Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > Tebessüm-Mizah Alanı > Komik Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi ali70,Açılış Tarihi:  05 Mart 2015 (20:37), Konuya Son Cevap : 05 Mart 2015 (20:37). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 05 Mart 2015, 20:37   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ramazanda pide yiyen kedi...

Ramazanda pide yiyen kedi...

Hitabetiyle halkı kendine bağlayan,yaptığı espri ve benzetmeleriyle insanları tebessüm ettiren Hacı Cemal Öğüt anlattığı canlı hatıralar..

Yaptığı birbirinden ilginç şive taklitleri ile cemaati asla uyutmaz, hep dinç tutmayı başarırmış. O bu özelliği sayesinde dinini diyanetini unutanları bile, öylesine tatlı hırpalardı ki, sadece övülenler değil; iğnelenenler bile memnun olur gülüşürlermiş.

Bir Ramazan Ayında oruç tutmayan bir cemaatini birazcık hırpalamak için kendi eşinden örnek vererek şu enteresan hatırayı anlatmıştır:

“Bizim hanım var ya, çok saf bir kadındır. Böylesine saf bir kadınla Hacı Cemal nasıl idare etsin? Neden mi saf diyeceksiniz? Bakın anlatayım da siz hak verin!” diyerek şöyle devam eder.

“Geçen gün abdestimi alıp buraya vaaza gelmek için pardesümü giydiğim sırada, bizim hanım aniden bir çığlık attı.”

“Hayrola hatun, ne var ki, yangın alarmı gibi bağırıyorsun?” dedim.

“Ne olacak, görmüyor musun, kedi iftarlık pideleri yiyor.” dedi.

“Yahu, insan bir pide için bu kadar telaşlanır mı? İşte gidiyorum, vaazdan sonra istediğin kadar pide alır gelirim iftara, merak etme.”

Fakat baktım hanım büsbütün hiddetlendi: “Ayol ben pidelere acımıyorum. Evde pide var. Benim hayret ettiğim şey, bu kedinin böyle mübarek Ramazan’da oruç tutmayışıdır. Baksana, hayvancağız şıpır şıpır durmadan ekmek yiyor…”

Bu sefer ben hiddetlendim:

“İlahi Hatun, sen ne kadar safsın! Bilmiyor musun ki;

Hayvanlar oruç tutmaz!

Hayvanlar namaz kılmaz!

Hayvanlar açık yerlerini örtmez!

Hayvanlar komşu hakkı diye bir şey bilmez!

Sözüm meclisten dışarı... Veya içeri... Ben taşı ortaya koydum üstüne alınan da kusura bakmasın artık... Özür sahibi olanlara zaten ruhsat verildiği için onlara sözümüz yok...

Konu Sahibi ali70 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ana baba ve çocuk muhabbetleri Fıkralar-Hikayeler vuslat_ 3 1010 07 Nisan 2019 20:26
Bulunmayacak Tek Şey Senin Benzerindir / Duygusal... Edebiyat ali70 2 1603 17 Temmuz 2017 02:28
At Binmenin Faydaları/MEDİNEWEB Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp ali70 3 1282 13 Temmuz 2017 22:53
Kız Çocuğu Olanların Okumasını Tavsiye Ederim İslamda Kadın ve Erkek Allahın kulu_ 1 1344 19 Aralık 2015 18:52
Allah'u Teala'nın Övdüğü Onlar Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler ali70 0 1254 19 Aralık 2015 18:46

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: