etti. Jandarma telsiz sistemi üzerinden iletişim kuruldu, vali depremin etkilerine ilişkin bilgi verdi. Sağlık Bakanlığı 5 dakika içerisinde yıkım bölgelerine ulaştı. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı 15 dakika içinde afet alanına intikal etti. GSM operatörleri vatandaşlara uyarı mesajları gönderdi.

GERÇEK İSE ENKAZA DÖNÜŞTÜ
Arama kurtarma ekipleri enkaz alanına saatler sonra ulaştı, hava araçları üçüncü gün devreye girdi. Askerler, tecrübeli madenciler 40 saat sonra, vinç gibi ağır iş makineleri günler sonra sahaya ulaştırılabildi. Yıkımın boyutu çok geç anlaşıldı. Mülki amirler, hükümet yetkilileri kamuoyunu bilgilendirmedi. Koordinasyonsuzluk hakimdi. Sağlık Bakanlığı ekipleri alana geç ulaştı. Bürokratlar inisiyatif kullanamadı, uzun süreler merkezden emir beklendi.
GSM şebekeleri çöktü. Şirketler uyarı göndermediği gibi hatlar 9’uncu günde bile verimli çalışmadı.

SENARYO VE GERÇEKLER

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Mihrinaz beğendi.

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Böyle anne olmaz olsun Hafta'nın Konusu Kara Kartal 0 8 19 Nisan 2024 20:29
Kafe ve restoranları boykot Gündem/ Manşetler Kara Kartal 2 14 19 Nisan 2024 16:41
İran sendromu Komik Paylaşımlar Kara Kartal 0 20 14 Nisan 2024 16:54
Kaddafi'nin o sözleri yeniden gündemde İslami Haberler Kara Kartal 1 26 14 Nisan 2024 00:44
İran İsrail'i vurdu Gündem/ Manşetler Kara Kartal 7 44 13 Nisan 2024 23:55

Alt 01 Mart 2023, 13:07   Mesaj No:2
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:birbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 61540
Üyelik T.: 22 Ocak 2020
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:8
Beğendi:13
Takdirleri:129
Takdir Et:

Kızma Ama Bakmam için attığın linkteyim şuan kendi paylaştığın bir düşüncenin yada alıntının linkini atmışsın bana en alttaki resimli senaryo ve gerçekler bunu yapanı tebrik etmek lazım,istemeden de olsa gerçekleri gün yüzüne vurmuş,durum ve story paylaşmak isteyenlerden GSM min çökmesi kaçınılmazdı,sağlık ekipleri yüzlerce metre kuyruk halinde bekliyordu ben gördüğümde belkide o ile mahsustu,vs vs toparlarsak şunu merak ediyorum.

Bu felaketin tek sorumlusu suanki Devletin başındaki Cumhur Başkanımı.
Alt 01 Mart 2023, 14:05   Mesaj No:3
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Al karar gazetesinden alıp paylaştım. Story yapmadım. Ekran resmi alıp koydum buraya. Komplo üretmekten herşeyden bişey çıkarır olmuşun dikkat et kendine.

2019 da belgeleri ile kendi ifadeleri ile ortaya konulmuş bir rapor varsa, yalanlamıyor aksini söylemiyorlarsa başka kim sorumlu. Imar affiyla kaçak yapılara izin veren bu rezil sistemin sorumlusu benim tabi. İkinci af yoldaydı noldu.
Bizde kimse sorumlu deil kimse hesap vermiyor. Hesaplar kaldı mahşere.
Alt 01 Mart 2023, 15:44   Mesaj No:4
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Sen bakış açını sadece bir tarafa yöneltmiş sin,sadece devletin kötü tarafına bakıyorsun,iyi taraflarınında olabileceğini göz ardı ediyorsun,ben herşeyden birşey çıkarmıyorum,sen öyle düşünüyorsun ve dile getirdin,bu belki hakkındır ,ama herkesin bunu senin düşündüğün gibi düşünmesini bekleyemessin, Allah Devletimize zeval vermesin.
Alt 01 Mart 2023, 15:48   Mesaj No:5
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Sormadan geçemeyeceğim hangi deprem bölgesinde bulundun ne yaptın bu süreçte,hangi taşı kaldırdın yazdıkların dışında bizzat tespit ettiğin olumsuzlukları da yazarmısın.bizim göremediğimiz gazetelerin gözünden kaçan ne gördüysen artık.

Karar gazetesinin bugünkü manşetinde okumanı isterim.Abdullah Gül'ün İnceleme ve Açıklama bölümünü.

Abdullah Gül 'sorumluluğu tartışılmaz' diyerek konuştu: Devlet elinden gelen her şeyi yapacak
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, depremin vurduğu illerden Adıyaman'da incelemelerde bulundu. Gül, "Devletin ve kamunun gücü, her şeyin üstünde. Dolayısıyla sorumluluğu tartışılmaz. Vatandaşların en kara gününde yanında olacak, elinden gelen her şeyi yapacaktır" dedi.
01/03/2023 16:59
Alt 01 Mart 2023, 21:10   Mesaj No:6
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
birbey Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sen bakış açını sadece bir tarafa yöneltmiş sin,sadece devletin kötü tarafına bakıyorsun,iyi taraflarınında olabileceğini göz ardı ediyorsun,ben herşeyden birşey çıkarmıyorum,sen öyle düşünüyorsun ve dile getirdin,bu belki hakkındır ,ama herkesin bunu senin düşündüğün gibi düşünmesini bekleyemessin, Allah Devletimize zeval vermesin.
Devlet başka hükümet başka ben hükümetin sorumluluk noktasinda herkesin dile getirdiği noktayı söyledim. Hayır ben kötü tarafina bakmıyorum olumsuz tarafını eleştiriyorum. Asıl sen eleştiriye kapatmışın kendini hükümet taraftarlığı yapiyosun. Amin Allah devlete zeval vermesin
Alt 01 Mart 2023, 21:25   Mesaj No:7
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
birbey Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sormadan geçemeyeceğim hangi deprem bölgesinde bulundun ne yaptın bu süreçte,hangi taşı kaldırdın yazdıkların dışında bizzat tespit ettiğin olumsuzlukları da yazarmısın.bizim göremediğimiz gazetelerin gözünden kaçan ne gördüysen artık.

Karar gazetesinin bugünkü manşetinde okumanı isterim.Abdullah Gül'ün İnceleme ve Açıklama bölümünü.

Abdullah Gül 'sorumluluğu tartışılmaz' diyerek konuştu: Devlet elinden gelen her şeyi yapacak
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, depremin vurduğu illerden Adıyaman'da incelemelerde bulundu. Gül, "Devletin ve kamunun gücü, her şeyin üstünde. Dolayısıyla sorumluluğu tartışılmaz. Vatandaşların en kara gününde yanında olacak, elinden gelen her şeyi yapacaktır" dedi.
01/03/2023 16:59
15 temmuz darbe gecesi bu millet kurşunları göğüsledi. Cb nin Haydi meydanlara çağrısına bir dakka düşünmeden tanklarin önüne attı kendini. O ilk nöbet tutanlar, hiç düşünmeden tanklarin üstüne yürüyenler en samimi olanlardı. 2 gün sonra telefonunu, bayrağını, hocasını,partisini, derneğini toplayan nobetteyiz selfisi story si attı. Kaçmayı düşünenler biranda samimiyetsiz halleriyle meydanlara attı kndini. Neden bunu hatirlattim bak anlatayim sana. Utanmadan sen ne yaptın diyosun. Belden aşağı vurmak bu seninki. İlk 3 gün orda olanlarla sonrakiler aynı değil gözümde. Ne yaptığımı diyeyim merak buyurmuşun. Kayıplarım var. Evimde Maraş'tan akrabalarim var 3 aileyiz şu anda. Durmadim. Maddi olarakta bedenende gitmesemde elimden geleni yaptım. Fazlasını Allah biliyor sana bu kadarı yeter. Ayıp yaptığın. Ben hükümeti elestirdim ki kendi ifadelerini koydum sen sanki yalan habermiş gibi habere itibar etmeyip bide bana saldiriyosun. Ayıp vallahi ayıp.
Alt 01 Mart 2023, 22:43   Mesaj No:8
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Boş konuşuyorsun ben sana ne soruyorum sen bana ne anlatıyorsun,benim yazdıklarımı tersindenmi okuyorsun,devlet başkaymış hükümet baskaymış,hiçbir bilgiye mutabık değil sin ordan burdan haberlerle kalmışsınveryansin ediyorsun,cümleleri işine geldiği gibi okuyup manalandiriyorsun,Belden aşağı vurmak ne yahu,bunu bir çocuk söylemez çocuk.ne istiyorsun nasıl bir dünya istiyorsun,verelimmi sana hükümetin tüm yetkilerini bir gecede düzelt geri ver bu halka.herkesin kaybı var ailesinden onlarca kişiyi kaybetmiş insanlar var gir aç bak istersen ulaşabilirsin bu insanların videolarına niye onlar insan değilmi onlar senin bu bildiklerini bilmiyor görmüyor mu.devletin yada senin tabirinle hükümetin karşısındaki kişileri,halkı birbirine nasıl düşürüp nemalaniriz hesabı yapanları hicmi gözün görmüyor,atılan yalan haberlere hicmi denk gelmedin,
Alt 02 Mart 2023, 06:48   Mesaj No:9
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Beyler biraz sakin olun. Herkesin acısı var. Kayıpları var. Depremden ders çıkarmalıyız, ibret gözüyle bakmalıyız derken sadece bu felaketi yaşayanlar mı ders çıkaracaktı? Bizim kendi adımıza aldığımız ders nerde hani? Birbirinizin boğazından çekin elinizi lütfen. Birbey, Kartal bir haber yayınlamış kaynağını belirtmesi gerekirdi elbette. Kaynağı beğenirsin beğenmezsin itibar gören büyük bir haber kaynağıdır. Eleştirini habere mi kişiye mi yönelttiğine iyi dikkat et. Haber üzerinden kişisel saldırıda bulunma, fikri küçümseme münazara adabına aykırıdır. Bu site herkesin fikrini saygı ekseninde saldırıdan uzak ifade edebileceği bir yerdir. Bir fikre bir görüşe ait, diğerine konuşma hakkı tanımayan bir yer asla değil. Bunun kıymetini bilin hem olaylara hem birbirinize eleştiriyi yerinde tadında yapın.

Editörüm hükümet dahil, sosyal medya, tvler, gazeteler hepimizin herkesin sakinliğe ihtiyacı var. Sosyal medya gazına gelip bu denli öfkelenmeyin. Kendi yaptıklarınızı anlatın buyurun. Ama her anlatımda iktidara saldırma, eksik gösterme yada hükümeti aklama, savunma zihniyetine girmeyin. Hepimiz olayları ve yaşananları değerlendirebiliyoruz. Lütfen birbirimizin sinir uçlarına basmayın. Olayı insandan çıkarıp siyasi bir konu haline getirmeyin.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 02 Mart 2023, 09:52   Mesaj No:10
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Daha dikkatli olurum.
Mihrinaz ve Kara Kartal beğendiler.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)