Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KUR'ÂN-I KERİM.::. > Kurân-ı Kerîm > Kur'ân-ı Kerim Genel

Konu Kimliği: Konu Sahibi YASEMİN ATAMAN,Açılış Tarihi:  19 Şubat 2012 (00:44), Konuya Son Cevap : 10 Mart 2012 (11:37). Konuya 33 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Mart 2012, 01:22   Mesaj No:31
Medineweb Sadık Üyesi
YASEMİN ATAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YASEMİN ATAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11916
Üyelik T.: 02 Mart 2010
Arkadaşları:2
Konular: 102
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Elif Nur Uşma-Cemrenur-Nisanur kızlarımıza

Nitekim Kur’an-ı Kerim, insanın nefsanî istek ve arzularını da mabud (ilah) diye tanımlamaktadır. Nefsine uyan onun istek ve arzularına tabi olup onun için ölesiye çaba sarf eden herkes putperest ve müşriktir. İşte “La İlahe İllallah (c.c.)” Allah’tan (c.c.) başka, ister enfüsi ister afakî olsun, bütün ilahları ortadan kaldırır. İnsan gönlünden bütün enfüsi ve afakî ilahları atıp, onu Allah (c.c.) için tertemiz tutmalı.

ellerine sağlık prensesim çok güzel bir sunum maşaallah. Allah(c.c) ilmini artırsın.

Şimdi sana bu güzel sunumun üstüne bir soru!!!!!

Halk arasında bir hadis var "kelime-i tevhid diyen cennete gidecek." bu hadis sana nasıl bir mesaj veriyor.
Bu hadisi hiç duymuş muydun?
Mesela,
Bir insan Allah'a olan kulluk görevlerini yapmıyorsa,Allah ın emir ve yasaklarına uymuyor önemsemiyorsa, Allah ın asla affetmeyeceği şirk günahını işliyorsa günde 5000 kelime-i tevhid çekse cennete gider mi?

Bunu araştırmanı istiyorum. Benim için araştırıp topladığın bilgileri yazabilir mısın?

Hatta bu konuyu daha farklı çalışabilirsın bir kağıt kalem al ve 10 kişi ile bu konuyu röportaj yap bize yayınla bakalım toplumdaki kardeşlerimiz nasıl cevap veriyor bizde öğrenelim.

Benim etrafımdaki çoğu insan gidecek diyoruzgn. Haydi birde sen araştır küçük araştırmacı.
Alt 09 Mart 2012, 01:29   Mesaj No:32
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
kamer34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kızım bilmediğiniz yayınlardan yazı asmayın...

Sanırım Yasemin teyzeniz sizin kendi anladığınız o küçücük aklınızla tevhidi anlatmanızı sizden istemiş olabilir...

Gerçi konuyu araştırmanız bile sizlerin ileriki hayatınız için çok mühim bir konudur... size çok faydası olacaktır...

Yasemin bacım inanın ben onlara hiç karışmıyorum kendileri araştırıp genelde evdeki kitaplardan bazende googl amcadan konuyu buluyorlar...Birde sizin sorularınızı heyecanla araştırıp okuyorlar.... Hergün sizi takip ediyorlar...Cemrenur ablalarının konularınıda takip ediyorlar... Bazende bilgisayarda oyun oynuyorlar....

Maşaallah kamer kardeşim kızlarımız araştırıyor. Rabbim ilimlerini artırsın. İnşaallah cemre katılımlara dönecek.Kızlarla güzel çalışmalar yapmak isterim birde cemrenın onlara süprızı olacak.

Sanırım Yasemin teyzeniz sizin kendi anladığınız o küçücük aklınızla tevhidi anlatmanızı sizden istemiş olabilir...

Evet prensesler ben sizin dilinizden öğrenmek istiyorum okuyun araştırın anladığınızı yazın bize veya evdeki büyüğünüze sorun öğrenin bize yazın. Anladığınız kadar 2-3 cümle olsa bile sizin anladığınız olsun olur mu?

Ben ihmal ettim bu paylaşımı hakkınızı helal edin. ama artık her cvb tan sonra yeni çalışmalarla burda olurum.

Haydı kızlar soruma cevap bekliyorum..

Alt 09 Mart 2012, 15:58   Mesaj No:33
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Prensesler meal hatmınede bekliyorum sizi. Bakın abileriniz ablalarınız 1. cüzdeki kavramları anlatıyor bir kavrama bir ayette siz araştırın bakalım. Belki sizin yazacağınız ayet bizi uyandırır. Haydi bekliyoruz.
Alt 10 Mart 2012, 11:37   Mesaj No:34
Medineweb Üyesi
Durumu:mahsun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13707
Üyelik T.: 12 Nisan 2011
Arkadaşları:1
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
YASEMİN ATAMAN Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Şimdi sana bu güzel sunumun üstüne bir soru!!!!!

Halk arasında bir hadis var "kelime-i tevhid diyen cennete gidecek." bu hadis sana nasıl bir mesaj veriyor.
Bu hadisi hiç duymuş muydun?
Mesela,
Bir insan Allah'a olan kulluk görevlerini yapmıyorsa,Allah ın emir ve yasaklarına uymuyor önemsemiyorsa, Allah ın asla affetmeyeceği şirk günahını işliyorsa günde 5000 kelime-i tevhid çekse cennete gider mi?

Bunu araştırmanı istiyorum. Benim için araştırıp topladığın bilgileri yazabilir mısın?

Hatta bu konuyu daha farklı çalışabilirsın bir kağıt kalem al ve 10 kişi ile bu konuyu röportaj yap bize yayınla bakalım toplumdaki kardeşlerimiz nasıl cevap veriyor bizde öğrenelim.

Benim etrafımdaki çoğu insan gidecek diyoruzgn. Haydi birde sen araştır küçük araştırmacı.

Abla bu çocuklara biraz zor olmayacak mı?

Röportaj! hemde tevhid için hemde bu minik kızlar inşaallah başarırlar haydi bakalım merak ediyorum.

küçükler büyükleri geçecek gibi yola çıkmışlar.

Alıntı:
YASEMİN ATAMAN Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Prensesler meal hatmınede bekliyorum sizi. Bakın abileriniz ablalarınız 1. cüzdeki kavramları anlatıyor bir kavrama bir ayette siz araştırın bakalım. Belki sizin yazacağınız ayet bizi uyandırır. Haydi bekliyoruz.

Evet çocuklar meal hatmınde size de yer var hadi gelin .

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)