Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler

Konu Kimliği: Konu Sahibi MusabBinumeyr,Açılış Tarihi:  07 Mayıs 2012 (23:52), Konuya Son Cevap : 20 Aralık 2016 (09:00). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı3Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen MusabBinumeyr
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07 Mayıs 2012, 23:52   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
MusabBinumeyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:MusabBinumeyr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13855
Üyelik T.: 22 Mayıs 2011
Arkadaşları:3
Konular: 254
Beğenildi:49
Beğendi:0
Takdirleri:160
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart vakti hazan(sanadır yar sözüm)…

vakti hazan(sanadır yar sözüm)…

Kim bilir belki de sonbaharla dökülen son iç döküştür?…

Hazan vurgunu düşler hazanla can bulurken ve ölü bir ruh hazanla dirilirken…

Münhani beden, müzmin ruh, melûl gözler ve naif bir beden… Son baharımdan kalacaksa hatırda bir şey… Ve kaç hatıra düşeceksem hatrına sözlerimin…

Kaç hazan nâmesi dinledi ruhum ve kaç hazan bestesi dolandı dilime… İftirakla harap gönlüme kaç hazan düşü can verdi? Son hazanda kurduğum düş kaç kez canımı aldı?… Ve bir yağmur ancak bu kadar can yakardı…

Pencereden düşen son nazarlar mıdır?... Var mıdır nasipte bir daha kavuşmak hazana?...Düşünür titrerim… Ömürümün terennümü hazan son baharım olsun dilerim…

Kefaret olur mu şerha şerha olmuş ruhumun bir hazan yağmurunda halecanı? Telafisi var mıdır yokluğunun ve boşluğunu ne doldurur?... Kefaret olur mu gözyaşlarımız birlikte günahlarımıza?... Şafak vakti yakarışlarımız affımız olur mu?... Ve olur mu bir ağyar merhem yaralarımıza?...

Kim bilir belki de son baharımdır sevgili!... Gözlerine düşen son nazarımdır, son gülüşüm belki, belki de son kez dolmuştur gözlerim gözlerinde…

Hatrına gözlerinin gözlerimi ağyara mühürledim… Ve bir hazan vakti gönlüne sürgün edildim…

Ya alsın bu hazan beni ya koysun ömrüme seni… Dilerim… Binbir güzel ismi hatrına, siyah örtü, yedi kandil hatrına böylece dilerim…

İsminin güzelliğini dinlerim tan vaktinde, her şafak sanatını izlerim… Seni düşünür titrerim… Bülbül olur inlerim… Kim bilir daha kaç hazan göreceğim ya da bu son baharım gideceğim…

Yaprağın kaderi düşmekmiş her nefs için ibretmiş… Gören göze anlayan gönle nimetmiş…

Yürürüm sarı yapraklar üstünde sararmış çehremle… Aklımdasın sevgili!... Bir yağmur damlasıyla elimdesin, gözyaşımla gözümdesin her şeyden öte özümdesin… İşte yazdım sözümdesin…

Böylece daha kaç şafak arayacak gözlerim seni… Yağmuruyla hazanın kaç gözyaşı boşalacak ve ruhum kaç kez bir yaprakla aynı kaderi yaşayacak… Hasretinle dolanırken daha kaç yağmur boşalacak üstüme ben kaç bahar yaşacağım seninle?... Yaprağın kaderi düşmekmiş sevgili…

Naif bedenim rüzgârında hazanın… Yangınımdan hissetmiyorum sevgili… Yaprak olup savruluyorum ve eziliyorum ayaklar altında kaç kez aldırmıyorum…

Yürüyorum… Sarardım hazanla soluyorum… Ayaklarımın altında kalan her yaprakla sanki bende can veriyorum. Bir rüzgârla irkiliyorum… Aldırmıyorum… Gökkubbe ağlıyor ben ağlıyorum… Bu nefha ısıtır beni nemnâk bir sokağın kehkeşanı altında… Üşümüyorum…

Yaprağın kaderi düşmekmiş sevgili ve demiş ya şair:

Gam mı sonbaharda sararacak yapraklar

Nasılsa her mahlûk kendi hazânında cân verir(Vedat Ali TOK)

Sararsam gam mı sakın üzülme sevgili! Ben gözlerin hatrına mühürlü ve bir hazanla sürgünüm sana… Bu nefha üşütmez beni… Yaprağın kaderi düşmekmiş sevgili… Unutma diyemem ama ne olur bir hazanla hatırla beni…

Yaprağın kaderi düşmekmiş sevgili…

mehmet akif2 ve Sükutu-Ezber beğendiler.

Konu Sahibi MusabBinumeyr 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Bİr fİrakın ardından Makale ve Köşe Yazıları YaŞuHa 1 2444 09 Aralık 2013 22:01
Hikaye okumakta fayda var Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler GÖKCEN_AZRA 2 2330 25 Kasım 2013 14:27
Köle Olabilmek Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler mehmet akif2 2 2393 17 Kasım 2013 13:01
Nereye atıyorsun adımlarını /medineweb Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler su damlası 3 2507 17 Kasım 2013 12:50
Suriyeli Kardeşimizin Feryadı Videolar/Slaytlar YaŞuHa 1 1826 10 Kasım 2013 13:57

Alt 10 Mayıs 2012, 23:41   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
suhtem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:suhtem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17229
Üyelik T.: 10 Mart 2012
Arkadaşları:27
Konular: 69
Beğenildi:89
Beğendi:40
Takdirleri:565
Takdir Et:
Standart Cevap: vakti hazan(sanadır yar sözüm)…

Alt 17 Aralık 2016, 19:44   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8954
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Kaç hazan nâmesi dinledi ruhum ve kaç hazan bestesi dolandı dilime… İftirakla harap gönlüme kaç hazan düşü can verdi? Son hazanda kurduğum düş kaç kez canımı aldı?… Ve bir yağmur ancak bu kadar can yakardı…

Pencereden düşen son nazarlar mıdır?... Var mıdır nasipte bir daha kavuşmak hazana?...Düşünür titrerim… Ömürümün terennümü hazan son baharım olsun dilerim…

Kefaret olur mu şerha şerha olmuş ruhumun bir hazan yağmurunda halecanı? Telafisi var mıdır yokluğunun ve boşluğunu ne doldurur?... Kefaret olur mu gözyaşlarımız birlikte günahlarımıza?... Şafak vakti yakarışlarımız affımız olur mu?... Ve olur mu bir ağyar merhem yaralarımıza?...

Kim bilir belki de son baharımdır sevgili!... Gözlerine düşen son nazarımdır, son gülüşüm belki, belki de son kez dolmuştur gözlerim gözlerinde…

Hatrına gözlerinin gözlerimi ağyara mühürledim… Ve bir hazan vakti gönlüne sürgün edildim…

Ya alsın bu hazan beni ya koysun ömrüme seni… Dilerim… Binbir güzel ismi hatrına, siyah örtü, yedi kandil hatrına böylece dilerim...

Allah razı olsun,forumun dertli,hüzünlü,kederli,içli paylaşımcısı
Sükutu-Ezber beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 17 Aralık 2016, 22:43   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Sükutu-Ezber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Sükutu-Ezber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 41016
Üyelik T.: 08 Nisan 2014
Arkadaşları:10
Konular: 164
Beğenildi:2512
Beğendi:2831
Takdirleri:9986
Takdir Et:

kaç hüzünlü hazan geçecek vuslatın anı üzerinden
bir gün gerçekleşecek mi umut ettiklerimiz
söyle bana hazan sen hangi gönülde yer etmezsin
bucak bucak kaçarsın yer etmemek için
hüzünün olduğu yerde mi çok olursun
yoksa firakların meskenin de misin
sahi ya
hazan
sen hüzün müsün,,,,,
hazan hüzünün içinde misin
yoksa
hüzün hazanın içinde mi,,
dürüst olmayı
kendinde barındırır,,,,

*Eyy gönül...!!
yarın Rabbinin huzurunda
nasıl çağırılmak,anılmak istiyorsan
bu dünya da ona göre yaşa derim,,,

"Bir Hiç"
Alt 20 Aralık 2016, 09:00   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Eklenen Resim Ön İzlemesi

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: