Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk

Konu Kimliği: Konu Sahibi Sükutu-Ezber,Açılış Tarihi:  22 Şubat 2019 (15:35), Konuya Son Cevap : 22 Şubat 2019 (15:35). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Sükutu-Ezber
Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 22 Şubat 2019, 15:35   Mesaj No:1
 Medineweb Yazarı
Sükutu-Ezber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Sükutu-Ezber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 41016
Üyelik T.: 08 Nisan 2014
Arkadaşları:10
Cinsiyet:
Mesaj: 1.617
Konular: 160
Beğenildi:2407
Beğendi:2695
Takdirleri:8842
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Aile nereye gidiyor?

Aile nereye gidiyor?

Aile nereye gidiyor?

Hani diyorlardı ya “çekirdek aile” anne-baba ve çocuklardan oluşur. Sıra “anne-baba” kavramlarını ortadan kaldırmaya geldi. İlk adım Fransa tarafından atıldı. Aslında aile yok ki, bir aile reisinden söz edilsin. “Önce cinsiyet eşitliği” dediler. Şimdi iş “Cinsiyet yok ki” noktasına geldi. O zaman anne-baba olmayacak tabii. Aşağıda anne-babasız sosyal çekirdek birliktelikte partner bireylerin sosyo-kültürel varlık ve davranışlarından söz edeceğim!

Önce genel bir özet: Siz sanıyorsunuz ki, bu iş “Aile içi birey”, “partner” hikayesi ile kalacak. “Ailesiz toplum” için düğmeye basıldı. Çocuklar, anne-babalarını mahkemeye veriyorlar. “Bizi niye dünyaya getirdin” diye. Ha, sizde, 18 yaşını doldurmuş o “aile içi birey”lere bakmak zorunda değilsiniz. Kiraya katılmıyor, mutfağa katkı sağlamıyorlarsa, koyun kapıya nereye giderlerse gitsinler. Zaten onlar da siz yaşlanınca sizi kapıya koyacaklar. Onun izin şimdiden yaşlılık sigortası, hatta cenaze giderleri sigortanızı yaptırın, yoksa cesediniz bile ortada kalabilir. Bu arada bizde “Birey” yok, “Kişi” var. Bakarsınız bizim belediyeler de sahipsiz cesetleri yakmak için, batıda olduğu gibi krematoryumlar açarlar. İşe yarar organlarınız organ bankasına, kalanı kedi-köpek maması, arta kalan kül! Bugün değilse yarın. Gidişat belli. Yeni Malthusçu’lardan korkulur. Bunlar gün gelir “on yılda 15 milyon genç yaratır, gün gelir 10 yılda yüz milyon insanı nasıl yok ederiz hesabı yaparlar.

Öyle aile yasaları yaptılar ki, gençler evlenmeye korkuyor. Birlikte yaşam daha ekonomik, daha garantili!? Kafan bozulunca “tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna”. Zaten her iki “birey” de çalışıyor. Sosyal güvencesi var. Kim kimi niyet çeksin ki. Çocuk yerine köpek besle. Çok çocuk istersen geçici “bakıcı anne” olursun.

Şimdiki oğlanlar da kızlar da bir garip. Geç evleniyorlar. Çocuk istemiyorlar, hele çok çocuk hiç istemiyorlar. Kim bakacak. O ilgi ister, sorumluluk ister. Çocuk seni kendine-eve bağlar. O “anne” olacak kişi gezmek, eğlenmek ister. Olmaz. Çocuk-mocuk yok! Zaten aileyi sürdüremiyorlar. Boşanıyorlar. Sürdürülen evlilikleri ise mutluluk katsayısı çok düşük.

Farkında mısınız bilmem ama, aile mahkemelerinin müşterisi nikah salonlarının müşterisine yaklaşıyor. Artan mahkeme müşterisi, azalan nikah salonu müşterisi.

Bu yeni düzende hedef nüfusun azaltılması. Kızılderilileri yok edenler, kara derilileri köleleştirenler, sarı ırkı sömürenler yine işbaşındalar. Terör, savaş yetmiyor, doğum kontrolü yetmiyor. Gıda, ilaç, kozmetik, textil, subliminal mesajlar, elektro manyetik müdahalelerle insanlar kısırlaştırılacak.

Evet korku filmi gibi. İntihar ve ötenazi yasalaştırılacak. Mesela, engelli doğma riski olan ve genetik risk taşıyan bebekler zorunlu kontroller sırasında izale edilebilecek.

Yapay zekalı oyun programları, kriminal risk taşıyan çocuklar ve gençleri intihara yönlendirebilecek. Zaten şimdiden başladılar bile. Mavi Balina ve Angels bunların ilk örnekleri.

Öldürücü sentetik uyuşturucu türevleri ile kriminal risk grublarının otokontrolü sağlanabilecek.

Mesela, aile içi bireylerden, partnerlerden herhangi gibi, evde plates dersi almak ya da hobi grubu arkadaşlarından herhangi biri ile bir şekilde birlikte olmak istiyorsa, bu izne ya da beyana tabi değildir. Taraflardan biri baskı görmesi, engellenmesi durumunda bu taciz sayılır ve cezalandırılır. Partnerlerden biri, cinsiyeti sebebi ile ayırımcılığa uğrarsa, ya da toplumda geleneksel cinsel ayırım eğilimi durumlarında zayıf taraf için pozitif ayırımcılık uygulanacaktır. Gençler için de durum farklı değil. Yani eski tabirle eşiniz ya da çocuklarınız karşı cinsten biri ile ev içi ortamda ya da dışarıda, başkalarının özgürlüklerini engellememek kaydı ile özgür birliktelikler kurabilir. Buna kimse karışamaz.

“Aile terbiyesi”ni unutun. Fransa’da meclis genel kurulu, eşcinsel çiftlerin heteroseksüel çiftlerle eşit haklara sahip olması kapsamında okullardaki formlarda yazan “anne” ve “baba” terimlerini Fransız okullarında “veli 1” ve “veli 2” ile değiştirdi. Hukuki süreç tamamlanmadı, ama yeni bir sorun çıktı. 1. olan kim, 2. olan kim olacak. Netekim zırva te’vil götürmüyor. Yeni yasa değişikliğini savunanların iddiasına göre “cinsiyetsiz terimler”, geleneksel ve cinsiyet belirten terimler yerine kullanılacak. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un partisi Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketi REM milletvekili olan Valérie Petit yapılan yasa değişikliğinin aile çeşitliliğini köklendirmeyi ve sosyal eşitliği sağlamayı hedeflediğini söyledi. Öte yandan, muhafazakar milletvekilleri kabul edilen yasa tasarısını kınadı, Fransa’da aile olarak tabir edilen çiftlerin yüzde 95’inin heteroseksüel olduğunu ifade etti ve yeni yasanın geleneksel aile kavramına zarar vereceğini savundu. Eşcinsel evliliği desteklediği bilinen AFDH gibi Fransız dernekler de yasayı eleştirdi, yasanın öngördüğü terimlerin mükemmel olmadığını ve 1 ve 2 kavramlarının bir ebeveynin diğerinden daha üstün olabileceği anlamına geldiğini ifade etti. Bu arada tasarıyı savunanlar teklifin “insancıl bir girişim” olduğunu söylerken, Fransız eğitim bakanı Jean-Michel Blanquer değişikliğe karşı çıktı. Eğer yasa yürürlüğe girecek olursa, bu doğrultuda daha birçok yasa değişikliği de kaçınılmaz olacak ve bu düzenleme emsal teşkil edecek.

Sosyalist milletvekili Joaquim Pueyot da reformu “saygın ve onurlu bir girişim” olarak övdü.

Fransa’nın en büyük aile federasyonu olan FCPE’de kararı “çok iyi bir şey” olarak görüyor. Kimine göre sorun daha derin, resmi baba, biyolojik baba, genetik baba, taşıyıcı anne, biyolojik anne gibi bir sürü tanım sözkonusu. Kadın sperm bankasından, tanımadığı birinden döl alıp, başka bir kadını taşıyıcı anne olarak kullanmış ve daha önce kadın ya da erkek olup cinsiyet değiştiren bir travesti ile yaşıyor. Burada aile tanımı nasıl olacak! O kişinin cinsiyeti-milliyeti, kimliği, aidiyeti nasıl belirlenecek.

Fransız muhafazakar milletvekili Fabien Di Filippo, “Aile ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere sınırsız eşitlikçilik adına referans noktalarının kaldırılmasını teşvik eden korkutucu bir ideoloji” olarak bu girişimi kınadı.

Anne ve babayı “veli 1 ve 2” ile değiştirme fikri, eşcinsel evliliği yasallaştıran 2013 yasasına yol açan tartışma sırasında çoktan zihinlere takılmıştı. Ancak o zamanlar yasalara dahil edilmedi. Bugün birileri açılan kapıdan geçerek yeni adımlar atıyor. Bu girişim toplumun varolan dengesini bozmasından endişe edenler de az değil. Hatta bunu dehşet verici bulanlar da var.

Kimine göre ise bu iş “toplumu ve çocukları ideolojik olarak şartlandırma ve insanlık dışı” girişiminin bir parçası. Aslında bir sorun var. Genel olarak, din dışı, ahlak dışı somut gerçeklerin ortaya çıkardığı bir sorun da olsa böyle bir sorun var. Bu yapılan iş, çalınan minareye kılıf bulmak için çabalamaya benziyor. Fransa’da evli ve çocuklu eşcinsel, trans çiftler var. Bunları meşru kabul ediyorsanız bir tanımı da olmalı. Batının izinden gidenler bir gün aynı gerçekle karşı karşıya gelecekler. Tabii bu durum batıda, şimdi “Meryem Ana” ve “baba, oğul, ruhu’l kuds” tartışmasına da sebeb olacak. Anne-baba tartışılıyorsa, tabii dede-nine, dayı-amca, hala-teyze de tartışma konusu olacak. “Baba” bu gidişle sadece “Mafia” için kullanılacak herhalde. Selâm ve dua ile
Abdurrahman Dilipak
Mihrinaz beğendi.
__________________
*Önemli olan kalp efendim
edebi,hayayı
imanı ,riyayı
Rabbinden korkmasını
dürüst olmayı
kendinde barındırır,,,,


*Eyy gönül...!!
yarın Rabbinin huzurunda
nasıl çağırılmak,anılmak istiyorsan
bu dünya da ona göre yaşa derim,,,


"Bir Hiç"
Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi Sükutu-Ezber 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
İnsanları kendi seçiminize zorlamayın Sükutu-Ezber Sükutu-Ezber 0 136 24 Nisan 2021 17:11
Esas sorun biz de... Sükutu-Ezber Sükutu-Ezber 0 67 24 Nisan 2021 17:08
Güneş güneş olmaktan vazgeçmez... Sükutu-Ezber Sükutu-Ezber 0 72 24 Nisan 2021 17:07
Demem o ki... Sükutu-Ezber su damlası 2 93 23 Nisan 2021 16:09
Her insanın özlemi vardır... Sükutu-Ezber nurşen35 1 152 22 Kasım 2020 13:56

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Benzer Konular
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Ana Kategoriler

Cevaplar Son Mesajlar
Kedi Nereye Gidiyor ? Futbolcu Komik Paylaşımlar 2 15 Haziran 2015 18:54
Nereye bu gidiş nereye AşkŞairi Üyelerimize Ait Şiirler 0 23 Ekim 2014 00:05
“Biliyor Musun Güneş Nereye Gidiyor?” Medineweb Hadis-i Şerif 0 16 Mayıs 2013 13:49
İnsanlık Nereye Gidiyor ? /Mevlüt Hönül Mevlüt HÖNÜL Üyelerimize Ait Makaleler 0 20 Mayıs 2012 23:28
Türkiye Nereye Gidiyor? MERVE DEMİR Üyelerimize Ait Makaleler 2 06 Kasım 2008 07:26

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.
     

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb   Medineweb   Medineweb   Medineweb   www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288