Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLİTAM İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA.::. > İlitam 3.Sınıf Dersleri > İlitam 3.sınıf Genel Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi makbergülü,Açılış Tarihi:  11 Ağustos 2014 (10:59), Konuya Son Cevap : 17 Eylül 2018 (19:03). Konuya 403 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı246Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 23 Eylül 2016, 01:54   Mesaj No:221
atakan.ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:atakan.ga isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55206
Üyelik T.: 03 Eylül 2016
Arkadaşları:0
Memleket:Elazığ
Konular: 0
Beğenildi:8
Beğendi:10
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
nasri27 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
cümleten selamun aleykum;

son yazılan ( 2016 yılı içerisinde) yazıları okuyunca üye olmamama rağmen üye olup ilitam okuyacak arkadaşlara güncel bilgiler verme gereği hissettim. çünkü ben buradaki ve başka stelerde yer alan bilgilere göre ilitam'a girdim ve üniversitemi ona göre seçtim. eğer ben tercihimi yaparken güncel bilgiler yer almış olsaydı şimdi belki de gaziantep gibi bir şehirden kalkıp taa izmirlere kadar sınavlara gitmiyor olacaktım.

şimdi güncel bilgiler demişken nedir bu güncel bilgiler önce onları biraz açayım. isterseniz sondan başa doğru gidelim;

***** YÖK'ün aldığı karara göre 2016-2017 yılından itibaren ara sınavlar, sizin tabirinizle VİZELER ARTIK ÜNİVERSİTELERDE YAPILACAK. Yani internetten online girip yanınıza bilen birilerini yada defteri kitabı alıp vizelerden 100 alma dönemleri geçti. Hem ara sınav, hem final, hem de bütünlemeler için ayrı ayrı bizatihi okuduğunuz üniversiteye gitmek zorundasınız...

***** Yukarıda yazdığım şok edici gelişmeye bir gelişme daha eklendi. Nedi bu gelişme;
Kimi üniversite ara sınavların yüzde 10 unu, kimisi 20 sini, kimisi de 30 unu alıyordu. Finalden 50 alamayan sınıfı geçemiyordu. YÖK dedi ki yok öyle ARTIK ARA SINAVIN YÜZDE 40'I, FİNALLERİN YÜZDE 60'I BAZ ALINACAK. Finalde 50 alma zorunluluğu da kalmayacak. Ara sınav iyiyse finali dert etmeyin (Bu bana göre ilitamcılar çin tek iyi gelişme)

*** Eski bir gelişme fakat ben bunu biliyor olsaydım dokuz eylül ü seçmeyecektim. O yüzden bunu da yeri gelmişken belirtmek istiyorum.

Benim şimdilik paylaşacaklarım bunlar. Eğer yazdıklarımda bir yanlışlık yada eksiklik olduysa Allah rızası için birisi düzeltici bir yorum yazsın... Ve yapabileceğim yanlış yorumlardan dolayı haklarınız helal ediniz...

Bu arada Dokuz Eylül İlitam öğrencisiyim ve halen okumaktayım. Dokuz Eylül İlitam la ilgili sormak istediğiniz birşeyler olursa hiç erinmeden 24 saat içinde watsapp veya sms yoluyla cevap verebilirim.

Allaha emanet olun... Selam ve Dua ile...

sayın nasri27 hocam,

Öncelikle ciddi bilgilendirmede bulunup bizlere yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Yalnız gelişmeler oldukça üzücü hatta tüm plan programımı altüst etti diyebilirim. Online vizelerin ve oranların, bu tarzı kullanan tüm ilitamlardan kalktığı haberinin kaynağı olarak YÖK kararı demişsiniz. Lakin ben araştırmalarım boyunca günlerdir buna yönelik herhangi bir örneğe veya metne rastlayamadım.

Size soracaklarım ve sizden istirham edeceklerim acizane şunlardır:

1- Kullanan İlitamların "tümü"nde Online vize sınavlarının hepten kalktığına dayanak ilan veya kararı bizimle paylaşır mısınız?
2- Tüm ilitamlar vize sınavlarını %20 ve %30lardan %40'a mı çekmiştir? Bunun da kaynağını rica ediyorum. Ayrıca %30'dan aşağı test usullü bir vize oranı kullanan ilitam artık imkansız mı?
3- Yazdıklarınıza göre vizeye girmeden finale girip ders geçme imkanı(!) AÖF'teki gibi tanınıyor değil mi? Çan ve bağıl sistem arasındaki farkı çok anlayamadığım için vizelere girmeden finallerde ders verebilmenin (düşük ortlama ile de olsa) mümkünlüğü bana lazım.

Yanıtınızı sabırsızlıkla bekliyor, saygılar sunuyorum.2 gün içinde DGS'nin açıklanacağını öngörerekten benim gibi ilitam adayı diğer arkadaşlarla da tercih noktasında istişare ve fikir teatisi yapmak temennisindeyim. Yardımlarınızı ve haberlerinizi bekliyorum. uzgn

Esenlikler.
eymeen beğendi.
Acılar bal gibi tadılır oldu.
Alt 23 Eylül 2016, 11:24   Mesaj No:222
Medineweb Usta Üyesi
Lalü Aşk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Lalü Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 32854
Üyelik T.: 30 Ekim 2013
Arkadaşları:8
Konular: 8
Beğenildi:121
Beğendi:95
Takdir Et:

S. A arkadaşlar. Eymen hocam Atatürk Üniversitesi kayıt için gelmenizi şart koşmuyor biri aracılığıyla kaydınızı yaptırabilirsiniz. Ben kendim bizzat gidip kaydımı yaptırmıştım yakın oldugu icin ama çoğu arkadaşım kişiler aracılığıyla yatırdılar. Mehmet Akif hocam bizdeki kayıtlar online olmuyor maalesef ama zorlukta çıkarılmıyor.. Üsteki bilgileri okudum şimdi de arakdsım senin anlattıkların şuan bizim Üniverstedw uygulamaya konulan şeyler degil. Hala vizeler online ve yüzde yirmisi alınıyor.. Sadece finaller ve bütünleme sınavı yüz yüze. Dgs sonuçlarını bekleyen arkadaşlarım Rabbim hakkınzda hayırlsını nasıp etsin. Güzel sonuçlar alın inşallah. Bu kadar beklediğinize değsin. Sonuçlardan sonra atauzem tercih edecek arkadaşlarım olursa seve seve her türlü yardımcı olurum. Selametle.
eymeen, snnclk34 ve atakan.ga beğendi.
Alt 23 Eylül 2016, 12:58   Mesaj No:223
Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:eymeen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 31006
Üyelik T.: 12 Eylül 2013
Beğenildi:37
Beğendi:52
Takdir Et:

Teşekkürler
Alt 23 Eylül 2016, 15:50   Mesaj No:224
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11845
Beğendi:8990
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Aleyküm.selam lalü aşk.inşallah sonuçlarda açıklanırda bu bekleyiş sona erer.omu dede vizeler online...ortak dersler inkilap tarihi ve turk dili dersleri icin yüzyüze vize sınavına gidiliyor.bu dersler ilahiyatlarda yok..böyle bir uygulama varsa mutlaka ilitamlarin sayfalarindada yayinlaniyorsur..bende o sayfaları incelemenizi tavsiye ederim..
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
atakan.ga beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 24 Eylül 2016, 16:10   Mesaj No:225
Durumu:Asımın_Nesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55283
Üyelik T.: 24 Eylül 2016
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:

tesekkürler
Alt 24 Eylül 2016, 16:35   Mesaj No:226
Durumu:Asımın_Nesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55283
Üyelik T.: 24 Eylül 2016
Takdir Et:

hocam mrb,
emin olamadım da tekrardan sormak istedim, ankara dışında bütün üniversitelere final sınavı için gitmek gerçekten gerekiyor mu? gerekiyorsa en kısı sürede hangi üniversitelerin final sınavı bitiyor?
şimdiden teşekkürler...
Alt 24 Eylül 2016, 17:13   Mesaj No:227
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Alıntı:
Nesil Üyemizden Alıntı Mesajı göster
hocam mrb,
emin olamadım da tekrardan sormak istedim, ankara dışında bütün üniversitelere final sınavı için gitmek gerçekten gerekiyor mu? gerekiyorsa en kısı sürede hangi üniversitelerin final sınavı bitiyor?
şimdiden teşekkürler...
hoşgeldiniz.Final için bütün üniversitelerde,sınava gitme zorunlu,yanılmıyorsam vize demek istediniz...Ankara zaten vizede yüzyüze sınav yapıyor..bu sene istanbul ve izmir'de bu uygulamaya başlamış..yani vize yüzyüze,finaller zaten öyle..bütün ilitam programları için böyle değil tabi..tercih yapacağınız üninin mutlka resmi sayfasını inceleyin..kendi sayfalarında belirtmişler

Alt 25 Eylül 2016, 10:59   Mesaj No:228
Durumu:Spekulatif isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55285
Üyelik T.: 25 Eylül 2016
Takdir Et:

Dicle ve FIRAT İLİTAM hakkında bilgilendirme yapabilecek olanlar var mıdır?
Alt 25 Eylül 2016, 11:09   Mesaj No:229
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Alıntı:
Spekulatif Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Dicle ve FIRAT İLİTAM hakkında bilgilendirme yapabilecek olanlar var mıdır?

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bu linke bir bakın,merak ettiğiniz,öğrenmek istediğiniz soruyu asarsanız yardımcı olmaya çalışırız..mezun olan okuyan arkadaşlarda kayıtsız kalmayacaklardır..
mehmet akif2 beğendi.

Alt 25 Eylül 2016, 12:15   Mesaj No:230
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Dicle ilitamdan nesli nur bu sene mezun oldu

Fırat ilitami burada ediyor medineweb okuyordu

Konuyu Toplam 13 Kişi okuyor. (0 Üye ve 13 Misafir)