Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLAHİYAT-ÖNLİSANS -AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ.::. > İlahiyat Öğrencileri İçin Genel Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi zümrazülal,Açılış Tarihi:  15 Ocak 2014 (15:40), Konuya Son Cevap : 05 Ocak 2017 (18:50). Konuya 112 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 24 Ocak 2014, 11:01   Mesaj No:51
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:zümrazülal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 37579
Üyelik T.: 15 Ocak 2014
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: BAYAN ÖĞRENCİLERE...ilahiyat okumaktaki amacınız ve hedefiniz.

Alıntı:
edebali Üyemizden Alıntı Mesajı göster
--Maşallah hemde 3. bebeğinle bu yola baş koymuşsun.helal olsun.bir kaç sorum olacak.

yazılı sınav pazar günü idi ben cuma günü yani sınava girmeden iki gün önce hamileliğimi öğrendim.
bende bu arada çok hastayım malum mide bulantısı baş dönmesi.teyzemi aradım ben vazgeçtim çok hastayım sınava gidemiyeceğimi söyledim.(bu arada teyzemle aramız 6 yaş,aynı sınava o da gidecekti)
ben daha önce başvuru yaptığım ve derse çalıştığım için o da ben seni bırakmam sınava gideceğiz dedi.
o öyle deyince bende tamam dedim.neyse buradan 100 km uzaklıktaki ilimize gittik sınava girdik
yeterlilikten 80 aldım
---yeterlilikte neler soruyorlar ?
normal dini bilgilar ve tecvid.
ben diyanetin ilmihal1-2 çalışmıştım.
---mülakatlar zormu?
değil.
ilk önce kendini rahat hissetmen gerekir.
kapıyı vur selamını ver ve gir.Kuran-ı Kerimi güzel okuduktan sonra gerisi kolay.
ezber yasin-teberake-amme-fetih-duhadan aşağısı
bunlarıda ardan soruyorlar.devamını getirmeni istiyorlar.(Allahın izniyle mülakatdan 80 adım)
---bunları yaparken 3

çocuk annesiymişsin anne olanlara çalışma sistemini ve nelere çalışılması gerektiğini anlarabilirmisin.
sözleşmeli olarak çalışıyorum demişsin çalıştığın kurumda konumun nedir ve hangi dersleri veriyorsun?
zaten benim 10 yıllk bir ev hanımlığım söz konusu olduğu için artık işleri daha pratik yapıyorsun.

hafızlık varmı sende?yok
hangi ildesin?Muğla
sözleşmeli olarak maaşın ne kadar?680
(ben bir sürü sordum ama sen içerisinden birine bile cvp versen bi fikir olacaktır bize.cvp yazmazsanda canın sağolsu
Bu sorular için teşekkür ederim.
çok güzel sormuşsun.
biz şu sıralar çor çocuk hepimiz hastayız.
vaktim olmadı.şimdi gördüm,çocuklar yeni uyudu.bende cevap yazmak istedim.
daha sormak istediğin olursa sor problem yok.
istersen mail gönder.
sana başarılar.
şu anda 32 yaşındayım.
bunca yıllık tecrübelerimi dayanarak şu söyleyebilirim.sen sadece üzerine düşen görevi yap.
bu şu anda ders çalışmak sa veya başka bir şey se bilmiyorum.sen üzerine düşeni yap ve bırak.
Allahu Teala inan ki çok güzel şeyler .çıkarır karşına..
ben bu sınava girerken inan bana kuran kursu öğretcisi olmak aklımdan geçmiyordu.
Allah nasip etti bizde başladık.
nerede çalıştığımı sormuşsun diyanete bağlı bir camii de sözleşmeli çalışıyorum(Fahri de deniliyor)
Ders saat ücreti olduğu için ayda 72 saat karşılığı 680 alıyorum.
mutluyum,şükür ediyorum,her gün caminin kapısını açarken Allahım hergün bu kapıyı açmak bana nasip olsun diye dua ediyorum.
selamlar
Sevgiler[/QUOTE]
çok çok teşekkür ederim ablacım .
öyle yalın ve güzel anlatmışsınki başarmak çalışınca neredeyse kaçınılmaz gibi görünüyor senin gözünden.
ilin muğlaymış ben istanbulda yaşıyorum ve burda hafızlar her konuda öncelikliymiş birazda arkan olacak diyolar bazı görevler için.
özellikle yeterlilik içn gözümü çok korkuttular benim ama senin dediğin gibi ilmihal ve bu sureler yeterse sabah akşam o güne kadar bunlara çalışırım.bi iznillah.
bende hafızlık yok ama uğraşıcam pes etmek yok yabu deveyi güdeceğim yada güdeceğim Rabbim izin verirse elbette.
Alt 24 Ocak 2014, 11:30   Mesaj No:52
Medineweb Usta Üyesi
Asilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Asilem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16419
Üyelik T.: 27 Ocak 2012
Arkadaşları:7
Memleket:Bursa
Konular: 4
Beğenildi:27
Beğendi:23
Takdir Et:

edebali maşallah böyle örnekleri görmek şevkimi artırıyor benimde.

Evlilik sorumlulukları ve çocukla okumaya çabalamak zor, bi de etrafındaki bayanlar gündelik işlere takılmış giderken kitap bile okumazken seni anlamaları da zor. Allahtan bana eşim destek oluyor çok şükür, KPSS için konu anlatım kitapları aldık, bi komşum gelmişti gördü bu kitap ne sınava mı gireceksin yine filan diyor bende evet dedim anlamasını pek beklemedim açıkçası. Aynı dili konuştuğum ilim aşığı insanları etrafımda olmasa da bu sitede görüyorum ve o yüzden bu siteyi seviyorum..

A.Genç
Alt 24 Ocak 2014, 11:48   Mesaj No:53
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:edebali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33804
Üyelik T.: 13 Kasım 2013
Arkadaşları:0
Konular: 1
Takdir Et:

Alıntı:
Lalü Aşk Üyemizden Alıntı Mesajı göster
1 gün sora sinavvv yaaa
benimde aynen ve bu defa hiç derslere bakamadım.
Alt 24 Ocak 2014, 14:15   Mesaj No:54
Medineweb Usta Üyesi
Lalü Aşk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Lalü Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 32854
Üyelik T.: 30 Ekim 2013
Arkadaşları:8
Konular: 8
Beğenildi:121
Beğendi:95
Takdir Et:

zümrazülalcm yarn aöf finallermz var...bi tedirgnim yaa ama ck sükür çalstm bkalm artk hayrlsi insallah.
Alt 24 Ocak 2014, 14:35   Mesaj No:55
Durumu:elis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 37544
Üyelik T.: 14 Ocak 2014
Konular: 0
Takdir Et:

Cok Tesekkur ederim sinavinizda Allah kolaylik zihin acikligi versin Allah hepimize tamamina ulastirsin
Alt 24 Ocak 2014, 20:47   Mesaj No:56
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
zümrazülal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ilin muğlaymış ben istanbulda yaşıyorum ve burda hafızlar her konuda öncelikliymiş birazda arkan olacak diyolar bazı görevler için.
özellikle yeterlilik içn gözümü çok korkuttular benim ama senin dediğin gibi ilmihal ve bu sureler yeterse sabah akşam o güne kadar bunlara çalışırım.bi iznillah.
bende hafızlık yok ama uğraşıcam pes etmek yok yabu deveyi güdeceğim yada güdeceğim Rabbim izin verirse elbette.

Biraz da arkan olacak demişler ya hani sana .
bana da ilk müracaat için müftülüğü vardığımda(ilk sınavı 3 puandan kaçırdım ikincisinde 80 aldım)

ben yeterlilik müracaatı için geldim dedim.o zaman orada ki şef bana dedi ki bir tanıdığın olmazsa bu işler çok zor dedi.ne tanıdığı dedim?
o zaman bir müftülük çalışanından bu sözü duymak beni çok üzdü.birebir yakınlarımdan başka kimseye söylemek istemedim.
demek ki müftülükte bile bu işler torpille oluyor diyecekler diye hiç seslenmedim.
içimden de torpille olacak sa hiç olmasın dedim.
diğer kişi yıllarca uğraşacak hafız olacak ben varmışım sıradan bir İ.H.L mezunu olarak onun hakkı olan işi bana verecekler.
ben yıllarca çıkıp (BİR KURAN KURSU ÖĞRETİCİSİ OLARAK)haram yemeyim diyeceğim ne güzel mantık değil mi?
Allah'a binlerce şükür en ufak bir tereddüt içinde bizi bırakmadı.
karşımıza çok iyi bir müftü çıkardı.
ben ilk görüşmeye vardığımda yeni müftü bana sizin puanlarınız çok iyi neden hemen başlamıyorsunuz dedi?

bence hayatı biraz akışına bırakmak lazım.
çok ısrarcı olmamak,geçen yazdığım sen üzerine düşen görevi yap gerisine takılma.
su akar yolunu bulur demişler ......

