Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KPSS (İHL-İLAHİYAT).::. > KPSS (İ.H.L-İlahiyat) > KPSS İstişare/Sohbet

Konu Kimliği: Konu Sahibi mehmet akif2,Açılış Tarihi:  09 Mart 2017 (10:52), Konuya Son Cevap : 08 Temmuz 2017 (21:11). Konuya 18 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı8Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Mart 2017, 10:52   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart 2017 KPSS LİSANS SINAV VE BAŞVURU TARİHLERİ

2017 KPSS LİSANS SINAV VE BAŞVURU TARİHLERİ

KPSS LİSANS GENEL YETENEK- GENEL KÜLTÜR VE EĞİTİM BİLİMLERİ BAŞVURU TARİHLERİ: 13-23MART ARASI (2017)

KPSS LİSANS GENEL YETENEK- GENEL KÜLTÜR VE EĞİTİM BİLİMLERİ SINAV TARİHİ: 21 MAYIS 2017

NOT: SABAH GY GK SINAVI ÖĞLEDEN SONRA 14:00'DE EĞİTİM BİLİMLERİ SINAVI
HER SINAV İÇİN KALEM SİLGİ VERİYORLAR
SABAH VERİLDİ ÖĞLEDEN SONRA VERİLİR Mİ DİYE DÜŞÜNMEYİN
YANIMIZDA TEK SU GÖTÜREBİLİYORUZ AMA SUYUN MARKASI YAZAN KAĞIDI YIRTMAK ŞARTIYLA
ALYANS DIŞINDA HİÇBİR TAKI İLE KÜPE DE DAHİL TAKAMIYORUZ
SINAV GİRİŞ BELGESİ VE NÜFUS CÜZDANIMIZLA SINAV YAPILAN YERE GİREBİLİYORUZ

SINAV BAŞVURU ÜCRETİ SINAV BAŞINA 55 TL İDİ BU SENE DEĞİŞTİ Mİ BİLMİYORUM

ÖNEMLİ UYARI: KPSS GY GK VE EĞİTİM BİLİMLERİNDEN 1 HAFTA SONRA OLAN ALAN SINAVI ÖĞRETMENLİK ALAN SINAVI DEĞİL İKTİSAT İŞLETME GİBİ BÖLÜMLERİN MEZUNLARININ ALAN SINAVIDIR.
Mihrinaz beğendi.

Konu Sahibi mehmet akif2 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Sevgililer Günü Serbest Kürsü gün ışığı 3 1331 15 Şubat 2019 09:19
Azılı bir müşrik "Nadr bin Hâris" Kur'an Kıssaları mehmet akif2 0 1285 06 Ekim 2018 21:18
EBU FÜKEYHE (R.A.) KİMDİR? Ashab-Kiram(r.a) mehmet akif2 0 1307 05 Ekim 2018 20:42
Sayın Mustafa Cilasun için yapılacak hatim :(((((( Taziye-İlan-Selamlaşma nurşen35 28 8268 05 Ekim 2018 18:00
TEVHİDİN DELİLLERİ Akaid mehmet akif2 5 1534 01 Ekim 2018 12:18

Alt 09 Mart 2017, 11:04   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

KPSS ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ (ÖABT) BAŞVURU TARİHLERİ: 13-23 MART ARASI(2017)

NOT: AYNI GY GK VE EĞİTİM BİLİMLERİNE BAŞVURDUĞUMUZ TARİHLERDE ÖABT'YE DE BAŞVURACAĞIZ. 3 SINAVA PARAYA YATIRACAĞIZ
2014'DE DGS'YE BAŞVURURKEN MİLLİ EĞİTİM ÖSYM ODASINA GİTMİŞTİK ORDA RESMİMİ ÇEKMİŞLERDİ ŞİFRE VERMİŞLERDİ GEÇEN SENE KPSS LİSANSA BAŞVURUYU İNTERNETTEN ÖSYM AİS'E ŞİFREMLE GİRİP BAŞVURUYU YAPMIŞTIK

KPSS ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ (ÖABT) SINAV TARİHİ: 16 TEMMUZ 2017

NOT: ALAN SINAVI HER İLDE YAPILAMIYOR ÖSYM BAŞVURU KİTAPÇIĞINDA HANGİ İLDE YAŞIYORSAK HANGİ İLLERDEKİ SINAV MERKEZLERİNİ SEÇEBİLECEĞİMİZ YAZIYOR.
BU SINAVDA DA KALEM SİLGİ VERİYORLAR
SORU SAYISI 50 TANEDİR
SINAVA GİRECEĞİN SINIFDA HERKES SENİNLE AYNI BÖLÜME GİRİYOR YANİ ELİMİZE BÜTÜN ÖĞRETMENLİK ALANLARININ SORULARI VERİLMİYOR :smile:
BEN DE ÖYLE OLUR SANIYORDUM GEÇEN SENE DİKAB ALAN SINAVI KİTAPÇIĞINI VERDİLER BANA
Mihrinaz beğendi.
Alt 09 Mart 2017, 11:10   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

NOT: FORMASYON BELGESİ OLMAYANLAR EĞİTİM BİLİMLERİ VE ÖABT SINAVINA GİREBİLİYOR AMA DENEMEK İÇİN GİREBİLİR

ÖĞRETMEN OLMAK İÇİN MEZUN OLUP DİPLOMANIN ELİNDE OLMASI ŞARTI VE FORMASYON ALIP SERTİFİKAMIZIN ELİMİZDE OLMASI LAZIM
Alt 09 Mart 2017, 18:36   Mesaj No:4
Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
NOT: FORMASYON BELGESİ OLMAYANLAR EĞİTİM BİLİMLERİ VE ÖABT SINAVINA GİREBİLİYOR AMA DENEMEK İÇİN GİREBİLİR

ÖĞRETMEN OLMAK İÇİN MEZUN OLUP DİPLOMANIN ELİNDE OLMASI ŞARTI VE FORMASYON ALIP SERTİFİKAMIZIN ELİMİZDE OLMASI LAZIM
Hocam bu formasyonu almak için ne gerekiyor? (ortalama en az kaç olmalı veya başka bişi gerekiyor mu?)

Dördüncü sınıfta alabilir miyim?

Çalışanlar için sıkıntı olur mu?
Alt 09 Mart 2017, 21:31   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
snnclk34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hocam bu formasyonu almak için ne gerekiyor? (ortalama en az kaç olmalı veya başka bişi gerekiyor mu?)

Dördüncü sınıfta alabilir miyim?

Çalışanlar için sıkıntı olur mu?
formasyon duyuruları için netten arama yaparak üniversitelerin duyuru bölümüne de bakabilirsin veya formasyon için face sayfaları var oraya üye olabilirsin veya hangi üniversiteyi istiyorsan o üniversitenin sitesine girip duyuru var mı diye bakman lazım

formasyona 4. sınıfa geçince başvurabiliyorsun

formasyona başvuranlar arasında 3. sınıf gano'suna göre yüksekten düşüğe kontenjan dolana kadar çağırırlar yani duyuruda formasyona hak kazananların listesi yayınlanır

daha sonra yedek liste için başvuru da açılır takip etmek lazım

okuyorken evet formasyon çok zor ama mezun olunca daha zor

ilitamın zorluğu ile formasyon dersleri sunu ödev hazırlamak staj yapmak staj dosyası hazırlamak zor ama hepsi bir anda bitiyor

