Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi AŞK'ÜL İSLAM,Açılış Tarihi:  11 Temmuz 2008 (01:56), Konuya Son Cevap : 11 Temmuz 2008 (09:57). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 11 Temmuz 2008, 01:56   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ölüm Anı...

Ölüm Anı...

Hayatımda hiç yasamadığım bir olaydı ne olduğunu anlayamıyordum. Üzerimde bir örtü vardı, ve etrafımda insanlar hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Ne olduğunu hala anlamış değildim. Neden üzerimde örtü vardı ve neler oluyordu.

Ellerimi oynatamıyor kımıldayamıyordum. Allah’ım neler oluyordu, bana neler olmuştu. Ayağa kalkmak istiyordum ama kalkamıyordum. Anne neredesin, sesini duyuyorum ama seni göremiyorum.

Neden ağlıyorsun anne...
Yanıma gel üzerimdeki örtüyü al.
Ben alamıyorum anne...

Bir ara bir el üzerimdeki örtüyü aldı. Bu babamdı ve gözleri ağlamaktan şişmişti. Neden ağladın baba... Ben neredeyim?.....Neden konuşamıyorum....

Annemde orda, annem yıkılmıştı sanki. Ağlıyordu hem de hıçkıra hıçkıra. Ağlama anne!

Aman Allah’ım! Eyvah!! Ben ölmüştüm. Evet ben ölmüştüm ve bu etrafımdaki insanlar benim cesedimin üzerinde ağlıyorlardı. Ağlama anne! Ağlama baba!! Allah’ım! Bana yardim et, bana dayanma gücü ver.

Annem üzerime yattı ve ağlamaya devam etti. Bir yandan da; `Oğlum, yavrum neden bizi bıraktın`, diyordu. Anne! Anne! ağlama anne.

Ya babam.... Heybetli babam, evimizin direği babam. Ağlama baba! ne olursunuz ağlamayın.
Kardeşlerim, komşularımız tamamı ağlıyorlardı. Anne seni son bir defa öpmek, koklamak, sarılmak isterdim ama simdi olmuyor anne. Annem!! Annem!! Sonra üzerimi tekrar örttüler. Beni bir tabuta koydular. Evimizden son kez çıkıyordum. Hem de dönmemek üzere Anne!! Ne olur beni bırakma Anne!! gitmek istemiyorum ... Annneeeeeeeeeeee.......

Yağmur yağıyor tabutumun üstüne, damlaları duyuyorum. Beni camiye götürüyorlardı son kez. Hayatta gitmediğim camiye son kez götürülüyordum. Allah’ım götürmeyin. Ne yüzle gideceğim!! Hayatta gitmek istemediğim camiye götürmeyin beni..... ve imamın er kişi niyetine deyişi... `Hakkınızı helal ediyor musunuz`? `Evet` sesleri neye karsı... Hepsine de hakkım geçmişti. Ben kul olamadım kardes olamadım, Allah huzuruna nasıl varırım...... Ve evet..... Allah’ım heyhaaaaat!!!!! Heyhaaaaat!!!!!

Beni son ziyaretgahıma götürüyorlar. Evet kabristana! Allah’ım götürmeyin. Ne olur götürmeyin bu naçiz bedeni. Beni tabuttan çıkardılar, kefenime babam sarıldı, annem uzaktan seyrediyordu. Ağlamaktan göz yasları kurumuştu.

Anne!
beni alsana yanına anne.....
beni bırakmasana anne.....
anneciğim canım annem.....
gitme beni bırakma anne...

Babam sarıldı kefenime gözyaşları içinde. Beni 2 metre derinlikteki mezara indirdi. Öptü kefenimi, sarıldı sarıldı, oğlum dedi kulağıma..... Babaaaaaaaaaaammm!!!! Gitme, beni birakma. Sonra çıktı ağlayarak. Üzerime taşlar dizdiler. Toprak döktüler. Yalnız başıma kalıyordum Tek başıma, kimsesiz.

Anne!
Neredesin anne?.....

Dualar edildi, tevhidim çekildi. En son babamla annem terk etti beni. Annem arkasını dönüp dönüp bakıyordu. Anneeee gitmeeeeeeeeeee!!!!.......... Anneeeeeeeeeeeeeeeeeeee canim Annem bırakma beni, karanlık, çamur, küflü bir yerdeyim kimse yok.

O anda basımda Iki kişi belirdi. Kimsiniz?, ne istiyorsunuz?................

MEN RABBUKE VE MA DİNUKE!!!!!

Ne diyecektim, ne cevap verecektim?. Allah’ım bana bir fırsat daha verin. Lütfen bir fırsat daha. Ama geçti diyorlardı. Geçti, kaybettin, senin yerin belirlendi, dünyada iken Allah’ı tanımadın... Bize geldin heyhaaaaat!!!!!!

Bir ara bedenimde bir elin gezindiğini hissettim. Bu bizim aile doktorumuzdu.
‘’Çok şükür evlat kurtuldun, ölümden döndün’’ diyordu.

Ne Ölümden dönmesi doktor bey . Ben Öldüm de dirildim. Çok sükür Rabb’ime bana bir firsat daha verdi`.

Ne irfandır veren ahlaka yükseklik ne vicdandır
Fazilet hissi insanlarda Allah korkusundandır
Yüreklerden çekilmiş farz edilsin havf-ı yezdanın
Ne irfanın kalır te’siri kat’iyyen ne vicdanın
İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür,
İmansız olan paslı yürek sinede yüktür.

Konu Sahibi AŞK'ÜL İSLAM 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
İnsana Tapmanın Kuranı Kerimdeki Karşılığı Kur'ân-ı Kerim Genel Medineweb 1 2739 01 Ocak 2013 15:58
Muhammed ve İnançlılar / Röportaj Anket'ler-Röportaj'lar EyMeN&TaLhA 1 2643 02 Kasım 2010 00:14
Ebuzerr / (Ali Şeriati) Ashab-Kiram(r.a) Mihrinaz 5 4622 16 Temmuz 2010 00:33
BAKMAK YETMEZ.... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Mihrinaz 4 2116 24 Nisan 2010 14:15
İN'SANLARDAN... Serbest Kürsü Beytül Ahzan 3 2078 02 Mart 2010 21:27

Alt 11 Temmuz 2008, 03:25   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Konular: 392
Beğenildi:19
Takdirleri:87
Takdir Et:
Standart Cvp: Ölüm Anı...

Aslinda hayatimiz boyunca her ani bize yeni firsat verilmiyormu?
Ölümün her an gelebilecegini unutulmasa acaba insanlari kimse kirarmi, ezermi yada üzermi?
Ya anne ve babalara saygisizlik yapilirmi?
Insanlar ibadeti terk edermi?
Elbet yapmaz.

Allah im bizlere cennetini hak eden kullarindan olabilmemiz icin ibadetlerimizi samimi olarak yapabilmemizi nasib eyle.
Alt 11 Temmuz 2008, 09:57   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:CaferTayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 89
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Konular: 227
Beğenildi:15
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Ölüm Anı...

beş dakika önce herkezin tıklım tıklım doldurduğu camide

teravihin bitimi sonrasında benden başka kimse kalmamıştı

her yer sessiz leşip kendimle yüzleşince anlamıştım

bu anın mezara bırakılışın da tekbaşına kalışın bir tatbikatı gibi

bir itikaf gecesinin heycanlı gizeminde ölmeden evvel ölümü

hissetmiştim ruhumun derinliklerinde..

sevgi değer yağmur

şimdi bu denemenin bana hatırlattıklarıyla

ölmeden evvel ölmenin hayatımızın her gününün gecesinde

bizlere sürekli hatırlatıldığını anlıyor ve,

nasıl yaşarsanız öyle ölür nasıl ölürsenizde öyle dirilirsiniz

o dirilişlede hesaba yönelinerek odehşetli mizanda

rabbi taalanın el adil olan adaletinde zerrelerle mukayeseli

yaptıklarımız ve yapamadıklarımızdan sorgulanacağımızı

göz ardı eylememeliyiz diye düşünüyorum.

sağlıcakla kal

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)