SELAMLAR
Alt 24 Ocak 2014, 20:52   Mesaj No:57
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Asilem Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Evlilik sorumlulukları ve çocukla okumaya çabalamak zor, bi de etrafındaki bayanlar gündelik işlere takılmış giderken kitap bile okumazken seni anlamaları da zor. Allahtan bana eşim destek oluyor çok şükür, KPSS için konu anlatım kitapları aldık, bi komşum gelmişti gördü bu kitap ne sınava mı gireceksin yine filan diyor bende evet dedim anlamasını pek beklemedim açıkçası. Aynı dili konuştuğum ilim aşığı insanları etrafımda olmasa da bu sitede görüyorum ve o yüzden bu siteyi seviyorum..
SİZE DE MAŞALLAH
KPSS ye şimdiden başladığınıza göre bize de yardım edeceksiniz bu gidişle.
benimde tekrar kpss ye girmem erekiyormuş.
ama bu defa 80 alamam.yoğunluk çok,
bakalım nasip.
mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler
Alt 24 Ocak 2014, 21:30   Mesaj No:58
Durumu:mavisakal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 19810
Üyelik T.: 08 Ağustos 2012
Konular: 0
Takdir Et:

bayanlar bizim müesseseye girdi gireli diğer meslekdaşlarımız işsiz...bayanlar otursunlar şükretsinler evlerinde....bırakın erkekler çalışsın
Alt 24 Ocak 2014, 22:07   Mesaj No:59
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
mavisakal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bayanlar bizim müesseseye girdi gireli diğer meslekdaşlarımız işsiz...bayanlar otursunlar şükretsinler evlerinde....bırakın erkekler çalışsın

Sizin müessese nedir?
20-25 tane bayana Kuran-ı Kerim öğretmek erkeklerin görevi midir?
Alt 27 Ocak 2014, 00:04   Mesaj No:60
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:zümrazülal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 37579
Üyelik T.: 15 Ocak 2014
Arkadaşları:1
Konular: 2
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Asilem Üyemizden Alıntı Mesajı göster

AYNI DERTTEN MUZDARİBİM.
sanki okumak 20 yaşına kadar gerekli olan daha sonra anne,eş,ev hanımı,misafir ağırlayan bie ev sahibesi bunların hiçbiri okuyan anne ,okuyan eş,okuyan ev hanımı vs.vs. olunmuyormuş gibi.
ayrıca akşama kadar nedir bu gündüz kuşağı kadın programları milleti hepten beyinleri uyuşmuş öyle tv izler hale soktular.Allah sonumuzu hayr etsin.

Alıntı:
Lalü Aşk Üyemizden Alıntı Mesajı göster
zümrazülalcm yarn aöf finallermz var...bi tedirgnim yaa ama ck sükür çalstm bkalm artk hayrlsi insallah.
Rabbim kolaylıklar versin siz yolu yarıladınız darısı bana inşAllah.

Alıntı:
edebali Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Biraz da arkan olacak demişler ya hani sana .
bana da ilk müracaat için müftülüğü vardığımda(ilk sınavı 3 puandan kaçırdım ikincisinde 80 aldım)

ben yeterlilik müracaatı için geldim dedim.o zaman orada ki şef bana dedi ki bir tanıdığın olmazsa bu işler çok zor dedi.ne tanıdığı dedim?
o zaman bir müftülük çalışanından bu sözü duymak beni çok üzdü.birebir yakınlarımdan başka kimseye söylemek istemedim.
demek ki müftülükte bile bu işler torpille oluyor diyecekler diye hiç seslenmedim.
içimden de torpille olacak sa hiç olmasın dedim.
diğer kişi yıllarca uğraşacak hafız olacak ben varmışım sıradan bir İ.H.L mezunu olarak onun hakkı olan işi bana verecekler.
ben yıllarca çıkıp (BİR KURAN KURSU ÖĞRETİCİSİ OLARAK)haram yemeyim diyeceğim ne güzel mantık değil mi?
Allah'a binlerce şükür en ufak bir tereddüt içinde bizi bırakmadı.
karşımıza çok iyi bir müftü çıkardı.
ben ilk görüşmeye vardığımda yeni müftü bana sizin puanlarınız çok iyi neden hemen başlamıyorsunuz dedi?

bence hayatı biraz akışına bırakmak lazım.
çok ısrarcı olmamak,geçen yazdığım sen üzerine düşen görevi yap gerisine takılma.
su akar yolunu bulur demişler ......

SELAMLAR
ve aleyküm selam.
Ben de katılıyorum sözlerinize benim vekilim Rabbimdir diyorm....
Allaha emanetiz.
ÇALIŞIP ÇABALARIM Rabbimde ne nasip ederse odur hayırlı olan.

Alıntı:
mavisakal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
müesseseyi böyle sahiplenmeniz ne güzel ,ama hatırlatmayı kendime bir borç billirim. Hz. Aişe annemiz ilim ve irfan konusunda sahabe tarafından kendisine danışılan bir hanımefendi idi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)