Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI.::. > Diyanet İşleri Başkanlığı > Kur'ân Kursları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Emekdar Üye,Açılış Tarihi:  30Haziran 2008 (13:10), Konuya Son Cevap : 30Haziran 2008 (22:09). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 30Haziran 2008, 13:10   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Beğendi:0
Takdirleri:149
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Oyun: Ebe Tura (namazın bölümleri için oyun)

Oyun: Ebe Tura (namazın bölümleri için oyun)

Oyunun amacı namazın bölümlerini (rükû, kıyam, selam vb. ) pekiştirmek.

Öğrencilerden birisi ebe olur. (İlk ebe seçimi tekerlemeyle yapılır.) Ebe arkasını döner, duvara yaslanır ve gözlerini kapatır. “Ebe tura bir iki üç” der ve arkasından da namazın bölümlerinden birini (örneğin, rükû) söyler. Ebenin sırtı dönükken diğer çocuklar ebeye yaklaşmaya çalışır. Ebe aniden önünü döner. Diğer çocuklar ebe önünü döndüğünde hiç kıpırdamaz. Ebe onları güldürmeye çalışır. Ebenin söylediği bölümü yanlış yapan ve gülen çocuklar elenir. Diğer çocuklar bulundukları yerden oyuna devam ederler. Ebe tekrar sırtını döner. “Ebe tura bir iki üç” der. Bu şekilde oyun devam eder. Ebenin sırtı dönükken ona yaklaşıp sırtına dokunan ilk öğrenci yeni ebe olur.

Konu Sahibi Emekdar Üye 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Hz. Ali ile Fatıma'nın Aç Kalmaları İslam/Dinler/Mezhepler Emekdar Üye 0 2206 31 Temmuz 2008 02:53
Seleme bin el-Ekvâ'nın Hz Peygambere Ölüm Üzerine... Ölüm-Ahiret-Sırat-Mizan-Kader Emekdar Üye 0 2151 31 Temmuz 2008 02:52
Mekke, Savaşılmadan Nasıl Fethedildi? İslam/Dinler/Mezhepler Emekdar Üye 0 2577 31 Temmuz 2008 02:51
Hz. Peygamber'in Hac Esnasındaki Hutbeleri Hacc-Umre-Kurban GÖKCEN_AZRA 1 2823 31 Temmuz 2008 02:49
Bu Mübarek Zat kimdir ?? Hz.Muhammed(s.a.v) Mihrinaz 4 2605 31 Temmuz 2008 00:27

Alt 30Haziran 2008, 14:40   Mesaj No:2

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Oyun: Ebe Tura (namazın bölümleri için oyun)

ecrincim sana ne kadar teşekkür etsem azdır, ne güzel şeyleri bulup bize sunuyorsun, araştırıyorum ben de fazla kayda değer bir etkinlik bulamıyorum maaalesef...
artık 21. yüzüyılda yaşıyoruz, çocuğa bu böyledir deyince evt ööyledir diye kabul etmiyor.neden böyle olmuş diye soruyor. buna karşılık eğitim metodları aynı devam ediyor(du)...bu gibi yöntemler sayesinde çocuklar hem öğreniyor, hem de severek camilere , kurslara gidiyor.

sağolasın...
Alt 30Haziran 2008, 15:27   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Seleme isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 556
Üyelik T.: 11 Kasım 2007
Arkadaşları:0
Konular: 194
Beğenildi:13
Takdir Et:

Çocuklara islamı sevdirebilmenın en güzel yolu onlarla aynı dili konuşmak muhakkak.Eskiden kuran kursuna giderken hocadan nasıl korktuğumu anımsıyorum benim için o dönemler tam bir işkenceydi.Ama bu tarz bir oyunla namazı sevdirmek ne kadar da güzel olur.Ecrincan Allah razı olsun valla süper ilerde kendi çocuklarımla oynarım)
Alt 30Haziran 2008, 22:09   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
medinelii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:medinelii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1808
Üyelik T.: 11 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:4
Takdir Et:

[CENTER]
Alıntı:
Çocuklara islamı sevdirebilmenın en güzel yolu onlarla aynı dili konuşmak muhakkak
haklısın! biz bu oyunu cok sevıyoruz cocuklarımla favorı oyunlarımızdn... HATTA HOCALArım sizde deneyın cok eglencelı oluyo

üüyyetmeniim lukuu lukuu:D şezde diil.... ( bi ögrencımın dilinden bana gelen bı uyarı

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: