Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLİTAM İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA.::. > İlitam 3.Sınıf Dersleri > İlitam 3.sınıf Genel Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi makbergülü,Açılış Tarihi:  11 Ağustos 2014 (10:59), Konuya Son Cevap : 17 Eylül 2018 (19:03). Konuya 403 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı246Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 26 Ağustos 2016, 15:13   Mesaj No:191
Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
MARMARA ÜNİVERSİTESİ.. 281,08363..........296,92987

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ... 275,08609..... 288,17316

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ...... 266,56261.... 301,53123

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ........ 265,64055.... 294,04619

ANKARA ÜNİVERSİTESİ.... .... 263,58988.... 290,11699

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİ. ... 260,52940.... 304,16094

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ..259,38193.... 279,13846

K:MARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİ....257,28256.... 286,04988

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ........256,05566.... 269,92218

ONDOKUZ MAYIS ÜNİ............255,93566.... 270,55982

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ......255,32622.... 272,21255

HARRAN ÜNİVERSİTESİ..........254,60266.... 278,32922

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ.........254,52030.... 271,33490

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ.........254,05942.... 287,45978

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ.....253,95369 ....275,97964

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ....253,67846... 312,43547

DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ..253,64622... 291,59669

HİTİT ÜNİVERSİTESİ.............253,36670... 268,38801

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ.....252,67879 ...267,54988

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ....251,78024... 275,32518

KARADENİZ TEKNİK ÜNİ.......252,26723.... 272,31273

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ..252,09937... 274,79540

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ...........250,76723... 261,70022

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİ.......252,03593... 271,97308

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ.........251,75349... 265,40801

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ..250,80440.. 269,45898

DİCLE ÜNİVERSİTESİ............250,70632... 269,34108

BOZOK ÜNİVERSİTESİ..........250,64174.....264,34108

RECEP T. ERDOĞAN ÜNİ.......249,431331....265,86594

Zannedersem sizin verdiğiniz bu liste sadece ilitam'lar değil genel olarak bütün ilahiyat fakültelerinin taban ve tavan puanları olsa gerek değil mi?
Alt 26 Ağustos 2016, 15:20   Mesaj No:192
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:

Alıntı:
snnclk34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Zannedersem sizin verdiğiniz bu liste sadece ilitam'lar değil genel olarak bütün ilahiyat fakültelerinin taban ve tavan puanları olsa gerek değil mi?
Evet hocam,
Sadece uzaktan eğitim alan değil, gündüz eğitimi alanlarda var
snnclk34 beğendi.
Alt 03 Eylül 2016, 05:35   Mesaj No:193
atakan.ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:atakan.ga isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55206
Üyelik T.: 03 Eylül 2016
Arkadaşları:0
Memleket:Elazığ
Konular: 0
Beğenildi:8
Beğendi:10
Takdir Et:

S.a arkadaşlar,

Sitenizde yeniyim. İlitam ile ilgili yaptığım araştırmada en kapsamlı cevapları ve samimiyeti burada gördüm. DGS güzel geçti, 55 sözel ve 20 sayısal net beklemekteyim ve AÖF ortalamam 2.54'tür. Bu sebeple ilitam tercihi hakkında yardımınıza başvurmak için birkaç soru yönelteceğim:

1- Bu yıl itibariyle çok uzak bir ülkede yaşamaya başladığım için sınav tarihlerine geliş gidiş yapmayı düşünmekteyim. İlitamlar arasında ilk dönem sadece vize, ikinci dönem sadece final olan bir üni var mı? Bir de her daim test mi sınavlar? Çünkü Klasik sınav yapan veya ödev isteyen bir ilitama benim de gidecek vaktim ve durumum yok.

2- Vize sınavları tüm ilitamlarda bütün dersler için de online mı? (Ankara'nın online olmadığını biliyorum.) Bir de vizelerin internette nasıl yapıldığını çok anlayamadım. Zira sadece finallere vatana gelmeyi düşündüğüm için bu konuda aydınlatılmayı istirham ediyorum. Evinde pc başında vizeye giriş mümkünse kopya çekerek herkes yüksek yapamaz mı?

3- Bana sadece 4 yıllık, "ilitam" ibaresi bulunmayan, genel bir ilahiyat diploması gerek. DİB'de imam, Kur'an kursu hocası, müezzin veya vaiz gibi çalışmaya elverişli değilim niyetim de yok. Bu yüzden kötü tecvidimle Kur'an ezberini ittirmeyle geçebileceğim yani hocasını zorlasam da bezdirtip aradan sıyrılacağım en anlayışlısı hangi ilitamda olur? (En çok bu soruya verilecek müstakbel güzel cevaba göre tercih yapmayı düşünüyorum.)

4- İlitamda dönem başı kayıt yenileme veya ders kaydı gibi konularda hiç okula uğranılmadığı duyumumun doğruluğu halde de geçerli midir? Çünkü ben sadece sınavdan sınava gelip gitmek istiyorum.

5- Hangi ilitam sizce en kolay ve rahat geçilir? Hoca kalitesi veya dersin anlatımının/öğretiminin biricikliğinin üzerimde hiçbir etkisi yok. Sadece en kolay, basit ve pratik yoldan ilahiyat diploması sahibi olmak istiyorum.

Şimdilik sorularım bu kadar. Derdimi kısaca ifade edemediğim için affınıza sığınıyorum. Cevaplarınıza göre tercihte bulunmam özel hayatımı çok etkileyecek bir öneme sahip. Bu nedenle şimdiden okuyacak, ilgilenecek ve cevap verecek arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.

----------------------------------
ANKARA İLAHİYAT ÜZERİNE

Acizane bir Ank. İl. Master öğrencisi olarak sizlere birkaç bilgi paylaşımında bulunmak isterim.

Ankara ilahiyat örgün veya ilitam programlarını seçecek arkadaşların okul hakkındaki iftira, hakaret ve yanlı/ş malumata itibar etmemesini can-ı gönülden istirham ediyorum. Hocalarımızın hepsi birer derya deniz olduğu kadar Tr'deki birçok ilahiyat fak.de hocalık yapanların da hocalarıdır! Felsefe, Kelam, Mantık ağırlıklı perspektiflerinin birincil sebebi, Tr'nin ilk ilahiyat fak. olan Ankara'ya kendi rengini veren biricik hocam H. Atay'ın pozitif etkisidir. Hocalarımız münkir, münafık, ehlüd dalle falan değildir. Hepsi kendine has bir üsluba, orijinaliteye ve derin bir ilme maliktir. Mu'tezili yakıştırmaları -ki birçoğu Maturidi'dir veya mezheplerüstü düşünmektedir- da çalışmalarının ve anlatımlarının kalitesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca hemen hemen hepsi alanında uluslarası üne sahiptir ve buna rağmen odalarında sizi dinleyecek ve size vakit ayıracak kadar mütevazilerdir.

Okul binası, kütüphanesi, bahçeleri, konumu ve kantinleri bakımından bence güzel olup öğrenciyi memnun etmektedir.

Ankara İlahiyat etiketi/adı övgüyü fazlaca hak etmektedir. Vizeleri online olmadığı ve benim de sadece yılda 2 kez ikişer haftalığına gelebilme imkanım olduğu için masterda tez yazım aşamasına geçtiğim ve bilimsel hazırlık okuyarak örgün eğitiminin kalitesini de gördüğüm güzel okulumu seçemiyorum. Yoksa şartlar ve ahvalim el verseydi, DGS full dahi çıkarsam, 1. sıraya tereddütsüz Ankara ilahiyatı hatta örgün eğitimini ve hatta ingilizcesini yazardım.

Sürç-ü lisanım oldu ise bağışlayınız, benden şimdilik bu kadar. Eğitim/öğrenim hayatınızda başarılar diler, saygılar sunarım.
Acılar bal gibi tadılır oldu.
Alt 03 Eylül 2016, 10:30   Mesaj No:194
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11848
Beğendi:8990
Takdirleri:26311
Takdir Et:

A.s..hoşgeldiniz sitemize...Rabbim.muvaffak eylesin.sorularıniza sırayla cevap vermeye calışayim.arkadaşlarıminds ilaveleri olacaktır muhakkak..öncelikle güzel net yapmışsınız..bu netle inşallah istediginiz yere girebilirsin..

1.Bütün ilitamlar kredili dönemlik eģitim vermekteler,bu yuzden illaki her dönem bir vize bir final ve bütünlemesi vardır..yani bir dönem.vize ikinci dönem final olayı yok.Sivas ilitam klasik usul sınav yapiyor,Kuran'i kerim.haric doger dersler ilitamlarda test usulü..Netleriniz iyi Istanbul Ankara yazın gidiş geliş kolaylıgı açısından dicem..kolay olsun diceksiniz..bakalım 5.soruya kadar kolay ilitam bulabilecekmiyiz

2.Evet vizeler online.bazı ilitamlarda 3gün ve ya bir haftalik zaman diliminde vize yapıp istediğinizz zaman giriyorsunuz.samsun gibi bazısıda verilen takvimde sistemin belirledigi zamanda o anda sınava giriyorsunuz..vizenin yuzde 30 u etken..evet yardimlasmalar kitaptan bakmalar var..uzaktan egitim..ama finalde kendinizle basbasasıniz..yuzde 70 etken simav sonuclarina

3.Inonü boyle bir ibare koyuyordu diplomaya,imza kampanyaları ses getirdi.onlarda kaldırdı.diplomalarda ilahiyat fakultesi mezunu ibaresi var.sayin atakan,bütün ilitamlar calısmadan gecilecek gibi değil..dahada zorlaşmakta.hele kuranikerim ezberler konusunda cok titizler...hocalar ogrenciyi bezdirmek konusunda cok gayretliler.."biz aynen atakan kardeşin dedigi gibi bitirdik "diyen varsa beri gelsin
4.ilk kayıtta bizzat gidip kayit yaptırıyorsunuz..sonraki döbemler gitmiyorsunuz..bankadan harcınizı yatırmanız yeterli...

5.Bu sorunun cevabini samsun ilitam bitirmis biri olarak bende merak ediyorum..kolayindan diplomasamsun kolay vermiyor..hatta burnundan getire getire bitittiriyor.diģerlerini arkadaslarima birakıyorum..siz kolay olani seçersiniz içinden))) Allah gönlunüze göre versin..guzel bir puaniniz var ve uzaktan egitim,yollarda zaman geçirmek demek.finali butü derken her dönem yorucu hakkaten..yurt dısından gelenler icin en uygunu istanbul ve ankara dır ama işte oralarinda eģotimi belli..

Allah kolaylık versin hepimize..Ankara ikinci tercihimdi.ilkine yerleştik...başka illerde sinav merkezlerinin olması cok arti bir etken..belki yutrt dısındada vardir sinav merkezi..bunudsa ögrenebilirsiniz..selamwtlw

5.
atakan.ga beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 03 Eylül 2016, 12:04   Mesaj No:195
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Ankara ilahiyatla ilgili verdiginiz bu bilgiler içinde ayrıca teşekkur ederiz...basarilar diliyoruz..bizdende saygılar.tekrar hoşgeldiniz,selametle...
atakan.ga beğendi.

Alt 03 Eylül 2016, 17:16   Mesaj No:196
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

3- Bana sadece 4 yıllık, "ilitam" ibaresi bulunmayan, genel bir ilahiyat diploması gerek. DİB'de imam, Kur'an kursu hocası, müezzin veya vaiz gibi çalışmaya elverişli değilim niyetim de yok. Bu yüzden kötü tecvidimle Kur'an ezberini ittirmeyle geçebileceğim yani hocasını zorlasam da bezdirtip aradan sıyrılacağım en anlayışlısı hangi ilitamda olur? (En çok bu soruya verilecek müstakbel güzel cevaba göre tercih yapmayı düşünüyorum.)

dediğiniz olmaz kurana sıkı bir şekilde çalışıp ezberlerini yaparsan kuran dersinden geçebilirsin
Mihrinaz ve snnclk34 beğendiler.
Alt 04 Eylül 2016, 00:19   Mesaj No:197
atakan.ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:atakan.ga isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55206
Üyelik T.: 03 Eylül 2016
Memleket:Elazığ
Beğenildi:8
Beğendi:10
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
A.s..hoşgeldiniz sitemize...Rabbim.muvaffak eylesin.sorularıniza sırayla cevap vermeye calışayim.arkadaşlarıminds ilaveleri olacaktır muhakkak..öncelikle güzel net yapmışsınız..bu netle inşallah istediginiz yere girebilirsin..

1.Bütün ilitamlar kredili dönemlik eģitim vermekteler,bu yuzden illaki her dönem bir vize bir final ve bütünlemesi vardır..yani bir dönem.vize ikinci dönem final olayı yok.Sivas ilitam klasik usul sınav yapiyor,Kuran'i kerim.haric doger dersler ilitamlarda test usulü..Netleriniz iyi Istanbul Ankara yazın gidiş geliş kolaylıgı açısından dicem..kolay olsun diceksiniz..bakalım 5.soruya kadar kolay ilitam bulabilecekmiyiz

2.Evet vizeler online.bazı ilitamlarda 3gün ve ya bir haftalik zaman diliminde vize yapıp istediğinizz zaman giriyorsunuz.samsun gibi bazısıda verilen takvimde sistemin belirledigi zamanda o anda sınava giriyorsunuz..vizenin yuzde 30 u etken..evet yardimlasmalar kitaptan bakmalar var..uzaktan egitim..ama finalde kendinizle basbasasıniz..yuzde 70 etken simav sonuclarina

3.Inonü boyle bir ibare koyuyordu diplomaya,imza kampanyaları ses getirdi.onlarda kaldırdı.diplomalarda ilahiyat fakultesi mezunu ibaresi var.sayin atakan,bütün ilitamlar calısmadan gecilecek gibi değil..dahada zorlaşmakta.hele kuranikerim ezberler konusunda cok titizler...hocalar ogrenciyi bezdirmek konusunda cok gayretliler.."biz aynen atakan kardeşin dedigi gibi bitirdik "diyen varsa beri gelsin
4.ilk kayıtta bizzat gidip kayit yaptırıyorsunuz..sonraki döbemler gitmiyorsunuz..bankadan harcınizı yatırmanız yeterli...

5.Bu sorunun cevabini samsun ilitam bitirmis biri olarak bende merak ediyorum..kolayindan diplomasamsun kolay vermiyor..hatta burnundan getire getire bitittiriyor.diģerlerini arkadaslarima birakıyorum..siz kolay olani seçersiniz içinden))) Allah gönlunüze göre versin..guzel bir puaniniz var ve uzaktan egitim,yollarda zaman geçirmek demek.finali butü derken her dönem yorucu hakkaten..yurt dısından gelenler icin en uygunu istanbul ve ankara dır ama işte oralarinda eģotimi belli..

Allah kolaylık versin hepimize..Ankara ikinci tercihimdi.ilkine yerleştik...başka illerde sinav merkezlerinin olması cok arti bir etken..belki yutrt dısındada vardir sinav merkezi..bunudsa ögrenebilirsiniz..selamwtlw

5.

hoşbulduk mihrinaz hanım. öncelikle teferruatlı cevaplarınız ve güzel temennileriniz için çok teşekkür ederim, zahmet ettiniz.

1. Affınıza sığınarak yineleyeyim, malesef Ankara'yı çok istesem de yazamayacağım. Zira vize sınavlarının online olmadığını hocalarım bizzat söylediler. AÖF'ü vizelerinin birçoğuna giremediğim için düşük bir ortalama ile bitirdim. Ukalalık yapıyor gibi görünmek istemem ama ortalama akademik hayatım için çok önemli. Bu sebeple ankara ilitamin vize-final arasında takriben 1.5 aylık bir süre olduğu için seçemeyeceğim. yurtdışı gidiş-gelişlerim, hem nakit hem vakit yönünden elverişli olmayacağından aynı tecrübeyi tekrar yaşamak istemiyorum. Vizelerini gelmeden halledeceğim bir yer tercih etmem gerekmekte.

2. Test ve online olan, %30 gibi ciddi bir orana sahip vize sınavı gayet cazipmiş. İstanbul'un soru ve ders içeriği kolaylığı/kalitesi o zaman ilitam tercihimde etkili olacak. Çan eğrisi çok üst çıtalarda değilse, finallerde kendime güvenebilirim.

3. Belki "Kur'an ezberi sınavlarında, duraklamalar-unutmalar-tecvid hataları çok olsa da, bizim hocalar dersi vermede talebeye gayet yardımcı oluyor" diyen biri çıkar diye umudumu koruyorum.

5. "..yurt dısından gelenler icin en uygunu istanbul ve ankara dır ama işte oralarinda eģotimi belli.." demişssiniz. Bunu biraz daha açar mısınız?

Amin. Malesef Ankara İlitam sadece Almanya'da sınav yeri açıyor. Ben Asya'dayım.

Cevap veren diğer tüm arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Esenlikler...
Acılar bal gibi tadılır oldu.
Alt 04 Eylül 2016, 01:27   Mesaj No:198
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Est.ne zahmeti...Ankara hariç diģer ilitamların vizeleri online.istediğiniz tercihi yapabilirsiniz o zaman...ankara ve istanbulun egitimi belli derken,derslerinin yoğunluğu ve özellikle istanbulun Kuran ezberleri noktasında fazla ezber ve zor oluşunu kasdettim.e siz kolay olanı,arıyorsunuzya o açıdan')))) Ankara istanbul sakarya samsun sivas izmir zorlu ilitamlar arasında..Samsun özellikle Kuran konusunda cok titiz...sakaryanın dönemlik ödevleri var.sivas klasik sınav...istanbul ankaranın methide zor olduğu yönünde..ama siz kendinize güveniyorsunuz...yapın tercihinizi Allah kerimdir.bi hal yoluna koyarsıniz...herşeyide hesaplayamiyoruz hayatta malesef.Tercih zamanına kadar insallah sizde kendiniz için en doğru kararı verirsiniz...kolaylıklar diliyorum
atakan.ga beğendi.

Alt 14 Eylül 2016, 01:04   Mesaj No:199
Durumu:nasri27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55231
Üyelik T.: 14 Eylül 2016
Beğenildi:7
Beğendi:0
Takdir Et:

cümleten selamun aleykum;

son yazılan ( 2016 yılı içerisinde) yazıları okuyunca üye olmamama rağmen üye olup ilitam okuyacak arkadaşlara güncel bilgiler verme gereği hissettim. çünkü ben buradaki ve başka stelerde yer alan bilgilere göre ilitam'a girdim ve üniversitemi ona göre seçtim. eğer ben tercihimi yaparken güncel bilgiler yer almış olsaydı şimdi belki de gaziantep gibi bir şehirden kalkıp taa izmirlere kadar sınavlara gitmiyor olacaktım.

şimdi güncel bilgiler demişken nedir bu güncel bilgiler önce onları biraz açayım. isterseniz sondan başa doğru gidelim;

***** YÖK'ün aldığı karara göre 2016-2017 yılından itibaren ara sınavlar, sizin tabirinizle VİZELER ARTIK ÜNİVERSİTELERDE YAPILACAK. Yani internetten online girip yanınıza bilen birilerini yada defteri kitabı alıp vizelerden 100 alma dönemleri geçti. Hem ara sınav, hem final, hem de bütünlemeler için ayrı ayrı bizatihi okuduğunuz üniversiteye gitmek zorundasınız...

***** Yukarıda yazdığım şok edici gelişmeye bir gelişme daha eklendi. Nedi bu gelişme;
Kimi üniversite ara sınavların yüzde 10 unu, kimisi 20 sini, kimisi de 30 unu alıyordu. Finalden 50 alamayan sınıfı geçemiyordu. YÖK dedi ki yok öyle ARTIK ARA SINAVIN YÜZDE 40'I, FİNALLERİN YÜZDE 60'I BAZ ALINACAK. Finalde 50 alma zorunluluğu da kalmayacak. Ara sınav iyiyse finali dert etmeyin (Bu bana göre ilitamcılar çin tek iyi gelişme)

*** Eski bir gelişme fakat ben bunu biliyor olsaydım dokuz eylül ü seçmeyecektim. O yüzden bunu da yeri gelmişken belirtmek istiyorum.

Dokuz eylül'ü benim gibi kitap veriyor diye tercih etmeye kalkışmayın kitap falan vermiyorlar. Dersleri pdf formatındaki kitaplar olarak da indiremiyorsunuz. Sadece bilgisayarlarda çalıştırabileceğiniz bir programla açabiliyorsunuz, o da sayfa çevirme, konu arama falan pek sağlıklı olmuyor. O yüzden üniversite tercih etmeden önce seçeceğiniz üniversitenin ilgili birimini telefonla arayarak bilgi almaya çalışın. 3 ayda bir tüzük değiştiriyorlar.

** Malatya ilk mezunlarına içerisinde ''ilitam'' ibaresi geçen diplomalar vermiş. Malatya yı seçerken bunu göz önünde bulundurun.

* Diyarbakır ilitam okumak isteyip de dışarıdan sınavlara gelecek olanlar, şu anda doğuda bulunan olayları göz önünde getirerek her an sınavların iptal olacağı ya da yolculuğun tehlikeli olacağı şeklindeki sıkıntıları göz önüne getirsinler...

Benim şimdilik paylaşacaklarım bunlar. Eğer yazdıklarımda bir yanlışlık yada eksiklik olduysa Allah rızası için birisi düzeltici bir yorum yazsın... Ve yapabileceğim yanlış yorumlardan dolayı haklarınız helal ediniz...

Bu arada Dokuz Eylül İlitam öğrencisiyim ve halen okumaktayım. Dokuz Eylül İlitam la ilgili sormak istediğiniz birşeyler olursa hiç erinmeden 24 saat içinde watsapp veya sms yoluyla cevap verebilirim.

Allaha emanet olun... Selam ve Dua ile...
atakan.ga beğendi.
Alt 14 Eylül 2016, 01:42   Mesaj No:200
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:

Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederiz. Rabbim mezun olmanızı da nasip eylesin.
Size soru soracak çok ilitam adaylarımız var Soruları ve cevapları lütfen bu bölümde paylaşın. Telefon numaranızı silmek zorundaydık hem kurallara aykırı hem de siz sıkıntı yaşamayın diye.
nasri27 sitemize hoşgeldiniz hayırlı paylaşımlar dileriz.

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)