üniversitelerde formasyon dersleri hafta sonları olur ankara üniversitesi hafta içi gidiliyor o şartlara da dikkat etmek gerekir

bulunduğun şehirde formasyon alınırsa kolay ama başka şehir madden manen çok zor ama yapılmaz diye bir şey yok

formasyon 2 dönem sürüyor ilk dönem bilgi dersleri ağırlıklı son dönem uygulama dersleri ağırlıklı ve materyal ile sanki okuldan ders anlatıyor gibi hocanın ve arkadaşlarının yanında öğretmen oluyorsun hoca puan veriyor bazı derslerde hoca bunu istiyor bazı hocalar vize veya final için ödev istiyor bilgisayar çıktısı değil de elden yazmamızı istiyorlardı

ilk dönem bir dersde bir konu hakkında sunu hazırlayıp hoca gibi tahtaya çıkıp anlatmıştık diğer derslerden vize ve finaller olmuştu

dersler akılda kalıcı bilgiler olduğu için biraz çalışma ile sınavlardan geçilebiliyorsun

ben bana 2 saat mesafede kayseri erciyesden formasyon aldım oranın geçme notu 50 idi en az 50 almak gerekiyordu bağıl sistemde değerlendirilsin

stajı formasyon aldığın ilde yapıyorsun sana çıkan okul ve staj hocanla günü ayarlaya biliyorsun hafta sonu ders ise cuma günü veya pazartesi staj yapabiliyorsun

çalışan sınıf arkadaşımız vardı ama kendi bulduğun ilden aldığı için sorun olmadı hafta içi işten izin alması zor oluyor diye stajını imam hatip lisesini dışardan okuyanlar hafta sonu derslere geliyorlar ya oraya aldırdı

hem okul harcı hem formasyon harcı ağır geliyor bir de başka şehire gidince yol parası yeme içme konaklama parası

benim ve eşimin ailesi kayseride diye kalma yeme içme parası olmadığı halde bizi çok zorlamıştı

bir de hala tereddütün varsa ben kendimin ne halde formasyon aldığımı söylüyeyim evde yaşlım vardı çocuklarım zaten küçük oğlum ilkokul 2. sınıfa gidiyor diye onu götürmüyordum evin temizliği çamaşır ve ütümü halledip bir de ev halkına bir hafta 2 gün bir hafta 3 günlük yemek hazırlayarak o zaman 2 yaşında olan kızımı da yanıma alıp kayseriye gidiyordum ordayken biraz kpss bakıyordum biraz okul derslerime bakıyordum ki sivas ilitamdan geri kalmıyayım diye

zaten koşturmacalı geçiyordu staja gidiyordum üniversiteye derslere gidiyordum

verilen ödevleri yetiştirmek için hafta içleri sivasın derslerine ve kuran ezberime çalışarak bir de haftada 1-2 gün kuran dersi almaya giderek gece geç saatlere kadar yazıyordum bazen gündüz kızımın yanında kanepede biraz uyuyarak kendime gelmeye çalışıyordum

arkama bakınca ben bunları nasıl yaptım diyorum ama insan ilim isteyince allahım yardım ediyor kendimiz de azim gösterdik mi tamamdır:smile:

inan çok zorlandım bu yazdığım zorluklar çektiğimin yanımda basit kalır

sivas dersleri zordu felsefe hocamız ekstra kitapdan da bizi sorumlu tutuyordu kuran ezberleri zaten çokdu çok zaman alıyordu

başka kafana takılan varsa bilgim dahilinde ise yardımcı olurum inşallah:smile:
Alt 09 Mart 2017, 22:33   Mesaj No:6
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8956
Takdirleri:26191
Takdir Et:

formasyon alan arkadaşlarım aynı yorgunluk meşakketle bitirdiler .Ama,çok verimli olduğunu söylediler.Sana bir sorum var Göknur.

Geçen yıl kpss ye girdiniz, ilahiyat taban puanları düşük olacak ümidi çok vardı, hemen atanırız diye düşündü herkes.Ama hiçte öyle olmadı.Şimdi öğrtmenlik için birde mülakat getirildi, İlahiyat mezunlarını avantajlı görüyormusun bu yarışta taban puanları düşükmü zannedildiği gibi.Birde mülakat ayağı var tabi...

Sınavla girilebilecek nereye müracat ettiysem, mülakat getirildi..Elimi attığım yer mülakatlanıyor ben kaçtıkça Gerçi benim düşüncem daha farklı..Hayrlısı bakalım...Allah razı olsun verdiğin bilgiler için.
mehmet akif2 beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 10 Mart 2017, 09:33   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
formasyon alan arkadaşlarım aynı yorgunluk meşakketle bitirdiler .Ama,çok verimli olduğunu söylediler.Sana bir sorum var Göknur.

Geçen yıl kpss ye girdiniz, ilahiyat taban puanları düşük olacak ümidi çok vardı, hemen atanırız diye düşündü herkes.Ama hiçte öyle olmadı.Şimdi öğrtmenlik için birde mülakat getirildi, İlahiyat mezunlarını avantajlı görüyormusun bu yarışta taban puanları düşükmü zannedildiği gibi.Birde mülakat ayağı var tabi...

Sınavla girilebilecek nereye müracat ettiysem, mülakat getirildi..Elimi attığım yer mülakatlanıyor ben kaçtıkça Gerçi benim düşüncem daha farklı..Hayrlısı bakalım...Allah razı olsun verdiğin bilgiler için.
ecmain olsun inşallah
dikab taban puanlarının yükseleceğini biliyorduk ama mülakat geleceğini aklımızın ucundan geçirmedik
evet okul ve formasyon ağırdı gy gk biraz bakabilsek alan daha önemli okul bitince ona ağırlık veririz olur da yüksek puan alırsak neden ben girmedim diye pişmanlık duymuyalım dedik bir de sınav heyecanı soru şekillerini görmek açısından tecrübe oldu
lisans soruları çok mu zor olur düşüncesinden sıyrılmak açısından da iyi oldu
alandaki sorular ile çalıştığın çok farklı diyorlardı bana öyle geldi bazı sorular çok zor geldi ne dediğini bile anlamadım
zaten okulumdan 3 ders yaza kalmıştı onla da uğraşıyordum o nedenle tam olarak çalışamadım nasip kısmetin de önüne geçilmedi
kpss’ye çalışan kişi Allahın da yardımıyla tabii ki fark atabilir
dgs’de o kadar dershaneye giden var o kadar genç bilgileri taze olan var ya da o kadar kişinin arasında ben mi hak kazanacağım diye düşünmeden edemiyordum ama Allah nasip etti
ümitle azimle ve çok çalışarak kpss’den de bir şeyler olabileceğini düşünüyorum nasipse olur
tam kavrayamadığım yerlerden soru gelirse ihtimali de var
olursa amenna olmazsa zaten bana bir zararı yok yani kaybedeceğim bir şey yok
Alt 10 Mart 2017, 23:21   Mesaj No:8
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8956
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Dikkat değişiklik var !!!

KPSS BAŞVURU TARİHİ: 13-23 Mart

KPSS SINAVI: 21 Mayıs

KPSS SONUÇ AÇIKLANMA TARİHİ: 16 Haziran

ÖABT SINAVI: 16 TEMMUZ

Başvuru tarihi 13 ile 23 mart arası
mehmet akif2 beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 13 Mart 2017, 20:46   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Dikkat değişiklik var !!!

KPSS BAŞVURU TARİHİ: 13-23 Mart

KPSS SINAVI: 21 Mayıs

KPSS SONUÇ AÇIKLANMA TARİHİ: 16 Haziran

ÖABT SINAVI: 16 TEMMUZ

Başvuru tarihi 13 ile 23 mart arası
değişikliği mesajlarıma ekledim klpp
Alt 15 Mart 2017, 19:50   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

KPSS GY GK SINAVI 120 DAKİKADAN 130 DAKİKAYA ÇIKARILMIŞTIR

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: