Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi dua dilencisi,Açılış Tarihi:  17 Mayıs 2009 (08:38), Konuya Son Cevap : 17 Mayıs 2009 (08:38). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Mayıs 2009, 08:38   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Her Şerde Bir Hayır Var Bunu Bir Daha Anladım....

Her Şerde Bir Hayır Var Bunu Bir Daha Anladım....

Hayatta yaptıgımız zerre iyilik yada kötülük fazla beklemiyor...Perşembe günü kermes hazırlıkları için baklava yaptık arkadaşlarla akşama kadar ,baklavalar kermes hazırlıkları ,dernek,fiyat belirlemeleri derken akşam oldu eve döndüm 1 saat olmadı bir telefon abla oglun siyah bir ara tarafından zorla kaçırıldı !!! ne yapacagımı bilemedim kala kaldım ne plaka adresi ne adamları tam net gören biri 11 arkadaşı var ken 9 zu arkasına bile bakmadan uzaklaşmışlar ordan ..ilk başta oglumun 1 arkadaşını zorla bindirmişler araca , oglum arkadaşımı kurtarırım düşüncesiyle bileginden tutup çekmiş ama nafile kötü niyetli insanlar arabanın kapısını önüne açmış diger boşlugada kendi gerilmiş adeta çıkış yok anne diyor ..Arabaya zorla bindirilip gezdiriyolar bunlar 4 kişi 19 ve 29 yaşları arasında oglum diyor ,anne hayatımda ne kadar yanlış ve hatalı davranışım varsa aklıma bir bir geldi .Çocukların agzına zorla alkol ve sigara vermişler.kimin oglusunuz sizin yerinizde olsaydık bu araca binmezdik kaçmanın yollarını aradık demişler baya gezdirdikten sonra o 4 kişiden birine zamanında eşimin ve abimin yaptıgı iyilikten dolayı oglumu ve arkadaşını bir market önünde bırakıyorlar ..

1-Her şerde bir hayır var duydugumda şok oldum eşim memlekette degil,plaka yok adamları gören bilen yok,elimde hiç bir kanıt yok telaşla komşuya gittim ama yoklarla ne kadar yol alınır bir an durdum dedim ALLAHIM tek çare sensin bu kadar yoklukta SEN en büyük varlıksın ..

2-Oglum eve aldıgım misafirlere çok olmasada rahatsız oluyorum anne diyordu fazla gelen oluyor diye azda olsa söyleniyordu arabada ilerlerken hem bu adamları nasıl oyalayabilirim hemde yaptıgım sergiledigim bu olumsuz tavırlarım geldi aklıma diyor derin bir pişmanlık yaşadım anne bundan sonra öncesi gibi davranmıycam dedi..

3-Ve en önemlisi yaptıgımız her kim olursa olsun zerre iyilikte kötülükte nafile degil er yada geç kapımızı çalıyor bunu bir daha anladım ..Şer gibi görünenin ardında nice hayırlar çıktı ..Şu an o günün şokuyla hala hastayım RABBİM c.c. kimseye acı ve de çaresizlik yaşatmasın çok zormuş ve yaşadıgımız zamanda bizi yoktan var eden yüce RABBİMİZİ c.c. unutmayalım hal ne olursa olsun ama ne olursa olsun tek çözüm çare ALLAH c.c. dir bir daha anladım ki O kulunu darda bırakmayan ,koruyan ,gözetendir merhamette yücedir belki komik gelebilir ama insan bilipte degilde böyle yaşadıgı zaman daha çok inanıyor MEVLANIN kudretine .....

Konu Sahibi dua dilencisi 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Hacamat / Medineweb Hadis-i Şerif Esadullah 16 6407 23 Mart 2015 22:00
Özlemek.../medineweb Makale ve Köşe Yazıları su damlası 11 6035 15 Mayıs 2013 11:38
Geleceğin suçlusunu yetiştirmenin 8 basit... Bilgi Dağarcığı su damlası 3 2757 21 Temmuz 2012 09:57
Kişisel Gelişim Kitaplarımdan Kesitler/Huzurun... Kişisel Gelişim ve Psikoloji Mihrinaz 7 2444 03Haziran 2012 23:25
17 yaşında bir gencin karmakarışık duygularına... Çocuk ve Aile Sağlığı muallime 1 2008 09 Nisan 2012 15:09

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)