Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLAHİYAT-ÖNLİSANS -AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ.::. > İlahiyat Öğrencileri İçin Genel Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi zümrazülal,Açılış Tarihi:  15 Ocak 2014 (15:40), Konuya Son Cevap : 05 Ocak 2017 (18:50). Konuya 112 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Ocak 2014, 20:12   Mesaj No:71
Durumu:Nurcan Lekesiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36970
Üyelik T.: 31 Aralık 2013
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: BAYAN ÖĞRENCİLERE...ilahiyat okumaktaki amacınız ve hedefiniz.

Alıntı:
güll Üyemizden Alıntı Mesajı göster
...takdir ettim sizi..Ben 1 çocuk ile zorlanıyorum çoğu zaman...
İnsan azmedince Allah ın izniyle aşılamayacak engel yokmuş bir kez daha anladım
RABBİM cümlemizin yardımsı olsun ...
Hayattaki zorluklar insanı her zaman daha dayanıklı ve güçlü kılar bunu unutmayın,zorluklardan kaçmak yerine üstüne yürüyün onlar sizden korksun...
Alt 29 Ocak 2014, 22:14   Mesaj No:72
Takdir Et:

Alıntı:
güll Üyemizden Alıntı Mesajı göster
...takdir ettim sizi..Ben 1 çocuk ile zorlanıyorum çoğu zaman...
İnsan azmedince Allah ın izniyle aşılamayacak engel yokmuş bir kez daha anladım
RABBİM cümlemizin yardımsı olsun ...
Hayattaki zorluklar insanı her zaman daha dayanıklı ve güçlü kılar bunu unutmayın,zorluklardan kaçmak yerine üstüne yürüyün onlar sizden korksun...
Alt 29 Ocak 2014, 22:18   Mesaj No:73
Takdir Et:

Alıntı:
edebali Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Tebrikler.Allah kolaylık versin.
Bebeğinizide sağlıklı bir şekilde kucaklamayı Allah nasip etsin.
3 .ler bir ayrı mı oluyor ne?
Malesef 3. ler bir ayrı olmuyor 2 oğlandı,3. de oğlan oluyor.. Bir evde 4 erkekle uğraşmak zor malesef Allah acılarını göstermesin...
Alt 10 Mart 2014, 23:01   Mesaj No:74
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:

ben aranıza yakın bir zamanda katıldım . sizin ailenizden olduğum için memnunum en yaşlı üyeniz olarak , ilahiyat 1. sınıfta okumaya başladım Benim ilahiyatla nasıl tanıştığımı anlatmak istiyorum.Kuranı Kerim öğrenmek için kuran kursuna gitmeye başladım. kurstaki en çalışkan öğrenci olmamla birlikte hocam beni üniversite sınavına girmem için teşvik etti. ben mümkün değil liseden mezun olalı çok uzun zaman oldu dediğimde benim hatırım için bir defa denemelisin dedi hocam.sadece 45 günlük çalışmayla sınava girdim. Sınavların sonucunun açıklandığını duydum. Fakat o zamana kadar evimde bilgisayarım olmadığı için kazanıp kazanamadığımı bilmiyordum.O gün cuma günüydü öncelikle Allahü Tealaya 'Rabbim ben sınavda çok başarısızdım şuan kazanamadığımı biliyorum.Rabbim Sen dilersen yoktan var edersin.ben senin yolunda yürümek ve senin yolunu öğretmek istiyorum dedim. Daha sonra kardeşimi arayıp internetten sınav sonucunu öğrenmesini istedim. Kardeşim bana ' abla 135 puan almışşın bu puanla hiçbir yere giremezsin ' değinde müthiş üzüntü duydum.Bu arada hocam ve kurstaki arkadaşlarımda heyecanla benden gelecek haberi bekliyorlardı. Sınavı kazanamadığımı öğrendiklerinde benim için çok üzüldüler. Hocamdan Allah razı olsun bana ısrarla ' tercihler yapılacağı zaman sende tercihini yap belki boş kontenjan varsa yerleşebilirsin diyordu'. Okadar çok ilahiyat okumak istiyordumki Rabbime gece gündüz yalvarıyordum 'ALAHIM sen dilersen aldığım 135 puanı değiştirebilirsin diyordum. Daha sonra tercihlerin yapıldığını duydum ve evime en yakın olan okula giderek utana sıkıla müdürün bulunduğu odaya girerek tercih için geldiğimi söyledim. müdür internetten bilgilerimi sorgularken mahçubiyetten ne yapacağımı bilemiyordum. biraz sonra müdür bana bu 135 puanla tercihmi yapılır diyecek diye beklerken tercihiniz tamam dediğinde oradan şaşkınlıkla uzaklaştım. Ben hiçbir zaman Rabbime tevekkülü bırakmadım aynı duamı sürekli dilimden düşürmüyordum Rabbim sen dilersen bu puanımı yükseltebilirsin beni senin yolundan ayırma. Daha sonra üniversite yerleşmelerinin yapıldığını duydum. Yine kardeşimi arayıp sonuçları öğrenmeden önce tekrar içten duamı tekrarladım ve kardeşimin bana telefonla müjde vermesini istedim bana üzgünüm yerleşmemişsin dediğinde 'içmden geçirdiğim bir duam vardı sen herşeyin hayırlısını verirsin diyordumki abla şaka yaptım gözün aydın ilahiyat bölümüne yerleşmişsin dedi bu arada ağlayarak hayır asıl şimdi şaka yapıyorsun ben aldığım 135 puanla nasıl bu bölümü kazanabilirimki dediğimde kardeşim bana abla sen ilahiyat bölümüne 208 puanla girmişsin dedi. O anda Allahım sana binlerce kez şükürler olsun bu aciz kulunu sevindirdin sen ne büyüksün Rabbim. Bu olağan yaşadıklarımı sizinle paylaşarak Allahü Tealadan hiçbir zaman ümidinizi yitirmeyin O herşeyi yoktan var eder.
Allahın kulu_ beğendi.
Alt 10 Mart 2014, 23:09   Mesaj No:75
Medineweb Kıdemli Üyesi
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43
Üyelik T.: 03 Temmuz 2007
Arkadaşları:2
Konular: 35
Beğenildi:16
Takdir Et:

nurşen abla çok duygusal ve enteresan olmuş.duanın gücü tevekkülün zaferi budur işte.Medinewebe hoş geldiniz.ailemizin bir ferdi ablası olarak aramızda kalıcı kalmanızı temenni ederiz.paylaşımına gözlerim nemlendi
Alt 11 Mart 2014, 09:32   Mesaj No:76
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ben aranıza yakın bir zamanda katıldım . sizin ailenizden olduğum için memnunum en yaşlı üyeniz olarak , ilahiyat 1. sınıfta okumaya başladım Benim ilahiyatla nasıl tanıştığımı anlatmak istiyorum.Kuranı Kerim öğrenmek için kuran kursuna gitmeye başladım. kurstaki en çalışkan öğrenci olmamla birlikte hocam beni üniversite sınavına girmem için teşvik etti. ben mümkün değil liseden mezun olalı çok uzun zaman oldu dediğimde benim hatırım için bir defa denemelisin dedi hocam.sadece 45 günlük çalışmayla sınava girdim. Sınavların sonucunun açıklandığını duydum. Fakat o zamana kadar evimde bilgisayarım olmadığı için kazanıp kazanamadığımı bilmiyordum.O gün cuma günüydü öncelikle Allahü Tealaya 'Rabbim ben sınavda çok başarısızdım şuan kazanamadığımı biliyorum.Rabbim Sen dilersen yoktan var edersin.ben senin yolunda yürümek ve senin yolunu öğretmek istiyorum dedim. Daha sonra kardeşimi arayıp internetten sınav sonucunu öğrenmesini istedim. Kardeşim bana ' abla 135 puan almışşın bu puanla hiçbir yere giremezsin ' değinde müthiş üzüntü duydum.Bu arada hocam ve kurstaki arkadaşlarımda heyecanla benden gelecek haberi bekliyorlardı. Sınavı kazanamadığımı öğrendiklerinde benim için çok üzüldüler. Hocamdan Allah razı olsun bana ısrarla ' tercihler yapılacağı zaman sende tercihini yap belki boş kontenjan varsa yerleşebilirsin diyordu'. Okadar çok ilahiyat okumak istiyordumki Rabbime gece gündüz yalvarıyordum 'ALAHIM sen dilersen aldığım 135 puanı değiştirebilirsin diyordum. Daha sonra tercihlerin yapıldığını duydum ve evime en yakın olan okula giderek utana sıkıla müdürün bulunduğu odaya girerek tercih için geldiğimi söyledim. müdür internetten bilgilerimi sorgularken mahçubiyetten ne yapacağımı bilemiyordum. biraz sonra müdür bana bu 135 puanla tercihmi yapılır diyecek diye beklerken tercihiniz tamam dediğinde oradan şaşkınlıkla uzaklaştım. Ben hiçbir zaman Rabbime tevekkülü bırakmadım aynı duamı sürekli dilimden düşürmüyordum Rabbim sen dilersen bu puanımı yükseltebilirsin beni senin yolundan ayırma. Daha sonra üniversite yerleşmelerinin yapıldığını duydum. Yine kardeşimi arayıp sonuçları öğrenmeden önce tekrar içten duamı tekrarladım ve kardeşimin bana telefonla müjde vermesini istedim bana üzgünüm yerleşmemişsin dediğinde 'içmden geçirdiğim bir duam vardı sen herşeyin hayırlısını verirsin diyordumki abla şaka yaptım gözün aydın ilahiyat bölümüne yerleşmişsin dedi bu arada ağlayarak hayır asıl şimdi şaka yapıyorsun ben aldığım 135 puanla nasıl bu bölümü kazanabilirimki dediğimde kardeşim bana abla sen ilahiyat bölümüne 208 puanla girmişsin dedi. O anda Allahım sana binlerce kez şükürler olsun bu aciz kulunu sevindirdin sen ne büyüksün Rabbim. Bu olağan yaşadıklarımı sizinle paylaşarak Allahü Tealadan hiçbir zaman ümidinizi yitirmeyin O herşeyi yoktan var eder.

düşünceli000 subhanallah...hoş geldiniz ailemize sefalar getirdiniz bu senemi kazandınız yani hala öğrenci misiniz
Alt 11 Mart 2014, 21:37   Mesaj No:77
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:

evet kardeşim bu sene 1. sınıftayım derslerimde başarılı olmam için sizlerden dua istiyorum . Müminin mümine duası tutar. hepinizden Allahü Teala razı olsun
Alt 17 Mart 2014, 14:11   Mesaj No:78
Medineweb Üyesi
Durumu:sahra123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 37234
Üyelik T.: 07 Ocak 2014
Arkadaşları:1
Konular: 1
Beğenildi:4
Takdir Et:

uzun zamandır buraya girmiyodum, malum dersler başlayınca girmeye başladık[DM][/DM] karacan kullanan var mı arkadaşlar.. sınavlarda karacandan soru çıkıyo mu? bilenler acil cevaplayabilir mi
Alt 17 Mart 2014, 21:36   Mesaj No:79
emined - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:emined isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36280
Üyelik T.: 13 Aralık 2013
Takdir Et:

Alıntı:
sahra123 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
uzun zamandır buraya girmiyodum, malum dersler başlayınca girmeye başladık[DM][/DM] karacan kullanan var mı arkadaşlar.. sınavlarda karacandan soru çıkıyo mu? bilenler acil cevaplayabilir mi
benim bir arkadasım kulandı ama memnun kalmamış imla hataları fazlaymış okuduğunu anlamıyomuş bnm ilk yılm gecen dönemde murat yayınlarını kullandm bu dönemde kullanıyorum hayırlısı artık allah yardımcınız olsun
Alt 17 Mart 2014, 21:38   Mesaj No:80
emined - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:emined isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36280
Üyelik T.: 13 Aralık 2013
Takdir Et:

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
evet kardeşim bu sene 1. sınıftayım derslerimde başarılı olmam için sizlerden dua istiyorum . Müminin mümine duası tutar. hepinizden Allahü Teala razı olsun
dualarımız seninle allah hepimize en hayırlısını nasip etsin inşallah hayırlısıyla mezun oluruz

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)