Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > Tebessüm-Mizah Alanı > Komik Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi MERVE DEMİR,Açılış Tarihi:  09 Temmuz 2010 (23:40), Konuya Son Cevap : 11 Şubat 2013 (22:08). Konuya 12 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 23 Ocak 2013, 20:06   Mesaj No:11
Medineweb Sadık Üyesi
Ene Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ene Garip isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20682
Üyelik T.: 07 Ekim 2012
Arkadaşları:7
Konular: 26
Beğenildi:8
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bir imam efendi'nin evini Terkeden Hanımını ikna için yazdığı mektup :)))

her yaptığını, her söylediğini tefsir etmek için sülalenden en az 10 kişinin rivayetine başvuruyorum..
Sana yalvardığım kadar kıraatimi düzeltmeye uğraşsaydım, Ahmet Hoca'dan Yasin'i geçerdim...
Geleceksen gel gelmeyeceksen diğer 3 hakkımı kullanıp talak-ı selaseyi kafana geçireceğim...

zevcenin cevabı ne acaba mektuba merak ettim düşünceli000

Kalbi kırık olanın kalbine Allah dokunur...
Alt 11 Şubat 2013, 21:34   Mesaj No:12
Medineweb Sadık Üyesi
suhtem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:suhtem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17229
Üyelik T.: 10 Mart 2012
Arkadaşları:27
Konular: 69
Beğenildi:91
Beğendi:40
Takdirleri:628
Takdir Et:
Standart İmam kocanın, eşine 'dön çağrısı' :))

Sebeb-i Med'den hemzem, neden muttasıl iken munfasıl olduk ?Arızaya bağlama ne olur..

Lazım-i sükun ol, evine dön. Söz, bir daha ğunne yapar gibi kafanı ütülemiyeceğim!Kelimelerimi seçerken özellikle muhaffef olanları tercih edeceğim..Sen konuşurken hep dinleyeceğim.. Arız-i olur durur isen kaç vecih olur isen ol kabulümsün..İşmamına kurban olduğum, yalvartma gayrı.. Mahrecim sıfatım kalmadı.. Avam kıraatı gibi dağıldım.

Sekte sonrası nefesi kesilen, acemi imama döndüm.. Gel, dön evine eskisi gibi iklab olalım.. Daha olmadı kendine uydur, te'ye uğramış dal gibi mütecaniseyn et beni..İsteklerim olur ise nacizane i'male yapmadan kısa yollu kasr edecem.. Sana karşı makabli kesreli ra gibi ince olacam..Ne olur sende birşeyler söyle.. Huruf-i mukattaa gibisin, anlamıyorum seni.. Biraz muhkem ol, canımı yee.. Söylediklerimi tahaddi olarak algılama.. Beni dirayet tefsiri gibi, kafana göre yorumlama.. Söylediklerimin­siyakına-sibakına da bak..Hatta sebeb-i nüzulune de bak.. Her dediğime inanasın diye illa mekki sure gibi yemin mi edeyim..

Her konuda zahirime bakma benim.. Müteşabih yönlerimi hep menfii yorumlama.. Anlayasın diye tertil üzere konuşuyorum.. Sende derdini böyle anlat.. Kelam-ı Hadr'ın kulak kepçemden geri dönüyor..Koyduğun kurallar kalıcı olsun.. Birgün kural koyuyorsun, ertesi gün nesh ediyorsun.. İ'cazü'l Kur'an gibisin..Her yaptığını, her söylediğini tefsir etmek için sülalenden en az 10 kişinin rivayetine başvuruyorum..Sana yalvardığım kadar kıraatimi düzeltmeye uğraşsaydım, talim Hocasın'dan Yasin'i geçerdim...Gele­ceksen gel gelmeyeceksen diğer 3 hakkımı kullanıp talak-ı selaseyi kafana geçireceğim
Alt 11 Şubat 2013, 22:08   Mesaj No:13
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Nesli_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nesli_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20510
Üyelik T.: 01 Ekim 2012
Arkadaşları:24
Konular: 166
Beğenildi:76
Beğendi:1
Takdirleri:187
Takdir Et:
Standart Cevap: İmam kocanın, eşine 'dön çağrısı' :))

wayy arkadaş ne şanslıymş millet,

kadın evi terk etmiş imam efendi üşenmemiş oturmuş mektup yazmış en kafiyelisinden

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)